סקר קטן

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

סקר קטן

הודעהעל ידי מוריה » ד' דצמבר 19, 2012 7:02 pm

שלום רב :)
בעקבות שאלות מהקרובים,
רציתי לדעת כמה שנים אתם טבעונים ? ומאיזה גיל התחלתם ? ומתי קרה המעבר ל-811?
מוריה

Re: סקר קטן

הודעהעל ידי מוריה » ד' דצמבר 19, 2012 7:23 pm

ושאלה הכי חשבוה ששכחתי, האם 811 עזר לכם לפתור בעיה כלשהי בגוף?
מוריה

הודעהעל ידי ירדן » ה' דצמבר 20, 2012 2:50 pm

אני טבעונית עוד מעט 16 שנים (שנתיים לפני זה צמחונית) ומאז תחילת 2011 אני עושה 80/10/10 כלומר עוד מעט שנתיים.

התזונה הזאת העלימה לי את האקנה שהיה לי על הפנים ואת כאבי המפרקים שהיו לי במשך הרבה שנים. חוץ מזה השנה גיליתי שעברו לי גם כאבי האוזניים שהיו לי הרבה שנים כל חורף כשהייתי הולכת ברוח. רופא האף אוזן גרון שהלכתי אליו כשזה התחיל לא מצא אצלי שום בעיה אז התרגלתי להסתובב בחורף עם מחממי אוזנים כשהיתה רוח כי הם חסמו אותה ומנעו את הכאבים אבל בחורף הזה בינתיים גם כשהלכתי ברוח קרה וחזקה באזור פתוח לא היו לי שום כאבים.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי יונתן » ו' דצמבר 21, 2012 3:38 pm

אני טבעוני עוד מעט 13 שנים (שלוש שנים לפני זה צמחוני) ומאז תחילת 2011 אני עושה 80/10/10 כלומר עוד מעט שנתיים.

התזונה פתרה לי את לחלוטין את בעיות העיכול והזעת היתר, וכן המעיטה במידה רבה את תדירות התקפי האלרגיות שמהם אני סובל. בנוסף, מאחר שהתחלתי לאכול פירות אחרי אימונים בחדר הכושר (במקום דגנים וקטניות מבושלים), אני כבר לא סובל משרירים מכווצים לאחר האימונים.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ירון » ו' דצמבר 21, 2012 4:27 pm

אני טבעוני עוד מעט 13 שנים (שנה לפני זה צמחוני). תזונת פירות עזרה לי להתמודד בעיקר עם האסטמה שלי. מגיל צעיר (4-5) התמודדתי עם אסטמה קשה. הייתי על טיפול מונע רוב שנותי הבוגרות (טיפול שהיה אמור לרדת בהדרגה אך בפועל לעולם לא עשה זאת), והייתי צריך משאף ונטולין בכל יום ויום. מלבד הקלה דרמטית בתופעות האסטמה, הייתי מסוגל סוף כל סוף לעשות כושר. לפני כן, בגלל האסטמה, לא יכלתי לרוץ מעל 100 מטר מבלי לקבל התקף שהיה מפיל אותי על הרצפה. אחרי שהתחלתי עם תזונת פירות הצלחתי לרוץ קילומטרים. החלום הקטן שלי הוא לעשות את 10 הקילומטר הראשונים שלי בריצה רצופה, ואחר כך להמשיך ל-10 הבאים. :)

גם הורדתי הרבה משקל, והצלחתי לבנות שריר (כדאי להזכיר את החשיבות של ספורט קבוע, מה שלא יכלתי לעשות קודם). זה נשמע יחסית שולי אבל זאת מוטיבציה אדירה. תופעות לוואי נוספות כללו ירידה בפצעים, פעילות מעיים סדירה וללא תופעות לוואי, נשימה טובה יותר, ומצב רוח משופר.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואינו מהווה חוות דעת או עצה מקצועית ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירון

הודעהעל ידי spector1 » ש' דצמבר 22, 2012 6:16 pm

טבעוני 3 שנים, לפני כן צמחוני 3 שנים. 811 מתחילת 2012. המעבר ל811 פתר אצלי בעיקר בעיות עיכול שהוסברו ע"י הרופא כבר לפני שנים רבות ככיבה רגיזה . כאשר עברתי לטבעונות מבושלת התופעה ירדה מאד ,אך הייתה מגיעה מדי פעם. בתזונה 811 נעלמה לחלוטין. בטבעונות רגילה תמיד היה לי עודף שומנים בדם, ולא הבנתי איך זה יכול להיות כך במצב שאני אוכל "נכון" כל כך. המשקל שלי ירד למשקל ששקלתי בגיל 18, אבל זה משהו שולי כי לא היו לי בעיות עודף משקל. בפעילות גופנית אני בהחלט מרגיש זמן התאוששות מאד מהיר , אם יש התכווצות שרירים היא נעלמת הרבה יותר מהר מהעבר.
spector1

הודעהעל ידי בת חן » א' דצמבר 23, 2012 7:07 pm

אני טבעונית בערך 7-8 שנים וצמחונית כמה שנים לפני. טבעונות (יחד עם פעילות גופנית אירובית) הפחיתה משמעותית את חומרת האסטמה שהייתה לי מגיל קטן והפחיתה מאוד את האקנה שהיה לי אך התזונה הזו פתרה את האקנה לחלוטין, ועוד מספר בעיות כמו למשל את הפריחות שהיו לי על עור הפנים, עצירות שבאה לידי ביטוי בעיקר באי התרוקנות מלאה, מצבי רוח משתנים, עצבנות ונטייה לדיכאון ותסמינים מסויימים של שחלות פוליציסטיות.

בעלי למשל, שינה בהדרגה במהלך הארבע שנים האחרונות את התזונה שלו, מתזונה רגילה המבוססת בעיקר על בשרים ודגנים לתזונה צמחונית, לטבעונות ולתזונת פירות כשעדיין מידי פעם הוא אוכל תבשילי ירקות ובמקרה שלו המעבר לטבעונות פתר לו לחלוטין את בעיית המיגרנות ממנה סבל מעל 25 שנה וסייע לו להוריד את רמות הכולסטרול והטריג'. המעבר לתזונת פירות פתר לחלוטין את כאבי הברכיים שהיו לו מימי השירות הצבאי (15 שנה) שהופיעו בכל פעם שהיה עומד יותר מידי זמן או לאחר הליכה של כמה קילומטרים בודדים, כיום הוא יכול ללכת ולרוץ מרחקים ארוכים ללא כל בעיה. גם פציעת כתף ישנה עקב תאונה שהגבילה את התנועה כבר לא קיימת ואפילו דברים קטנים כמו ציפורן ברגל שלא צמחה המון שנים בגלל מכה, פתאום חזרה לצמוח ועוד כל מיני שיפורים קטנים.
בת חן

הודעהעל ידי ccpoor » ג' דצמבר 25, 2012 12:49 pm

טבעוני מגיל 16 עם הפסקה של שנתיים באמצע (היום בן כמעט 21). 811 כחצי שנה.
סמל אישי של המשתמש
ccpoor

תגיות נושא

עדויות אישיות

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, YandexBot ו 4 אורחים