שאלה על מנגו ותאנים ואלרגיה

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

שאלה על מנגו ותאנים ואלרגיה

הודעהעל ידי eilon » א' דצמבר 30, 2012 4:36 am

שלום לכולם
אני מאוד אוהב את הטעם של מנגו, ומאוד אוהב פירות מתוקים בכלליות :D אני מצטער מאוד שאני לא יכול לאכול מנגו בגלל אלרגיה (בטעם התאהבתי ממשקאות בטעם מנגו, בעבר הרחוק)
כל כמה שנים אני מנסה לאכול מנגו ללא הצלחה, תמיד אחרי כמה ביסים מתעוררים לי גירודים בעור בכל הגוף, ולפעמים גם נקודות אדומות בעור
הבנתי שמנגו זה ממשפחת הקשיו?(כן, האגוז!) והגלעין שלו גם דומה לקשיו, ואני יודע שלמשפחה הזו יש שרף שיכול להיות קצת בעייתי.
אז באמת יכול להיות שאני אלרגי למנגו? אולי אני לא יודע לבחור מנגו בשל? אולי אני חייב את המנגו אורגני ובשל? ואולי אני לא יודע לבחור מנגואים.

בעייה דומה יש לי עם תאנים טריות, כשאני אוכל תאנה ונוגס בקליפה השפתיים שלי שורפות. אבל אם אני אוכל את הבפנים בלבד הכל בסדר.
תאנים ייבשות אני יכול לאכול בכמויות גדולות ולהנות מאוד ללא פגע :-)

אז מה לעשות... עשיתם לי חשק עז למנגו ואינני יודע אם זו אלרגיה או משהו אחר
eilon

Re: שאלה על מנגו ותאנים ואלרגיה

הודעהעל ידי יוספה » א' דצמבר 30, 2012 1:22 pm

היי אילון, עד שהמומחים של הפורום יענו לך, רוצה להשתתף בצערך.
גם אני, כמוך, לא יכולה לאכול את שני הפירות האהובים האלה.
מנגו ישר צורב לי בקיבה בצורה איומה. גם אם הוא בשל ואורגני. וגם עושה לי גירויים בעור.
תאנים אותו דבר. לדעתי, השרף של התאנה הוא מאד חריף.
בכל מקרה, מקווה שהמקרה אצלך שונה. אצלי כבר שנים ארוכות אני מנסה בכל פעם מחדש פשוט מפני שאני מאד מאד אוהבת את הפירות האלה, ולצערי בכל פעם מחדש מתאכזבת.
יוספה

הודעהעל ידי ירדן » א' דצמבר 30, 2012 1:53 pm

גם לי השנה הייתה תופעה של מן פריחה בעור, כמו נקודות אדומות אבל ללא גירוד, לאחר אכילת מנגו. בשנה שעברה אכלתי מנגו בכמויות אדירות בלי שום בעיה, וגם השנה אכלתי מנגו בלי בעיה עד לארגז מנגו ספציפי שגרם לי לתופעה הזאת. ההסבר שחשבתי עליו היה שאולי ריססו אותו יותר ממנגואים אחרים. גם בת חן תיארה בפורום שקרה לה דבר דומה שאולי היה בגלל הריסוס או בגלל סיבות אחרות.
http://www.30bananotleyom.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=188&p=1158&hilit=%D7%A4%D7%A8%D7%99%D7%97%D7%94#p1158

אבל אם זה משהו שקורה לך באופן קבוע אז זה באמת נשמע כמו תגובה חיסונית למנגו עצמו. לי באופן אישי מנגו שהוא קצת בשל מידי גורם לתחושת עייפות ועירפול מוחי ויש אנשים שמנגו לא בשל מספיק או בשל מידי גורם להם לכאבי בטן אבל אולי יתכן שהתגובה שלך לזה היא עורית. אבל אם המנגו אינו בשל מספיק או בשל מידי זה רק אתה יכול לדעת וללמוד עם הזמן. אני למדתי שעדיף לקנות מנגו קשה שיבשיל בבית ולא מנגו יותר רך (כי הם מקבלים מכות ולכן יש בהם אזורים תוססים לצד אזורים לא בשלים) וגם עדיף מהשוק הסיטונאי ככה שהוא עבר פחות ידיים ולא קיבל מכות. רוב הירקנים לא ממש אוכלים פירות ולא מבינים מזה פרי בשל ומוכרים מנגואים שכבר מזמן היו צריכים ללכת לערימת הקומפוסט.

קורה לאנשים שיש פרי מסויים שלא עושה להם טוב. אמא שלי לדוגמא לא יכולה לאכול קיווי כי זה גורם לה לתגובה והכרתי פעם מישהי שאכילת פסיפלורה (אורגנית מחצר של חברים) הייתה עושה לה פריחה. מייגן אליזבת לתקופה ארוכה מאוד לא יכלה לאכול בכלל בננות כי זה היה עושה לה כאבי ראש, אם אני זוכרת נכון, אבל בינתיים זה עבר לה ועכשיו היא כן אוכלת בננות. יש את אלישיה מ-RawSynergyTV שהיו לה אלרגיות להדרים ועלים ירוקים במשך תקופה ארוכה אבל האלרגיות עברו לה לחלוטין לאחר צום מים ארוך.

עונת המנגו עוד מעט נגמרת אז חכה עם זה לשנה הבאה ותנסה שוב :)

לגבי התאנים. לעיתים הן יכולות לגרום לגירוי בריריות הפה בגלל החלב הלבן שיש בעיקר ליד העוקץ, ונראה שיש תאנים שעושות את זה יותר מאחרות. במקרה כזה אפשר לאכול את פנים התאנה כמו שאתה עושה או לחתוך את הקצה של התאנה קצת מעבר לעוקץ ולא לאכול אותו, זה מה שאני עושה וככה אין לי בעיה לאכול תאנים.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי eilon » ג' ינואר 01, 2013 5:23 am

תודה רבה על ההתיחסות והתשובות
:-)
eilon

הודעהעל ידי eilon » א' יולי 21, 2013 12:22 pm

מנגו מאיה אורגני בשל זה ה-דבר!
:D
מדהים וללא תופעות לוואי
eilon

הודעהעל ידי מאיה » א' יולי 21, 2013 2:02 pm

אני שמתי לב אצלי שאם הפרי לא אורגני למשל כמו תאנים אז זה עושה לי גירוי בגרון
ועם המנגו מאיה המעולים האורגניים לא היו בעיות אבל כשהתחלתי לאכול כמויות מאוד גדולות ביום כן היו לי כאבי בטן, אז נגיד מונו מנגו לא יכולתי לעשות, בכל אופן אין ספק שמנגו מאיה הכי טעים!
עכשיו יגיע אלי טומי... לא כ"כ טעים אבל אין משהו אחר...
עדיין קונה קצת בננות לשלב בשייק קצת עם הרבה מנגו , זה הופך אותו ליותר מאסיבי וזה מתיישב יותר טוב כארוחת צהריים...
היום יצא לי להיות בחוץ בלי אוכל, והייתי חייבת לקנות שייק באחד מהדוכנים האלה שהפירות קפואים... זה היה נורא.... אבל לא הייתה ברירה....
אני לא יודעת, יותר ויותר נרקמת בי ההרגשה שהכי טוב זה גידול עצמי... לפחות ככה יודעים את כל הפרטים, מאיפה זה בא, טיב האדמה וכו
זה מאוד מבאס שאין כבר על מי לסמוך... בסופו של דבר כולם מנסים לעשות אחד על השני כסף, גם האורגניים למיניהם... והסחורה לא תמיד בטוחה, אתם מכירים מישהו שאפשר לסמוך עליו בגידולים ?
מאיה

הודעהעל ידי ירדן » א' יולי 21, 2013 4:32 pm

החקלאים הורסים לנו את האוכל, זה מתסכל ואפילו מלחיץ. הנה סוף סוף הגיעה עונת המנגו ואני לא מוצאת מנגו טעים. לפני שנתיים הייתי קונה כל שבוע כמה ארגזים של מנגו בשוק הסיטונאי. היו ימים שהייתי אוכלת מנגו מהבוקר עד הערב ואחר כך סלט. הייתי מאוד פעילה והייתי אוכלת הרבה קלוריות... זה היה כל כך טעים, קל בבטן ומשביע שלא רציתי שום דבר אחר. בשבוע שעבר קניתי מנגואים משלוש מקומות שונים ורובם יושבים אצלי עד עכשיו כי פשוט לא בא לי לאכול אותם.

(אוף, מתי כבר יבשילו הסברסים באזור שלי?!?!?!1111)

אולי בסוף כולנו נעשה הסבה מקצועית ונעבור לחקלאות... נגדל הכל עבור עצמנו וגם נספק סחורה טובה ואיכותית לאחרים... תחשבו על זה!
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » ב' יולי 22, 2013 6:43 pm

אני חושבת על זה כל הזמן, זה בלתי אפשרי לאכול את בצורה טבעית בעולם הזה, אם אנחנו לא נהייה אחראים לגידול שלה, לאדמה, לכך שלא יקטפו פרי שאינו בשל כי צריך לעמוד כמויות מסחריות וזה כסף, וככה יוצא לנו להוציא כ"כ הרבה כסף ולפעמים לזרוק חצי לפח
נראה לי שאם נחבר כוחות ונקים כמה שדות כאלה בארץ שהם בעצם פועלים על עקרון הקואופרטיב אבל לא שקונים ממגדל אלא אנחנו באים לעבוד בשדה בתורניות, משלמים יחד הוצאות ומתחלקים שווה בסחורה לפי צרכים של כל אחד, זה ייקח כמה שנים של עבודה ללא תמורה... אבל בסוף... אחרי כמה שנים נוכל לייצר מצב שאוכל לא קונים! אוכל מגדלים!
מאיה

הודעהעל ידי eilon » ג' יולי 23, 2013 12:51 pm

רוב המנגואים האורגנים שאכלתי הגיעו ל24 BRIX, שזה פשוט פנומנלי.
קראתי את המפרט של מנגו "מיה" והם כותבים שהוא נע בין 15 ל22 BRIX, זה אומר שאלו שאכלתי אפילו עוקפים את ציפיות ספק העצים
זה יקר כמו זהב אבל טעים כמו גן עדן

לא מזמן נתקלנו במנגו מאיה "לא מרוסס" אבל לא אורגני בסופר מקומי. אני צריך לבדוק אם עדיין יש להם ולהבין מהיכן זה הגיע כי כאלה עוד לא טעמתי
עם זאת אחרי שאכלתי בפעם הראשונה בחיים בכמויות גדולות ומבלי תופעות לוואי... זה בטח יבאס לאכול משהו פחות איכותי

לא מזמן ראיתי חצר אחורית של מישהו ששתל ייחורים של מנגו, זה בעצם ענפים שהושרשו וזה יוצא כמו שורות-שורות של עצים בגובה מטר, שמניבים עד כמה מונו-ארוחות בכל עץ.
אני מניח שאחרי כמה שנים זה יתפתח למיני-שדה שיניב המון ארוחות בכל עץ.
eilon

הודעהעל ידי יעלי » ג' יולי 23, 2013 1:10 pm

וואוו אילון, קצת הסבר לפרולטריון לא יזיק.
מה זה המושגים האלה: BRIX 24 וכאלה?
יעלי

הבא

תגיות נושא

פירות בשלים, ריסוס

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 6 אורחים