שאלה על מנגו ותאנים ואלרגיה

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: שאלה על מנגו ותאנים ואלרגיה

הודעהעל ידי eilon » ג' יולי 23, 2013 1:26 pm

eilon

הודעהעל ידי eilon » ג' יולי 23, 2013 1:30 pm

הנה פרטים על זני מנגו מבית אריזה: http://www.zemachavocado.com/variety.asp?prodId=1

שם כתוב ש"מאיה" נע בין 16 ל22.

גם "קנט" ו"קיט" נראים טוב. היכן הקנט הזה מסתתר בימים אלה?
:)
eilon

הודעהעל ידי uriyaari » ה' יולי 25, 2013 11:10 pm

ירדן כתב:החקלאים הורסים לנו את האוכל, זה מתסכל ואפילו מלחיץ. הנה סוף סוף הגיעה עונת המנגו ואני לא מוצאת מנגו טעים. לפני שנתיים הייתי קונה כל שבוע כמה ארגזים של מנגו בשוק הסיטונאי. היו ימים שהייתי אוכלת מנגו מהבוקר עד הערב ואחר כך סלט. הייתי מאוד פעילה והייתי אוכלת הרבה קלוריות... זה היה כל כך טעים, קל בבטן ומשביע שלא רציתי שום דבר אחר. בשבוע שעבר קניתי מנגואים משלוש מקומות שונים ורובם יושבים אצלי עד עכשיו כי פשוט לא בא לי לאכול אותם.

(אוף, מתי כבר יבשילו הסברסים באזור שלי?!?!?!1111)

אולי בסוף כולנו נעשה הסבה מקצועית ונעבור לחקלאות... נגדל הכל עבור עצמנו וגם נספק סחורה טובה ואיכותית לאחרים... תחשבו על זה!

אני בעד (:

תחשבו על זה טוב,
אני מאמין שבעתיד הלא כל כך רחוק אגשים את זה ואתם יותר ממוזמנים
(יש לי שטח חקלאי של כ 30 דונם)
uriyaari

הודעהעל ידי אורנה » ו' יולי 26, 2013 8:43 am

יש לי 14 דונם חקלאים בחלקה אחת + 5 ליד הבית
אתם מוזמנים להקים שם יבולים אורגניים
אני גרה במושב אודים, מול שכונת פולג ווינגייט במערב
אני רצינית לגמרי, בואו נחשוב יחד איך ומה אפשר לעשות (אפילו שמישהו גר רחוק, אפשר נניח תורנות טיפול/קטיף של אחת לשבוע או שבועיים)
יש סיכוי טוב שאוכל לצרף לזה עוד שכנים ככה שנוכל לגדול בעתיד.
אורנה

הודעהעל ידי יעלי » ש' יולי 27, 2013 6:27 am

איזה יופי, ארנה! אני מאזור תל אביב אבל מוכנה להיות חלק מהפרוייקט. תמיד חלמתי להיות פלאחית.
יעלי

הודעהעל ידי מאיה » ש' יולי 27, 2013 12:22 pm

גם אני רוצה להשתתף, אנחנו צריכים כמובן מדריך כמו איילון... שילמד אותנו איך ומה לעשות :)
מאיה

הודעהעל ידי eilon » א' יולי 28, 2013 5:22 am

היי חברים אני חושב שכדאי לברר מה נדרש לבצע מבחינת החוק כדי לקבל אישור לחריגה בשימוש המים מבלי לקבל קנסות
המושג "אדמה חקלאית" מקנה אוטומטית את האישור לשימוש גדול במים?
או שהאם זה אומר שחייבים להיות עסק בתחום מסויים, או אולי עמותה ללא כוונת רווח שהיא אולי יכולה להיות כמו גינה קהילתית
אחרת קשה לי להאמין שאפשר לטפח יותר מדונם מבלי להתחיל לקבל קנסות, אז איך זה עובד לדעתכם (אתם עם האדמות החקלאיות)?

שטח לא מנוצל זה חבל. אורנה אילו הייתה לי את האפשרות אז הייתי שותל 3 זנים של מנגו בשורות כי אפשר לקבל הרבה תנובה ככל שהשנים יעברו. ואת העודפים תמכרי לנו אה? ;)
ובשטח ליד הבית כפי שציינת שיש, לדעתי האישית הכי כדאי זה לגדל עלים ירוקים טריים כדי שתוכלי לצאת ולקטוף בעצמך מגוון מטריף של ירוקים שיפרו את עצמם ויהיה לך עושר אמיתי מהגינה

ירקות לסוגיהם אפשר לנסות ולראות מה יצליח ועלים ירוקים למניהם עם טיפול נכון (ואולי גם אחרי אוגוסט :) ) יצליחו, החזקים כמו הקיילים שורדים את החום, האסייתים למניהם מצליחים בהצללה וחלק בשמש אצלי, אבל עדינים כמו חסה לא כדאי בשמש קופחת ובטח לא באוגוסט. בימי הגשמים אז בכלל יהיה שגשוג מבחינת הירוקים.

פירות זה כבר עניין אחר כי זה יכול לקחת הרבה נסיונות וזמן התאקלמות של עצים ושיחים, וצריך קצת ללמוד על התנאים המתאימים לכל זן ולראות מה יכול לעבוד באזור שלך, וזה משהו לטווח ארוך אז את צריכה לחשוב על זה.

תחשבי ברצינות מה אפשר לעשות כדי שזה ישתלם לך (ולא רק לשאר המשתתפים שזה בטוח יהיה לנו כיף) מהבחינה שחס ושלום לא תפסידי איכשהו מכך, ולדעתי כל עוד את לא מצפה להתעשר כלכלית יותר מדי מהחלקה שאת מקצה לשיתוף אז בטוח שעדיף להפריח את השממה מאשר להשאיר אותה נידחת
מבחינת ויטמינים, מינרלים, פיטו כימיכלים ובריאות אז בטוח שתהיי עשירה, אבל זה כבר עניין אחר.
באופן אישי אני בקושי מסתדר עם חשבון המים (העירוני) האישי שלי ואת רוב הגינה אני משקה במי מזגנים, אז תספרו לי איך באדמות חקלאיות זה עובד מהבחינה הזו?
כי אני מוכן אולי לשכור ערוגה או כל הסדר אחר אבל בתנאי שאצליח לעמוד בזה כי אני לא בדיוק האדם הממוצע מבחינה כלכלית וזה לא מהצד החיובי של ה"קו" :) אם אתם מבינים אותי

עוד רעיון שאני לא ארצה לשכוח בעתיד אז אורנה אני חושב שכדאי לך להשקיע במרזבים לבית (ולכל מחסן/מבנה) ובמאגר אם יש לך את האפשרות, ולהתחיל לאגור מי גשמים כדי שתוכלי למשוך כמה שיותר זמן לתוך תקופת האביב/קיץ מבלי להשתמש במים עירוניים.
ואם לא אז גם ב"קומבינה" אפשר לאגור מי גשמים אבל עדיין צריך להשיג מאגר כלשהו מספיק גדול ולאטום אותו מאור, ופשוט "לקמבן" איזו דרך נוחה וזולה יותר לאסוף את המים לנקודה אחת.

אפילו דונם אחד בתור חצר זה פשוט חלום מבחינת עלים ירוקים, חבל על הזמן. אורנה תעשי טיול בגינה של אודי (הגינה האורגנית), קחי לך את הזמן בין הערוגות, צאי לסיבוב ארוך בכמה חלקות, ותפנטזי לך :D אני עושה את זה בשדות שלו כבר שנים, זה ה-חלום מבחינתי
eilon

הודעהעל ידי אורנה » א' יולי 28, 2013 7:15 am

איילון יקר, אני אברר באגודה החקלאית שאני שייכת אליה במושב בקשר למים ואחזור עם תשובות.
יש לי משק מלא של 30 דונם עם כל הזכויות החקלאיות שבאות עם זה.
אנחנו לא מתפרנסים מחקלאות. כרגע נתנו את השטחים האלה לשכן לגדול חציר, נדמה לי שתמורת 10 ₪ לשנה, רק לצורך החכירה.
אני לא רוצה להרוויח מזה כסף.
אני רוצה להרוויח מזה אוכל מעולה.
מצד שני אני לא רוצה לממן את המים, דשנים, וכל מה שצריך.

אין לי מושג ירוק ממה להתחיל
אולי יש מודל כזה כבר בעולם
מה זה הקואופרטיב האורגני של כריסטינה?
אני צריכה שמישהו יסביר לי מה לעשות ואיך לנהל כזה דבר, או לחלופין שאתה תנהל את זה למשל תמורת משהו הגיוני, אולי אספקת מזון לפי צורכיך, או משהו דומה?
אני פחות מתחברת לרעיון שכל אחד מגדל את שלו על חלקה קטנה, ויותר מתחברת למשהו שעושים ביחד משקיעים עבודה ומקבלים אוכל, ואולי את השאריות - מוכרים?
לא יודעת, אולי צריך להיפגש לסיעור מוחות?
אורנה

הודעהעל ידי ירדן » א' יולי 28, 2013 4:58 pm

לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הקודם

תגיות נושא

ריסוס, פירות בשלים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 9 אורחים