עוזב את התזונה

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

עוזב את התזונה

הודעהעל ידי חילקי » ו' ינואר 04, 2013 5:25 pm

מצטער,
אבל הבחילות לא עוברת, כאבי הבטן הנפוחה, הצרבות ותחושת ה"היפר" אחרי העלייה החדה ברמת הסוכר.
הכל אצלי נא וטרי ואני מבלה 80% מהיום בלעיסת פירות.
כבר חודש לא נוגע בשום דבר מבושל. כלום.
הדבר המבושל היחידי שהכנסתי לפה היה מרק (ירקות) כתום שאימא שלי מכינה בשבתות.
התזונה הזו לא מתרוממת, אני מרגיש רע פי עשר ממה שהיה כשאכלתי בשר בתזונת הפליאו.
הימים שלי מהפליאו נראים עכשיו ממש נמרצים ומלאי אנרגיה לעומת מה שאני מרגיש עכשיו...
זה גורם לי ממש יסורי מצפון כי הסיבה שעזבתי את הפליאו זה כי כאב לי על הריגת החיות.
אני אנסה עכשיו לעבור לטבעונות מבושלת - אולי זה מה שיציל לי את הבריאות....
אגב עשיתי שוב בדיקות דם והנתרן שלי עדיין מאוד נמוך. גם הטריגצ' עלו. הכולסטרול ה"רע" ירד, אבל גם ה"טוב".
אז אני עובר לטבעונות מבושלת (טופו, קטניות, דגנים וסויה) ומקווה מאוד שאתאושש.
כי נמאס לי כבר לקחת ימי מחלה מהעבודה!... :oops:

מבטיח לעדכן
שבת שלום
חילקי

Re: עוזב את התזונה

הודעהעל ידי ירדן » ו' ינואר 04, 2013 7:01 pm

אני מצטערת לשמוע שאתה לא מרגיש טוב :( אבל אולי אם תתאר לנו בצורה מפורטת יום-יומיים אופייניים של כמות מזון ונוזלים נוכל לעלות על הבעיה.

הבחילות זה בוודאי מההיפונתרמיה, כאבי בטן ונפיחות יכולים להיות מסיבות מגוונות כמו אי סבילות לפרי מסויים, אכילת פירות לא בשלים, צירופי מזון לא אידיאליים, אכילה מהירה של כמות גדולה מידי ועוד. תחושת "היפר" יכולה להיות בגלל כמות שומן גדולה בתפריט שגורמת לסוכר להישאר גבוהה בדם ולא להיכנס לתאים במהירות כפי שהם צריכים. לעובדה שהטריגליצרידים עלו גם יכולות להיות מסיבות מסויימת אך אם הם עדיין בטווח הנורמה יכול מאוד להיות שקודם על תזונת פליאו הן פשוט היו נמוכות מידי. עצם זה שהכולסטרול ה"טוב" ירד לא אומר כלום. כשהכולסטרול הכללי יורד הכל יורד, גם ה"רע" וגם ה"טוב". אנשים שיש להם רמות כולסטרול כלליות נמוכות לא צריכים כולסטרול "טוב" גבוה כמו אנשים שיש להם רמות כולסטרול כלליות גבוהות. זה עניין יחסי, יחס בין LDL ל-HDL או יחס בין כולסטרול כללי ל-HDL http://www.healthy-diet.co.il/page130_F ... catnum=405.

אם תרצה לתת יותר פרטים אנחנו נשמח לנסות לעזור-
http://www.30bananotleyom.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=4

בכל אופן לא משנה מאיזו סיבה אתה לא מרגיש טוב ורוצה לאכול מבושל עדיין כדאי שתשמור על כמות שומן קטנה כדי להימנע מעליות ברמת הסוכר.
דילמת הסוכר, ד"ר ניל ברנרד-
https://www.youtube.com/watch?v=imxTrWne7Qc
תזונה דלת חלבון ודלת שומן, פרופסור קולין קמפבל-
https://www.youtube.com/watch?v=KiNIrsgR368
תזונה מהצומח = בריאות, ד"ר מייקל גרגר-
https://www.youtube.com/watch?v=IV-mlTfM070
מזלגות במקום סכינים-
https://docs.google.com/file/d/0B7zkE3d ... lvVzg/edit
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי יונתן » ש' ינואר 05, 2013 12:02 am

היי, חילקי, צר לי לשמוע על הבעיות שאתה חווה, אך מדבריך משתמע שלא הצלחת להתגבר על שטיפת המוח של דת הפליאו ועל כך צר לי כפליים. הרי לא ייתכן שאתה לועס פירות 80% מהיום שלך כשלי נדרשת רבע שעה ביום לביצוע מלאכת האכילה, ולא ייתכן שאתה באמת מאמין שהבחילות והצרבות שלך נובעות ממחסור בטופו. ברור שהתפיסה התזונתית שלך עדיין מושפעת מהם, וחבל.

מאחר שידידינו מדת הפליאו "רוקדים על הדם" כל אימת שאחד מחברי הפורום מדווח על קשיים, אבקש שוב להעלות כמה שאלות ולחדד כמה נקודות בנוגע לדת זו, הן לטובתך והן לטובת חסידים אחרים שמבקשים להימלט מציפורני הכת.

- מה זה לעזאזל פליאו? האם יש הסבר מדוע הדת - שההסכמה היחידה שקיימת בין כוהניה היא שיש להפחית בצריכת הגלוטן, השמנים המזוקקים מזרעים והסוכר הלבן - זקוקה לשם כל כך מתוחכם? האם שם קליט ומדליק שמסווה על האמת אינו חלק משטיפת המוח? שוב דיקטטורה קומוניסטית במסווה של מפלגת פועלים שוויונית?
- מה בדיוק גרם למעבר מהדיאטה שאותה הפיץ לראשונה ד"ר לוריין קורדיין בספרו the paleo diet, שכללה אך ורק פירות, ירקות ובשר דל שומן, שסביר להניח שאכן היו המזון של בני האדם מחוץ לאזורים הטרופים לפני התקופה הניאוליתית, לדיאטה שמתבססת על בשר עתיר שומן, שמנים מזוקקים, מוצרי חלב, אורז, אלכוהול, חומץ, קפה וכו'?
- כיצד השתרשה האמונה שיש קונצנזוס מדעי לגבי תזונת האדם במהלך התפתחותו האבולוציונית? ושהיא כוללת ברובה בשר נא? המדענים מסוגלים כיום לקבוע בוודאות כמעט מוחלטת מה הייתה תזונת אנשי הקרו-מניון (לפני 30 עד 40 אלף שנה), ובסבירות די גבוהה מה אכלו בני אדם ביישובים בני מאה אלף שנה לכל היותר (לאחר התפתחותו האבולוציונית של האדם), אך אין כל קונצנזוס לגבי תזונת האדם בתקופת התפתחותו האבולוציונית. יש מחקרים שמצביעים על תזונת נבלות, יש מחקרים שמצביעים על תזונת פירות, ויש אפילו מחקרים שמצביעים על תזונה מבוססת עמילנים. אבל קונצנזוס אין, חרף טענת כוהני דת הפליאו ש"אנחנו אוכלים בשר כבר 2.5 מיליון שנה".
- למה כל הכוהנים בארה"ב שמקדמים תזונה דלת פחמימות כל כך שמנים? לורן קורדיין, סאלי פלון, ויליאם דיוויס, בארי סירס ורוברט אטקינס לדוגמה? למה כמעט כל החברים בדף הפייסבוק של פליאו ישראל סובלים מעודף משקל?
- למה חסידי הפליאו מתמוגגים מהנאה כשמישהו אצלנו מדווח על נשירת שיער, אבל איש לא מצביע על העובדה שדעאל שליו ומיקי בן דור קרחים?
- למה מיקי בן דור מהלל את בריאותם של "ציידים-לקטים" בני חברות שבטיות, ועם זאת תמונת הפרופיל של בפייסבוק מציגה "צייד" אפריקאי שכל שיניו רקובות?

אצטט לך את עצמי במענה הקבוע שלי לאנשים שלא מיישמים כראוי את התזונה:
אם עוד לא קראת את הספר של ד"ר גרהם, מומלץ מאוד. גם אני כשניסיתי לראשונה לעבור לתזונה זו סבלתי מהמון שלשולים וכאבי בטן, ולאחר שסוף כל סוף קניתי את הספר וקראתי אותו, הבנתי את כל השגיאות שלי וכל בעיות העיכול חלפו.

ארשום לך כמה דוגמאות לשגיאות:
1. אכילת מזון "רואו גורמה" - קרקים, קציצות מיובשות, גבינת קשיו וכו'. המזונות האלה לא רק עתירי שומן, הם לרוב גם מלאים בתבלינים מגרים וחריפים.
2. אכילת מזונות אחרים שנחשבים "רואו" כמו ירקות מוחמצים או רוטב סויה. אלה בעצם מזונות מקולקלים שהומלחו ותובלו כדי להסתיר את הטעם המקולקל.
3. אכילת כמות גבוהה מדי של שומן שמקשה על העיכול. הייתי נוהג למשל להכין קערת טחינה ולנגב אותה עם פרחי כרובית.
4. כאשר "חטאתי", הייתי עושה זאת דווקא עם מזונות עתירי סיבים בלתי מסיסים, כמו לחם שיפון מלא. הסיבים הבלתי מסיסים מכאיבים מאוד למעיים נקיים.
5. הכנת שייקים ירוקים גם עם הגבעולים הקשים של העלים, כמו גבעולי התרד, המנגולד או הפטרוזיליה.
6. אכילת כמות גדולה של ירקות מצליבים (משפחת הכרוב) שמכילים כמות גבוהה יותר של סיבים בלתי מסיסים משאר הירקות.
7. ערבוב סוגים רבים מדי של פירות בארוחה אחת, וערבוב של פירות מתוקים עם חמוצים, כמו בננות עם תפוזים, שהיה השילוב האהוב עלי בהתחלה.

חילקי, אנחנו מאמינים בך! הרפה מאמונת הכזב! הסר את כבליך!
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי חילקי » ש' ינואר 05, 2013 12:04 am

תודה ירדן,
אין לי תפריט "קבוע", עשיתי לי רשימה של פירות עם כמות הקלוריות שלהם כדי שאוכל להרכיב לי באופן חופשי מידי יום תפריט משתנה ולדבוק במכסת הקלוריות לפחות המינימלית שלי. מככבים שם מנגו, בננות, תמרים ואפרסמונים.
לאף אחד מהפירות האלה אני לא אלרגי.
גם הבשלות שלהם היא בדיוק במידה....
ולשתות אני שותה הרבה - בערך שני ליטר ביום.
אני אנסה לעשות מה שאת אומרת, להוסיף כמות מינימלית ככל האפשר של מזון מבושל וגם אז למעט בשומן, ונראה....
לא רוצה להתרחק יותר מידי מהעקרונות של 811 אז בינתיים לא אגע עוד בסויה וטופו, אלא רק באורז ועדשים וקטניות מונבטות.
מקווה שזה יעזור!!
חילקי

הודעהעל ידי חילקי » ש' ינואר 05, 2013 12:06 am

אוכל עוד המון פירות חוץ מאלה שהזכרתי, כמובן... התכוונתי שאותם אני אוכל יותר מהאחרים.
חילקי

הודעהעל ידי חילקי » ש' ינואר 05, 2013 12:55 am

אוי יונתן, אני מצטער, התגובות שלנו נשלחו כנראה באותן הדקות, רק עכשיו אני רואה שאתה הגבת גם... חחחח
קראתי אותך והתעודדתי.
בכל זאת אנסה להחזיר זמנית את האורז, ולא יותר מכך.
אני מת להצליח!!!!
אבל תבין את התסכול שלי....
בעזרת השם נעשה ונצליח
חילקי

הודעהעל ידי ירדן » ש' ינואר 05, 2013 1:22 am

כשמנסים לעשות משהו מסויים והוא לא עובד כדאי לבדוק אם עושים משהו לא נכון. במקרה של תזונת 80/10/10 זה מאוד שכיח שאנשים חושבים שהם אוכלים מעט שומן אבל כשבודקים את הנתונים רואים שהם אוכלים אחוז הרבה יותר גבוה של שומן ממה שנראה להם. עד שלא מזינים את הנתונים בצורה מדוייקת, למשל באתר כמו הכרונומטר, ובעצם בודקים בצורה אוביקטיבית כמה אוכלים קשה להעריך לבד כמה זה יותר מידי שומן כי כולנו היינו רגילים לאכול הרבה הרבה יותר, וכל הפחתה בכמות נראית בהתחלה כמו שינוי גדול. גרהם מספר שזה קורה לו שוב ושוב, שאנשים באים אליו ואומרים שזה לא עובד להם ושהם עושים הכל בדיוק כמו שצריך, ואז כשהוא יושב איתם ובודק בצורה מדוייקת מה הם עושים הוא רואה שהם לא עושים את זה בצורה נכונה וזה מה שגורם לבעיות.

לגבי בשלות הפירות, זה לא יאומן כמה אנשים אוכלים פירות לא בשלים מספיק או אפילו בשלים מידי מבלי לדעת את זה בכלל. אני לא אומרת שזה דווקא מה שאתה עושה אלא רק מנסה להדגיש שזה גם משהו שלומדים עם הזמן ככל שצוברים נסיון. יצא לי כל כך הרבה פעמים לראות אנשים אוכלים בננות עמילניות לחלוטין או לשמוע על אנשים שאוכלים פירות שכבר מזמן היה צריך לזרוק אותם לערימת הקומפוסט. בתחילת החורף למשל ביקרתי מכרים והציעו לי שם קלמנטינות ואננס. הקלמנטינות היו חמוצות לחלוטין כי זאת הייתה ממש תחילת העונה והאננס היה כבר אלכוהולי כי הוא ישב אצלם כמה שבועות והבשיל יותר מידי. כולנו אכלנו ביחד ורק אני ואמא שלי, שגם היא אוכלת בעיקר פירות, הבחנו שהפירות האלו לא אכילים בזמן שכל השאר אכלו וחשבו שהפירות טובים.

ולגבי השתיה, דווקא בגלל שיש לך היפונתרמיה אתה צריך לבדוק האם אתה בעצם שותה יותר מידי, יתכן מאוד שזאת הסיבה לבעיה.

כולנו באים מתזונה שונה, עם היסטוריה רפואית שונה ועם כמות שונה של רעלים שנאגרו ובעיות עכשיות שונות. לכל אחד מאיתנו גם גנטיקה קצת שונה שעושה את ההבדל ביכולת ההתמודדות האישית שלנו עם רעלים ועם הנזק שעשינו לעצמנו עם השנים. לכן לכל אחד מאיתנו נדרש זמן החלמה וניקוי שונה. גם אם אתה עושה הכל בצורה מדוייקת על פי הספר וזה לא "עובד" בצורה מושלמת תוך חודש זה לא אומר שזה לא יקרה בעוד כמה חודשים. יש סרטון של קריסטינה שאני מאוד אוהבת שמדבר בדיוק על זה.
Overcome Struggles Going Raw

אנשים גם שוכחים שכל עוד הם צעירים אפשר להחליק על הרבה הרגלים רעים. אפשר לעשן, אפשר לשתות, אפשר לאכול ג'אנק (או פליאו) ובכל זאת להרגיש "בריאים". אבל הנזק מצטבר ועם השנים גם מרגישים אותו. אף אחד לא נשאר צעיר לנצח.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי חילקי » ש' ינואר 05, 2013 1:31 am

בגלל ההיפונתרמיה אני אכן מגביל בשתיה, לפני ההתמוטטות הייתי שותה 3 ליטר חופשי
חילקי

הודעהעל ידי eilon » ש' ינואר 05, 2013 4:38 am

חילקי כל הכבוד על ההתמודדות ועל הרצון החזק, מחזק גם אותי!
נתרן נמוך זו בעיה... שיכולה להיות מאוד לא נעימה בלשון המעטה. אני הייתי במצב מאוד מסוכן ממחסור בנתרן בתזונה טבעונית מבושלת בלי מלח או עם קצת, אך מעט מדי נתרן נכנס לגופי במשך חודשים עד שהחלו תופעות ממש ממש לא נעימות (בלשון המעטה) והייתי חייב להוסיף מלח. עכשיו אני מנסה להיכנס בהדרגה ל811 או לפחות קרוב ואני עדיין מפחד מהסיוט שעברתי עם חוסר הנתרן, אז אני אוכל מעט מלח (ממש קצת), פעם או פעמיים ביום, כי אני לא מצליח עדיין לאכול מספיק נתרן ממקורות צמחיים.

שיהיה בהצלחה והמון בריאות חבר!
eilon

הודעהעל ידי יונתן » ש' ינואר 05, 2013 11:36 am

חברים, זכרו את מלך הירקות - הסלרי. עכשיו זו שיא עונת הסלרי וגבעוליו גדולים, טעימים להפליא ועשירים בנתרן. תוסיפו לסלט ולשייקים מדי יום!
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הבא

תגיות נושא

תסמיני ניקוי וגמילה, עלים ירוקים, פירות בשלים, תזונת האדם הקדמון, שומן, כאבי בטן ובעיות עיכול

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], YandexBot ו 4 אורחים