שינויים נפשיים בעקבות 801010 + פיטורים.

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

שינויים נפשיים בעקבות 801010 + פיטורים.

הודעהעל ידי מקופף הבננות » ש' ינואר 05, 2013 7:27 pm

כמה שהכותרת הזאת נשמעת דרמטית אני כותב אותה עם חיוך :D

לפני בערך יותר מחודשיים התחלתי להכניס את הכללים של 811 להרגלי החיים שלי, לפעמים מבושל רוב הזמן פירות.
בהתחלה לגוף שלי לקח זמן להסתגל... אבל ככל שהזמן עובר אני מרגיש שקורים שינויים ממש בתוכי ומיחוץ לי שאני לא יכול להתעלם מהם.

ביום חמישי הודעתי לבוס שלי שאני עוזב את העבודה.
מאז שהתחלתי לפחמם את עצמי יותר פשוט נפתחו לי העיניים והמח והתחלתי להבין למה ואיך החיים שלי הובילו אותי לאן שהם הובילו אותי עד עכשיו. ופשוט הבנתי שהעבודה הנוכחית מדכאת ומזיקה לי. אני עובד במאפיה (משעשע לא?!) אני צריך לבשל אוכל כל היום, וכשהתחלתי לאכול ארוחות פירות פתאום שמתי לב כמה תהליכים ואנרגיה וחשמל וחום אנשים משקיעים בשביל להכין לחמנייה. וזה פשוט לא הסתדר לי.

לגביי שעות עבודה... הייתי צריך לקום בארבע בבוקר וזה דפק לי את הבריאות ואת המחשבה הצלולה. ממש יכולתי לראות את ההבדל בין יום שאני יושן כמו שצריך לבין יום עבודה. לגביי התנאים, פתאום הבנתי שכל העסק הזה מושתת על ניצול של אנשים תת-פחממתיים דיכוי ורודנות. פתאום זה היכה בי.... והודעתי לבוס שלי שאני עוזב בהקדם האפשרי... מה אני עשה אחרי זה ... אין לי מושג ... אבל דברים התחילו לזוז בכיוון טוב יותר וכרגע ההרגשה שלי להזיז מדרכי את הדברים שמעקבים אושר ובריאות אופטימלית... נהייתי הייגניסט :lol: מה לעשות...

בנוסף אני חייב לחלוק... שאני עובר טרנספורמציה ממש מעמקי הנפש עד למישור הגופני בכל תחומי החיים. אני מרגיש את זה ואנשים מרגישים את זה.
אחד התחומים שהכי הבהילו אותי זה למעשה חידוש קשר והסתכלות חדשה על בעלי חיים, אני חייב לציין שהסיבה האחרונה שעניינה אותי במעבר ל801010 זה דאגה לבעלי חיים. עשיתי את זה נטו כי הייתי חולה בשביל הבריאות. ופתאום התחיל אצלי שינוי נוסף...אני מסתכל על אנשים וחיות כאחד ואני יכול כמעט ממש לראות מיסביבם מעיין הילה דקה וזוהרת ואני יכול לשים לב לרגשות ומחשבות שיש לבני אדם וחיות... כאילו התעוררה בי הטלפתיה הזאת שמיוחסת בדר״כ לכלבים וחיות אחרות... אני גם הפסקתי להרגיש רתיעה מחיות שהולכות ברחוב ולפתע אני שם לב שהן נמשכות אליי... ומחבבות אותי... זה אולי ישמע מוזר אבל לפעמים באות יונים ואני מרגיש שהן מסתכלות שהכל בסדר איתי... חחח :roll:

בכל מקרה אחרי באותו יום חמישי ישבתי להסתכלתי על סרטון של ג׳ואי ביוטיוב, חבר של מייגאן אליזבת׳, וראיתי שם פרה באיזה כלוב מטונפת כולה בליכלוך וופתאום הרגשתי מעיין צביטה בעומק הלב שמעולם לא הרגשתי.

אני חייב לציין שזה אחד הדברים שמעולם לא חשבתי שארגיש זה בא לי לפתע פיתאום. בדר״כ יחסתי את זה ליפי נפש למיניהם שמעולם לא הזדהתי איתם. לא... אני לא מתכוון להצטרף לארגון לזכויות בעלי חיים או משהו כזה, אבל חל שינוי ללא ספק... מעניין למה זה קורה...

בכל מקרה כתבתי את ההודעה הזאת במטרה לתת השראה ומי שיש לו תגובה תתקבל בברכה.
שבוע טוב.
מקופף הבננות

Re: שינויים נפשיים בעקבות 801010 + פיטורים.

הודעהעל ידי יונתן » ש' ינואר 05, 2013 8:18 pm

לא רע, מה שמצחיק הוא שאחד הדברים שגרמו לי לעבור לתזונה חיה היה שפיטרו אותי מהמאפייה שבה עבדתי הרבה שנים. רציתי להיכנס לזה כבר לפני כן, אבל היה לי ממש קשה לוותר על כל כך הרבה לחם בחינם...
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי מקופף הבננות » ש' ינואר 05, 2013 10:38 pm

בשבילי העובדה שאני מוקף במאפים ואין לי השתוקקות אליהם היה סימן שהשיטה של 801010 אכן עובדת.... כמו אישור כזה...
מקופף הבננות

הודעהעל ידי ענת_גליק » א' ינואר 06, 2013 12:06 am

גם לי יש סיפור דומה. במקרה שלי זו היתה עבודת שיווק של כמה חודשים שמלכתחילה תוכננה להיות זמנית והסתיימה בימים האלה. חשבתי לעצמי שמזל שאני לא צריכה להמשיך כי חלק מהעבודה היתה התעסקות במכירת משקאות מוגזים, חטיפים ועוד כל מיני מוצרי צריכה פופולריים שלא מועילים לגוף או לסביבה ונועדו רק לעשות קופה על הצרכן. במשך הזמן ממש נהיה לי אנטי יותר ויותר מהעבודה הזאת. יש מצב גדול שאם הייתי צריכה להמשיך הייתי מתפטרת. וזאת לא העבודה הראשונה שאני עושה בתחום כזה, אבל זה לא ממש הפריע לי קודם כי שילמו די טוב. עכשיו הגעתי למצב שזה באמת מתחיל להפריע ולהעיק עלי מצפונית. אני מבינה מה אתה אומר, שהנפש נהיית יותר רגישה ומודעת לעולם שסביבה, במובן החיובי של הדברים. זה אחד הבונוסים הכי חזקים בעיניי שמקבלים במעבר לאכילה מודעת.
ענת_גליק

הודעהעל ידי ירדן » א' ינואר 06, 2013 9:01 pm

זה דבר מדהים מה שאתה מתאר. זה לא סתם שבקבוצות ובאתרי פליאו אפשר לקרוא התבטאויות אלימות מצד הכותבים ומצד אינדיבידואלים שמגיבים להם, בעוד שאנשים שאוכלים תזונה צמחית הופכים לבעלי מודעות, חמלה ורגישות גבוהים יותר. זה לא סתם שהרבה אנשים שבאמת משנים את התזונה שלהם באופן רדיקלי, אם זה מסיבה בריאותית או סיבה מוסרית או סיבה אקולוגית או סיבה אנטי-צרכנית, עם הזמן (גם אם זה לוקח כמה שנים) מבינים גם את הסיבות האחרות, ומבינים את הדרך שבה צורת החיים שלנו וכל בחירה שאנחנו עושים שלא באה ממקום אמיתי של חמלה ומתוך זוית ראיה רחבה של העולם רק מנציחה את הסבל של בני האדם ובעלי החיים ואת ההרס של כדור הארץ. פתאום מסתכלים אחרת גם דבר תמים לכאורה כמו עבודה במאפייה, שהוא לא רק הורס את הבריאות האישית הפיזית והנפשית של מי שעובד בה אלא גם מנציח את הניצול והדיכוי בתרבות שלנו.

זה בדיוק מה שוויל טאטל מתאר בספר שלו 'דיאטת השלום העולמי', איך שאכילת מזון המחי גורמת לנו להיות פחות רגישים ויותר אטומים למה שקורה סביבנו, ואיך ששינוי של הדבר הכי בסיסי בחיים שלנו - האוכל שאנחנו אוכלים - גורם לשינוי כללי בגישה שלנו לחיים ובדרך ההסתכלות שלנו על העולם.

לפני כמעט שנה היה פה דיון קצר שקשור לנושא-
http://www.30bananotleyom.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=26
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מקופף הבננות » א' ינואר 06, 2013 9:47 pm

חחחח לגבי המשקאות המוגזים גם אני מוכר מהם הרבה בכל יום... וכשהתחלתי ללמוד על מה יש בהם פשוט הבנתי שאנשים חווים מחסור עצום בפירות. אנשים לא מקבלים מספיק קלוריות מפירות אז הם צריכים את הקולה הזאת שכולה סירופ פרוקטוז וקפאין ועוד תוך כדי ארוחה שומנית של בשר כדי בכלל לטלטל את הסוכר בדם ברמות מפלצתיות... פתאום התחלתי לראות מכירת קולה באותה קטגוריה כמו תקיפה אלימה... חחח לא ?! מה ההבדל...

אני מתחיל להבין למה דאג גראהם מדבר כל הזמן על זה שאוכל מטמטם את המחשבה.... כי כשאתה מתחיל לצאת מהמצב הרדום הזה פתאום אתה רואה איך הטבע של המזון שולט באנשים ויוצר סיטואציות כאלה במציאות של התנהגות מזיקה אחד כלפי השני... כמו במאפיה שהמעסיק עצמו חולה עוד שניה מת, מתאכזר וקוצף כל רגע ממרר את העובדים שמנסים למעשה להתאושש מהארוחה שהם אכלו אתמול וכל המח שלהם מלא שומן וחומצה וכל המעיים שלהם סתומות ופקוקות . זה מציאות דיי עצובה.. וזה למעשה הנקודה שאני חושב שדיאטה כמו 811 יכולה להפוך את החיים ולשנות את המציאות.
מקופף הבננות

הודעהעל ידי בת חן » א' ינואר 06, 2013 9:57 pm

הגישה הזאת הביאה גם אותי לראייה הרבה יותר מעמיקה על העולם שסביבי, להבנה שההרס, הרוע והאכזריות שסביבי קיימים בקנה מידה עצום ומתוך זה להבנה מה אפשר לעשות כדי להפחית את זה, אפילו במעט והבנתי שאם אני מסתכלת על חיי בעתיד, גם איזור המחייה חייב לקיים את הערכים האלה, לא יכול להיות שאני אחייה בצורה שכל המהות שלה זה לקחת, לנצל, להשתמש, אפילו במובן של להשתמש באנרגיה שהדרך שבה מספקים לי אותה היא על ידי ניצול מאסיבי ומוגזם של המשאבים החשובים והיקרים של כדור הארץ.
לא יכול להיות שאם אני אגדל גינת ירק ועצי פרי אני אלחם בכל "מזיק" כולל מכרסמים, חרקים, עטלפים, קיפודים ושאר בעלי חיים שלא רק שיש להם זכות להתקיים ושהמזון שאני מגדלת הוא לא באמת רכושי הבלעדי ושיש לי זכות להתקיים ממנו בדיוק כמו להם, אלא גם להבין שיש להם חלק חיוני, כן, חיוני בקיום של רשת החיים ואפילו בגדילה של עצים וצמחים.
זו אחת הסיבות שאני משתדלת לקנות את כל הפירות והירקות אורגני למרות שזה יקר פי כמה וכמה, בעיני זה לא רק ענין של רעלים מיותרים אלא של עיקרון חשוב מאוד - להתייחס לאדמה שנותנת לנו חיים בכבוד ולא רק לנצל אותה לגידולים מסחריים, להרוג כל אלמנט מקיים חיים שנמצא בה בעזרת חומרים כימיים הרסניים ולהרוס את כל הסימביוזה הכל כך עדינה שמתקיימת בה.
בת חן

הודעהעל ידי בת חן » א' ינואר 06, 2013 10:06 pm

ירדן הזכירה את הספר "דיאטת השלום העולמי" ואני חייבת לציין שהתחלתי כבר לקרוא את הפרקים הראשונים וזה ספר חשוב מאוד, מתאר בצורה מדוייקת ומפחידה את הצורה שבה אכילה היא לגמרי לא רק אכילה, למרות שגם כמה סרטים טובים סביב הנושאים האלה, על חלקם דובר פה, הספר לוקח את זה לרמה אחרת לגמרי וגורם לי לראות בצורה אחרת את העולם שסביבי, פתאום הדרת נשים שנתקלתי בה נראית לי מזעזעת במיוחד כשאני מבינה שיש לה שורשים מאוד עמוקים בתרבות של בני האדם שסובבת סביב שליטה ועליונות, של בעלי חיים, של העולם וגם של נשים.
בת חן

הודעהעל ידי eilon » ג' ינואר 08, 2013 7:46 am

שלום חברים
ירדן את מתארת איך שהמחקר הרב מוביל הרבה אנשים ל"ראייה אינטגרלית", להבין את התלות ההדדית בין כל חלקי הבריאה.
לתפיסתי,
אין פלא שמי שהולך בדרך קרובה לטבע מתחיל להרגיש את הטבע. אבל הייתי נזהר מלהשליך רגשות אנושיים על חיות או אומר שכל החיות אותו הדבר. לכל חייה תפיסת עולם שונה ומערכת חושים שמכוונים בצורה אחרת לקלוט את הטבע לפי צורכיהם הטבעיים. כשיונה מסתכלת עלייך בעיניים, אתה לא באמת יודע מה עובר לה בראש, אבל מתוך החוויה האישית שלך אתה עלול להשליך עליה. היונה לא מדברת (טלפתיה) אבל יכול להיות שעכשיו שאתה רגיש לזולתך (לכל מה שמחוצה ממך כולל חיות) אז אתה יכול להרגיש יותר את הרצונות שלהם, ומה חסר להם (אוכל, יחס, וכו') - שזה מה שמניע אותם, ועל זה הן "מהרהרות" כביכול. והחיות מצידן, הן מרגישות טוב מאוד מה הבן אדם אוכל (אבל המחשבות שלהן לא פילוסופיות כמו שלנו, אלא מותאמות בדיוק לרצונות שלהן), כלבים יכולים להריח עד הפריט הכי קטן, אפילו חתולים יכולים לאבחן גידולים סרטניים ע"י הרחה מוקדמת של האדם. הם יודעים הרבה עלינו רק מ"לקלוט" אותנו בחושייהם המחודדים. אין פלא שיותר חיות נמשכות אלייך, כי הן לא מריחות ממך ריח של סכנה = בשר נרקב. וגם כל שאר איתותיי הגוף שלך שונים, כולל ברמות הכי דקות כמו פליטה אלקטרו מגנטית (מה שאתה מכנה הילה). וכל החיות פולטות כל מני סוגי חלקיקים/גלים/וכל מה שזה לא יהיה, למרחקים עצומים, קילומטרים! רוב בני האדם פשוט עסוקים בתוך עצמם מכדי לשים לב לזולתם, והמחשבות שלהם בגובה הרצונות שלהם, לכן מהרהרים בעיקר סביב קניות, ג'אנק פוד, בירה וכדורגל :D
כשאתה מבין יותר את המתרחש - אתה מסוגל יותר להזדהות, אז אחרי חשיפה להרבה מידע ותוכן, מתעוררת בך צביטה בלב כשאתה נחשף לתמונות המייצגות התעללות. זה לא מדע טילים, זו אנושיות, הזדהות, הבנה. פתאום אתה מבין שכמו שלא היית רוצה שיתעללו בך, אז גם בהם מתעללים. זה לא שזה לא היה קיים גם לפני זה, רק לא נחשפת למספיק תוכן שיעורר בך הזדהות וצער. הרבה אנשים נמנעים מ"תמונות קשות" מהסיבה הזו! הם לא רוצים לעורר בעצמם רגשות שעלולים להפריע להם עם ההרגל / ההתמכרות. ואתה שמתקרב לטבע מתחיל להידמות לחיות ולהבין את צרכיהן, אז ההזדהות שלך גבוהה יותר מאדם אפאטי אגוצנטרי ממוצע.
וגם אין פלא שמי שהולך בדרך שהיא בדיוק בכיוון מנוגד לטבע, מתחיל להרגיש כל מני בעיות, מחלות, צרות. ואז הוא חייב לתבל את החיים שלו באקשן, כי החיים לא נעימים מספיק, ובטח שאי אפשר להרגע. אז הכי קל להנות מאלימות, תחרות, השפלה, ביקורת ושיפוט, בעיקר אם צופים בטלויזיה (!) בדרך קבע כי זה הערכים שסופגים משם ישר לתת-מודע ואפילו ביקורת והתנגדות מנטלית לא תעזור מול זה. אז האנשים האלה מתרגלים למנטליות של מלחמה ותחרות ואז כאשר בן אדם בא לדבר איתם הם כבר מוכנים לקרב להלחם על כבודם האישי. לדעתי הרבה מאד תלוי במה שנחשפים אליו בצורה עקבית, זה מעצב את האישיות לגמרי

לדעתי חשוב מאוד לתת למוח תזונה נכונה (מידע ותוכן טוב), וגם לאישיות, ולהידבק באנשים שרוצים להתחבר לערכים שלהם. כי החברה מאוד משפיעה על הכל, ואנחנו בד"כ לא מסוגלים להבחין עד כמה, רוב האקשן קורה בתת-מודע...

שמתי לב שבמקומות שמעודדים תזונות בשר קיצוניות אוהבים לצחוק על טבעונים, אז משתמשים בטקטיקה פסיכולוגית פשוטה, של ליצור אהדה וחיבור ע"י אויב משותף.
זה קורה בכל מקום בחברה, אפילו בקנה מידה מדיני ועולמי ופוליטי. ובגלל זה צוחקים על טבעונים אותם האנשים שאח"כ מוכרים תוספיי תזונה מכל הסוגים, כמו שפוליטיקאי אחד מלכלך על אחר כדי לשווק עצמו לציבור.
יש הרבה דוגמאות בכל המחנות והמיגזרים. שונאים את הטבעונים, הקרנבורים, הדתיים, החילוניים, הערבים, היהודים, הפוליטיקאים, הקבוצה היריבה בכדורגל, וכו' וכו'. כ"כ קל להתאגד ולעורר הצדקה עצמית דרך שנאת האחר, יותר קשה זה להבין, להכיל, ולנסות לעשות משהו בנידון בצורה שקולה ומתוחכמת
eilon

הודעהעל ידי מקופף הבננות » ד' ינואר 09, 2013 9:50 pm

אני חושב שהפרק האחרון של מאסטר שף היה דוגמא טובה להשפלת טיבעונים... ועוד באו לה בהפוכה מסכנה חחח גרמו לה לבגוד בערכים שלה... דרך אגב זה ידוע שהתכונתי הזאת מתוכננת מראש-
מקופף הבננות

תגיות נושא

נזקי הבשר, איך מתחילים?

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, Google [Bot] ו 6 אורחים