מעבד מזון

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: מעבד מזון

הודעהעל ידי dedor » ד' ינואר 16, 2013 3:09 am

תודה רבה ירדן וירון

ירון - כמה שנים אחריות קיבלת על הבלנדטק?
dedor

הודעהעל ידי ירון » ד' ינואר 16, 2013 10:31 am

חברת קיטשן ליין (היבואנית הבלעדית עבור בלנדטק) נותנת שנה אחריות על הבלנדר כחלק מדף החוזה הסטנדרטי שלהם, מה שאומר שכנראה שיש שנה אחריות על כל המוצרים שלהם. סביר שיהיו יוצאים מהכלל כמו הבלנדטק, אך לצערי לא באמת דאגתי לברר פרט זה. זה אולי נשמע חסר אחריות אבל אני סומך על הבלנדר להחזיק זמן רב מאוד. באתר בלנדטק קראתי שהם עצמם נותנים אחריות, לדוגמא, על הכד לכל החיים. ההערכה שלי היא שאם יקרה משהו גם מעבר לשנה ואפנה לקיטשן ליין הם יעזרו בכל מקרה, ואולי גם ללא מחיר נוסף.

לפני רכישה כדאי לבדוק ישירות אם גם על הבלנדר חלה רק שנת אחריות כמו על יתר מוצריהם. ואם לא, מכיוון שחברת בלנדטק נותנת אחריות ארוכת שנים בעצמם, האם ניתן לעבוד מולם לגבי זה.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואינו מהווה חוות דעת או עצה מקצועית ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירון

הודעהעל ידי dedor » ד' ינואר 16, 2013 4:36 pm

בחברת אופק חדש שמוכרת את הויטה מיקס מקבלים 7 שנים! אחריות על המכשיר.
זה פרט חשבו שלא צריך להקל בו ראש למכשיר בעלות כזו.
שנה זה נשמע ממש מעט לעומת מה שמקבלים עבור ויטה מיקס שהוא בלנדר באותה רמה.
נראה לי שזה מטה את הכף לעומת הויטה מיקס.
אגב הם מוכרים עכשיו את הדגם החדש של ויטה מיקס - פרו 750. דגם מתקדם יותר מה5200 שהוא קטן יותר בגודל ועם יותר כוח סוס (כמו של הבלנדקט) אך כמובן גם יקר יותר
dedor

הודעהעל ידי ירון » ד' ינואר 16, 2013 5:06 pm

עד כמה שידוע לי כל הדגמים של ויטה מיקס הם שני כוחות סוס. הדגם החלש ביותר של בלנדטק הוא שלוש כוחות סוס.
הבלנדטק ידוע כמוצר יותר איכותי (לפי הסקר שאני עשיתי) והקהל העיקרי שלו הוא בתי עסק (מסיבה טובה). לא הייתי מתייחס לשנות האחריות של המשווק הישראלי (אשר שונות לחלוטין משנות האיכות שהחברה הראשית נותנת) כאינדקציה לאיכות המוצר כלל וכלל. הרי אם תהיה בארה"ב ושם תקנה את זה, האחריות תהיה שונה.

זה מזכיר לי את המונולוג של כריס פארלי בסרט טומי (Tommy Boy) על חוסר החשיבות של תווית האחריות על קופסת מוצר. :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואינו מהווה חוות דעת או עצה מקצועית ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירון

הודעהעל ידי dedor » ה' ינואר 17, 2013 12:50 am

שנות האחריות של המשווק הם זהות לזו של החברה
http://www.amazon.com/Vitamix-5200c-WAR ... B004F9L4EI
כמובן שזו לא אינדיקציה לאיכות המוצר אבל זה נותן ראש שקט שאתה יודע שאם קורה משהו יש למי לפנות.

הבעיה בבלנדקט זה שמוכרים בארץ את הדגם הישן (אקספרס) בעוד שבארה"ב כבר נוספו שני דגמים אחריו הראשון - total blender והיום מוכרים את הdesigner series דגמים שהם משמעותית טובים מהאקספרס.
אם היו מוכרים לפחות את הדגם הלפני אחרון כנראה הייתי קונה את הבלנדטק אבל לקנות דגם כ"כ מיושן (למרות שהוא מחזיק הרבה זמן) בהוצאה כספית כזו גדולה זה לא נשמע לי רעיון טוב.
dedor

הודעהעל ידי dedor » ה' ינואר 17, 2013 12:50 am

ואגב אשמח אם תשלח לי לינק לסצנה שאתה מתכוון אליה מיוטיוב . אני לא מכיר :)
dedor

הודעהעל ידי ירון » ה' ינואר 17, 2013 1:42 am

הלינק שאתה נתת הוא של מכירת ויטה מיקס באמזון, לא של בלדטק. אם תבדוק לגבי בלנדטק (כפי שאני עכשיו בדקתי באינטרנט), תמצא שהם נותנים את אותה האחריות של ויטה מיקס של 7 שנים על המנוע (ולכל חיי הקרף עבור הלהבים) וגם ניתן לעדכן ל-10 שנות אחריות(!), ושהמשווק הישראלי (קיטשן ליין) הוא זה שלא נותן את אותה האחריות. החוזה הסטנדרטי של המשווק הישראלי (לא רק עבור בלנדרים, אלא עבור *כל* המוצרים שלהם) הוא לשנה בלבד. האם זה חכם או בסדר? לפי דעתי לא. האם זה אומר שהם לא יעזרו אם תהיה בעיה עם המוצר לאחר שנה? לא יודע. האם זה אומר שככה גם חברת בלנדטק עצמה? לא, בכלל לא.

שנית, כפי שציינתי, הדגם החלש ביותר של בלנדטק (שאותו ספציפית אני קניתי, אבל אפשר לראות באתר של המשווק הישראלי שהוא *לא* הדגם היחיד) הוא עדיין חזק יותר מהדגם החזק ביותר של ויטה מיקס. היחידים שקונים אותו בארץ (מלבד שלושה אנשים שאני מכיר שיש להם בלנדטק כולל אותי) הם רשתות מזון המשתמשות בו הרבה יותר ממה שכל אותם שלושה אנשים ישתמשו בו. :)

אני יכול להבין את הרצון שלך בלוודא שיש בידך (בין אם דרך החברה או המשווק המקומי) אחריות ארוכת שנים. זאת חשיבה אחראית וחכמה. אבל זה לא אומר שבלנדטק לא נותנים את האחריות הזאת כפי שאתה אומר (אלא זה המשווק הישראלי), זה לא אומר שלא יטפלו לך בבלנדר, זה לא אומר שזה הדגם היחיד שלה בארץ, או שהוא חלש או טוב פחות מחברה שדגמים יותר חדשים שלה משווקים לישראל. עיקר העסק של בלנדטק הוא מול רשתות מזון גדולות ואפשר להבין איך, עד כמה שהם אולי נמכרים בארץ, יש להם הרבה פחות עסק (גם בשל מחירם היקר יותר מויטמיקס) בארץ מאשר בחו"ל, ולמה בארץ לא ממהרים להביא עוד דגמים יותר מתקדמים שלה. מצד שני, אותי זה לא מטריד במיוחד כי האקספרס עדיין חזק מכל שאר הבלנדרים שיש בארץ כרגע, ובכל מקרה מספק עבורי די והותר.

אני אדגיש נקודה נוספת חשובה: ויטה מיקס מייצרים בלנדרים באיכות מצויינת ולא סתם הם אחת החברות הטובות ביותר עבור בלנדרים. גם המחירים שלהם טובים, וגם המוצרים שלהם מאוד איכותיים. אני חושב שאם היה לי בלנדר של ויטה מיקס הייתי כנראה מרוצה באותה מידה.

לגבי הקליפ של טומי בוי, לא מדובר על אחריות עבור מוצר מתקלקל(Warranty), אלא עבור איכות המוצר (Gurantee). מין הודעה על קופסת המוצר שכתוב "זה מוצר איכות" וזה הכל. זה הבדל אדיר בין המושגים של אחריות בפועל לתקלות במוצר כפי שבדיון שלנו. בכל מקרה, להלן לינק לסצינה המפורסמת:
http://www.youtube.com/watch?v=mEB7WbTTlu4
סמל אישי של המשתמש
ירון

הודעהעל ידי ירדן » ה' ינואר 17, 2013 9:59 am

אופק חדש מוכרים עכשיו גם את הדגם הזה?
http://www.youtube.com/watch?v=nbv6y0daOA4

זה לא נמצא באתר שלהם. כמה הוא עולה?
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי dedor » ה' ינואר 17, 2013 10:40 am

ירדן - לפי מה שאמרה לי הנציגה שלהם בטלפון הדגם הזה עכשיו בתהליך אישור של מכון התקנים ויימכר בארץ מעוד חודשיים לכל היותר. היא מעריכה שהוא יעלה בסביבות ה-4000 ש"ח.

ירון - ירון אני התכוונתי לשלוח את האחריות של ויטה מיקס זו לא היתה טעות. רק להראות שהדגם הזה נמכר תמיד ב-7 שנים אחריות. לא משנה מאיזה משווק כי זה מה שהיצרן נותן. (גם באתר של היצרן כתוב במפורש שהוא נותן זאת לכל המשווקים המורשים).

לגבי י הדגם - קיטשן ליין אכן מציע דגמים אחרים אך לא את שני האחרונים. חשוב לי לקנות משהו שהוא החדיש ביותר אם אני משקיע כ"כ הרבה. אולי צריך להתקשר לשאול ממתי יתחילו למכור אותם ובאיזה מחיר.

זה הדגם שהייתי הכי רוצה לקנות אבל אם זה רק שנה אחריות כנראה שאוותר:
http://www.youtube.com/watch?v=CAlFpOB9 ... 1358411943
dedor

הודעהעל ידי ירון » ה' ינואר 17, 2013 11:26 am

המשווק (כל משווק) יכול להחתים אותך על איזה חוזה שהוא רוצה. יכול להיות שהם יתנו שירות מעבר לשנה, אינני יודע. אני פשוט אומר לך מה החוזה הסטנדרטי עבור כל המוצרים שהמשווק מוכר. אני מפציר בך לפנות אליהם ולשאול אותם אם הם יכבדו את האחריות כפי שהיצרן נותן אותה או האם הם יעניקו רק אחריות חלקית בניגוד ליצרן. אם יצרן יכבד אחריות מעבר למשווק, תוכל לפנות ישירות ליצרן. זה קורה לפעמים שיצרן נותן אחריות ארוכה יותר ממשווק וניתן לפנות ליצרן ישירות. צריך לבדוק עם המשווק. זה יעלה לך בשיחת טלפון וחצי דקה מזמנך. :)

אני בהתחלה רציתי גם את הדגם של ה-Total Blender (שהוא גם הדגם הפופולרי ביותר שלהם), אבל אומר לך את האמת, אפילו ה-xpress (שקניתי עם הקרף WildSide) הוא מעל ומעבר למה שאני צריך. באמת. שים לב שאחריות איננה רק לקנות מוצר איכותי, אלא שגם לוודא שאנחנו לא מתבלבלים בין "יוקרה" ל"איכות". השאלה של איכות איננה נמדדת בכמה הוא יכול לעשות רק, אלא בכמה טוב המוצר וכמה זמן יחזיק. אם המוצר מסוגל לעשות את כל מה שאתה רוצה, ויותר מכך, והוא יחזיק שנים רבות (או אפילו lifetime), אז זה לא חכם יותר לקנות מוצר שיקר יותר כי הוא עוד יותר חזק או עוד יותר מגניב.

אנחנו לא מדברים פה על דגמי בלנדרים של 500 ש"ח, אלא על בלנדרים של בלנדטק וויטה מיקס שהן החברות הטובות בעולם, ואפילו הדגמים ה"חלשים" או ה"פושטים" שלהם הם הרבה מעבר למה שאנחנו צריכים. האם אתה באמת תצדיק את ה-Total Blender או את הדגמים החזקים יותר של הויטה מיקס? תחשוב על זה.
סמל אישי של המשתמש
ירון

הקודםהבא

תגיות נושא

קלוריות, חלבון, בלנדר, איך מתחילים?, אפקט תרמי, פעילות גופנית

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: YandexBot ו 5 אורחים