עוד כמה שאלות קטנות

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

עוד כמה שאלות קטנות

הודעהעל ידי ענת_גליק » א' ינואר 13, 2013 1:44 pm

- קניתי לפני יומיים פלפלים אדומים אורגניים בעדן טבע מרקט. כשבאתי לאכול אותם הבחנתי בטעם לוואי קל, והיתה לי בפה מעין תחושה קמחית-דבקית כזאת. כשהרחתי את הפלפל מקרוב הוא הדיף ריח עדין מאוד אבל לא נעים במיוחד, משהו שקצת הזכיר לי ריח של זקנים בבית אבות :? אבל הירק ממש לא נראה רקוב, להפך. יש לי מה לדאוג בהנחה שהירק אורגני? אין לי בעיה להמשיך לאכול אותו אם לא מדובר במצב מסכן. כרגע הפסקתי כי אני לא בטוחה לגמרי.

- החמוציות השלמות היבשות ללא תוספת סוכר שקונים במשקל בעדן טבע מרקט, הן באמת טבעיות לגמרי או שמייבשים ומשמרים אותן בשמן או חומרים אחרים? אם הן לא, איפה משיגים חמוציות בצורתן הטבעית ביותר?

- צריכה המלצה על תמרים... זה משהו שלא אכלתי עד עכשיו כי לא אהבתי את הטעם, אבל עכשיו אני חושבת שכדאי לי לנסות כי זה משהו שקל לנשנש מחוץ לבית. אז אני צריכה המלצה לסוג תמרים מזין מאוד ושהוא לא "פצצת סוכר" כי אז אני אתקשה לאכול ממנו הרבה. תודה
ענת_גליק

Re: עוד כמה שאלות קטנות

הודעהעל ידי spector1 » א' ינואר 13, 2013 8:26 pm

אולי נתקלת בשאריות גופרית על הפילפל. ירקות אורגנים(בעיקר אלה שקונים ברשתות שיווק), מקבלים ריסוס של חומרי הדברה המוגדרים כאורגנים.
כיוון שחומרים אלה משפיעים פחות לעיתים צריך לרסס יותר. גופרית מוכר כאורגני ומרוסס נגד פטריה שנקראת קמחונית. אגב, זה אחד מחומרי ההדברה הוותיקים ביותר.
spector1

הודעהעל ידי ירדן » ב' ינואר 14, 2013 6:48 pm

אם הפלפל לא טעים ואין לו ריח טוב לדעתי לא צריך לאכול אותו. אני דווקא קניתי בשבוע שעבר פלפלים אדומים אורגניים מתוקים וטעימים במיוחד.

אין לי מושג לגבי החמוציות שמוכרים במשקל בעדן. לא סביר שאחד העובדים שם ידע אבל אולי תוכלי לבקש שיבדקו את זה עבורך או שיראו לך את האריזה שבה מגיעות החמוציות.

זנים פחות מתוקים של תמרים הם האמרי והדקל נור.

(וסתם כי בא לי- http://www.hayadan.org.il/dates-dont-in ... r-0809096/ :) )
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי ענת_גליק » ג' ינואר 15, 2013 1:32 pm

אחלה כתבה. למרות שקצת מוזר שמפרגנים שם לשמן זית...
ענת_גליק

תגיות נושא

אורגני

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 10 אורחים