כמויות מזון

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

כמויות מזון

הודעהעל ידי אורנה » ג' ינואר 15, 2013 9:54 pm

תיראו, זה מה שלורן לוכמן כתב בפייסבוק שהוא אוכל ביום
a small watermelon, 4 mangoes, a simple green salad (large head of lettuce, two tomatoes, one red pepper, two small avocados) and I drank the water from a small coconut.

מלון קטן
4 מנגו
סלט ירוק - ראש חסה גדול, 2 עגבניות, פלפל אדום, 2 אבוקדו קטנים
מים מקוקוס קטן.

זה בלבל אותי ממש
אחרי כל הסרטונים שצפיתי בהם היום
שבהם אדם אוכל כמות מטורפת של פירות ביום

איך אתם מסבירים את זה?
אורנה

Re: כמויות מזון

הודעהעל ידי יונתן » ג' ינואר 15, 2013 10:35 pm

סביר להניח שהסרטונים שראית הם של אנשים שגם עוסקים בהרבה פעילות גופנית, ואפילו ספורט מקצועני, ולכן הם זקוקים לכמות גבוהה יותר של קלוריות. שימי לב גם שלורן לוקמן גר בקוסטה ריקה השלווה, ומנהל אורח חיים נעים ורגוע, ללא לחצי היומיום שרובנו מתמודדים איתם בעבודה ובמערכות היחסים, שגם דורשים מאיתנו הוצאה קלורית גבוהה יותר. אין ספק שהוא גם ישן יותר מאיתנו. מכל מקום, אני לא יודע מה המשקל המדויק של פריטי המזון שציינת, אבל אבטיח קטן במשקל, נניח, 4 ק"ג (אבטיח גדול הוא 10 ואף 12 ק"ג), ייתן 1,200 קלוריות. מנגו ממוצע ייתן כ-250 קלוריות (שימי לב שמנגו אחד יכול לתת גם יותר מ-500 קלוריות), והסלט שלו, בגלל הקלוריות הרבות שבאבוקדו, ייתן כ-500 קלוריות. סך הכול, עם הקוקוס, אנחנו מתקרבים כמעט ל-3,000 קלוריות ליום. זה עדיין נשמע לך מעט?
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ירדן » ד' ינואר 16, 2013 12:48 pm

יכול להיות שאורנה התכוונה לסרטונים שצירפתי של התפריטים שמכילים 2000-3000 קלוריות ליום. אנשים מאוד מאוד פעילים או בעלי מסת שריר גבוהה וכמובן ספורטאים מקצועיים אוכלים אפילו הרבה יותר.

בשבוע שעבר הקשבתי לראיון ארוך עם לורן לוקמן שבו הוא בין היתר אמר שהוא צורך 1500-1200 קלוריות בלבד ליום. אני לא מכירה אף אדם אחר, בטח שלא גבר, שניזון רק מפירות וירקות וחי חיים פעילים (כפי שאנחנו אמורים לעשות) ושיש לו אחוזי שומן נמוכים ומסת שריר ברמה מספקת ואוכל כל כך מעט ועדיין שומר על המשקל שלו וגם על בריאות וחיוניות. אבל מה שלא רבים יודעים זה שלורן טוען שרק לאחר שאנחנו מנקים את הגוף שלנו לגמרי לאחר צום ארוך או כמה צומות ארוכים, כפי שהוא עצמו עשה, אנחנו מגיעים למצב שבו הגוף שלנו יעיל במיוחד ולכן גם צריך פחות מזון. זאת הגישה שלו, אך גם נראה לי שהוא לא עוסק ביותר מידי פעילות גופנית. לעומתו ד"ר גרהם שגם לו יש מרכז לפיקוח על צומות וגם הוא מן הסתם עשה צומות בעצמו אוכל 4000 קלוריות ליום ובימים פעילים במיוחד מגיע אף ל-6000 קלוריות.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אורנה » ד' ינואר 16, 2013 5:52 pm

תודה רבה.
אורנה

תגיות נושא

כמה לאכול?, קלוריות

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, YandexBot ו 8 אורחים