ערזה בתפריט

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

ערזה בתפריט

הודעהעל ידי דנה » ש' ינואר 19, 2013 5:11 pm

עכשיו אני תמיד בודקת בכרונומטר את כמות הקלריות שלי ביום,והיום אני קצת דואגת שאוליי לא אכלתי מספיק,אז רציתי להתייעץ איתכם:
אכלתי 4 תפוחים+18 תמרים +אפרסמון 2 תפוחי אדמה גדולים+3 מלפפונים ו 3 עגבניות גבעול סלרי גמבה וקצת שמיר וצנון פתחתי עם 3 או 4 פרוסות טופו ואכלתי קופסת שימורים של אפונה (אני יודעת שזה לא אידיאלי]אבל זה מה שהיה..ו3 שקדים עם נתח דולורית ו6 עלי כרוב גדולים זה מספיק ?
דנה

Re: ערזה בתפריט

הודעהעל ידי ירדן » א' ינואר 20, 2013 11:15 am

לכמה קלוריות את מגיעה בכרונומטר?

האם עלית קצת במשקל?

איך את מרגישה :) ?
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי דנה » א' ינואר 20, 2013 3:23 pm

האמת יש עלייה קטנה לא גדולה,ועכשיו אני מרישה הרבה יותר טוב או בכלל מצוין :] ,עכשיו אני חושבת שאני אפילו מגיעה לסביבות ה 2,500 וזה עכשיו יותר קל..יש לי עדיין כל חודש ביקור אצל רופא וגם דיאטנית[אני מקווה שהפעם הדיאטנית תיתחשב בי לגבי אי צריכת מוצרים מהחי]ועכשיו אני מקפידה לאכול סביב השעון לא להעמיס על עצמי בבת אחת כי זה עוזר לספיגה טובה יותר בגוף ובסיוע להלעת המשקל לדעתי,כי כשמקודם ניסיתי להכניס לעצמי הרבה מזון בבת אחת כדי להשמין בכלל לא עזר כל זה הלך ל"שירותים"ולא הייתה ספיגה טובה ..וגם הרגשתי עייפה מאוד וכבדה לא נעים..
היום למשל אכלתי תפריט שלדעתי מבוסס על 2,500 קלוריות-3 תפוחים+20 תמרים,4 כוסות אורז מבושל עם דלעת מונבט וסלט עם קופסת תירס שזה בערך 375 גרם..3 פרוסות טופו עם 4\3 כפות אפונה ובהמשך אוליי עוד תמרים או פרי ושקדים+ירק בערב:] היום הגבלתי את עצמי בפחות ירקות ויותר פחמימות וזה עזר לי לאכול יותר לפי דעתי ..
אני מכינה לעצמי סיר של אורז ובו יש דלעת עם טופו ואוכלת ממנו במשך היום וזה עוזר לי לאכול יותר מאשר לאכול הרבה בבת אחת..עכשיו אני שמחה שאני מצליחה לאכול יותר קלוריות לפחות לפי המשבון קלוריות..
דנה

הודעהעל ידי דנה » א' ינואר 20, 2013 4:01 pm

שחכתי לציין שעכשיו הצחלתי לעסוק בפעילות גופנית אני עושה כל שבוע תוכנית אימונים ביוטיוב שמשלב תרגילים לפיתוח שריר וגם במהלך היום אני די פעילה ,רוקדת קופצת בחבל מידי פעם ומרגישה באמת הרבה יותר טוב ואפילו הפצעים שיש לי בפנים נעלמים,מרגישה שהכל הולך להסתדר ולהיות טוב יותר..רק מה שקצת מדאיג אותי זה דודה שלי שהיא ממש נגד שאני לא אוכלת מוצרים מהחי היא אומרת שבגיל הזה אסור לי לעשות את זה ואף מאיימת שאם אני ירד במשקל או לא יתחיל בזמן האחרון לאכול מוצרי מהחי כמו:ביצים ..אז היא תגיע אליי מחול ותחייב אותי לאכול זאת כי היא הייתה איתי בבית החולים כי ההורים שלי עבדו ובאה במיוחד מחול כדי להיות איתי וכמובן הכריחה אותי לאכול דברים שלא נחשבים כתזונה לטובה לאדם..
מקווה לתוצאות טובות בזמן הקרוב כי אד עכשיו הכל הולך טוב. :)
דנה

הודעהעל ידי ירדן » א' ינואר 20, 2013 4:43 pm

וואו, כל הכבוד :) זה נהדר לשמוע שאת מרגישה יותר טוב ושאת עושה כל כך הרבה מאמצים בשביל לעלות במשקל ולהיות בריאה. מה וכמה שאת אוכלת היום נראה הרבה הרבה יותר טוב מכמה שאכלת קודם, תמשיכי כך!

רוב הצעירים שעוברים לטבעונות לא מקבלים תמיכה מהוריהם לגבי זה. רוב ההורים חושבים שזה לא בריא כי אין להם שום ידע אמיתי ושום השכלה בנושא, והפחדים שלהם מבוססים על מידע לא מעודכן מדעית ושקרים של בעלי אינטרסים. יש הורים שהילדים שלהם אוכלים רק שניצל מטוגן או לחם עם שוקולד וזה נראה להם בסדר גמור אבל אם יש ילד צמחוני או טבעוני פתאום כולם מודאגים.
4 ילדים אושפזו כתוצאה מאי אכילת פירות וירקות

הדרך הכי טובה לשכנע את המשפחה שלך לתת לך לעשות את הבחירות שלך היא להוכיח להם שזה טוב ובריא עבורך. תמשיכי לעשות את מה שאת עושה, תמשיכי לשפר את התזונה שלך ולאכול את הכמות הנכונה לך (עכשיו כשאת גם עושה ספורט הדרישה הקלורית שלך תעלה), תמשיכי לעלות בהדרגה במשקל עד שתגיעי למשקל תקין, קראי מידע בנושא כדי שיהיו לך תשובות לכל שאלה ולכל פחד מצד המשפחה, ואם את מוצאת כתבה או מאמר טוב בנושא טבעונות בקשי מהוריך לקרוא אותו. למשל-
בדיקות הדם מושלמות: טל מגדלת תינוק טבעוני
רופאה מגלה: איך הטבעונות הצילה לי את החיים?

כשאני הפכתי לטבעונית גם המשפחה שלי לא עודדה אותי בזה אבל אני התעקשתי וגם לקחתי יוזמה ובישלתי בעצמי והתמדתי במה שידעתי שהוא הכי נכון וכך יצא שבסופו של דבר אחרי כמה שנים רוב בני משפחתי המצומצמת עברו גם הם לטבעונות אחרי :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי דנה » א' ינואר 20, 2013 5:15 pm

לגבי המשקל-בדקתי עכשיו ואני שוקלת 44.5 שזה באמת עלייה ,אני מופתעת ממש לטובה מעצמי ..,היום קצת הגזמתי בשומנים כי אכלתי ב-4\5 כפות צנוברים 3 שקדים ו5 קשיו אבל עם סלט :] ,תודה רבה ירדן על העזרה !
דנה

הודעהעל ידי ירדן » ב' ינואר 21, 2013 5:13 pm

זה נפלא :D כל הכבוד! אני מקווה שגם המשפחה שלך רואה את השיפור ושעם הזמן שיעבור, תעלי עוד במשקל ותהיה לך מערכת יחסית בריאה עם האוכל ואז הם יתמכו בך בבחירות התזונתיות שלך. אמנם יש לך עוד משקל לעלות אבל עשית דרך יפה וזה לא היה קל. אני שמחה שאת גם פעילה פיזית ומנסה לפתח ולחזק שרירים. פעילות פיזית עוזרת גם להפיג מתחים, להעלות את הדימוי העצמי וגם מגבירה תיאבון :)
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי דנה » ג' ינואר 22, 2013 12:20 pm

אבל האמת כשאני מתחילה לדבר עם ההורים שלי לגבי הטבעונות\צמחונות..אז בעיקר אמא שלי עוד יותר כועסת\מתעצבנת עליי שאני מדברת איתה על דברים כאלה ולא ממש רוצה לשמוע מלבד אבא שלי שדווקא מתעניין בנושא ולא רוצה ממש לחייב לאכול דברים שאני לא רוצה ואומר שבוד כשנה אני יוכל לעשות את הבחירות שלי באופן חופשי של ממש אבל עכשיו הוא מציע לי להקשיב לאמא ולרופאים לגבי האכילת מוצרי מהחי וגם דברים לא אידיאליים כמו לחם ויותר דברים שומניים אגוזים\שמנים מזוקקים כמו שמן זית\חמניות וכו..אבל אני יודעת מה מתאים לי..והרופאה אמרה לי כשהסתדר לי המשקל ובייחוד המחזור אז כבר אוכל לעשות את הבחירות שלי למזון..ואומרת למה שלא הוסיף לדייסה או לתבשילים מבושלים גבינה ..בכל מקרה תודה רבה ירדן! רק רציתי להבהיר לך את המצב בו אני נמאת ומתמודדת,לא קל אך שווה להמשיך במאבק הקטן הזה ..:]
דנה

הודעהעל ידי eilon » ה' ינואר 24, 2013 2:46 pm

היי דנה רק רציתי להוסיף קצת מדעתי האישית, כי אני רואה שאת נבהלת מהשומנים (מן בהלה כללית כזו, לא בדקתי כמה גרם שומן באמת צרכת, ומדובר ביום אחד מני רבים)

ראיתי הרצאה של ד"ר גרהם על תזונת 80/10/10 לילדים, שזה לא אפשרי ולא מומלץ, 811 זה יחס קלורי למבוגרים, לא לילדים, והוא אומר שמאז הגמילה מההנקה, שלדעתו זה בין גיל 7 ל10 (ואנחנו במערב מפסיקים לינוק מוקדם מאוד)
אז מהשלב הזה ועד גיל של דור שלם (20-25 שנה), צריך להוריד את השומנים בהדרגה, לאט לאט, שנה אחרי שנה. אבל לא בפעם אחת
הוא מסביר שילדים צריכים יותר שומן ממבוגרים, והמעבר של ילדים לתזונה דלת שומן דורשת דור (כן כן, שמעתי את המילים הללו ממנו כמה וכמה פעמים)
כמו כן, נשים צריכות יותר שומן בגלל התהליכים ההורמונליים, ולכן מומלץ לנשים יותר אחוזי שומן מאשר לגברים, גם את זה שמעתי ממנו והוא מבחינתי בר-סמכה בנושא.

כך שלפי דעתי מהחומר שנחשפתי אליו, את לא חייבת להתבהל עד כדי כך מהשומן גם אם 15-20% מהקלוריות שלך מגיעות משומן, את עדיין אשה צעירה והגוף בשלבי התפתחות
לא חייבים הכל מזרעים ואגוזים אפשר גם אבוקדו שיש בו הרבה יותר מים, כי רוב השקדים והאגוזים עברו חימום להיפטר מתכולת המים שלהם אחרת היו נרקבים תוך זמן קצר. עם זאת כדאי לגוון ולא לצרוך רק מקור אחד מכל דבר, אבל זה כבר עניין כללי :-)

לגביי דיבור על טבעונות עם אנשים אחרים, אני מדבר על טבעונות בעיקר כשמדברים על בריאות, ב90% מהמקרים אני לא מדבר על בעלי החיים ומה שעושים להם אלא אם זה נוגע לבריאות איכשהו (כמו שחלב מגיע עם מוגלה, דם, וביליוניי חיידקים), אלא רק על נושא הבריאות.
מטבעם של רוב האוכלוסיה, אנשים רגילים להיות אגו-צנטרים כשהם לא חיים בקהילות שיתופיות, כלומר מרוכזים בעצמם בדרך כלל, ולכן לא מעניין אותם צער של אחרים ובעיקר בע"ח. הם אוהבים שבע"ח משרתים אותם, וגם בני אדם.
לכן אני תמיד מדגיש את הצדדים הבריאותיים, על המנעות מסרטן, בריחת סידן, המנעות ממחלות וצרות אחרות. אורח חיים איכותי, לא להפסיד ימי עבודה, לא להרגיש רע, להיות מלא באנרגיה וחיים
על זה שאני לא רוצה "למות בחלקים", איבר אחר איבר, כמו שאני רואה את הזקנים מסביבי מאבדים את החושים אחד אחרי השני ואז גם את עצמם והשכל שלהם, ואז צריך לטפל בהם, בקיצור, לא רוצה לעצמי עתיד כזה!
ולכן אני גם מדגיש שמה שאני עושה לעצמי זה לדאוג לגוף שלי באחריות! אני אדם הרבה יותר אחראי מאשר רוב האנשים, שהם יכולים לזלזל בגופם של עצמם ואח"כ באחרים אין להם בעיה להתעלל גם כן.
אני מביא לאנשים את המדע בפרצוף עד כמה שאפשר עד שהם מבינים שהם אלה חסרי האחריות ולא אני, הם אלה שלא אוהבים את עצמם, לא מכבדים את המתנה שהם קיבלו לחיות פה בכדור הארץ עם גוף אחד, פעם אחת. ואם הם מקנאים? שיקנאו. "קנאת סופרים תרבה חכמה" אמרו חז"ל, אז מי שיכול להשתמש בקנאה בצורה חיובית יעשה כמוני, ומי שמנסה להוריד אותי אני פשוט מבין שהוא מגונן על עצמו, כי לא בא לו להשתנות. ואם אני כזה בן אדם אחראי, בריא, חכם ומבין, אז מה זה אומר עליו? שהוא דוחף לפה כל דבר, לא שואל שאלות בקשר לכלום, ולא מבין שום דבר מאיך שהטבע פועל. מה זה אומר עליו?
אסיים במשפט של איזה פילוסוף (ניטשה) עד כמה שאני משתדל לא להתפלסף בד"כ, בתרגום חופשי לעברית :-) "לפעמים אנשים לא רוצים לשמוע את האמת כדי שלא תיהרס להם האשליה". אז אני אומר לילה טוב לכל מי שרוצה לחיות כמו זומבי, ומי שרוצה להתעורר אני מעיר אותו בעדינות מירבית (לפעמים זה לוקח שנים, אבל ההתמדה משתלמת בכל דבר!!!).
eilon

הודעהעל ידי ירדן » ה' ינואר 24, 2013 6:00 pm

אילון, איפה ראית את ד"ר גרהם כותב/אומר שאנחנו אמורים לינוק עד גיל 10-7 ולאכול יותר שומן עד גיל 25-20? ד"ר גרהם כותב בפירוש שבילדות אנחנו אמורים לאכול כמות גדולה יותר של שומן אבל עד שאנחנו מגיעים לתחילת גיל ההתבגרות אנחנו אמורים לאכול 80/10/10.

I don't limit kids on fats, or recommend limiting them, at least to the point of 50% of daily calories coming from fats.

Gradually, they must wean onto more fruits and vegetables, while reducing their overall fat intake.

By the onset of puberty, it would be good to have your children essentially eating the same as you are, at least in terms of caloronutrient ratio.

Until then, a gradual reduction in fats over the years would be heading them in the right direction.

No need to follow a formula, but the math allows for about a 3-4% reduction in fat each year for a decade or so.

- Dr. D

מתוך-
https://www.facebook.com/permalink.php? ... 9233788782

שמעתי גם ראיון איתו שבו הוא דיבר בין היתר גם על נושא הזה והוא אמר את אותם הדברים.

עוד בנושא תזונה וגדילה כתבתי פה-
http://www.30bananotleyom.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=252

ואיפה כתוב שנשים צריכות לאכול יותר שומן מגברים? האם ד"ר גרהם כתב את הספר תזונת 80/10/10 רק עבור גברים? לא, זאת תזונה על פי מין ביולוגי. נשים וגברים אנושיים שייכים לאותו המין הביולוגי ולכן אנחנו אמורים לאכול את אותה התזונה. יש הבדל בין אחוזי שומן גוף בריאים לנשים ולגברים אך ההבדל הזה אינו קשור לכמות השומן בתזונה. נכון שאחוזי שומן גוף נמוכים מידי לנשים יפגעו במחזור ובפוריות, ואכילה של כמות שומן מועטה מידי בהחלט פוגעת בבריאותם של נשים וגברים כאחד, אבל בכל מקרה 5%-10% שומן בתפריט מספיקים בהחלט לנשים שאוכלות מספיק קלוריות.

על אחוזי שומן גוף לנשים ולגברים (לא אחוזי שומן בתזונה) כתבתי פה-
http://www.30bananotleyom.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=413&p=2468#p2434

ספציפית לגבי דנה יש דברים יותר חשובים שהיא צריכה להתרכז בהם כרגע בנוגע לתזונה שלה מאשר כמות השומן הספציפית שהיא אוכלת ובאמת לא נורא, כפי שכתבתי גם לענת, אם היא תאכל מעט יותר שומן.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הבא

תגיות נושא

תזונת האדם הקדמון, תזונה לילדים, אחוזי שומן בגוף, שומן, קלוריות, פעילות גופנית

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, Google [Bot], YandexBot ו 7 אורחים