ערזה בתפריט

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: ערזה בתפריט

הודעהעל ידי יונתן » ה' ינואר 24, 2013 6:34 pm

אילון, גם לי נראה שהתבלבלת קצת. ילדים בתרבויות שבטיות נגמלים בגיל 3 בממוצע. בגיל זה הילד יכול לאכול באופן עצמאי ללא בעיות והאם יכולה להתפנות להיריון נוסף. אם ילדים היו נגמלים בגיל 10, פירוש הדבר שהאם צריכה להניק 4 ילדים בו זמנית, ואין לה שום יכולת להפיק כל כך הרבה חלב. למעשה, האמהות מתקשות להניק אפילו שני ילדים, ובתרבויות שבטיות רבות כאשר נולדים תאומים, רק אחד מהם שורד.
סביר להניח שהכוונה של ד"ר גרהאם הייתה שהילדים כבר לא צריכים כמויות גבוהות יותר של שומן 7 עד 10 שנים אחרי הגמילה, כלומר בגיל 11 או 12 בממוצע, עם תחילת תקופת ההתבגרות, שלאחריה נחשב הילד למבוגר במלוא מובן המילה, גם מבחינה ביולוגית וגם מבחינה תרבותית. בתום תקופת ההתבגרות, בערך בגיל 14, נחשבים הבנים כשירים להצטרף למעגל העבודה, והבנות נחשבות כשירות לנישואים ולהולדת ילדים. זה נכון לא רק בתרבויות שבטיות, אלא גם בתרבויות מודרניות עד עמוק לתוך המאה העשרים.
נכון שבימינו אנשים בגיל 25-20 נחשבים עדיין צעירים שתלויים בהורים שלהם, אבל זה לא עולה בקנה אחד עם המבנה הביולוגי שלנו.

כמובן שאין כל ספק שנשים לא צריכות לאכול יותר שומן מגברים, אלא אם כן אתה מתכוון שנשים צריכות 10% וגברים יכולים להסתפק גם ב-5%. תזונת 80/10/10 היא אחידה לגברים ולנשים, ואני בטוח שד"ר גרהאם היה מציין זאת בספר שלו אם נשים היו צריכות יותר מ-10% שומן. יש להן יותר שומן גוף בגלל התהליכים ההורמונליים שלהן, אבל זה לא אומר שהן צריכות לצרוך יותר שומן.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי eilon » ו' ינואר 25, 2013 5:41 pm

יכול מאוד להיות שלא הבנתי נכון! אנא הסתכלו בראיון הבא בזמנכם הפנוי:
http://www.youtube.com/watch?v=UzVj9QzEdWQ

וזה קישור ספציפי לדקה ה12, בנושא 80/10/10 וילדים:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... dWQ#t=735s

בראיון הזה עלו כל הנושאים שהעלתי. אשמח אם תצפו ואולי תבינו אותו שונה ממה שהצלחתי :-D
כל פעם שאני מקשיב אני שומע פרטים שלא שמתי לב אליהם מקודם...
eilon

הודעהעל ידי eilon » ו' ינואר 25, 2013 5:54 pm

אני מתחיל להבין שה"גמילה" שהוא דיבר עליה מהנקה, זה יותר גמילה נפשית, והיא אורכת שנים
עם זאת לא ברור לי למה הוא מתכוון שם בדקות הבאות כשהוא מדבר על הבת שלו
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... WQ#t=1513s
בדקה 25:57 מה הוא אומר? אני חושב שמדובר בהרבה מאוד זמן כי הוא חוזר על המילה "הדרגתי" הרבה פעמים. מה אתם מצליחים להבין ממנו?

אשמח לתובנות כלליות ממה שהצלחתם להבין. אחרי הכל אני חוקר את הנושא הזה רק כמה חודשים ולא שנים כמותכם :-)
eilon

הודעהעל ידי eilon » ו' ינואר 25, 2013 6:38 pm

ואוו לא להאמין כמה פעמים אני צריך לחזור על אותם הקליפים באנגלית כדי להבין את מה שאתם אומרים.
קלטתי אתכם, אז מדובר שעד גיל הנעורים כבר נמצאים ב811, במעבר הדרגתי.
בפעם השלישית ששמעתי את הראיון רק אז הבנתי שמדובר בעשור! ולא ב"דור" כמו שטעיתי לחשוב. טוב עכשיו יש לי את זה בעברית - וברור
תודה חבר'ה
eilon

הודעהעל ידי ירדן » ו' ינואר 25, 2013 6:44 pm

בראיון הוא אומר בדיוק את מה שאנחנו אמרנו. הוא אומר שהמעבר מתזונה שמבוססת על 50% שומן במומצע כפי שיש בחלב אם ועד לתזונה של 10% שומן מתבצע על ידי הפחתה הדרגתית של 3%-4% בשנה על פני תקופה של 10-7 שנים בממוצע. הוא לא מדבר על גמילה נפשית אלא על גמילה פיזית.

הוא מספר שרוז הניקה את הבת שלהם בצורה בלעדית במשך שנה אחת. בשנה השניה הם שילבו בתזונה שלה פירות ביחד עם הנקה ובשנה השלישית הם שילבו פירות וירקות ביחד עם הנקה. היום היא בת 8 והיא עדיין לא אוכלת 80/10/10 אלא אוכלת יותר שומן שהכמות שלו הופחתה באופן הדרגתי במהלך שנים שעברו.

תודה ששיתפת בראיון הזה ובהחלט מומלץ לכולם לצפות בו.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי eilon » ש' ינואר 26, 2013 4:04 am

תודה על ההתיחסות ועל התשובות הסבלניות והמפורטות!
וסליחה על הבילבול! כנראה שאני באמת ממש מבולבל. אף נראה לי שאני חווה קשיים בהבנת הנקרא/נשמע עקב חוסר שינה קיצוני, בשבועיים האחרונים ישנתי בקושי 4 שעות ליממה ולפעמים פחות מכך (מעבר דירה ושיפוצים ללא חופש מהעבודה) וזה ממש לא מטיב עם מצבי בלשון המעטה :oops:
eilon

הקודם

תגיות נושא

אחוזי שומן בגוף, תזונה לילדים, קלוריות, פעילות גופנית, תזונת האדם הקדמון, שומן

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, Google [Bot] ו 7 אורחים