ייעוץ כללי למעבר לתזונה של 80\10\10

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: ייעוץ כללי למעבר לתזונה של 80\10\10

הודעהעל ידי יונתן » ד' ינואר 30, 2013 12:29 pm

אין שום בעיה שתגיעי ל-100% חלבון ושומן כל עוד היחס בין הפחמימות, החלבונים והשומנים נשאר 80/10/10. כלומר, אם את אוכלת 2,000 קלוריות ליום, אז אל תאכלי יותר מ-200 קלוריות מחלבון (כ-50 גרם) ולא יותר מ-200 קלוריות משומן (כ-20 עד 25 גרם). כמובן שהשמים לא ייפלו אם תחרגי מדי פעם מהמספרים האלה, במיוחד בתור מתחילה.

הכרונומוטר נועד להעניק לך מושג כללי על כמות הקלוריות שיש בכל פרי וירק, בעיקר כדי להרגיל אותך לנפח המזון. בסופו של דבר, כאשר תתרגלי לאכול ארוחות גדולות של פירות במהלך היום, וסלט גדול עם הרבה עלים ומעט שומן בערב, היחס 80/10/10 יסתדר בעצמו. זכרי שהיחס הזה לא חייב להיות יומי, הוא גם יכול להיות שבועי או שנתי. למשל, רבים מאתנו אוכלים יותר שומן וחלבון בחורף, כי הירקות מאוד טעימים ויש אבוקדו, ופחות בקיץ כי הירקות פחות טובים אך יש שפע נפלא של פירות.

בנוגע לשיניים, יכול מאוד שזה נגרם מפירות ההדר. רבים מפירות ההדר המסחריים כיום לא הבשילו כהלכה והחומצות שבהם עשויות להזיק לשיניים. אני מאוד רגיש לזה ולכן נמנע לחלוטין מפירות הדר, אך לעומתי ירדן וירון אוכלים אותם בלי בעיה. בנוסף, הדרים עם תמרים זה השילוב הגרוע ביותר שקיים. פעם אחת אכלתי הדרים עם תמרים והשיניים שלי כל כך כאבו שלא יכולתי לישון, אבל עד הבוקר זה עבר.

OZ זה אונקיה, כ-28 גרם.

שוב, אין כל סיבה שתגבילי את עצמך מבחינה קלורית. אם את מגיעה ללילה רעבה, אז תאכלי עוד במהלך היום.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ירדן » ד' ינואר 30, 2013 1:22 pm

הרגשת רעב היא משהו שרבים מאיתנו התמודדו איתו ממש בתחילת הדרך. יש שתי סיבות לכך, הראשונה היא אכילה לא מספקת של קלוריות בכל ארוחה והשניה היא התרוקנות מהירה של הקיבה שמתפרשת אצלנו בהתחלה כרעב. כשאוכלים מזון שאינו מתעכל מהר אלא נשאר כמה שעות בקיבה, עקב קושי של הגוף לפרק את המזון, ישנה הרגשה ארוכה של שובע, וכשעוברים לתזונה שהעיכול והספיגה של המזון כל כך מהירים ושאריות המזון יוצאות החוצה כבר אחרי כ-24 שעות ולא אחרי כמה ימים, לוקח מעט זמן עד שהגוף מפסיק לפרש את התרוקנות הקיבה כרעב אלא כמצב נורמלי.

באמת נשמע שהחולשה/סוטול שאת מרגישה נובעים מתסמיני ניקוי ואולי גם בשילוב של אכילה לא מספקת של קלוריות.

זה עלול גם לקרות מחריגה גדולה מידי בכמות השומן או במעבר מתזונה עתירת שומן לתזונה דלת שומן. לשומן לוקח יותר זמן להגיע לזרם הדם ולהתפנות ממנו כך שאם סתם לדוגמא אדם אוכל ארוחה שמכילה הרבה שומן ביום ראשון בערב (בעיקר אם מדובר בצירופים קשים לעיכול), השומן יגיע לזרם הדם רק 12-24 שעות אחרי זה ויפריע לסוכרים שהוא יאכל ביום שני או שלישי להכנס לתאים, מה שעלול לגרום להרגשה לא טובה.

כשאני בדקתי במשך תקופה קצרה בכרונומטר לא התייחסתי כלל לכמה אחוזים אני מגיעה של פחמימות, חלבונים ושומנים אלא רק לגרף העוגה שנמצא בצד ימין ולכמות הקלוריות הכללית, כי מה שהיה חשוב לי זה לראות שבעוגה אני נמצאת על 5%-10% בחלבונים ובשומנים והייתי סקרנית לגבי כמות הקלוריות שאכלתי בסך הכל.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » ד' ינואר 30, 2013 3:05 pm

אוקיי, אז יכול להיות שאני צריכה להעלות קצת את הקלוריות ליום, כרגע יש ימים שאו שאני לא אוכלת בכלל בסלט של הערב מנת שומן מרוכז שזה רק אבוקדו כרגע ואם אוכלת אז או שאוכלת נגיד בין שליש לחצי, אז אולי אני יכולה קצת יותר מזה, אני לא משלבת תמרים ותפוזים... אבל כן יוצא לי לשתות או לאכול הרבה כארוחת מונו או מיץ, ויכול להיות שזה מה שמשפיע על השיניים שלי בעיקר כשאני מצחצחת שיניים אני מרגישה את זה, אז איזה עוד פרי אני יכולה להשתמש בו כרגע לארוחת מונו שהוא לא הדרים ?
תודה רבה על ההיענות המהירה:)
מאיה

הודעהעל ידי ירדן » ה' ינואר 31, 2013 6:47 pm

כמות השומן שנכונה לך היא משהו שאת צריכה לבדוק באופן אישי בכרונומטר, כי זה הרי עניין יחסי וככל שזקוקים ליותר קלוריות כך גם ניתן לאכול יותר שומן.

את יכולה לאכול ארוחות מונו למשל של בננות/אפרסמונים/רימונים. אבל את לא חייבת לאכול הכל מונו. אפרסמונים ותפוחים הם שילוב מאוד טעים לדעתי, גם ביחד עם תמרים.
http://30bananotleyom.com/recipes/87-pe ... lady-salad
http://30bananotleyom.com/recipes/93-pe ... ples-dates

תני לשיניים שלך קצת מנוחה מההדרים ותראי אם בעוד שבוע-שבועיים עדיין ישנה רגישות. אבל בכל מקרה אם את אוכלת הדרים אל תצחצחי שיניים מיד לאחר האכילה אלא רק שיטפי את השיניים במים בלבד. מומלץ גם להימנע מצחצוח במשחת שיניים רגילה, ואם את רוצה להקפיד עוד יותר אז הימנעי ממשחת שיניים אפילו אם היא טבעית אך מכילה גליצרין. בכל מקרה משחה או לא משחה מומלץ לכולם לצחצח עם מברשת שיניים רכה במיוחד (super soft או ultra soft).
http://www.30bananotleyom.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=311
http://www.focus.co.il/page.asp?page=732
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הקודם

תגיות נושא

גלוטן

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 4 אורחים