פעילות גופנית ותזונה

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

פעילות גופנית ותזונה

הודעהעל ידי דנה » ב' ינואר 28, 2013 6:53 pm

ביום שישי הקרוב אני מתכננת/שוקלת- רכיבת אופניים ממשוכת ומאומצת כשעתיים-שבו אני נוסעת לחמי יואב שזה ספא בו יש מים חמים ..אז לוקח בערך שעה או יותר להגיע למקום וחזרה גם שעה וחצי ..פעם נסעתי גם ..עם אמא שלי שהיא גם רוכבת על אופניים ..אז רציתי להתעייץ במה כדי לי להסתפק מבחינת מזון?כי אמא שלי בטח תיקח דברים לא בריאים..ותאלץ אותי לאכול זאת אם תראה שאני לא אוכלת מספיק..אז יש כבר חששות לגבי המזון..אני חשבתי לקחת בננות ותמרים\אפרסמונים..ומהמבושל כמה קלחי תירס זה מספיק מבחינה קלוריות אד שאחזור הביתה ויאכל משהו אחר..?תודה.עוד לר ברור לי אם הרכיבה הזו תיתאפשר אבל בכל מקרה רצתי להתייעץ איתכם. :roll:
דנה

Re: פעילות גופנית ותזונה

הודעהעל ידי ירדן » ג' ינואר 29, 2013 2:08 pm

לא בטוח ששישי הקרוב יהיה היום הכי מתאים לרכיבת אופניים בגלל מזג האויר, אבל מה שכתבת נשמע מאוד הגיוני, לקחת פירות שיש בהם יחסית יותר קלוריות כמו תמרים, בננות, אפרסמונים ואפילו כמה קלחי תירס. בכלל מגניב שאת ואמא שלך יוצאות לטיול אופניים ביחד :D השאלה היא גם כמה שעות בעצם תיעדרי מהבית, על פי זה תחליטי כמה מזון לקחת. תאכלי גם משהו לפני היציאה, אבל לא משהו כבד כדי שלא יפריע לך ברכיבה.

הרבה ספורטאים נוהגים לקחת איתם מזון מרוכז כמו תמרים או פירות מיובשים אחרים כשהם בפעילות אינטנסיבית, ואם את סוחבת הכל על הגב ביחד עם מים אז תמרים הם בהחלט רעיון טוב כי הם לא תופסים הרבה מקום ומשקל בתיק, את יכולה אפילו לשים כמה בשקית קטנה בכיס כדי שיהיה זמין. בקיצור בננות, אפרסמונים ותמרים לטיול אופניים נשמע מעולה, רק תזהרי שלא ימעכו לך הבננות בדרך... :P
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי יונתן » ג' ינואר 29, 2013 2:22 pm

את יכולה לילה לפני להשרות צימוקים במים שאת מתכוונת לקחת לרכיבה. היחס המועדף עלי הוא 150 גרם צימוקים על כל ליטר מים, כך גם יש די הרבה אנרגיה במים וגם הם לא מתוקים מדי.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי דנה » ג' ינואר 29, 2013 2:39 pm

תודה על העצות המעולות! וממש חידשתה לי יונתן על הצימוקים המושרים נשמע מעניין מאוד כדרך נוספקת להספקת אנרגיה מידית! אני אולי ינסה לעשות את זה באחד הימים שיהיו צימוקים..
פשוט אני לא ממש חובבת מזון מיובש עכשיו מפני שקניתי לא מזמן שזיפים מיובשים והיה כתוב שהם רק בתוספת מים כאליו מיומיים ,אז קניתי אבל בבית אחרי שעברתי על הערכים התזונתייים בשזיפים התברר כי הם מכילות חוצות שומן טראנס ..אז אני לא נוגעת בהם ..רק מעניין אותי איך הם נוצרו בשזיפים אם ברשימת המרכיבים כתוב רק שזיפים(מיובשים] ומים..
דנה

הודעהעל ידי ירדן » ד' ינואר 30, 2013 12:45 pm

מה בדיוק כתוב על האריזה?

החוק אומר כך-
"אם תכולת חומצות שומן טראנס אינה עולה על 0.5 גרם ב-100 גרם, יסומנו לצד רכיב שומן זה פחות מ-0.5 גרם או 0.5 גרם, לפי העניין."

ממה שידוע לי אם זה מסומן כך על האריזה זה לא בהכרח אומר שיש שם שומני טראנס.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי דנה » ד' ינואר 30, 2013 2:43 pm

באמת כתוב שם חומצות שומן טראנס פחות מ-0.5 ,ולפי דבריך ירדן,זה אומר שזה לא בהכרח שומן טראנס?לא כלכך אבנתי..אז זה אומר שאני יכולה לאכול משזיפים בלי לחשוש מהשמן הרע הזה..?
דנה

הודעהעל ידי ריטה » ה' ינואר 31, 2013 9:17 am

אם אין משהו - לא כותבים שיש ממנו פחות מאחוז מסויים.
זה אומר שכנראה השתמשו בחומר מסויים בתהליך הייבוש/שימור, ולא כרכיב, ויתכן שנשארו שרידים ממנו.

זה ההגיון שלי אומר כך. חיפשתי ולא מצאתי אישור לכך.

אני מניחה שלך, דנה, הכמות המזערית הזאת לא תזיק כרגע, כשאת מנסה להעלות במשקל.
בעתיד, כשתתייצבי, עדיף שתדבקי בתמרים בלבד.
ריטה

הודעהעל ידי בת חן » ה' ינואר 31, 2013 1:44 pm

הרזולוציה של הבדיקה היא בגרמים ולכן אם לא נמצא מעל ל-1 גרם שומן טרנס רוב היצרנים רושמים 0 וככה הם נראים "בסדר" ברשימת הרכיבים למרות שכמות שומן הטרנס יכולה להיות 0.9 גרם ל-100 גרם, אם היצרן רושם 0 או פחות מ-0.5 זה לא מחייב שיש או אין שומן טרנס זה רק אומר שהבדיקה לא יכלה לזהות את הכמות כיוון שהיא בוודאות מתחת ל-1 גרם.
בת חן

הודעהעל ידי ירדן » ה' ינואר 31, 2013 7:24 pm

חומצות שומן מסוג טראנס נמצאות באופן טבעי בבשר ובמוצרי חלב, והם גם נוצרות באופן מלאכותי בתעשייה בזמן הפיכת שמנים נוזליים למוצקים (שומן מוקשה חלקית), כמו גם בחימום או טיגון של שמנים בטמפרטורות גבוהות.

למה שיהיו שומני טראנס בשזיפים?
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי בת חן » ו' פברואר 01, 2013 9:58 am

לא אמורים להיות מן הסתם, הכוונה היא שזה כמו לכתוב נניח בקלוריות - 0, ועדיין לרשום את המילה קלוריות, בשומן טרנס לרשום 0 ולרשום פחות מ0.5 זה אותו דבר
בת חן

הבא

תגיות נושא

פעילות גופנית, שומן

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 3 אורחים