מונו מיץ תפוזים....

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

מונו מיץ תפוזים....

הודעהעל ידי מקופף הבננות » ד' ינואר 30, 2013 8:06 pm

שלום לכל החברים...

בימים האחרונים החלטתי לעשות מונו מיץ תפוזים, שזה למעשה "צום מיצים", ושלבתי גם מיץ סלרי ומיץ גזר קצת.
התחלתי ביום ראשון, והצלחתי להחזיק מעמד עד יום שלישי... עד שהתחלתי להרגיש רע ושממש אני לא יכול אז שברתי את הצום עם בננות והיום הייתי כל היום מונו בננות.

הסיבה שהרגשתי רע לפי דעתי היא בגלל שנשאר לי מזון ופירות לא מעוכלים במערכת המעיים, ובאמת אחרי שהתחלתי לאכול בננות גם שתיתי הרבה מים עד שהייתי צריך ללכת לשירותים (במשך המונו לא הלכתי כלל).
ובאמת ההרגשה שלי השתפרה אחרי זה... וגם התחלתי להרגיש את ה"בונוסים" - כמו אופוריה ומרץ גבוה יחסית בלי שאכלתי יותר , ובלליות מעין הרגשה שהורידו לי אבן מהראש ומהבטן... הרגשה טובה.

אם לא הייתה לי את ההרגשה הזאת סביר להניח שהייתי ממשיך עד סוף השבוע, מישהו יודע איך אפשר להימנע מהתופעה הזאת? כרגע נראה לי שבעתיד אעשה עוד ימי מונו של פירות מיימים.

תודה.
מקופף הבננות

Re: מונו מיץ תפוזים....

הודעהעל ידי ירדן » ה' ינואר 31, 2013 7:56 pm

עקרונית הסיבים חיוניים לפריסטלטיקה ולפעולת מעיים תקינה. אבל בכל זאת הרבה אנשים שותים מיצים לתקופות ארוכות ל"ניקוי", או כמו למשל אן אוסבורן כפי שציינת בשרשור אחר ובכל זאת לא סובלים מעצירות. והרי זה לא שיש למערכת העיכול עבודה קשה, הכל במיץ כבר מוכן וזמין לספיגה. אולי מה שאכלת יום לפני לא התעכל כראוי ולכן קצת נתקע ואחר כך משם כל המיץ ללא מספיק סיבים הפריע למצב להסתדר. אולי בפעם הבאה שאתה עושה מונו כזה נסה יום לפני לאכול רק פירות.

אני ניסיתי כמה פעמים לעשות מונו של מיץ תפוזים ולא הצלחתי להחזיק אפילו יום אחד. כל פעם שהיה מגיע הערב הייתי מרגישה שאני חייבת משהו מוצק...
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מקופף הבננות » ו' פברואר 01, 2013 4:46 pm

כן זה קשה מאד.

אבל פתאום נעלמו לי כמה דברים שהפריעו לי... ככה שזה משתלם...
מה לגבי מונו אבטיח או מלון... כמובן קלחת כמה ימים חופש ומנוחה תוך כדי...
מקופף הבננות

הודעהעל ידי ירדן » א' פברואר 03, 2013 1:17 pm

בקיץ עשיתי מונו אבטיח למשך 10 ימים. לא הייתי יותר מיד פעילה אבל זה לא היה משהו מכוון. בקיץ הבא אני בהחלט אעשה את זה שוב, אולי לתקופה ארוכה יותר, אבל תוך כדי חיים רגילים, אני לא חושבת שחייבים לקחת חופש. ברגע שיגמרו לי מגוון הפירות שיש לי עכשיו בבית אני מתכננת לעשות מונו בננה.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

תגיות נושא

סיבים תזונתיים, מיצים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, YandexBot ו 6 אורחים