ליחה מוגברת

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: ליחה מוגברת

הודעהעל ידי מאיה » א' פברואר 03, 2013 9:48 pm

ועל זה נאמר "אבות אכלו בוסר ושיני בנים תקהנה"...
יש בהחלט מצב, אני ממש שמה לב גם להבדל בעיכול כשאני אוכלת בננה בשלה וישר מרגישה את ההשפעה הלא טובה על הגוף לעומת בננה בשלה
ועוד דבר מעניין שקורה- הבן שלי כל הזמן רואה את השיגעונות שלי עם התזונה... כל העלים האלה והפירות והשייקים ... כשהיה תינוק היה לי מאוד קל לשלוט על התזונה שלו ועכשיו מאוד קשה כשבגן , אבל בגלל שרואה את כל מה שאני אוכלת לאחרונה התחיל גם כן לבקש, ארוחה של פירות ושייק ולא מפריע לו שיש קצת סלרי בפנים, מנשנש מהסלט הגדול שלי של הערב קצת חסה ואפונת שלג טרייה, בבוקר שותה מיץ תפוזים עם רימון - נראה לי יש מצב שהוא יאמץ דבר שניים...
מאיה

הודעהעל ידי ירדן » א' פברואר 03, 2013 11:36 pm

ילדים לוקחים דוגמא מההורים שלהם, ולומדים לאהוב את האוכל ששאר בני המשפחה אוכלים בבית. ברור שיש השפעה גדולה מבחוץ (גן, בית ספר, חברים, טלויזיה) וזה בהחלט קשה עם ילדים, אבל הדוגמא שההורים משמשים בבית היא קריטית כי ילדים קטנים רוצים לחקות את ההורים שלהם ולומדים לאהוב את מה שמציעים להם. ילד שגדל בבית שבו אוכלים הרבה פירות וירקות אוהב לאכול פירות וירקות, ילד שגדל על פתי בר, לחמניה עם שוקולד ונקנקיות, זה מה שהוא יאהב לאכול. אבל לא משנה מה הילד התרגל לאכול, טעם זה משהו שמסתגלים אליו ובהחלט ניתן לשנות אותו.

אני זוכרת שלפני כמה שנים הייתה בטלויזיה תוכנית על בני נוער מאוד שמנים שעושים ניתוחים להצרת קיבה. לכל אחד ואחת מהם היו הורים (וגם אחים ואחיות) מאוד שמנים. אני זוכרת כמה הפריע לי לשמוע אבא של אחת הנערות מדבר על בעיית ההשמנה שלה כאילו זה לא קשור אליו, כאילו זו בעיה אישית שלה, כאילו לא הוא זה שקונה אוכל לבית. הוא דיבר על הנזק שהיא עושה לעצמה כאילו אין לו שמץ של אחריות לנושא בעוד שהוא עצמו סחב על גופו ללא בושה איזה 100 קילו עודפים.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » ב' פברואר 04, 2013 9:05 am

אני מסכימה לגמרי - ילדים מתחנכים על פי דוגמאות ולכן חייבים לספק להם דוגמא טובה - זה העבודה האמיתית של ההורים, וגם אם מספקים דוגמה לא טובה במקרים מסויימים וברור שקורה- אז לומר לילד שעכשיו שימש דוגמה לא טובה העיקר להראות שלוקחים אחריות על המעשה\אמירה וכו
שזו גם דוגמה טובה... :)
מאיה

הקודם

תגיות נושא

כמה לאכול?, פירות בשלים, תסמיני ניקוי וגמילה

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 5 אורחים