שאלה-ירידה במשקל

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

שאלה-ירידה במשקל

הודעהעל ידי ליהיא » ב' פברואר 04, 2013 5:45 pm

היי,אני טבעונית,ואני מנסה לעבור ל 80.10.10 .
בשבוע האחרון אכלתי פירות וירקות,בכמות מספיקה (חרגתי עם שתי ארוחות מבושלות)
וירדתי שני קילו,אני כן רוצה לרדת במשקל והשאלה היא האם זה נכון לרדת במשקל כל כך מהר?,כי אני יודעת שזה נחשב ללא טוב..

תודה(=
ליהיא

Re: שאלה-ירידה במשקל

הודעהעל ידי ליהיא » ב' פברואר 04, 2013 7:03 pm

עוד שאלה קטנה,איך אני יכולה לדעת על שעות הפתיחה בשוק הסיטונאי פתח תקווה?אני לא מוצאת באנטרנט,צריך להגיע לשם בשביל זה?
ליהיא

הודעהעל ידי יונתן » ב' פברואר 04, 2013 8:25 pm

אני לא חושב שאת צריכה להיות מודאגת מירידה של 2 ק"ג בשבוע הראשון. רוב האנשים חווים ירידה במשקל בהתחלה, אבל כל עוד אוכלים מספיק קלוריות המשקל מגיע במהרה לאיזון. אני ירדתי בשבוע הראשון 7 ק"ג, שהם 10% ממשקלי, ותאמיני לי שהייתי מודאג! אבל העליתי את הרוב בחזרה במסת שריר והמשקל שלי מאוזן בשנה האחרונה.

יש שתי סיבות לירידה הזו במשקל, במידה ואנחנו אוכלים מספיק:

1. הגוף שלנו, בחוכמתו, צובר נוזלים כדי לדלל את הרעלים שאנחנו מכניסים לתוכו. אחד הרעלים הנפוצים ביותר הוא מלח השולחן, שדי בכמות של כמה גרמים ממנו כדי להרוג אותנו. יש כמובן אינספור רעלים שאנחנו צורכים במזון שלנו, ובנוסף מתווספים רעלים רבים במהלך הבישול, הצלייה והטיגון. כשאנחנו עוברים ל-811 הגוף יכול להרשות לעצמו להיפטר מעודפי המים האלה ומכאן הירידה במשקל.

2. מזון מבושל, מעובד ועתיר שומן דורש זמן עיכול ארוך יותר לעומת פירות וירקות טריים. רוב האנשים מחזיקים במערכת העיכול כמה ק"ג של מזון לא מעוכל שממתין לתורו. כשאנחנו עוברים ל-811, ומפסיקים להעמיס בתור מזונות קשים לעיכול, הגוף מתרוקן במהרה מהק"ג המיותרים האלה.

ירידה שלילית במשקל פירושה אך ורק ירידה במסת השריר, וזו תתרחש רק אם את לא אוכלת מספיק ושובקת מכל פעילות.

בנוגע לשוק הסיטונאי, תצטרכי לעבור שם ולשאול. נסי בדף הפייסבוק, אולי שם מישהו יודע.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ליהיא » ג' פברואר 05, 2013 1:33 am

תודה על התשובה המהירה (=
ליהיא

הודעהעל ידי ירדן » ג' פברואר 05, 2013 3:16 pm

הי ליהיא וברוכה הבאה :D

הנה משהו שכתבתי בפורום בנוגע לירידה במשקל לפני כמה חודשים-
http://www.30bananotleyom.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=283&p=1717#p1719

לא פירטת כמה את אוכלת ולכן ברצוני להוסיף שלמרות שלרובנו יש עודפי שומן (גם לרזים שביננו) עדיין יש אנשים שעוברים לתזונה הזאת ולא באמת אוכלים מספיק, גם אם הם מרגישים מלאים, וזה יכול להוביל לירידה דרסטית ומהירה במשקל לאורך זמן. מן הסתם כולם בהתחלה אוכלים פחות קלוריות ממה שהם צריכים עד שמסתגלים לנפח הגדול של הפירות והירקות לעומת המזון המבושל, שהוא קטן יותר בנפח ומרוכז מבחינה קלורית, אבל לאורך זמן חשוב לוודא שאוכלים מספיק, גם אם רוצים לרדת במשקל. אחת הסיבות השכיחות ביותר לנפילות ולחזרה למזון מבושל או למזון שומני היא אכילה לא מספקת של קלוריות באופן כללי ובעיקר קלוריות מפחמימות.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי ליהיא » ה' פברואר 07, 2013 1:58 pm

תודה,ואני אוכלת בערך 2500 קלוריות ביום..
ליהיא

תגיות נושא

שוק סיטונאי, ירידה במשקל

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, Google [Bot], YandexBot ו 9 אורחים