תופעת ניקוי?

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

תופעת ניקוי?

הודעהעל ידי רעות » ג' פברואר 05, 2013 6:47 am

בקיץ האחרון התחלתי בתזונת 811 .
תופעת הלוואי הכי קשה שהיתה לי :הצטברות נוזלים.
יחד עם ההשתנה המרובה, הרגשתי הצטברות גדולה של נוזלים באזור הסינוסים והאוזניים.
לבסוף זה החמיר כל כך עד לדלקת באוזניים שבעקבותיה טופלתי באנטיביוטיקה.
נסיונות חוזרים בקיץ לאכול על פי תזונה זו החזירו לי את תחושת הנוזלים לאוזניים ובגלל שפחדתי להגיע למצב של כאב ודלקת- הפסקתי.

מזה יומיים אני מנסה שוב לחזור אל תזונת 811.
הפעם החלטתי שאני מתחילה עם בננות ומידי פעם תמרים.
חשבתי שאולי פירות הקיץ עתירי המים אחראים לתופעות שהיו לי ופרי מרוכז כמו בננה או תמר ימנעו את תחושת ההצפה של הנוזלים.
יומיים- וכבר השתנה מרובה מאד, למרות שהפירות הללו לא עתירי מים!
ומה שהכי מפחיד : שוב תחושה של נוזלים מרובים מאד באזור הסינוסים והאוזניים!

האם ייתכן שאלו תופעות של ניקוי?
אני חייבת לציין שבאמת לפני הנסיונות להתחיל בתזונה הזו הגוף שלי מאד פאפי,!
אני ממש מרגישה שיש לי עודף נוזלים ברקמות, כל נגיעה מתחת לעור: גב, בטן, ירכיים מרגישה כמו נגיעה על ספוג מלא מים.
ההשתנה המרובה משכנעת אותי שאכן מדובר בנסיון של הגוף להפטר מכל עודפי המים האלה.
עם ההשתנה, כאמור, אין לי בעיה, מה שמפריע לי ומפחיד אותי זה המלאות באוזניים ובסינוסים.
האם התופעה מוכרת? האם יש משהו לעשות בנדון? מאד רוצה שהפעם יצליח לי.
תודה.
רעות

Re: תופעת ניקוי?

הודעהעל ידי ירדן » ג' פברואר 05, 2013 8:11 pm

הי רעות וברוכה הבאה :D

כל פרי וירק, אלא אם הוא מיובש, הוא עתיר מים. יש פירות שיש בהם יותר ויש פירות שיש בהם פחות אבל הם כולם עתירי מים וזה לא אמור להוות בעיה אלא להיפך, נועדנו לאכול מזון שהוא עתיר מים, והוא לא אמור לגרום לנו להשתנה מרובה או להצטברות נוזלים. השתנה נורמלית היא 12-8 פעמים בממוצע ב-24 שעות. מעל 15 פעמים זה כבר נחשב לבעיה. יתכן שבהתחלה לגוף לוקח מעט זמן להתסגל לשינוי אבל בגדול הפירות עצמם לא אמורים לגרום להשתנה מרובה אלא אם שותים בנוסף יותר מידי מים.

אבל את בעצם מתארת שיש לך עוד ממקודם בעיה של הצטברות נוזלים חוץ תאיים עד כדי מראה בצקתי וזה באמת יכול להסביר את שיתון היתר, כי מעבר לתזונה נקיה ובריאה יותר עוזר להיפטר מעודפי נוזלים שנועדו לדלל מלח ורעלים אחרים ועוזר לאזן את משק הנוזלים בגוף. לגבי הצטברות הנוזלים בסינוסים ובאוזניים, אם יש לך היסטוריה של בעיות סינוסים/דלקות אוזניים/דלקות במערכת נשימה עליונה זה בהחלט יכול להיות משהו שיצוף למעלה כחלק מהניקוי/גמילה.

הייתי רוצה לשמוע ממך פרטים נוספים אם את מוכנה לשתף ואולי זה יעזור להבין מה מקור הבעיה. אם תוכלי רישמי פה פרטים על פי הרשימה שבקישור וגם הוספי האם את נוטלת תרופות מסוימות, האם בעיות סינוסים ואוזניים הם משהו שסבלת ממנו בעבר וכל דבר אחר שיכול להיות רלוונטי.
http://www.30bananotleyom.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=4
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי רעות » ד' פברואר 06, 2013 11:48 am

מעולם לא סבלתי מבעיות נשימה, אוזניים, סינוסים.
לא לוקחת תרופות.
בת 45. 1,55 משקל 54 ק"ג
מרגישה כמו שאמרתי נפוחה ועודף משקל. בשנים האחרונות.
כן. אני יודעת שזה לא נחשב לפי אמות המידה המקובלות עודף משקל, אבל הכל יחסי.
לפני כן הייתי הרבה יותר רזה עד 49 ק"ג.
מעולם לא עשיתי דיאטות. ובשנים האחרונות הק"ג האלה מרגישים לי כבד.
מחפשת תזונה בריאה ואם על הדרך אפטר מהק"ג העודפים מאד אשמח!
כמובן שאם תופעות הלוואי שסבלתי מהן יהיו קשות כל כך- כאבים, אנטיביוטיקה וכו', והן תחזורנה בכל פעם מחדש- אוותר.
רעות

הודעהעל ידי ירדן » ד' פברואר 06, 2013 7:35 pm

שאלה חשובה שלא ענית עליה היא מאיזו תזונה את מגיעה ל-811.

אנשים חווים סימטומים שונים בהתאם למצב הבריאותי שלהם, בהתאם לכמות הרעלים שהם צברו ברקמות ובהתאם למזונות שמהם הם נגמלים. במעבר לתזונה נקיה יותר רבים מרגישים תסמיני ניקוי וגמילה כמו עייפות, חולשה, כאבי ראש, שלשולים, פיצעונים וכו' במשך כמה ימים. יש אנשים שגמילה יכולה לגרום להם אפילו תסמיני שפעת כולל עלייה בחום הגוף. אני אישית לא שמעתי על אנשים נוספים שהתפתחה אצלם דלקת בסינוסים ובאוזניים עקב שינוי לתזונה נקיה ובריאה יותר אבל אולי המצב הזה לא שונה במהות שלו מאנשים שהגוף שלהם מגיב בצורה אקוטית עם עליה בחום ותסמיני שפעת, כי הסיבה הנפוצה לדלקת והצטברות נוזלים באוזן התיכונה או בסינוסים היא מסיבוך של זיהום בדרכי נשימה עליונות. דווקא כשמטפלים במצבים של דלקות באוזניים ובמערכת נשימה עליונה הדבר הכי חשוב שצריך לעשות היא לנקות את התזונה ממוצרי חלב, עמילנים, מזונות מעובדים ועודף אומגה 6 ובעצם לאכול תזונה טבעונית לא מעובדת, אבל הדבר הכי טוב שניתן לעשות במצבים אקוטיים פרט לצום הוא לאכול רק פירות טריים. במצב של דלקות אוזניים וסינוסיטיס אנטיביוטיקה בדרך כלל רק גורמת לחזרת הדלקת.

כל מזון שיוצר התמכרות מביא לתסמיני ניקוי וגמילה ברגע שמפסיקים לצרוך אותו. אני מכירה מישהי שהחליטה לרדת בבת אחת מ-10 כוסות קפה ליום ל-4 כוסות קפה ובמשך יומיים סבלה מחולשה, בחילות, הקאות ושלשולים והייתה בעצם חסרת כוחות ומושבתת לחלוטין בבית. גם כשמורידים מזונות אחרים שיש להם אפקט פזיולוגי ממכר כמו בשר, מוצרי חלב, קקאו, גלוטן (חיטה, שעורה, שיפון, כוסמין, שיבולת שועל), סויה, סוכר מזוקק, ניקוטין ועוד הגוף יכול להגיב בתסמינים בלתי נעימים.

לגבי צבירת הנוזלים בין הרקמות, האם זה משהו שאי פעם התייעצת לגביו עם רופא? האם יש בעיות בכלי הדם או בעיה כלייתית? כמה שנים את סובלת מאגירת נוזלים?
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי רעות » ה' פברואר 07, 2013 6:01 am

כן. אז כמו שאמרתי אני חושדת שאלה תופעות ניקוי. מוכרות, או לא. מקובלות או לא. כנראה שישנן תופעות קצת לא מקובלות. השאלה איך מתגברים עליהן. זה לא חדש לי שאנטיביוטיקה=אנטי כל חי, היא גרועה, מסוכנת ומיותרת. אבל לכי תגידי את זה לאדם שסובל כאבי תופת באזניים. כמה אפשר לסבול? שעה? שעתיים? יום? יומיים? אני הבלגתי בשעתו מספר ימים עד שהנוזלים שהצטברו כנראה הזדהמו ונזקקתי לאנטיביוטיקה. אז עכשיו קל להבין שאני פוחדת מהתופעות האלה.
לגבי התזונה ממנה באתי. הדבר היחיד שאני יכולה לשים עליו את האצבע הוא הגבינות. ברור לי שדברי חלב יוצרים ליחה. מלבדם, התזונה שלי היתה מושתתת גם אז על פירות וירקות. לא שתיתי קפה, תה ובטח לא כל זבל אחר. לא בשר. לא ביצים. גבינות, פירות וירקות. אז כנראה הגבינות הן אלה שגרמו הצטברות של נוזלים בגוף.
כן. התייעצתי עם רופאים. הסתכלו, מיששו, נתנו בדיקות דם, אבל כמו דברים רבים ברפואה הקונבנציונאלית, לא ממש התרשמו. לדעתם, לא בצקת ולא נעליים. לכי תסבירי להם שכמה ק"ג עודפים בגוף מרגישים לי כמו סמי טריילר שלם, שאני מרגישה את הספוגיות מתחת לאצבעות, ושזו נעלמת כשאני עושה שינויים בתזונה. (הפחתה במוצרי החלב. אגב, חלב ניגר אני לא שותה. אגב שתיים, האם הקרייבינג לגבינות יעלם מתי שהוא)?
עובדה חשובה נוספת היא כי יש שיבושים הורמונליים. כלומר, מחזור לא סדיר עם כל התופעות הנלוות כשהעיקרית והמציקה הצטברות נוזלים. הבנות במשפחה שלי מסיימות את המחזור מוקדם. אז אולי אני בדרך ואולי גם זו הסיבה לבצקתיות. אבל גם מכך הרופאים לא התרשמו. בסדר. פרימנואפוזה, אז מה? יש כדור לזה, ויש כדור לההוא. ולא עושים עניין.
אז זהו, עכשיו שוב: אני מנסה את 811 ומרגיש לי יופי עם ההשתנה. אני ממש מרגישה הפחתה בבצקתיות אבל יחד עם זה מופיע החשש מהמלאות הזו באוזניים (עד כדי ירידה בשמיעה). רוצה מאד להמשיך. מקווה שתזונת בננות מונו אולי תהיה טובה לי. מרגישה ברת מזל שאנחנו בעונת הבננות של החורף. המתוקות ולא המגעילות שהיו בקיץ (את אומרת שכל הפירות עתירי מים. אני לא מומחית גדולה בתזונה ובכל זאת לדעתי, יש הבדל גדול בין לאכול אבטיח ולאכול בננה).
חשבתי אולי לשאול בפורום של דר. גרהאם, אבל דווקא כשיש צורך בעזרה, באופן פרדוכסאלי האנרגיות נמוכות. אין לי כוח לסגנן באנגלית ולשאול בעברית קל יותר.
מקווה שלא חפרתי.
מתפללת שיצליח!
רעות

הודעהעל ידי ירדן » ה' פברואר 07, 2013 8:59 pm

רוב הפירות הוירקות מכילים מעל 80% מים. בננות מכילות 74% אבל לעומת תמרים שמכילים כ-20% מים בממוצע (משתנה בהתאם לזן ולטריות), פירות יבשים ומזונות אחרים הן עדיין נחשבות למזון עתיר מים. http://www.ca.uky.edu/enri/pubs/enri129.pdf

חלב מכיל חלבונים דמויי אופיאטים וזאת הסיבה שקשה מאוד להיגמל מהם. כתבתי על זה קצת בעבר בפורום-
http://www.30bananotleyom.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=286&p=1750&hilit=%D7%90%D7%95%D7%A4%D7%99%D7%90%D7%98%D7%99%D7%9D#p1750

לד"ר ניל ברנרד יש הרצאה טובה בנושא התמכרויות פזיולוגיות למזון-
http://www.youtube.com/watch?v=MCBkiekLgYI

הגוף אוגר מים כדי לדלל רעלים ובאמת אין רופא קונבנציונאלי שיתייחס לזה ברצינות.

לדעתי בגלל שהגוף שלך מגיב בצורה כל כך אקוטית לניקוי עדיף שתעשי מעבר הדרגתי ל-811 ותאכלי בינתיים גם מזון מבושל טבעוני דל שומן במקום לעבור בבת אחת לאכול רק פירות וירקות. מה אכלת לפני המעבר ל-811 חוץ מפירות, ירקות וגבינות?
סמל אישי של המשתמש
ירדן

תגיות נושא

תסמיני ניקוי וגמילה, גלוטן, כאבי בטן ובעיות עיכול

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 3 אורחים