רגישות בשיניים

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

רגישות בשיניים

הודעהעל ידי מאיה » ו' פברואר 15, 2013 9:39 pm

עדיין.....
לא הפסקתי עם ההדרים- ונראה לי שלא תהייה ברירה, אבל מצד שני אין לי מה לאכול בארוחה אחת בלי הדרים, וגם שוב העור הפך לכתום.. כן כנראה מהתפוזים וקלמנטינות...
בקיצור- מה עשוים עם השיניים? זה רק בגלל ההדרים? או שאולי בגלל חוסר במשהו ?
תודה
מאיה

Re: רגישות בשיניים

הודעהעל ידי יונתן » ו' פברואר 15, 2013 10:27 pm

לאכול פירות לא בשלים באיכות נמוכה זה תמיד רעיון גרוע, ובמיוחד כאשר אנחנו מיד רואים איך זה פוגע בנו. לפני יומיים אכלתי כמה פלחים של תפוז, שהיה די חמוץ, ומיד הרגשתי אי נעימות בשיניים. את צריכה למצא לעצמך אלטרנטיבה. אני אוכל השבוע בננות, תותים, תפוחים, מלונים וקצת פירות יבשים כמו תמרים ותאנים.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי מאיה » ש' פברואר 16, 2013 8:02 am

אז זהו שכל הפירות וירקות אני מזמינה אורגני... רובם מרגישים מאוד איכותיים, ככה שלא נראה לי שזה תוצאה של איכות, אולי זה יותר עניין של בשלות ההדרים?
בקיצור מה עושים עכשיו? נמנעים לגמרי מהדרים? האם זה נזק בלתי הפיך? כי אני גם לא יכולה לצחצח שיניים עם משחת שיניים, זה די היסטרי וסה"כ חודש ומשהו של תזונה 811
אם אני רוצה להמשיך לאכול ככה זה אומר שאני אצטרך לקנות בשוק פירות כי אין למשל מלונים במשלוח שאני עושה- זה לא פרי של קיץ? תפוחים אגב גם קצת מכאיבים לי כשאני אוכלת וזה לא הירוקים(שאגב לפי יצחק בן אורי - אילו תפוחי בוסר ואין כזה זן בכלל) נגיד צהובים דווקא...
נשארתי עם בננות, תותים, תמרים (רק בשייק), ופירות לא עונתיים שזה בשוק- כמו מלון , אה יש גם אננס לקנות בשוק...אני יכולה גם פירות יער שמגיעים קפואים, יש עוד רעיונות למישהו?
מאיה

הודעהעל ידי יונתן » ש' פברואר 16, 2013 10:46 am

ניסיתי בזמנו את ההדרים האורגנים של בית חנן, והם גרמו לי לאותה בעיה. אורגניות לא תמיד פירושה איכות, ובמקרה של הבשלת הפרי, הסוג האורגני לעתים קרובות במצב רע יותר מהסוג הלא אורגני. מאחר שחיי המדף של הפרי האורגני קצרים יותר, יש סיכוי גבוה יותר שהוא נקטף לפני שהבשיל כהלכה.

אני נמנע עכשיו לחלוטין מהדרים. קניתי בתחילת החורף ארגז תפוזים וארגז קרמבולות חמוצות, והם בהחלט עשו לי נזק בשיניים שאיני יודע אם הוא הפיך. אני שב ומדגיש, אכילת פירות לא בשלים/באיכות נמוכה היא לא פשרה, היא שגיאה, ויש להימנע מזה. בפירוש, אם האפשרות היחידה היא לאכול פירות גרועים, עדיף לאכול תפוחי אדמה.

מתברר שבכל עונה יש הפתעות. בחורף שעבר היה קר מאוד, ולכן עונת התותים הייתה מאוד קצרה אבל באביב קיבלנו דובדבנים מדהימים. השנה החורף חמים וגשום אז אנחנו מקבלים מלונים בחורף. אנחנו יכולים רק לקוות שבעתיד, כשהביקוש לפירות יגדל, יהיה מבחר רב ואיכותי של פירות.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי תמר נרקיס גל » ש' פברואר 16, 2013 10:50 am

למה אתם בכלל לא מזכירים את האפרסמונים?
תמר נרקיס גל

הודעהעל ידי מאיה » ש' פברואר 16, 2013 11:35 am

אפרסמונים אחד הפרות האהובים עלי ובא לי ממש טוב כארוחת מונו, רק יש לי את הבעיה של האובר בטא קארוטן בגוף אז אני קצת מפחדת לאכול אבל נראה לי פעמיים בשבוע כן אכניס את זה לתפריט, תודה על ההיענות:)
מאיה

הודעהעל ידי ריטה » ש' פברואר 16, 2013 12:45 pm

לגבי תפוזים - כל כך מוזר לי לשמוע אתכם - כשאני בשבוע האחרון שותה כל יום שייק על בסיס תפוזים.
(2-4 תפוזים או תפוזינות או קלמנטינות עם תפוח או אגס או פיטאיה או פסיפלורה:)
הם טעימים, לא חמוצים ולא עושים לי שום בעיה.

מצד שני, הבת שלי גם מתלהבת מכל ההדרים הנל. בשבועות האחרונים היא מבקשת כל יום מיץ תפוזים/קלימנטינות/תפוזינות
היו כמה ימים שהיא נהנתה מהם מאוד - ופתאום - בימים האחרונים כל מיץ שאני סוחטת לה - חמוץ לה. אני שותה במקומה, ומעבר לחמיצות כמעט בלתי מורגשת
המיץ מתוק וטעים לי.

התלוננתי קודם שהבננות אצלי 'מתבשלות' ממש לאט. בשבוע האחרון ההבשלה האיצה - אז יצא לי לאכול יותר מהן(:

אבל, גם עם האפרסמונים יש לי את אותה בעיה. הם יכולים לשבת אצלי שבועות(!) ולהשאר כתומים ויפים - אך קשים.
עוד בעיה עם האפרסמונים - כשאני כבר חותכת אותם - לעיתים קרובות יש בתוכם חלקים שחורים - שכביכול יש להם טעם טוב - אבל לא נראים טוב.
לפעמים כמעט כל התוך שחור-כתום. זה כמו רולטה.
ריטה

הודעהעל ידי מאיה » ש' פברואר 16, 2013 4:49 pm

אני גם כל יום שותה מעל ליטר מיץ תפוזים\קלמנטינות\אשכוליות\פומלות, וזה בדיוק העניין, זה משהו אינדיבידואלי- למשל יונתן מתאר רגישות בשיניים, אני מתארת רגישות בשיניים- מחומצות ההדרים בפה, ולעומת זאת ירדן לא מתארת, ככה שזה לגמרי אינדיבידואלי, וההדרים אצלי לאו דווקא חמוצים, אבל כנראה לא מספיק בשלים- לפחות התפוזים, כי עובדה שכן החומצה פגעה בשיניים- וזה גם בגלל כמויות כאלה, ככה שאין לי ברירה להפסיק הדרים...
מאיה

הודעהעל ידי ירדן » א' פברואר 17, 2013 11:33 am

בשנה שעברה התפוזים של בית חנן באמת היו חומציים יחסית אבל השנה כל אלו שאכלתי היו מתוקים מאוד וטעימים בטירוף.

מיה, לגבי הבטא קרוטן, האם את עדיין שותה מיצי ירקות או עשב חיטה?
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » א' פברואר 17, 2013 8:30 pm

הפסקתי עם העשב חיטה לגמרי, מיצי ירקות- רק שאין לי ברירה- נגיד לפני כמה ימים שלא התארגנתי טוב על אוכל ונשארו לי יותר ירקות מפירות אז שתיתי, אבל ככה זה ממש סובב פירות בוקר, צהריים וערב סלט ענק
אני חייבת לציין שאני שלושה ימים ללא הדרים ופחות רגיש בשיניים, והיום כן עשיתי ארוחה של אפרסמונים ופסיפלורה כי כבר לא יכולתי והרגשתי שאני צריכה ארוחת מונו של פירות שאני נהנית וגם הגיוניים מבחינת הגוף שלי במה שמרגיש למונו, (גם הבן שלי מאוד נהנה)
אני אשתדל שלא כל יום יהיה מונו אפרסמונים כדי שלא אחזור להיות כתומה שוב... בכל אופן בטח עוד חודש ככה אצטרך לעשות בדיקות אז נראה מה קורה, וגם עד אז יתחילו יותר פירות קיץ לגוון, גם הבעיה שלי זה שאין לי רכב, אז צריכה או להזמין מהמשלוח האורגני או מהשוק שקרוב
ואז זה לא אורגני, איך אתם מסתדרים עם כל הקניות? מה אתם קוניםפ מכמה מקומות שונים?
מאיה

הבא

תגיות נושא

עודפים תזונתיים, שיניים, מוצרי היגיינה וקוסמטיקה טבעיים, פירות בשלים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], YandexBot ו 4 אורחים