רגישות בשיניים

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: רגישות בשיניים

הודעהעל ידי ירדן » ב' פברואר 18, 2013 1:07 pm

הצטברות של בטא קרוטן בעור לא מהווה בעיה בריאותית אלא בעיה אסתטית, ובכל זאת זה לא נעים. כפי שבת חן כתבה פה לא מזמן לא ניתן להגיע להרעלה מבטא קרוטן אלא רק מויטמין A. קשה להגיע לעודף בטא קרוטן כך שהוא מתבטא בצבע העור מאכילה של פירות, ירקות ועלים ירוקים בצורתם הטבעית ללא שימוש במסחטות ובמוצרים מרוכזים. אני לדוגמא בחורף שעבר הייתי אוכלת כל יום 15-10 אפרסמונים, וכשהיו לי פאפיות אז אכלתי כמות גדולה מהן כל יום, השנה אני אוכלת הרבה מאוד תפוזים וקלמנטינות, גם שלמים וגם עושה מהם מיצים. אני גם אוכלת הרבה ירוקים כל יום וגם גזר ודלעת חיה. האם יכול להיות שהצבע חזר אחרי ששתית שוב מיצים מירקות? האם גוון העור משתנה מיום ליום בהתאם למה שאת אוכלת?

אני כבר כמה חודשים מצחצחת שיניים עם אבקת חימר ירוק וזה ממש אחלה.

לגבי השחור באפרסמונים. זה בסדר לאכול אותם ככה :) ואני אוכלת אפרסמונים גם אם במחוץ הם קשים אך מבפנים רכים. יש אנשים שאוכלים את האפרסמונים כשהם כבר ממש כמו ריבה מבפנים והקליפה רכה, אני אוכלת אותם הרבה לפני. רק בתחילת העונה יצא שקניתי אפרסמונים שלא הבשילו לי בכלל גם אחרי כמה שבועות וזרקתי את כולם, אבל בשאר הזמן כל אפרסמון שקניתי יכולתי לאכול ממנו מיד באותו היום.

ולגבי הקניות, אני מזמינה ירקות ומעט פירות אורגניים ישירות הביתה פעם בשבוע, ואת רוב הפירות שלי אני קונה בעיקר במקום אחד אבל לפעמים גם בעוד מקום או שניים בהתאם לאיכות, למגוון ולמחיר. אם את יכולה להגיע לשוק עם אוטובוס או ברגל אז את יכולה להתארגן עם עגלת קניות או תיק גב גדול וללכת פעם-פעמיים בשבוע ולהביא כמות גדולה. לסחוב עשרות קילוגרמים של פירות זה חלק מהכיף :D
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » ב' פברואר 18, 2013 1:37 pm

לגבי הבטא קרוטן- לא חזרתי לשתות מיצים ירוקים- יצא לי רק פעם אחת לשתות או פעמיים מאז תחילת התזונה, קראתי לגבי זה שהכדור שאני נוטלת לתת פעילות בבלוטת התריס יכול לגרום לחוסר יכולת של הגוף להפוך בטא קרוטן לויטמין A ואז מה שקורה באמת זה שהבטא קרוטן מגיע לעודף ומצטבר מתחת לעור, מישהו שמע על זה? בקיצור אני ממש חייבת לעשות את הצעד הזה ולהפסיק את הכדור הזה ואני מפחדת מאוד מהתהליך הזה- זה 8 שנים שאני עם הכדור הזה...

אבקת חימר ירוק, נשמע מעניין, זה לא צובע את השיניים בירוק? ... יש לך קישור של זה?

כן נראה לי שאני אלך לשוק הסיטונאי פה ואקנה ככה ארגזי פירות שלמים

תודה רבה:)
מאיה

הודעהעל ידי ירדן » ב' פברואר 18, 2013 5:53 pm

אם זה נכון זה באמת יהיה פתרון לתעלומה אבל ממה שקראתי עכשיו תת פעילות של בלוטת התריס פוגעת ביכולת הגוף להמיר בטא קרוטן לויטמין A מה שעלול לגרום לחסר בויטמין ולהצטברות בטא קרוטן בעור. החסר שנוצר בויטמין A פוגע בעצמו ביכולת הבלוטה לקלוט יוד ורק מחריף את הבעיה. חסר בויטמין A גם פוגע בסינתזה של אסטרוגן ופרוגסטרון מה שמסביר את הבעיות במחזור אצל נשים עם היפותירואידיזם.

כן קראתי מצד אחד במעט מקומות על כך שהתרופה אלטרוקסין יכולה לגרום לבעיה בהמרת בטא קרוטן לויטמין A אבל לא הבנתי למה כי היא בעצם אמורה לספק לגוף את ההורמון הסינטטי של הבלוטה וכך לכאורה ליצור איזון הורמונלי (למרות שבעצם מה שהיא עושה זה לעצור את כל הציר ההורמונלי הטבעי, כפי שגם גלולות למניעת הריון עושות). במקום מסויים גם באמת קראתי שאם הבלוטה "מאוזנת" על ידי אלטרוקסין לא אמורה להיות יותר בעיה בהמרת בטא קרוטן לויטמין A. מצד שלישי זה לא שכל חולי ההיפותירואידיזם מרגישים נפלא בזכות הכדור ולא סובלים מאף סימפטומים של המחלה, נראה לי שזה רחוק מהמציאות. בכל מקרה הגיוני שלא הפירות והירקות הם הבעיה. אולי כדאי שתעשי בדיקות דם כדי לראות האם הבלוטה לא מאוזנת כרגע. אם ישנה בעיה אצלך בהמרת בטא קרוטן לויטמין A ואת בעצם לא אוכלת מזון שיש בו ויטמין A אלא רק מזונות צמחיים שיש בהם בטא קרוטן אז עלול להיווצר אצלך חסר בויטמין.

עצם זה שיש לך עודף בטא קרוטן שמצטבר בעור יכול להסביר גם את האיחור בווסת.

שאול טל, מנכ"ל הוצאת פוקוס, לקח 13 שנים אלטרוקסין ונגמל בהדרגה מהתרופה והחלים מתת פעילות בבלוטת התריס:
http://www.youtube.com/watch?v=KDkgocvqZt8
בסוף הסרטון הוא מסביר איך בעצם בגלל השינוי התזונתי והשינוי באורח החיים שהוא עשה לא היה לו צורך יותר בתרופה והוא הוריד בהדרגה את המינון ועשה בדיקות דם כדי לוודא שהכל בסדר והיה במעקב רפואי עד שנגמל מהתרופה לגמרי.

אני טיפלתי בבחורה עם עודף פעילות של בלוטת התריס שעמדה לפני ניתוח להסרת הבלוטה. תוך כמה חודשים מאז השינוי התזונתי לטבעונות דלת שומן ללא חלבונים אלרגניים היא הורידה בהדרגה את התרופה הרעילה שלקחה והחלימה מהמחלה. בדיקות הדם שלה מראות שהיא לא סובלת יותר מהיפרתירואידיזים.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » ב' פברואר 18, 2013 8:13 pm

זאת אומרת שמה שאני צריכה לעשות בנוסף לכל הבדיקות זה גם בדיקה של ויטמין A עצמו... ?
ירדן את מטפלת בתזונה? איך אפשר ליצור איתך קשר?
מאיה

הודעהעל ידי מאיה » ב' פברואר 18, 2013 9:20 pm

איזה חברה מומלצת של החימר הירוק?
קראתי איפה שהוא שחימר צהוב טוב לשיניים....
יודעים את ההבדלים?
מאיה

הודעהעל ידי ירדן » ב' פברואר 18, 2013 10:09 pm

באמת שכחתי קודם לענות בקשר לחימר...

חימר צהוב זה אבקת חוואר. הייתי משתמשת בה פעם אבל נראה לי שאני מעדיפה את החימר הירוק (שהוא לא באמת ירוק ולא צובע את השיניים), כך או כך שניהם מתאימים לצורך הצחצוח. יש גם חימר לבן (קאולין) ואולי עוד סוגים. אני קניתי את החימר הירוק בחנות הטבע, היה רק סוג אחד אז לקחתי מה שהיה. אבקת חוואר לא יצא לי לראות בחנויות טבע, אני קניתי בזמנו בחברת שלוס אבל הם מוכרים רק למטפלים.

באינטנרט תוכלי למצוא מתכונים להכנת משחות שיניים או אבקות לשיניים על בסיס החימר עם שמנים אתרים או עלים מיובשים. חלק מהמתכונים יבשים וחלק עם מים כך שבעצם יוצאת משחה. לפני כמה שנים עשיתי נסיונות והכנתי כל מיני משחות אבל היום אני משתמשת בחימר יבש נקי ללא שום תוספת. החימר מגיע בכמות שמספיקה להמון המון זמן. אני שמה לי כמות של כפית או שתיים בצלוחית קטנטנה באמבטיה וכדי לצחצח אני מרטיבה את מברשת השיניים, מנערת אותה מעודפי מים, טובלת במעט אבקה ומצחצחת. זה מוזר בהתחלה ולוקח זמן להתרגל לזה. במשך הרבה זמן רציתי לעבור לזה אבל היה חסר לי הטעם של המנטה שאליו התרגלתי וקישרתי אותו לתחושה של רעננות. ברגע שהחלטתי שאני מפסיקה לגמרי עם המשחה תוך לא הרבה זמן התרגלתי לאבקה וזה הרגיש לי טבעי לצחצח ללא משחת שיניים. לפני כמה זמן יצא לי לצחצח פעם אחת עם מעט משחת שיניים אלו-אקטיב שהיא די טבעית וההרגשה הייתה כל כל מוזרה ולא טבעית עם הקצף וטעם המנטה.

אם את אומרת שיש לך את הבעיה הזאת כבר כמה שנים, עוד לפני שהתחלת לאכול הרבה פירות וירקות, זה אומר שישנה בעיה וכדי לבדוק מה הגורם לה. מה שאני חושבת שאת צריכה לעשות זה לנסות לברר מהי הסיבה שהגוף שלך אוגר בטא קרוטן בעור והאם הסיבה נעוצה בתת הפעילות בבלוטת התריס או במשהו אחר. תת פעילות בבלוטת התריס כן גורמת לרמה נמוכה של ויטמין A ואגירה של בטא קרוטן בעור אבל בכל זאת אם את מאוזנת עם התרופה הייתי מצפה שזו לא תהיה בעיה. כדאי תתייעצי עם הרופא/ה שלך ותבדקי האם ישנן בדיקות נוספות שאת יכולה לעשות. בדיקת רמת ויטמין A תראה לך האם יש חוסר בויטמין, שזה גם חשוב לדעת, אבל היא לא תתן לך סיבה ספציפית לבעיה ללא בדיקות נוספות.

אני מטפלת אבל כרגע לא מקבלת מטופלים חדשים.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מקופף הבננות » ג' פברואר 19, 2013 2:34 pm

בשבוע שעשיתי מונו תפוזים היה לי קצת רגישות בחניכיים וגם כשעברתי עם הלשון על השיניים הרגשתי כמו חיספוס כזה.. זה עבר לי כמה ימים אחרי שהפסקתי.
היום אני שותה הרבה מאד מיץ תפוזים ואין לי שום בעיה עם זה...
מקופף הבננות

הודעהעל ידי מאיה » ג' פברואר 19, 2013 9:11 pm

כן זה נראה לי קשור למצב של כל אחד ואחד , לפי מה שקראתי חוסר בויטמין A שאנחנו חושדים פה שיכול להיות שאצלי ככך הוא הדבר כרגע - גורם לשחיקת האימייל של השן, אז יכול להיות שזו הסיבה ואז כשהשיניים נפגשות עם חומצות מן הסתם יותר רגישות
מאיה

הודעהעל ידי יותמבל » א' מרץ 30, 2014 10:38 pm

היי מאיה!
רציתי לשלוח לך הודעה פרטית אבל לא מצאתי איך עושים את זה, אז..
לאחרונה אני חווה את אותן תופעות שאת מתארת כאן.
רגישות בשיניים שגברה מאוד בחודשים האחרונים, ואני מקשר את זה לפירות הדר.
האם הרגישות עברה לך מאז?
מה המצב של השיניים שלך היום??
יותמבל

הודעהעל ידי eilon » ב' מרץ 31, 2014 2:38 am

לי הדרים ממש הרסו את המראה של השיניים והוסיפו כמו כתמים כאלה, וגם גרמו לכאבים בשיניים
אז הפסקתי איתם לגמרי. זה לא ההדרים שהיו לנו בשנות ה90... אחחח. הייתי שותה בערך ליטר כמעט כל יום בילדות (סחוט טרי), ולא היו לי בעיות בשיניים אף פעם. עד שחזרתי לכמויות ההדרים האלה ב2013.
הרגישות בשיניים הפסיקה אחרי שהפסקתי עם ההדרים, אבל הכתמים נשארו.
eilon

הקודםהבא

תגיות נושא

עודפים תזונתיים, מוצרי היגיינה וקוסמטיקה טבעיים, שיניים, פירות בשלים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, Google [Bot] ו 4 אורחים