מחזור

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: מחזור

הודעהעל ידי ירדן » ג' מאי 07, 2013 8:41 pm

ווסת קלה, קצרה יותר וללא דימום חזק היא אחד היתרונות הבולטים של תזונה טבעונית לא מעובדת. מהנסיון שלי עם מטופלות המעבר ממחזור כואב, ארוך וקשה למחזור קליל יותר ופחות כואב צריך לקרות די מהר גם אם עדיין ישנם כאבים מסויימים, צבירת נוזלים או אי נעימות אחרת. האם תמיד יש לך כאבים כאלו? האם הלכת לרופא/ה?

כשהייתי נערה היו לי כאבים נוראיים ודימום רב אבל מאז המחזורים שלי הפכו קלים יותר וסדירים ככל שהתזונה שלי כטבעונית הפכה בריאה יותר וככל שעם השנים הפסקתי לצרוך מוצרים מעובדים ולאכול רק מזון בבישול ביתי. לאורך השנים האלו כן היו לי מעט התכווצויות או כאבים בבטן אבל לא משהו חזק או בלתי נסבל וזה השתפר ככל שהתזונה שלי הפכה טובה יותר. הדבר הכי לא נעים שהיה לי מידי פעם זה כאבים שהקרינו לרגל אבל מאז שעברתי ל-811 אין לי כאבים או התכווצויות בכלל. למרות שבשנים האחרונות כשאכלתי מבושל היה לי מחזור בהחלט קל וסדיר אני חושבת שעצם זה שאני אוכלת תזונה דלת שומן שבה באמת יש איזון בריא בין חומצות השומן החיוניות (אומגה 3 ואומגה 6) זה מה שעושה את ההבדל בין התזונה הטבעונית שהייתה לי קודם ל-811 מבחינת המחזור.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אורנה » ה' מאי 09, 2013 9:00 am

אני הבנתי דרך כל מיני דברים שהתחברו אצלי
שלאכול שומן ורמת השומן בגוף - אין בינהם קשר.

למשל בחדר כושר הם בטוחים שאני לא אוכל להפטר מעודף שומן שיש לי בגלל התזונה הזאת שרוויה בפחממות.

כשאוכלים עודפים הגוף הופך אותם לשומן, והעודפים לא חייבים להיות בהכרח משומנים הם בהחלט יכולים להיות מפחממות.

זנ לא שהגוף לוקח את השומן שאנחנו אוכלים ומסדר אותו במאגרי השומן שלו.

זאת אומרת - אם תאכלי מספיק פחממות, יהיה לך מספיק אחוזי שומן בגוף.
אורנה

הודעהעל ידי מאיה » ה' מאי 09, 2013 10:39 am

אני למשל כשאני אוכלת שומן מרוכז אז זה משפיע עלי לא טוב, תזונה שאין בה בכלל שומן מרוכז משפיע עלי יותר טוב, אני חושבת שזה קשור לחילוף החומרים האיטי אצלי וכל בעיות הנוזלים וכו אז ברגע שמכניסה שומן מרוכז הוא גורם להאטה של ספיגת החומרים וזה גם גורם לי לכל מיני בעיות ותחושה לא נעימה, אבל זה ממש ניסיון ותהייה כל העניין הזה, מה גם שזה הגיוני ביותר שכשלגוף יש עודף מסוים אם לא יפלוט את הכל ישתמש בו ישים אותו במחסנים....
מאיה

הקודם

תגיות נושא

הריון, אחוזי שומן בגוף, מחזור נשי, תזונת האדם הקדמון, שומן

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, Bing [Bot] ו 5 אורחים