עודף ויטמינים

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

עודף ויטמינים

הודעהעל ידי דנה » ה' פברואר 21, 2013 2:38 pm

האם יכול להיות כזה דבר של עודף ויטמינים בגוף כלומר יותר מעבר הטווח הנורמלי?כמו עודף ויטמין a או בטא קרוטן שידוע כרעיל רמה מסוימת..
דנה

Re: עודף ויטמינים

הודעהעל ידי מקופף הבננות » ה' פברואר 21, 2013 2:46 pm

בטא קארוטן לא רעיל... וויטמין A מישום שהוא מסיס בשמן עלול להצבר בעודף רעיל- וזה מסוכן מניסיון... (סוג של) אבל שום דבר לא יכול להזיק אם הוא נעשה באופן הטבעי... כלומר וויטמין A מהטבע צריך קודם כל להיות הבטא קארוטן שבפרי והגוף באופן מבוקר הופך אותו לוויטמין A ככה שאין סיכון.
אותו דבר עם וויטמין D וK כל עוד אתה לא מבצע שימוש יתר בתוספי מזון לא אמורה להיות לך בעיה מהמקור הטבעי...
מקופף הבננות

הודעהעל ידי מאיה » ה' פברואר 21, 2013 7:28 pm

לי יש עודף בטא קארוטן.... עוד לא מצאתי את הסיבה לכך, זה יכול להיות בגלל בעיה אחרת , בכל אופן שמתי לב לאחרונה כשביקשו ממני הקונבנציונאלים להפסיק עם מזונות כתומים, ולפני כן הייתי פותחת כל בוקר עם מיץ גזר במשך שנים... וגם הבנתי שמיצים ירוקים ועשב חיטה גם כן מלאים בבטא קארוטן, אז ברגע שהפסקתי הצבע הכתום התחיל לרדת מהעור, ועכשיו לפעמים שיוצא לי לשתות מיץ תפוזים\קלמנטינות העור ממש בתוך כמה רגעים נצבע בכתום... ואז אני מפסיקה לכמה ימים וחוזר לקדמותו....
מאיה

הודעהעל ידי ירדן » ה' פברואר 21, 2013 8:20 pm

אין טבעי ובריא יותר מלאכול פירות וירקות במצבם השלם וטבעי, ולא ניתן להגיע כך לעודף ויטמינים. כפי שכבר נאמר בטא קרוטן אינו יכול לגרום להרעלה. הגוף ממיר בטא קרוטן לויטמין A על פי הצורך ואם סתם לדוגמא שותים יותר מידי מיץ גזר אז הגוף יפנה את עודף הבטא קרוטן לעור (שיקבל גוון כתום) אבל אין בכך סכנה בריאותית. רק ויטמין A, שמצוי במוצרים מהחי או בתוספים, עלול לגרום להרעלה אם הוא נצרך ביתר. בטבע כל נוטריאנט מגיע כחלק מחבילה שלמה ובאיזון מושלם לנוטריאנטים האחרים, ולא כמוצב מרוכז שעלול לגרום לנזק.

סרטונים מומלצים של לורן לוקמן שנוגעים בנושא:
A Bitter Pill: Why Supplementation Doesn't Lead to Perfect Health part 1
https://www.youtube.com/watch?v=aphpqN3zWtw
A Bitter Pill: Why Supplementation Doesn't Lead to Perfect Health part 2
https://www.youtube.com/watch?v=yt7AtAnqrk0
How To Insure Maximum Nutrition with Loren Lockman
https://www.youtube.com/watch?v=xHh_6Z7dehg

אם ישנה בעיה בהמרה של בטא קרוטן לויטמין A, כפי שיתכן שהמצב אצל מיה, אז הורדה בכמות הפירות הכתומים תגרום לגוון העור לחזור לקדמותו אבל זה לא פתרון, זה רק טיפול סימפטומטי. מיה, אני מקווה שתמשיכי לעדכן בנוגע לזה, אני סקרנית לדעת אם הרופאים ימצאו מה הבעיה :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » ה' פברואר 21, 2013 9:50 pm

בהחלט אעדכן
בעקבות הצפייה בסרטונים של לורן לוקמן -למשל על מיץ גזר וכו , שהגוף לא אמור לצרוך כזאת כמות של גזר ולכן זה לא טבעי, מה לגבי השייקים עם המלא בננות שהרבה מאיתנו שותים בתזונה הזו? זה גם לא טבעי לגוף, טבעי לגוף לאכול כמה בננות שהוא יכול להכיל ולא בשייק...
אז למה בעצם הרבה שותים כזה שייק?
מאיה

הודעהעל ידי eilon » ו' פברואר 22, 2013 4:19 am

היי
קראתי ברשת שההכתמה של העור בעקבות בטא-קרוטן עוזרת נגד חלק מההשפעה המזיקה של קרינת השמש :mrgreen: זה שיעשע אותי

שייק בננות נוצר בצורה די טבעית ע"י הפה שלי ברוב המקרים. אני פותח את הבננות בזוגות ונהנה להפוך כל ביס לשייק לפני הבליעה, זה גם עוזר לעיכול (הערבוב עם הרוק?)
עם זאת לאכול גזר זה קשה ודורש הרבה מאוד לעיסות, אני יכול למעוך בננות בשלות עם החך אבל בשום אופן לא גזרים
כך שאין השוואה לדעתי בין מיצי ירקות, לשייק בננות או פירות המכילים הרבה סיבים ואם אינני טועה גם סוכרים קצת שונים. אני באופן אישי מנסה להגביר את צריכת הירקות והעלים כרגע... ועדיין נעזר במיצים כדי להטיב את מע' החיסון. ואני דווקא 'אוהב' בטא-קרוטן, הגוף שלי מנצל וצריך אותו, כך נראה לי, לכן רק בכמויות מוגזמות לגמרי אני מכתים. אך ללא ספק מרגיש הרבה יותר טוב איתו מבלעדיו.
איך שאני מבין את זה מיצים זה תהליך של הפרדת הסיבים מהנוזל (זיקוק), ושייק זה יותר כמו מכשיר עזר ללעיסה, ועדיין כדאי שגם שייק יתערבב טוב עם הרוק שבפה.
eilon

הודעהעל ידי מאיה » ו' פברואר 22, 2013 9:14 am

כן העניין עם הפרדת הסיבים ברור
אני מתכוונת רק לעניין של הכמויות, זה נכון שגם בננות שלמות שלא בשייק אפשר לאכול יותר מגזר אחד שניים אבל בשייק לפחות ממה שראיתי ברשת - שמים איזה 15-30 בננות... בבת אחת, אז אני מנסה להבין אם זה הגיוני לדחוס כזאת כמות בארוחה אחת - או לאכול בננות שלמות ולראות באמת כמה הגוף מסוגל להכיל, אני בטוחה שבמשך הזמן הקיבולת בעניין גדלה אבל עדיין... זאת כמות שהגוף בצורה רגילה יהיה לו קשה...
מאיה

הודעהעל ידי ירדן » ו' פברואר 22, 2013 6:38 pm

ברור שלאכול את הפירות שלמים וללעוס אותם עם השיניים הכי טוב ורוב הזמן זה מה שאני מעדיפה לעשות. תקופה ארוכה אפילו לא היה לי בלנדר. אבל שייק עדיין מכיל את הפרי השלם ולא כמו מיץ שהוצאו ממנו כל הסיבים ושספג הרבה יותר מהר. בכל מקרה אין שום חובה לשתות שייקים ומי שכן בוחר לשתות ראוי שיעשה זאת בקצב איטי ולא ידחוס 2 ליטר שייק בחמש דקות :)

אני רוצה לראות איזה בלנדר מסוגל להכיל 30 בננות... :) אני גם לא מכירה מישהו שאוכל כל כך הרבה קלוריות בארוחה אחת. כל אחד מכין לעצמו כמה שהוא צריך. מי שאוכל 3000 קלוריות ליום ומחלק אותן לשתי ארוחות מן הסתם יאכל כמות גדולה מאוד בכל ארוחה אבל מי שאוכל רק 2000 קלוריות ומחלק אותן לארבע ארוחות יאכל הרבה הרבה פחות בכל ארוחה.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי eilon » ש' פברואר 23, 2013 4:09 am

אינני מבין איך שייק יאפשר לי לאכול כמויות גדולות יותר ממה שאני מסוגל לאכול, אני מבין שזה יגרום לי לבלוע הרבה יותר מהר ובכך להביא את המזון לקיבה בצורה מהירה מבלי ללעוס
אבל הקיבה שלי באותו הגודל והיא מסוגלת לקבל כפי שאני מרגיל אותה.
כרגע אני בשלב של "הרחבת" הקיבה כי הייתי שרוי בתת-תזונה הרבה מאוד זמן, ואני נצרך לאכול כל פעם "קצת יותר" ממה שאני רגיל כדי להרחיב את הקיבה
לדוגמא: לפני חודשיים יכולתי לאכול 5 בננות אחת אחרי השנייה והתמלאתי. היום אני יכול בין 7-12 ואח"כ בא לי עוד, וזה רק כמה שהצלחתי להגמיש את הקיבה בחודשיים בלבד
היום אכלתי בסביבות ה25-30 בננות בשתי ארוחות וקצת כנשנוש, לעתים צריך מנוחה של כמה דקות בין כמה בננות לאחרות, ולעתים אני לא נח אלא פשוט אוכל כמה תמרים ואז ממשיך עם הבננות.

אני די בטוח שגם אם היית רואה את המנה המבושלת שאכלתי, גם אז הכמות הייתה נראית לך גדולה, למרות שמבחינה קלורית היא לא
צריך לאכול נפח די גדול כשאוכלים מזון דל-שומן ללא תוספת שומן גלוי. :)
eilon

הודעהעל ידי ריטה » ש' פברואר 23, 2013 8:19 am

bubamaya - השייקים שאת רואה בסרטונים הם של אנשים שאם לא היו עושים שייק היו אוכלים את אותה כמות הבננות בכל מקרה.
הם גם פעילים הרבה יותר.
זה ששמים את הארוחה בשייק זה לא אומר שמגדילים אותה.
אם אני היום אוכלת בארוחה 6 בננות - אז אם אני אעשה מהן שייק, השייק יהיה מורכב מ-6 בננות (עם קצת מים כי אין לי ויטמיקס) לא יותר.
ואני אהיה מלאה באותה מידה כמו אחרי אכילה רגילה של אותה כמות בננות.

מה שעשוי להשתנות היא המהירות בה מסתיימת הארוחה.
ריטה

תגיות נושא

עודפים תזונתיים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, YandexBot ו 5 אורחים