אפשר קצת אוכל מבושל?

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

אפשר קצת אוכל מבושל?

הודעהעל ידי fruitytuty » ה' פברואר 21, 2013 6:27 pm

שלום,
התחלתי לא מזמן את 801010 .
שאלה , כשאני מסתכל על הערכים התזונתיים של תפו"א לדוגמה אז אין בו הרבה שומן , האם אני יכול לאכול אותו מדי פעם כי לפחות בהתחלה עדיין יש את החשק למזון חם(=
fruitytuty

Re: אפשר קצת אוכל מבושל?

הודעהעל ידי מאיה » ה' פברואר 21, 2013 7:35 pm

כשאני לא מגיעה למספיק קלוריות ביום עד ארוחת ערב (זה בד"כ כשאין לי בננות בשלות) אני מוסיפה תפו"א מבושל במים כזה... רק בשביל לעלות את כמות הקלוריות כי אז אני מסוחררת... אני חושבת שיונתן בזמנו המליץ לי לעשות זאת, שאם אין ברירה אז מכל האופציות עדיף תפו"א, ובאמת לפי הכרונומטר אין לו שומן בכלל, רק פחממות, זה לא הכי כיף, כי כבר התרגלתי לאכול נא לגמרי, אבל מדי פעם זה קורה וזה לא הכי נורא... ואם לך יש עדיין דודא למזון מבושל וחם אז זה יכול להיות פתרון טוב, חוץ מזה שיש את המשקה תמרים הזה שאפשר לעשות אותו חמים (שמופיע בדף הראשי של האתר) וגם מרקים שאפשר להוסיף להם מים חמימים לבלנדר ואז זה יוצא קצת חמים, אני חייבת לציין שבמעבר לתזונה היה לי ממש קשה ומאוד רציתי מזון חם כדי "להתחמם" אבל ככה שאני מתמידה בתזונה פחות קר לי , ואני בנאדם שמאוד קר לו בד"כ.... במוגזם אפילו
מאיה

הודעהעל ידי ירדן » ה' פברואר 21, 2013 8:57 pm

הי fruitytuty וברוך הבא :)

זה עניין של בחירה אישית שלך. בהגדרתה תזונת 80/10/10RV היא תזונה שמבוססת על פירות וירקות טריים ונאים בלבד עם תוספת של מעט מזון שומני, אבל לכל אחד יש את המקום להיכנס לזה בקצב האישי שלו או אפילו להחליט שהוא לא רוצה ללכת ממש עד הסוף. אנחנו דווקא כן מעודדים אנשים שרוצים להתחיל בתזונה הזאת לעשות את זה בהדרגה ולשלב גם מזונות מבושלים על בסיס פחמימות כמו תפ"א, בטטות, ירקות מאודים או אפילו אורז, קינואה, עדשים, ובהדרגה להוסיף יותר מזון נא על חשבון המבושל.

לאנשים שאוכלים רק מזון נא יש חום גוף מעט נמוך יותר מאשר לאנשים שאוכלים מזון מבושל. זה לא דבר רע אלא להיפך, כך צריך להיות. זה כמובן לא אומר שצריך להיות לנו קר. נועדנו לחיות באזורים טרופיים שבהם לא צריך בחורף תנור חימום ובגדים עבים. אבל בגלל שאנחנו לא חיים בקוסטה ריקה אלא בישראל חשוב שנעשה לנו תנאים טרופיים בבית על ידי לבוש מתאים וחימום. בקיץ אגב, זה ממש יתרון שטמפרטורת הגוף מעט נמוכה יותר כי מזיעים פחות וגם מאבדים פחות נוזלים.

אני בחורף הזה אם קר לי אני שותה חליטות צמחים ללא קפאין או אפילו סתם מים חמים וזה עוזר לי מאוד.

טיפים לחורף נא וחם:
http://30bananotleyom.com/811-blog/162- ... -in-winter

והנה המתכון למשקה התמרים המחמם שמיה הזכירה-
http://30bananotleyom.com/recipes/169-a ... t-smoothie
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי vegan_girl » ה' פברואר 21, 2013 10:54 pm

אני ראיתי סרטון של ד"ר גרהאם בו הוא אומר שה דיאטה של ה 80.10.10 היא לא בהכרח רק לאוכל נא, הוא אפילו אומר שאפשר לאכול עוף או משו כזה מדי פעם העיקר שרוב התזונה תהיה מבוססת על פחמימות.
vegan_girl

הודעהעל ידי fruitytuty » ו' פברואר 22, 2013 10:32 am

אחלה , אוקיי אני אשלב את זה מדי פעם , רק רוצה להגיד לכם שמאז שהתחלתי אני ממש מרגיש טוב יותר.
היו לי לפני זה הרבה בעיות בריאות עם הבטן וכאבי ראש וחולשה כללית כזאת במשך למעלה משנה וניסיתי המון דברים דיאטות ותרופות ובינתיים 801010 ממש מועיל, הדבר היחידי הוא שאני שם לב שאני צריך הרבה יותר שעות שינה וזה באסה כי עכשיו תקופת מבחנים(=
לא מצאתי בדיוק במאמרים המלצות והבדל בין סוגי הירוקים השונים לשייקים, אני מניח שלא כולם אותו הדבר מבחינת מינרלים.
יש לכם במקרה איזה לינק או הסבר כלשהו?
תודה מראש(=
fruitytuty

הודעהעל ידי ירדן » ו' פברואר 22, 2013 12:15 pm

vegan_girl, הבנת את המסר שלו לא נכון, זה ממש לא מה שהוא אומר. תזונת 80/10/10RV שד"ר גרהם מדבר עליה בספר שלו, מלמד אותה בקורסים שהוא מעביר ומיישם אותה בעצמו כבר 25 שנה או יותר היא תזונה שמורכבת מפירות, ירקות, עלים ירוקים ומעט מזון שומני, הכל מלא, נא, טרי ובשל . ד"ר גרהם היה טבעוני עוד לפני שהוא הפסיק לאכול מבושל והוא בטח שלא תומך באכילת מזון מהחי. מה שהוא מנסה להעביר בסרטון הזה הוא שהמספרים עצמם, היחס בין הנוטריאנטים- 80% פחמימות, 10% חלבון, 10% שומן, שהוא היחס הנכון והבריא לא משנה מה בוחרים לאכול, ניתן להשגה גם כשאוכלים מבושל. מזון טבעוני בטח שיותר טוב ממזון לא טבעוני, ומזון נא בטח שיותר טוב ממזון מבושל אבל את יחס הקלורינוטריאנטים אנשים יכולים להשיג גם אם מידי פעם הם אוכלים משהו שהוא לא חלק מהתוכנית. המסר שלו הוא שצריך לפנות למיינסטרים ולא להיות קבוצה אקסלוסיבית וסגורה שלא ניתן להיכנס אליה אלא אם כן עושים הכל בדיוק "על פי הספר". הוא לא אומר שאפשר לאכול עוף מידי פעם אלא שאם אדם מסויים בוחר לאדות קצת ירקות או לקחת ביס מתרנגולת פעם בשבוע אז שיעשה את הבחירות שלו וזה לא צריך להיות הכל או כלום. הרי גם פרופ' קולין קמבל ורופאים כדוגמת ניל ברנרד, ג'ון מקדוגל, דין אורניש, קולדוול אסלסטיין ועוד אחרים מדברים על היחסים האלו בין המקרונוטריאנטים כיחסים אופטימליים. http://www.youtube.com/watch?v=KiNIrsgR368.

הנה הסרטון של גרהם:
http://www.youtube.com/watch?v=lIWXrkPz ... w&index=44
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי vegan_girl » ו' פברואר 22, 2013 12:32 pm

אין שום דבר פסול בלאכול אוכל מבושל מדי פעם ( תפוחי אדמה, אורז, קינואה) זה אפילו מומלץ ובריא.
vegan_girl

הודעהעל ידי ירדן » ו' פברואר 22, 2013 12:49 pm

שוב את מפספסת את המסר המרכזי. זה לא עניין של פסול או לא פסול, זה עניין של מה התזונה האידיאלית והבריאה ביותר לאדם מבחינה ביולוגית. אף בעל חיים בטבע אינו אוכל מזון מבושל. למזון מבושל יש חסרונות בריאותיים רבים (גם למזונות שתיארת) ואת מוזמנת לקרוא על כך בהרחבה באתר שלנו, בספר של ד"ר גרהם ובעשרות הרצאות האודיו והוידאו שיש באתר שלו. אני טבעונית כבר 16 שנים ואני בטח שלא אגיד שלאכול תזונה טבעונית מלאה ודלת שומן אינה בריאה או לא מומלצת, אבל תזונה דלת שומן שמבוססת על פירות, ירקות ועלים ירוקים פשוט בריאה וטובה יותר.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי vegan_girl » ו' פברואר 22, 2013 1:02 pm

אולי את לא יודעת אבל מזון מבושל ואפילו בשר זה מה שגרם לאדם להתפתח ולמוחו להתפתח ובכך להיות שונה מבעלי החיים האחרים (שמוחם לא מפותח ), אני למדתי קורס על אבולוציה ולמדתי את זה שם. כמו כן יש אנשים שלא טוב להם לאכול נא אלא רק מבושל כי זה מתעכל יותר טוב אצלהם. אצל כל אחד זה אינדיבידואלי, אין "דיאטה מושלמת" אז לא צריך לעשות הכל או שחור או לבן ולחשוב שיש רק מודל אחד נכון כי זה ממש לא ככה וזה סתם מטעה אנשים.
vegan_girl

הודעהעל ידי vegan_girl » ו' פברואר 22, 2013 1:09 pm

שמעתי על אנשים שגידלו את הילדים שלהם כ רואו פודיסט והיו להם בעיות גדילה אחרכך והם לא הגיעו לגובה שהיו צריכים להגיע והיה להם כל מני בעיות הנה תראו מה היה בהולנד
http://www.dutchnews.nl/news/archives/2 ... o_to_s.php
vegan_girl

הבא

תגיות נושא

עלים ירוקים, תזונת האדם הקדמון, קלוריות, איך מתחילים?

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, Google [Bot], YandexBot ו 7 אורחים