אכילה ברובה של בננות

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

אכילה ברובה של בננות

הודעהעל ידי מאיה » א' פברואר 24, 2013 9:41 pm

אני שוב חוזרת לבננות....
היום הייתי רוב היום בחוץ ויצא כך שכל מה שהיה לי לקחת מהבית היו בננות ותמרים, כך שרוב היום הייתי על בננות, הבננות היו בשלות בצורה מושלמת כך שלא יתכן שבגלל הבננות חטפתי כאב בטן נוראי- (ובטח לא איכות הבננות כי מדובר על בננות אורגניות טעימות ממשק סוטו שהן גם ללא הבחלה) זאת הייתה הכמות- עד עכשיו יצא לי לאכול מקסימום 6-7 בננות לארוחה של בננות והיום יצא לי לאכול 12 בננות בערך וזה כאב... אני ממש מרגישה שהגוף שלי אוהב ארוחה של בננות אבל אין מצב לכזו כמות, פשוט לא... וזה לא שאני לא יכולה לאכול... יכולה, כבר התרגלתי לאכול הרבה- ראש של חסה בארוחה.... 9-10 אפרסמונים, 3 פומליות.... ליטר וחצי מיץ תפוזים, זה כמויות שלא הייתי רגילה אליהם, אבל בננות... זה לא עובד אצלי...הכמות הזאת
כי אני כן מרגישה שהיחס שצריך להיבנות הוא אינדיבידואלי, לא לכל גוף מתאים אותו דבר, לא כל גוף עושה את אותה פעילות, לא לכל גוף יש את אותו קצב מטבולי, ולא כל גוף עבר את אותם דברים, אז זה תהליך שצריך לעבור עד שמוצאים את התזונה והמינונים הנכונים,
גם לכם היה תהליך כזה שהתחלתם עם התזונה?
מאיה

Re: אכילה ברובה של בננות

הודעהעל ידי eilon » ב' פברואר 25, 2013 4:09 am

היי, נחשפתי ל811 לפני כמה חודשים, מאז אכלתי עשרות או מאות בננות, ומהניסיון הקצר נראה לי שלא כל הבננות שוות
אכלתי בננות מהרבה מאוד מקומות שונים, 3-5 מקורות אורגניים, והשאר לא אורגניים. נתקלתי בבננות מכל מני גדלים וצורות ובעלות סימני בשלות שונים (ולא רק נקודות)
חלק מהבננות גרמו לי להרגיש נפלא, חלק פחות, ויצא לי להיתקל גם בבננות שגרמו לי להרגיש לא טוב וגופי הגיב להן בצורה מסוימת.
משום שאין לי הרבה ניסיון בתזונת 811RV אין לי הרבה עצות אבל אולי תנסי גם בננות ממקורות אחרים (ובכלל טוב לגוון גנטית ולאכול מצמחים וזנים שונים גם מאותו המין)
ואולי את מנסה לעלות את הכמויות בצורה מהירה מדי? שמעתי המלצות ברשת להעלות בהדרגה, נגיד להוסיף בננה כל שבוע. אם השבוע אכלתי 5 בארוחה, בשבוע הבא אוכל 6 בארוחה, וכן הלאה.
הבנתי מד"ר גרהם שהמעבר לתזונה זו יכול להיות במהירות של שנה, גם פחות וגם יותר, אבל זה תהליך ולא שינוי של יום
eilon

הודעהעל ידי מאיה » ב' פברואר 25, 2013 8:35 am

תודה:)
מאיה

הודעהעל ידי ירדן » ב' פברואר 25, 2013 7:55 pm

לא צריך לאכול עד שכואב. אם זה יותר מידי אז עוצרים. הרעיון הוא שהעיכול יהיה הכי קל ומהיר, וברגע שמעמיסים מידי זה מנפח, כואב וגם פוגע בעיכול. לכן חשובה ההדרגתיות, כפי שאיילון כתב.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » ג' פברואר 26, 2013 9:41 am

יש לי הרגשה כזו שהרישום בכרונומטר גורם לי לא להקשיב לגוף עצמו, ולפעמים לחשוב על הספק קלוריות שאני צריכה להגיע אליו, וזה לא בא לי בטוב, נראה לי שאני צריכה קצת להפסיק עם הרישום הזה, ולסמוך יותר על הגוף כמובן במיגבלות התזונה, מה אתם ממליצים? וגם שמתי לב אצלי שמאוד חשוב לי כן לחכות בבוקר עד לשעת האכילה ה-1 וגם שהארוחות יהיו מסודרות- זמנים יחסית קבועים וארוחות שלמות בלי לנשנש וכאלה כי אז זה נהייה לאכול פירות כל היום, וגם אני מרגישה שזה משפיע על השיניים וגם מבלגן לי את העיכול, ועוד משהו ששמתי לב זה שיותר מארוחה 1 של בננות - יותר מדי בשבילי...
מאיה

הודעהעל ידי מקופף הבננות » ג' פברואר 26, 2013 12:25 pm

מהתנסות אישית- תמיד תקשיבי לגוף לפני הכרונומטר או עצה של כל אדם אחר... אם משהו לא מרגיש טוב ובריא פשוט לא לעשות אותו לא משנה איזה תיאוריה או מחשבה עפה לנו בראש, לא יקרה כלום אם תאכלי קצת פחות קלוריות הגוף יודע לבקש כשהוא צריך השלמה של אנרגיה שחסרה... ;)
מקופף הבננות

הודעהעל ידי ירדן » ג' פברואר 26, 2013 5:07 pm

כולם אוכלים מעט מידי כשהם מתחילים, זה הגיוני וזה בסדר. לוקח כמה שבועות להסתגל לכמויות וממילא לרובנו יש עודפי שומן כך שזה מסתדר יופי. הבעיה קוראת כשאנשים לא באמת מבינים מה הם עושים ונשארים לאורך זמן עם נפח מאוד קטן של פירות או אוכלים כמויות שומן גדולות מידי מבלי להבין שגם הקיבה שלהם היא שריר שאפשר לפתח ושגם כמות שומן שנראית להם קטנה יחסית למה שאכלו בתזונתם הקודמת יכולה להיות גדולה מידי, וכך הם ממשיכים "להקשיב לגוף" שלהם גם כשהוא "אומר" להם ששתי בננות לארוחת בוקר, 4 תפוחים לארוחת צהריים וסלט ירקות עם אבוקדו לארוחת ערב זה מספיק, ואחר כך הם לא מבינים למה הם חסרי אנרגיה או מתנפלים על מנה פלאפל או יורדים מידי במשקל. במקרה שלך לא נראה שזה המצב, נראה שהתרגלת לכמויות גדולות יותר, ואם אכילה של 12 בננות ברציפות (משהו שגם אני לא עושה אלא אם הן ממש קטנות) או אכילה של בננות ביותר מארוחה אחת לא עושה לך טוב אז לכי עם התחושה שלך. אם יש לך כבר מושג פחות או יותר מה וכמה את צריכה לאכול ואת מקפידה על כמויות השומן ומרגישה טוב אז הפסיקי את הרישום. את תמיד יכולה מידי פעם לבדוק את עצמך ולראות איפה את את עומדת אבל לא לעשות את זה באופן יומיומי.

כשאני התחלתי את התזונה הזאת בחורף שלפני שנתיים בכלל לא נרשמתי לכרונומטר. כן ספרתי את כמות הפירות שאכלתי כי כל זה היה חדש לי ולא הכרתי אישית אף אחד שאוכל רק פירות וירקות וזה גם פשוט היה נחמד לספור כמה בננות או כמה אפרסמונים וכו' אכלתי (נראה שכולם נהנים לספור פירות כשהם מתחילים עם התזונה הזאת :) אבל אני כבר מזמן לא עושה את זה יותר) ומידי פעם חישבתי בעל פה בערך כמה קלוריות אכלתי כדי לקבל הערכה לא מדוייקת איפה אני עומדת. רק אחרי כמה חודשים בתקופת הקיץ החלטתי להירשם לכרונומטר ולעשות 4 שבועות של רישום מדוייק (עבדתי עם משקל מטבח) כדי שיהיו לי נתונים אובייקטיביים של מה אני עושה בדיוק וכמה אני אוכלת ומה ההתפלגות של הקלורינוטריאנטים. בתקופה ההיא אכלתי כך כבר בעצם כמה חודשים והרגשתי טוב וידעתי שאני אוכלת מספיק אבל בכל זאת עשיתי את זה כי הייתי סקרנית ורציתי ללמוד יותר על מה שאני עושה ושיהיה לי מידע אובייקטיבי שאוכל להעביר גם לאחרים בשיחות על התזונה הזאת ולא רק לדבר "באויר". בסופו של דבר זאת הייתה חוויה מהנית ולמדתי ממנה הרבה. אבל להרבה אנשים שמנסים לעבור לתזונה הזאת זה לא כך, הם לא קוראים מספיק מידע באינטנרט, לא צופים בהרצאות בנושא ולא קוראים את הספר של גרהם ולכן לא עושים את זה נכון ולאורך זמן זה לא עובד להם והם מאשימים את הפירות במקום להבין שהבעיה נמצאת במקום אחר. לכן במקרים רבים אנחנו ממליצים לאנשים להרשם לכרונומטר כדי לקבל מושג פחות או יותר על כמות הקלוריות שיש בכל פרי וכמה שומן הם צריכים לאכול כדי להימנע מטעויות לאורך זמן שיגרמו להם לנטוש את התזונה הנהדרת הזאת.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » ג' פברואר 26, 2013 9:51 pm

כן... אחרי יום אחד שלא רשמתי בכרונומטר אני מרגישה קצת אאוט... נראה לי שלעת עתה אמשיך, רק כדי לקבל באמת מושג אבל בהחלט לא אדחוף לעצמי קלוריות, קניתי גם עכשיו משקל מטבח כדי לדעת יותר במדוייק כי באמת - בעיקר עם אבוקדו אין לנו מושג אמיתי כמה אנחנו אוכלים
הדבר הכי חשוב שאני כל פעם נתקלת בתזונה הזו זה שיהיה מספיק אוכל בבית, להיות מוכנים, כי שם מתחילות הנפילות, אצלי אמנם זה אף פעם לא מנת פלאפל... זה יהיה תפו"א מבושלים, אבל עדיין שמתרגלים לתזונה הנאה זה מוזר פתאום להכניס משהו "מת"...
מאיה

הודעהעל ידי דנה » ד' פברואר 27, 2013 7:17 am

כלכל נכון!
גם אני לא רוצה בכלל אוכל מבושל ..טוב לי אם הטבעי והנא ממש לא מתחשק לי מבשול .. :\
זה ממש מרגיש מזון מת לעומת הפירות והירקות
דנה

הודעהעל ידי ריטה » ד' פברואר 27, 2013 12:56 pm

אני, לעומתכן, באה מהתמכרות לאוכל (שכמובן ממלא מקום פסיכולוגי..אבל הופך לסם)
ועדיין לא נגמלתי.
תפוא או בטטה או ירקות אחרים מאודים עוזרים לי מאוד בעיקר בערבים הקרים.
עם זאת, גם באמצע היום אני נלחמת (ולא תמיד מנצחת) עם עצמי לא לאכול את הלחם או את הטבעול או ... שיש בבית.
לצערי (ולשמחתי) אני לא גרה לבד אלא עם שני אוכלי כל. אחת בת 7.5
ריטה

הבא

תגיות נושא

קלוריות, כמה לאכול?

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, YandexBot ו 7 אורחים