קשיים בשבוע הראשון

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

קשיים בשבוע הראשון

הודעהעל ידי fruity vegan » ג' אפריל 17, 2012 4:41 pm

שלום לכולם

אני עכשיו ביום החמישי לדיאטה, למיטב ידיעתי אני אוכלת את הכמויות המתאימות [בסביבות 3000 קלוריות ליום] אך אני עדיין רעבה ועצבנית, קצרת סבלנות ומתה לאכול אוכל מבושל. שלא לדבר על זה שאני הולכת לשירותים כאילו בלעתי קופסת משלשלים שלמה.
היום אני מתקשה באופן מיוחד ואני פשוט בדיכאון מהדיאטה. זה נורמלי להתחלה או שאני מבצעת אותה לא נכון?

אתמול אכלתי לדוגמה:
15 בננות
15 תמרים
6 תפוחים
3 עגבניות
3 מלפפונים
שליש ראש חסה
חצי צרור פטרוזיליה

מה אתם אומרים?

הגעתי לדיאטה הזו מתוך דיאטת הקנדידה הידועה לשמצה, ואני מקווה מאוד שהדיאטה הזאת תעזור לפטרייה. יש כאן מישהי עם ניסיון דומה?

תודה מראש
fruity vegan

Re: קשיים בשבוע הראשון

הודעהעל ידי ירדן » ג' אפריל 17, 2012 5:55 pm

הי fruity vegan :)

גם אני כמו רובנו כשרק התחלתי הרגשתי תחושת רעב כמעט תמידית. זה קורה בגלל שהקיבה שלנו רגילה להיות רוב הזמן מלאה (בזמן שהיא עובדת קשה על פירוק המזון) וכשעוברים לאכול פירות וירקות שיוצאים מהקיבה כל כך מהר לעומת למשל דגנים וקטניות אז מרגישים את התרוקנות הקיבה כרעב. אבל אל דאגה, זה עובר! אחרי לא הרבה זמן הקיבה מסתגלת למצב החדש ולא מרגישים יותר את התחושה הזאת שמתפרשת אצלנו כרעב. כמובן שאצל הרבה אנשים שלא אוכלים מספיק קלוריות יש גם לכך השפעה על תחושת הרעב. כשאני התחלתי לפני למעלה משנה את התזונה הזאת לקח לי מעט זמן להתרגל לנפח הגדול של המזון ולכן בהתחלה אכלתי ארוחות קטנות רבות לאורך היום וכנראה שחלק מתחושת הרעב נגרמה בגלל שבכל ארוחה בפני עצמה לא אכלתי מספיק. עם הזמן הקיבה הפסיקה להתכווץ ברגע שהיא התרוקנה (מה שמתפרש אצלנו כרעב) וגם הגדלתי את כמות המזון והתרגלתי לאכול ארוחות הרבה יותר גדולות, מה שגרם לכך שהיום אני אוכלת פחות ארוחות אך כל ארוחה מאוד גדולה וכך אני מרגישה שבעה לאורך הרבה שעות ומגיעה לכמות קלוריות נכבדת.

בתור מתחילה את אוכלת מצויין. מחישוב גס של מה שכתבת זה לא נראה לי מגיע ל-3000, למרות שזה תלוי בגודל של הבננות והתמרים אז אולי אני לגמרי טועה, אבל בכל מקרה זו בהחלט כמות יפה מאוד מבחינה קלורית! עם הזמן גם תצליחי לאכול כמות גדולה יותר של עלים ירוקים וירקות. אני מקווה שאת מקפידה לאכול את הירקות והעלים אורגניים.

תזכרי שזה רק השבוע הראשון שלך, זה הגיוני שתתקשי ותרגישי חשק למזון המוכר והממכר שהיית רגילה אליו. ואולי בכל זאת הגוף שלך צריך קצת יותר. עם הזמן תתאזני על כמות המזון שמספיקה וטובה עבורך. בכל מקרה שבוע זה לא מספיק זמן בשביל שתוכלי לשפוט את ההרגשה הפיזית והנפשית שלך.

הנה סרטון שאולי יעזור-
http://30bananotleyom.com/movies/42-best-way-to-stay-100-raw-vegan
תמשיכי ותתמידי ואם את רעבה אז תאכלי עוד פירות :)

העובדה שאת הולכת הרבה לשרותים דווקא מראה שהגוף שלך מתנקה. זה יעבור. הקפידי לשתות הרבה כדי לא להתייבש.

לגבי קנדידה אין לי נסיון אישי אך מנסיונם של אחרים אני יודעת שזאת הדיאטה הטובה ביותר לעניין.

למקרה שלא קראת יש לנו מאמר בנושא באתר- קנדידה הפרכת מיתוסים:
http://30bananotleyom.com/811-articles/96-candida

פרילי סבלה מקנדידה מערכתית שעברה תוך 10 ימים של מונו בננה. הנה סרטון ישן שלה עוד מתחילת דרכה:
http://30bananotleyom.com/movies/40-freelees-story

גם מייגן אליזבת פרסמה סרטון חדש בנושא קנדידה:
http://www.youtube.com/watch?v=weB4oDynoWo&list=UUeCzTq5s9J9E0cMlhpF5nEg&index=1&feature=plcp

אחת המשתמשות בפורום כתבה לא מזמן שאמא שלה שסבלה בין היתר מקנדידה נשית החלימה מהבעיה תוך זמן מאוד קצר על התזונה הזאת.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי ירון » ד' אפריל 18, 2012 1:02 pm

שלום, וברוכה הבאה! :)

מזל טוב על המעבר לדיאטה!
קחי בחשבון שמעבר חד יהיה קשה יותר. תני לעצמך מרחב וזמן להתרגל לדיאטה הזאת. היא שינוי עבור המנהגים שלנו, עבור החיך שלנו ועבור הגוף שלנו.

אם את מוצאת עצמך רעבה, הפתרון הוא לאכול! :)
עם פירות וירקות המילה "הפרזה" נדירה, וניתן לאכול עד כמה שחשקה נפשנו, כפי שעושה כל בעל חיים אחר בטבע.

שיהיה בהצלחה, ואנחנו כאן תמיד! :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואינו מהווה חוות דעת או עצה מקצועית ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירון

הודעהעל ידי יונתן » ד' אפריל 18, 2012 7:32 pm

יש הרבה סיבות אפשריות לקשיים שאת חווה, אנסה לשתף מעט מהניסיון שלי, אבל בכל מקרה אני ממליץ לך להזמין את הספר של ד"ר גרהם ולקרוא בו, כי זה מה שסייע לי בסופו של דבר להבין מה אני עושה לא בסדר.

בשבועיים הראשונים שלי הייתי הולך כ-15 פעם ביום לשירותים. עברתי תהליך ניקוי ארוך כי בחמש השנים שלפני כן, המרכיב העיקרי בתזונה שלי - מעבר לכל פרופורציה - היה לחם מלא (עבדתי במאפיה). כל הסיבים הבלתי מסיסים שורטים את המעיים וגורמים ליצירת ריר שמצפה את המעיים. אנשים רבים שאוכלים סובין כדי לזרז יציאות מגלים שהם חייבים להגדיל את הכמות כל הזמן אחרת זה מפסיק לעבוד. כך שהיה שם הרבה להוציא, וירדתי כ-7 ק"ג במכה אחת.

יכול להיות שמדובר גם בתסמיני גמילה. כמעט כל דבר שאנשים צורכים באופן קבוע גורם להם להרגשה רעה באופן זמני לאחר שהם מפסיקים לצרוך אותו. אפילו כשאנשים צורכים רעלים (כמו סיגריות) ומפסיקים, הם בהתחלה מרגישים הרבה יותר רע. ירדן מספרת לי על חברה שלה שהפסיקה לצרוך קפה בבת אחת וסבלה בימים הראשונים מבחילות ושלשולים.

עוד אפשרות היא שילובים לא נכונים של מזון, שיש אנשים הרגישים להם. הכוונה היא לשילוב בין פירות מתוקים (בננה, תמר) לפירות חמוצים (הדרים, רימונים, תותים). בהתחלה נהגתי להכין לי שייק מבננות, תפוזים ורימון, אבל כיום אני מפריד בין סוגי הפירות.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי fruity vegan » ה' אפריל 19, 2012 7:20 pm

תודה לכולם על התגובות הלבביות והמקיפות!

ירדן
ההסבר על התרוקנות הקיבה נשמע די הגיוני, למרות שמעבר לכך גם אחרי שאני אוכלת 7 בננות ואני לא מצליחה לנשום, אם אני חושבת על או מריחה אוכל טעים אני מתה לאכול את זה... חלק מהזמן זה ממש מדכא אותי כי באופן כללי אני בכלל לא אוהבת פירות.
בדבר העלים הירוקים אני ממש לא יכולה לאכול את זה בימים האחרונים. כל פעם שאני אוכלת את הסלט של הערב אני נגעלת ממנו ובא לי להקיא וכבר פעמיים הפסקתי לאכול סלט באמצע כי כבר נהייתה לי בחילה. אני מצליחה לאכול רק עגבניות ומלפפונים בתור סלט. מוזר מאוד.
לגבי עניין השירותים, אני לא יודעת כמה אני מתנקה באמת, אני יכולה אחרי 5-7 שעות להוציא את מה שאכלתי קודם, והכל יוצא בדיוק כמו שזה נכנס...

יונתן
7 ק"ג בבת אחת? אתה מתכוון באמת לניקוי הגוף או שהיו תוצאות "נראות" גם על הגוף? נראית רזה יותר? אני מאוד מקווה שלא כך במקרה שלי כי התחלתי את הדיאטה כבר בתת משקל.
בעניין שילובי הפירות אני מכירה את ההמלצות ועוקבת אחריהן כבר שנים, ואני לא מכורה לכלום. את 811 התחלתי מתוך דיאטת קנדידה כך שסך הכל אכלתי בסדר. [חוץ מהרבה שומן]

שוב תודה,
ואני שמחה שהגעתי לפה :)
fruity vegan

הודעהעל ידי יונתן » ו' אפריל 20, 2012 8:42 am

ירדתי מ-72 ק"ג ל-65 ק"ג, כך שהייתי רזה גם לפני כן. ההבדל הנראה היחיד היה שהבטן שלי השתטחה לחלוטין. אגב, מאז עליתי חזרה ל-69 ק"ג, בעיקר במסת שריר.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ירדן » ו' אפריל 20, 2012 11:51 am

לוקח זמן לבלוטות הטעם להסתגל למצב החדש של מזון טרי וחי בלבד ללא התבלינים והמלח וללא הטעמים והריחות החזקים שנוצרים בזמן הבישול.
להסבר צפי בדקה וקצת של הסרטון הבא-
http://www.youtube.com/watch?v=pKUtPEtOunM&list=UUMBK0TKv8M8EY5V_XlnS8yw&index=35&feature=plpp_video

בשנים האחרונות הייתי נוהגת לבשל הרבה ובצורה מאוד מגוונת מבחינת המרכיבים. אמנם הורדתי כבר מזמן את המלח, ובתבלינים הייתי משתמשת לעיתים רחוקות אך הייתי מבשלת עם בצל ושום. המזון שלי היה מורכב מדגנים מלאים, קטניות, ירקות, אגוזים ושקדים, מעט שמן זית, הרבה נבטים, ירקות ומעט פירות. לא אכלתי שום מזון מעובד כבר הרבה מאוד שנים כך שבלוטות הטעם שלי התרגלו להנות מהטעם האמיתי של המזון. כחודשיים לפני שעברתי לתזונת 811 הורדתי את צריכת השומן למינימום. בהמשך הפסקתי לבשל תבשילים מורכבים ומגוונים ועברתי לבשל מזון בצורה הכי פשוטה שאפשר. למשל רק ירקות מאודים ללא מלח וללא שמן או רק אורז מלא מבושל ללא שום תוספת או רק עדשים מבושלות ללא שום תוספת, ואותם הייתי אוכלת עם הרבה ירקות טריים. במקביל העלתי את צריכת הפירות בהדרגה. בלוטות הטעם שלי הסתגלו מהר ופשוט הכל היה לי טעים. לאכול רק אורז מלא בלי כלום היה לי טעים, ממש טעים. מזונות שאולי בעבר היו יכולים להחשב כמעט תפלים עבורי הפכו לטעימים, ומזונות שהיו טעימים הפכו לטעימים עוד יותר. כך במשך אולי חודש עברתי מלאכול בעיקר מבושל לבעיקר חי וטרי, וכשהחלטתי לחתוך לחלוטין את גם את מעט המבושל שנשאר ולאכול רק פירות וירקות טריים נהנתי מאוד מהטעם ומההרגשה שזה עשה לי.

זה הגיוני שבהתחלה תתקשי ותרגישי חשק למזונות שאליהם את רגילה. בעיקר אם את גרה עם אנשים שאוכלים מבושל ואם את מרגישה לא טוב פיזית. גם היום ריחות מסויימים "מגרים" אותי אבל בגלל שאני יודעת מה הסיבות הבריאותיות, אקולוגיות ומוסריות של אכילת פירות וירקות בלבד בצורתם הטריה וחיה ומה הנזקים שנגרמים מאכילת מזון מבושל אז אני לא "מתפתה". כשאני מריחה מזון מבושל אני לא מסתובבת בהרגשה שאני בעונש וש"אסור לי" כמו אנשים בזמן דיאטה. ממש לא. אני מקבלת את זה שזה לעיתים מריח לי טעים ועושה חשק לאכול אבל מעדיפה את האוכל האמיתי- הפירות :)

שני סרטונים של פרילי שאולי יעזרו לך להתמודד עם התשוקות למזון מבושל ולהתמיד עם התזונה הזאת:

preventing cravings - 10 tips
http://www.youtube.com/watch?v=43QXpCTz5jo&list=UULwUd5KtYONsRJ3UAOojZ0w&index=25&feature=plpp_video

pain list & pleasure list
http://www.youtube.com/watch?v=39mroioMAq8&list=UULwUd5KtYONsRJ3UAOojZ0w&index=24&feature=plpp_video
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי aviv » ו' אפריל 20, 2012 5:55 pm

אני נוטה לחשוב שאת מנסה יותר מדי בכוח. גרהאם, זה שהמציא את השיטה, כותב בספר שלו שזה בסדר גמור שהמעבר יהיה הדרגתי ואפילו שנה לתהליך זה זמן סביר וטוב עד שמצליחים להגיע לתזונת 80/10/10 מלאה. התופעות שאת מתארת וגם מה שתואר על ידי המגיבים משויכות לתהליך של דה-טוקסיפיקציה בו הגוף מנקה את עצמו (היציאות המרובות). גרהאם כותב שבמצבים מסוימים, אם עושים את המעבר בבת אחת יכולות להיות תופעות כאלה מאוד קשות. אני מציעה לך לשקול להוסיף ארוחה של ירקות מאודים פעם ביום, ללא מלח,שמן או תבלינים. הירקות יכולים להיות מאוד מאוד טעימים אחרי כמה ימים של התרגלות. אני עושה כך ואני גם בתהליך ל-811, אוכלת דלורית, בטטה, קישוא, סלרי ותפו"א, לפעמים מעט קינואה מבושלים בערב וזה משביע אותי מאוד.

יש לציין שבמצב של שלשולים פירות אידאליים הם בננה בשלה, עדיף אורגנית. וכן מיץ תפוחים עם סלרי. אלו מאוד מקלים על המעיים ומתעכלים בקלות. גם הבטטה והתפו"א עוזרים למתן שלשולים.

בקשר לרעב, הרגשתי כמוך ממש לפני שבועיים וגיליתי שכשאני מכינה שייק ממש מתוק זה נרגע. רעב יכול לנבוע גם מצריכה לא מספקת של פחמימות כתוצאה מאכילה מועטת מדי של פירות אבל גם אם הפירות לא בשלים ומתוקים מספיק. נסי להכין לעצמך לארוחת בוקר שייק בננה תמרים וחסה ובדקי כמה זמן את שבעה עם זה. אני עשיתי ככה וגיליתי שאני שבעה לשעתיים. אבל לאט לאט אני מגדילה את כמות הפירות שבשייק והשובע מתפרש על יותר שעות.
aviv

הודעהעל ידי ירון » ה' אפריל 26, 2012 1:50 pm

עלה לאחרונה סרטון חדש המתייחס ישירות לקנדידה.
חשבתי שאולי זה יהיה לך רלוונטי מכיוון שציינת את עניין הקנדידה:
http://30bananotleyom.com/movies/126-ca ... d-the-ugly
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואינו מהווה חוות דעת או עצה מקצועית ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירון

הודעהעל ידי fruity vegan » ה' אפריל 26, 2012 9:43 pm

תודה לכולם על התגובות!

אני מרגישה יותר טוב השבוע...אני מרגישה קרייבינג לפירות [מי היה מאמין...] ואוכל מבושל מריח טוב, אבל לא כאוכל :)
מבחינת הרעב, הבנתי למה התכוונה ירדן בנוגע להתרוקנות הקיבה. אין לי את זה עכשו ואני מרגישה רעב נורמלי כל כמה שעות ואני אוכלת פירות בשמחה.
מבחינת הקנדידה היה שיפור קל ובימים האחרונים החמרה. מקווה שזה סימן של שיפור ולא סימן של רילאפס.

כבר קשה לי לדמיין את עצמי אוכלת אי פעם את האוכל המגעיל שפינטזתי עליו בשבוע הראשון...
fruity vegan

הבא

תגיות נושא

קנדידה, תחושת רעב, תסמיני ניקוי וגמילה, קלוריות

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 7 אורחים