כמות הקלוריות-בארוחה

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

כמות הקלוריות-בארוחה

הודעהעל ידי דנה » ג' פברואר 26, 2013 2:58 pm

מה היא בערך כמות הקלוריות שרצויה\מומלצת להיות בארוחה אחת של פחמימות למשל כל היום?כלומר אם יש לי 4-5 ארוחות ביום אז כמה קלוריות רצוי שהיא תכלול? :roll:
עכשיו אני לומדת די קשה,אז לפמעמים ממש קשה לי להגיעה לכמות הקלוריות במספקות ואני מפחדת מאובדן המשקל..זה די בעיה עבורי כרגע ..בחופש יש יותר קל :cry:
דנה

Re: כמות הקלוריות-בארוחה

הודעהעל ידי ירדן » ג' פברואר 26, 2013 3:37 pm

כבחורה צעירה שעוד לא סיימה את הגדילה, שעוסקת בפעילות גופנית ושצריכה לעלות במשקל אני מעריכה שאת צריכה כ-2500 קלוריות ליום. אם את רוצה שכל הארוחות יהיו שוות מבחינה קלורית אז חלקי את הכמות הזאת למספר הארוחות שאת מתכוונת לאכול.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי דנה » ג' פברואר 26, 2013 4:05 pm

תודה רבה ירדן על התמיכה!
ושאלה לגבי העלים הירוקים -אין לי תמיד בבית אבל אם יש כמו היום אז אני אוכלת שקית עליי בייבי שזה 300 גרם ,זה מספק מבחינת עלים ירוקים בתזונה?
דנה

הודעהעל ידי ירדן » ג' פברואר 26, 2013 5:15 pm

300 גרם זה בסדר, אפשר גם יותר, אבל זה בסדר.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי דנה » ג' פברואר 26, 2013 5:36 pm

עלים ירוקים נחשבים לירק ?או שיש לו סגולות שונות וזה נכנס לקטגוריה נפרדת על השם עלים ירוקים.?
יש ימים שאני כמעט ולא אוכלת ירקות ויש ימים שאני אכולת יותר\הרבה ירקות..אבל בדרך כלל הירקות שלי הם -עגבניות,מלפפון,שמיר וכרוב
עכשיו אני מתבססת על תמרי מגהול,אפרבמון,בננה,ותפוח קצת.
גילתי שבאמת יותר טובים ומתאים לי לאכול נא וזה ממש טוב לי לעיכול..רק שההורים די מתחרפנים..הם לא מבינים מה באמת טוב לאדם..
דנה

הודעהעל ידי דנה » ג' פברואר 26, 2013 7:19 pm

האמת לא הייתי ממנה את עמצי לקטרוגיית העוסקים בפעילות גופנית כלכך..,אני כן הולכת מהר ועושה כמה מתיחות בבוקר מידי פעם ב... רוכבת באופניים וזהו..ולעיתים רחוקות קופצת בחבל כשיוצא לי
פעם הייתי עוסקת לדעתי יותר בפעילות גופנית במיוחד ברכיבה כמעט וכל יום הייתי נוסעת ומטיילת..
עכשיו אני לא הכי פעילה ולפעמים די ממש לא פעילה.
אז יכול שצריכת הקלוריות פוחתת בגל זה?
דנה

הודעהעל ידי ירדן » ג' פברואר 26, 2013 8:28 pm

עלים ירוקים הם קטגוריה בפני עצמה ויש להם חשיבות רבה מאוד, ובהקשר של השאלות שלך לגבי אורגני בשרשור אחר, עלים חשוב מאוד לאכול אורגניים. לא נורא אם מידי פעם לא מתחשק לאכול עלים או ירקות אבל בגדול יש להם, בעיקר לעלים, חלק חשוב מאוד בתפריט.

אין לי כל דרך לדעת מה כמות הקלוריות שבדיוק מתאימה לך. ההנחיות הקונבנציונאליות הכלליות לכמות הקלוריות לבני נוער הן 2000-2500 לנערות ו-2500-3000 לנערים, תלוי בנתונים הפיזיולוגיים האישיים שלהם וברמת הפעילות שלהם. הדרישה הקלורית לנערות בגילאי 15-18 היא 40 קלוריות לכל קילו משקל גוף. זה אומר שנערה ששוקלת 50 קילו אמורה לאכול 2000 קלוריות ליום או הרבה יותר אם היא מאוד פעילה. אם את רוצה לעלות במשקל אין שום סיבה שתאכלי פחות מזה. כמובן שההנחיות האלו לא לוקחות בחשבון שרוב בני הנוער אוכלים ג'נאק עתיר שומן ושלא כל הקלוריות שוות בגלל שהאפקט התרמי שלהן שונה, ולכן לאכול 2000 קלוריות מפיצה והמבורגר זה ממש לא כמו לאכול 2000 קלוריות ממזון צמחי דל שומן ועתיר סיבים, ולכן להערכתי 2500 (פחות או יותר) היא מה שנחוץ לך (הרי אמרת שאת רוצה לעלות במסת השריר). ההנחיות האלו גם לא לוקחות בחשבון שכמות הקלוריות שאנחנו צריכים לא תלויה רק בגובה, במשקל ובכמות הפעילות שלנו. היא תלויה גם במסת השריר, באחוזי השומן וביכולת הספיגה האישית של כל אחד. בסופו של דבר כשאכילה בריאה בכמות מספקת תהפוך אצלך להרגל הגוף שלך ידע להבחין בעצמו ברעב אמיתי וידע מה כמות המזון שנכונה לו ומשקלך יתאזן.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי דנה » ד' פברואר 27, 2013 7:15 am

אוקיי,ממה שאבנתי בנתיים אני צריכה לשאוף בין 2000-2500 קלוריות,בשביל לעלות במשקל ,אבל רגע קלוריות יכולות לעלות במסת השריר גם?חוץ משומן.זה חדש לי
כלומר אני צריכה לאכול הרבה קלוריות,למרות שאני לא תמיד מקפידה בגלל שאני לא ממש רעבה או חסרת תיאבון..ואחריי שהמשקל יתאזן אני כבר יכולה לבחור את כמות המזון שבאמת מספקת אותי ושטוב לי איתה.?
תודה!
דנה

הודעהעל ידי eilon » ד' פברואר 27, 2013 8:46 am

דנה אני עולה במשקל באמצעות יותר קלוריות :P
למרות ההמלצות לא "להעמיס" אני מרגיש צורך למלא את עצמי עד כמה שאני יכול בכל יום. גם ככה המקסימום שאני מצליח לא יעבור את ה3000, אז אני פשוט דוחף כמה שאפשר מבחינתי.
אחרי כמה שנים של בקושי להקים את עצמי מהכיסא עם עזרת הידיים כבר אין לי כוח להיות חסר כוח, אז אני שואף לשינוי. וממה שהבנתי אחרי תקופה ארוכה של תת-תזונה אני צריך לאכול יותר כדי לעלות במשקל.
החלפתי את כל הצלחות בצלחות ענקיות, וכל הקערות בקערות גדולות, וקניתי סכום ענקי
אתמול סופסוף הצלחתי לאכול קערה מלאה בחסה (בערך ראש) + עליי בייבי (כמה עשרות או מאה גרם) + מלפפון + עגבניה + פלפל צהוב, וקצת אבוקדו... שעשה לי התקף אסטמה. מה הקטע עם השומן הזה...
השיניים מרגישות מאוד "מינרליות" אחרי סלט ענקי... לקח לי יותר משעה לאכול אותו
eilon

הודעהעל ידי דנה » ד' פברואר 27, 2013 1:37 pm

כן קצת קשה להעמיס או "לתחון" כמיות מזון גדולות,אומנם התרגלתי לאכול יותר מפעם וכשהיסתכלתי על תפריטי לשעבר הוא היה ממש אבל ממש דל קלוריות ..
ולגבי עלי בייבי הם ממש רכים וטעימים וממש הרגשתי את המינרלים שיש בהם בעת הלעיסה וגם את המליחות שלהם..כך גם אני מרגישה עם סלרי ועגבנייה.. :] ואני לא נזקקת לשום מלח מיותר ..
יום אחד אחרי שחזרתי מבית ספר אכלתי די מעט יחסית וממש רציתי לעשות סוג של פעילות גופ נית לקפוץ ולרקוד כי הרגשתי די קלה וריקה ..ולכן התקשתי להשלים את הקלוריות אחרי זה כי לא ממש רציתי להרגיש כובד..למרות שרק אחרי פירות אני מרגישה אחרי כמה זמן ממש טוב וקליל..ולכן עכשיו אני ממש לא רוצה מבושל .. :\ וההורים מעצבנים ומפחידים אותי במיוחד בסופי שבוע כשהם בבית ודי מודעים שאני נמנעת מהמבושל בנתיםם למקרים כאלו זה עדשים אורז ותפוחי אדמה..
אני פוחדת מירידה במשקל אבל אני לא מוכנה לוותר על אכילת נא וטבעי..
דנה

הבא

תגיות נושא

קלוריות, כמה לאכול?

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים