עלים ירוקים

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

עלים ירוקים

הודעהעל ידי אורנה » ג' פברואר 26, 2013 10:57 pm

שוב רוצה להודות לכם, זה אתר מאוד חשוב שאתם מנהלים כאן, רק אל תפסיקו :P

אני מאוד מרוצה מהתזונה הזאת התחלתי לפני קרוב לחודשיים וההרגשה מצויינת.
אני אוכלת בערך 1500 קלוריות ביום ב- 4 ארוחות (בחודש הראשון רזיתי 3.5 ק"ג והחודש שעדיין לא הסתיים נראה שארד משהו כמו 1-1.5ק"ג )ומקוה שככה ימשיך, לכן החלטתי להישאר על כמות הקלוריות הזאת בינתיים, לפחות עד שאתחיל לזוז. (הולכת אחת לשבוע 40 דק' ואחת לשבוע יוגה, ברור לי שזה טעון שיפור, בינתיים לא מצליחה להתגבר על העצלות שלי, שונאת לזוז)
ארוחת בוקר וצהריים התקבעו כארוחות מונו אחה"צ - תערובת פירות ובערב הסלט (כן, בסוף הסלט בערב, התרגלתי)לפעמים בנוסף לסלט אני מקפיצה ירקות, לא עמילניים, אלא, ברוקולי, כרובית, קישוא. לפעמים כשאני בבית אז הצהריים זה שייק ירוק של פירות ועלים ירוקים בלבד ואז הסלט בערב קטן יותר, אני מאוד אוהבת את זה כי קשה לי לאכול סלט ענק ובשייק זה קל ומכאן לשאלה -
כמה עלים ירוקים בגרמים אני צריכה לאכול ביום לפי התזונה הזאת?
בהרגשה שלי עלים ירוקים הם מאוד חשובים.
אורנה

Re: עלים ירוקים

הודעהעל ידי eilon » ד' פברואר 27, 2013 8:52 am

היי
לפי מה שקראתי בין 2% ל- 6% מסך הקלוריות צריכות להגיע מעלים ירוקים וירקות. זה די הרבה משום שבעלים אין הרבה קלוריות
במשקל אני לא יודע כמה זה יוצא... אך יש הממליצים בין חצי קילו לקילו. נמתין למנוסים ממני
:)
eilon

הודעהעל ידי יונתן » ד' פברואר 27, 2013 10:47 am

אורנה, הסיבה שאין לך כוח לזוז ושאת לא עושה פעילות גופנית נעוצה ככל הנראה בהגבלה הקלורית שלך. 1,500 קלוריות בקושי מספיקות לצריכת האנרגיה של אדם שרק יושב כל היום מול המחשב, אז בוודאי שאת מרגישה "עצלות" וחוסר חשק מהמחשבה לעשות פעילות גופנית. הירידה במשקל שלך נבלמת מפני שבחודש הראשון הגוף פלט בעיקר עודפי מים מהרקמות ושאריות מזון מהמעיים. כעת ההגבלה הקלורית גורמת לגוף להמיר את שומן הגוף באנרגיה, וזו אמנם פעולה שיכולה לגרום לירידה של ק"ג בחודש. החישוב פשוט: ק"ג שומן הוא בערך 9,000 קלוריות. אם את אוכלת 1,500 קלוריות ביום אבל הגוף שלך צורך 1,800, הרי ש-300 קלוריות ילכו ממאגרי השומן. 300 קלוריות ליום כפול 30 יום וקיבלנו ק"ג שומן בחודש.

הדרך הזו לירידה במשקל אינה בריאה ובוודאי שלא מהנה. יש היום דיאטה שמגבילה את הצריכה הקלורית ל-500 ליום, בשילוב מדכאי תיאבון וחומרים מעוררים. בוודאי שהיא תגרום לירידה במשקל, אבל בדרך היא תחריב את הבריאות, ובתום הדיאטה המשקל מהר מאוד יחזור לקדמותו. הדרך הבריאה לרדת במשקל היא להפעיל את הגוף, רצוי בפעילויות שמעלות את מסת השריר. יוגה והליכה אינן פעילויות שמעלות את מסת השריר, ולטעמי הליכה של 40 דקות אינה פעילות גופנית בפני עצמה אלא אולי החימום שלפני האימון, או הדרך שצריך לעבור כדי להגיע לחדר הכושר. מסת שריר גבוהה יותר גם תגרום לך לשרוף יותר אנרגיה במנוחה, וכמובן תחטב לך את הגוף ותגרום לך להרגיש קלילה יותר, שזו בעצם המטרה של הירידה במשקל, ולא איזשהו מספר שרירותי על הצג.

אל תגבילי קלוריות! תתחילי לעשות פעילות גופנית יומיומית, ואם אין לך כוח, אז תאכלי יותר!

בנוגע לעלים הירוקים, מינימום 300 גרם ליום, אפשר אפילו כפול.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ריטה » ד' פברואר 27, 2013 1:05 pm

יונתן, הקושי בפעילות גופנית למי שאינו מורגל בפעילות גופנית כלל, יכול לבוא ממיעוט בתזונה
אבל גם מהרגל ומחסור בשרירים.

זה לא פשוט להתחיל להיות פעיל גופנית באופן יומיומי כשלפני כן הפעילות היתה רק שעה וחצי בשבוע.
או במקרה שלי, במקרה הטוב, שעה בשבוע - הליכה.

ושאלות:
איזו פעילות תעלה מסת שריר?
יש גם שרירים רבים בגוף שצריך לבנות - לכל אחד פעילות שונה..מהיכן מתחילים..איך מתקדמים??
ריטה

הודעהעל ידי ירדן » ד' פברואר 27, 2013 5:41 pm

עלים ירוקים הם חלק חשוב מאוד בתפריט. אני אוכלת כל יום ראש חסה שלם + עלים נוספים כמו גבעולי סלרי, בוק צ'וי, ארוגולה, פטרוזיליה וכו' לפי מה שמתחשק לי באותו היום.

הנה סרטון של גרהם בנושא כמות העלים הירוקים-
http://www.youtube.com/watch?v=3oGRDcrY8sE
בסרטון זה הוא מדבר ספציפית רק לגבי עלים ירוקים ואומר 1%-5% מהקלוריות עם עדיפות לעלים עדינים. 1% זה ממש מעט ורצוי לא לרדת מתחת ל- 2%-3%.

לגבי כמות הקלוריות, לא זכור לי שרשמת פרטים על עצמך כמו גיל, משקל וגובה אבל בכל מקרה 1500 הם מעט מידי. מליוני אנשים בכל רחבי העולם המערבי מנסים לרדת במשקל על ידי הגבלת הקלוריות. זה לא עובד. כולם חוזרים בסופו של דבר למשקלם ההתחלתי ואף יותר או מפתחים הפרעות אכילה. הגבלה קלורית רק גורמת להאטה של רמת המטבוליזם הבסיסי, יוצרת חסרים תזונתיים לאורך זמן וחשקים למזון לא בריא ומרוכז בקלוריות שיוצרים מערכת יחסים לא בריאה עם האוכל.

ריטה צודקת, לאנשים שלא מורגלים בפעילות גופנית, בעיקר אם יש להם עודף משקל או מסת שריר נמוכה, זה מאוד מאוד קשה בהתחלה להיכנס לשיגרה של פעילות גופנית אבל אין כל דרך להתמודד עם זה חוץ מלהתמודד עם זה. אני בעברי שנאתי לעשות ספורט. הייתה לי מסת שריר נמוכה וגם עודפי שומן, לא הייתי גמישה והסיבולת הלב ריאה שלי הייתה על הפנים. כשהתחלתי לעשות ספורט באופן יזום בהתחלה היה לי נורא קשה אבל ככל שהתמדתי והכושר שלי עלה והתחזקתי זה הפך קל יותר ונהנתי מזה מאוד. להיכנס לכושר זה קשה אבל לשמור על הכושר זה ממש קל. העניין הוא שחייבים לשבור את המחסום ולהתמודד עם הקושי ולמצוא את הזמן ופשוט לעשות את זה. צריך להכניס לראש שכמו שבשביל להיות בריאים חשוב לאכול נכון וחשוב להיחשף לשמש וחשוב לישון ולנוח מספיק ושוב להיות רגועים כך גם חשוב להפעיל את הגוף. פעילות גופנית היא חלק מהפאזל שבלעדיו לא באמת ניתן להגיע לבריאות שלמה. אם הורגלנו לאכול מעט עקב דיאטות עבר, עקב מסת שריר נמוכה, עקב רמת פעילות נמוכה אין כל דרך לצאת מהמצב הזה פרט לאכילה מספקת שתספק לגוף את כל האנרגיה והנוטריאנטים שהוא צריך ולהתחיל בהדרגה ובהתאם ליכולת לעשות ספורט ולהעלות את הכמות והרמה ככל שהכושר עולה.

איזו פעילות מעלה מסת שריר? פעילות שיוצרת התנגדות על השרירים ומאתגרת אותם. אני, עד כמה שהייתי רוצה להתאמן באויר הפתוח, כרגע הכי נוח לי להתאמן בחדר כושר ושם אני עובדת על כל קבוצות השרירים, גב, חזה, כתפיים, רגליים, זרוע קדמית ואחורית, בטן ושרירי יציבה וגם עושה אירובי. אימוני משקולות בחדר כושר זה נורא נוח אבל זה לא חובה. יש אימונים שניתן לעשות גם בבית או בגינה עם משקל הגוף או בעזרת עזרים שניתן לקנות לבית. יש ביוטיוב עשרות ערוצים עם אימונים קצרים וארוכים בדרגות קושי שונות. אבל העיקר להתחיל. למשל הליכה מהירה של 40 דקות 3 פעמים בשבוע זו התחלה טובה. ככה גם אני התחלתי :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי ריטה » ד' פברואר 27, 2013 6:15 pm

ירדן, תודה.
להתחיל זה באמת קשה.
אין לי אפשרות להיות בחדר כושר, אבל כן יש לי אויר פתוח (יחסית - גרה בשלומית) וזמן ללכת/לרוץ-גם הייתי רוצה - רק צריך להתחיל ולהתמיד :roll:
ריטה

הודעהעל ידי אורנה » ד' פברואר 27, 2013 10:07 pm

יונתן, בקשר לספורט - לא אמרתי שאין לי כוח. אני פשוט לא סובלת את זה, זה סוג של עינוי בשבילי.
אתה מכיר את הילדים בבי"ס שיושבים בצד עם כל מיני תירוצים בשיעורי ספורט? זה אני! אין לזה שום קשר לצריכת הקלוריות שלי. ככה נולדתי.
בקיץ האחרון מצאתי משהו שהרגיש פחות עינוי,כבר הגעתי ל4-5 פעמים בשבוע של הליכה על שפת הים של 40 דק', ואז הגיע החורף עם רוחות והחשיך מוקדם, ולא מצאתי לזה תחליף.
כבר עכשיו בימים חמים ויפים כמו אתמול - אני הולכת בים.
צר לי מאוד על המגבלה הזאת שלי והייתי רוצה להיות אדם ספורטיבי שנהנה מזה וכו', אבל מה לעשות שזה לא המצב.

יוגה זה עינוי נוראי, אם אתם אומרים שעדיף להחליף את זה בעינוי של חדר כושר, אני מקבלת. מקוה שלא יקח לי הרבה זמן לשכנע את עצמי לעבור את המחסום הזה :P כמו שירדן אומרת.

אולי יש עוד רעיונות מכל מי שקורא כאן - מה אפשר לעשות כספורט לשרירים (אירובי - מספיקה לי ההליכה בינתיים)

בקשר לצריכת הקלוריות - אני בת 50, 173 ס"מ 78 ק"ג.
להרזות 1 ק"ג בחודש זה מעולה, ירידה מתונה ע"י תזונה בריאה, לא ברור לי על מה אתם מדברים ומה לא בסדר כאן. מה בדיוק אני מפספסת?

ברור לי שככל שאעלה את הפעילות הגופנית ואת מסת השריר אצטרך לעלות את כמות הקלוריות, ומתארת לעצמי שזה גם יבוא כדרישה מהגוף, אבל כפי שאמרתי - עוד חזון למועד.
רק רוצה להבהיר שאני מרגישה מצויין. לא רעבה, לא עייפה, מאוד ערנית ואנרגטית, לא מרגישה שאני מגבילה עצמי וחסר לי משהו (לפעמים יש קרייבינג לאוכל מתובל, בשום אופן לא למתוק, שזו היתה ההתמכרות שלי! מה שמראה לי שהפירות ממש מספקים לגמרי את הסוכר שאני זקוקה לו)

ירדן, תודה רבה על המידע על עלים ירוקים, זה ממש היה חסר לי בהשכלה של התזונה הזאת. הולכת לצפות בסרטון.
אורנה

הודעהעל ידי ירדן » ה' פברואר 28, 2013 11:51 am

מה שתיארת על הילדים שיושבים בצד עם כל מיני תירוצים בשיעורי ספורט זה בדיוק הייתי אני. מאוד שנאתי את שיעורי הספורט והרגשתי אפילו סוג של פחד מהמורות לספורט שהיו מאוד קשוחות גם ביסודי וגם בתיכון. רק בגיל 20 או 21 החלטתי לעשות פעילות גופנית באופן יזום עבור הבריאות שלי ושמירה על המשקל והתחלתי עם הליכות בטיילת. אחר כך הוספתי לזה סטודיו סי ורק אחרי כמה חודשים עברתי לחדר כושר. אם בתור ילדה ונערה כל ספורט שהוא היה בגדר עינוי עבורי פתאום התחלתי להנות מזה. ככל שהתמדתי זה הפך לכיף גדול ותאמיני לי שזה הפתיע אותי מאוד. ועד כמה שזה הפך להרגל ולהנאה עבורי כאשר עשיתי הפסקה עקב חוסר מוחלט בזמן אחר כך היה לי מאוד מאוד קשה לחזור לזה גם נפשית וגם פיזית ודחיתי את זה עוד ועוד. אבל ברגע ששברתי את המחסור והכרחתי את עצמי במשך כמה זמן להתמיד ועליתי שוב בכושר הגופני זה הפך שוב להנאה גדולה ולאתגר.

ירידה מתונה של כקילו בחודש זה מצויין אבל לא על כמות כל כך מועטה של קלוריות. כאשר גם ככה אוכלים כמות לא גדולה במיוחד של קלוריות הרבה יותר הגיוני להוציא 300 קלוריות יותר על ידי פעילות גופנית מאשר להפחית 300 קלוריות מהתפריט. 1500 קלוריות למשקל ולגובה שלך (על פי חישוב ה-BMR) הן רק מה שהגוף שלך זקוק לו עבור התפקודים הבסיסיים בלבד אם היית שוכבת כל היום במיטה. את יכולה לראות למשל באתר הזה- http://space-cn.co.il/drdean_calc.asp?id=38 שגם אם סתם לדוגמה תזיני את הנתונים שלך ותשימי משקל נמוך יותר (65-70) בגלל שאת רוצה לרדת במשקל ותסמני בפקטור של הפעילות הגופנית 'פעילות מועטה' עדיין תקבלי כמות קלוריות של בערך 2000-1800 ליום. החישוב הזה לא לוקח בחשבון את העובדה שהאפקט התרמי השונה של תזונה עתירת פחמימות וסיבים תזונתיים גורמת לנידוף של יותר קלוריות כחום מאשר בתזונה עתירת שומן ודלה בסיבים, מה שאומר שהנוסחה הזאת לא לגמרי מדוייקת כי גם לסוג הקלוריות יש השפעה.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אורנה » ה' פברואר 28, 2013 4:41 pm

:P תודה על העידוד בקשר לספורט, כמה פעמים בשבוע היית בחדר כושר כדי לבנות את מה שצריך? וכמה בנוסף לזה הלכת? או שזה היה ביחד?
ואחרי שנבנה - כמה פעמים בשבוע ולכמה זמן כל פעם לצורך תיחזוק?
ועוד שאלה - עשית את זה עם מדריך כושר אישי? כי אין לי מושג ממה להתחיל ומה עושים בכלל.

בקשר לקלוריות - אף פעם לא ספרתי קלוריות, בשום דיאטה שעשיתי בחיים, תמיד הייתה לי התנגדות לזה, אפילו עשיתי דיאטה ששוקלים את המזון, לזה הסכמתי, אבל לא לספירת קלוריות.
רק כאן בהמלצתכם נרשמתי לכרונומוטר הזה, הוא כתב לי שלפי מה שאני רוצה להרזות, זו כמות הקלוריות, ואיכשהו זה הסתדר טוב, כי מרגישה טוב.

מה את ממליצה לי בינתיים עד שאתחיל לשרוף קלוריות בחדר כושר, הלכתי היום דרך אגב בזכות הלחץ שלכם :P אז תודה גם על זה.
אולי אני אוכל כמה שמרגיש לי בלי הכרונומוטר הזה? או שאת ממליצה לי על כמות קלוריות כלשהי?
אורנה

הודעהעל ידי יעלוש » ה' פברואר 28, 2013 5:24 pm

היי
אני קוראת כאן כבר כמה ימים ונהנת מהפורום.
לגבי פעילות גופנית למי שמתקשה להתחייב לחדר כושר, ממש ממליצה לעבור לתרגל לבד כמה דקות ביום כל יום. יש לי ניסיון של התעמלות של 7 דקות ביום לאנשים עסוקים, יש הדרכה מאוד טובה של מרב לחיטוב הגוף, דרך האינטרנט. לא צריך לזה חדר כושר והרבה זמן וניתן לעשות לבד כל יום. חפשי ברשת "מרב בכל מצב 7 דקות ביום" מה שכן כדי לשמוע ולצפות בהדרכה שלה דרך האינטרנט ולעשות... מומלץ מאוד וממש יעיל.
יעלוש

הבא

תגיות נושא

ירידה במשקל, פעילות גופנית, BMR, עלים ירוקים, קלוריות

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 3 אורחים