בקבוק למים

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

בקבוק למים

הודעהעל ידי אורנה » ב' מרץ 04, 2013 10:15 pm

במה אתם לוקחים איתכם מים מהבית?
אורנה

Re: בקבוק למים

הודעהעל ידי ריטה » ג' מרץ 05, 2013 8:03 am

תלוי למה..
לסידורים יומיים, בימים אילו, עדיין חצי ליטר.
עוד מעט כשיתחמם - אעבור ל755 מל (מעניין למה 755 ולא 750..) - זה פחות או יותר מספיק ליום סידורים
ואם נגמר - אז ממלאה מאיזה קולר או ברז - הכי טוב שיש בשטח.

עדיין עם בקבוקים של מים מינראליים - משתמשת בכל בקבוק כשבוע ואז מחליפה.

אם יוצאים לטיול יומי - אז לפחות ליטר לאדם.

אגב, מאז שהתחלתי עם התזונה הזו (כל עוד אני עומדת בה) אני זקוקה לפחות מים - צמאה פחות.
ריטה

הודעהעל ידי ירדן » ג' מרץ 05, 2013 7:26 pm

יש כמה סוגים של בקבוקים רב פעמיים שניתן לקנות בארץ. יש בקבוקים מנירוסטה, יש מאלומניום עם ציפוי פנימי מיוחד ויש מלפסטיק ללא BPA. לי יש אחד מנירוסטה של חברת Kleen Kanteen ואחד מאלומיניום של sigg. מאז שקניתי אותם נוספו בארץ מותגים נוספים וגם במחיר זול יותר. אני לא תמיד לוקחת איתי מים כי בדרך כלל אני מסתדרת טוב כמה שעות מחוץ לבית גם בלי לשתות.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אורנה » ג' מרץ 05, 2013 8:49 pm

תודה רבה, ירדן. אני אחפש בגוגל היכן קונים את המותגים שאמרת ואולי אמצא עוד.

3-4 פעמים בשבוע אני עובדת מחוץ לבית, קצת קשה לא לשתות 9-10 שעות :)

ריטה, לא בריא למחזר בקבוקי מים מינרליים הם מפרישים חומרים רעילים, בגלל זה שאלתי.
תודה
אורנה

הודעהעל ידי ירדן » ג' מרץ 05, 2013 9:42 pm

מי שנמצא זמן כה רב מחוץ לבית בטח שכדאי שיקח איתו מים :)

עוד מותגים מנירוסטה או אלומניום שזכור לי שיש בארץ- laken ,AquaSteel ובקבוטיק אבל הן ממש לא היחידים. יש גם כל מיני בקבוקים מפלסטיק רב פעמי ללא BPA (אפילו בקבוקי סודה קלאב לא מכילים BPA). יצא לי לראות בקבוקים אקולוגיים בחנויות ציוד לטיולים, בחנויות ספורט, בחנויות שמוכרות מוצרים אקולוגיים ואפילו בהום סנטר ובסופר פארם. למבוגרים בדרך כלל המידות הן 600 מ"ל, 750 מ"ל, ליטר וליטר וחצי ויש גם בקבוקים קטנים יותר לילדים.

[הפית ספורט שלה-Kleen Kanteen לא אטומה לגמרי ויכולה לנזול בתיק אם הבקבוק מתהפך. גם הצבע קצת התקלף לי (יש כאלו גם ללא צבע) למרות שזה בקבוק די יקר שנחשב לאיכותי...]
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » ג' מרץ 05, 2013 10:05 pm

הי אורנ'לה, אני משתמשת בזה כבר כמה חודשים
http://www.newhorizon.co.il/store_new/h ... D7%A7.html
רק יותר גדול קצת 0.75 ליטר
היה לפני כן של sigg אבל היה קשה לנקות אותו אז קניתי את זה ומאוד נעים לי איתו
מאיה

הודעהעל ידי ריטה » ד' מרץ 06, 2013 11:02 am

למקרה שלא הובנתי
אני משתמשת בבקבוק מים חדש כשבוע ואז מחליפה לאחד חדש אחר
את הישן זורקת למחזורית.

אלא אם הכוונה שלך ששימוש שבועי הוא גם לא טוב.

אני עושה שינויים בהדרגה..גם לבקבוק הרב פעמי אגיע (:
ריטה

הודעהעל ידי ירדן » ד' מרץ 06, 2013 7:17 pm

בקבוקי מים מינרליים זה לא רק לא אקולוגי וכנראה שלא בריא אלא גם ממש לא משתלם מבחינה כלכלית. ההוצאה על מים למשפחה או אפילו לזוג יכולה להגיע לאלפי שקלים בשנה כשקונים בקבוקי מים מינרליים. אפשר לחסוך הרבה מאוד כסף (ולחסוך בזבל) אם קונים מערכת לטיהור מים. זה משתלם מכל הבחינות :D

הנה לדוגמה השוואה בהוצאה הכספית בין מים מינרליים לאוסמוזה הפוכה:
http://meyoz.allbiz.co.il/page24111.asp
גם טיהור מים בעזרת מתקן זיקוק יוצא מתשלם. בשניהם מדובר בהוצאה חד פעמית גדולה על המתקן עצמו (שהיא עדיין זולה יחסית להוצאה על מים מינרליים בשנה) ואחר כך הוצאה קטנה ביותר כל שנה על החלפת המסננים.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי ריטה » ד' מרץ 06, 2013 7:26 pm

אני באמת שוקלת מערכת כזו - אבל זה יצריך שכנוע של בעלי - וזה לא פשוט, עקב סיבות רבות.
מקווה להגיע לזה בהמשך.

אני משתמשת בבקבוקי המים רק כשאני יוצאת לסידורים/טיול.
וגם לבת שלי לביהס - היא בדרכ שותה דווקא מהקולר והבקבוק נשאר מלא כמעט כל השבוע עד שאני מחליפה אותו.

בבית שותים, בינתיים מי ברז המסוננים בבריטה.

אני אחפש בקבוקים רב פעמיים.

יש לי עוד שינויים גדולים לעשות:
להצליח לא ליפול באוכל (רק היום נפלתי לבולמוס ואתם לא רוצים לדעת מה אכלתי-אני מנסה להדחיק אבל הבטן מזכירה לי)
למצוא מגדלים אורגניים באזורי, שאפשר ומשתלם להזמין מהם. (בינתיים רוכשת 99% בשוק פייסל ליד נהריה, אם מישהו מכיר)
להתחיל לעשות פעילות - מכמעט אפס למאה - זה אפשרי אך לא פשוט כלל.

אז המים גם ברשימה, כמובן...
ריטה

הודעהעל ידי אורנה » ד' מרץ 06, 2013 7:29 pm

ריטה,
הנה משהו שמצאתי בנושא - http://www.eatwell.co.il/?CategoryID=366&ArticleID=2134
העתקתי לך את החלק הרלוונטי:
2. בקבוקי פלסטיק: בקבוקי הפלסטיק מפרישים חומרים רעילים למים שבבקבוקים. כדי לוודא באיזה סוג פלסטיק מומלץ להשתמש יש לחפש את סימן המחזור והמספר שמופיע בפנים.
המספרים שמציינים בקבוקים שמפרישים פחות חומרים רעילים לתוך המים הם: 2,4,5
המספרים שמפרישים יותר רעלים הם: 1,3,6,7.
רוב בקבוקי הפלסטיק הנפוצים למי השתייה הם 1 והם מומלצים לשימוש חד פעמי ולא למילוי חוזר וחשוב מאוד לזכור להרחיק את בקבוקי השתייה מהשמש, כמובן לא להכניס אותם למיקרו ובאותה מידת זהירות אין להקפיא את בקבוקי המים האלו. הקפאה או חימום מפרישים רעלים מסוכנים מאוד לתוך מי השתייה.
אין להשאיר את הבקבוקים ברכב החם ולדעתי יש להיזהר מאותם בקבוקי מים בתחנות הדלק, אותם בקבוקים שעומדים שעות וימים בשמש החמה, המים בבקבוקים אילו אינם ראויים לשתייה מאחר שהפלסטיק החם מפריש רעלים למים עצמם.
בקבוקים שהמספר 7 נמצא במרכז סימן המחזור הם אילו שעלולים להפריש חומר מסוכן בשם ביספינול איי BPA, שהוא כימיקל רעיל בשימוש תעשיית הפלסטיק. נמצא בכלי פלסטיק, פחיות משקה, שימורים ובקבוקי תינוקות. הכימיקל חשוד בשיבוש פעילות הורמונאלית ועלול להאיץ התפתחות מינית אצל תינוקות וילדים. הכימיקל מדמה פעילות הורמון נשי אסטרוגן. בגלל "סיפור" הביספינול איי הורדו בקבוקי תינוקות רבים מהמדפים.
הפיתרון- בקבוקי שתייה מפלדה אל חלד ללא גימור אפוקסי. הם שומרים על קור וחום וניתנים למילוי חוזר.
אורנה

הבא

תגיות נושא

מים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 6 אורחים