עלייה במשקל בעקבות התזונה

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

עלייה במשקל בעקבות התזונה

הודעהעל ידי מאיה » ד' מרץ 06, 2013 7:30 am

באופן מעניין אצלי המצב הפוך ובמקום לרדת במשקל עליתי במשקל , התחלתי במשקל 56 ועכשיו אני 58 ....
בתור היותי אישה.... זה מאוד מפחיד .....
אני אוכלת לפי התפריטים שראיתי, אני עושה ספורט, ובמקום להוריד במשקל אני מעלה? ? ? ....
הצילו
מאיה

Re: עלייה במשקל בעקבות התזונה

הודעהעל ידי ריטה » ד' מרץ 06, 2013 11:03 am

לפי אילו תפריטים את אוכלת?
אולי הם לא מותאמים לך?
ריטה

הודעהעל ידי מאיה » ד' מרץ 06, 2013 3:00 pm

אני אוכלת 80.10.10- 2 ארוחות של פירות וסלט גדול בערב לפעמים עם מנת שומן של 70 גר אבוקדו ולפעמים גם בלי , קלוריות סביב ה-2000 לפעמים יותר לפעמים פחות
שמתי לב דווקא שכשלא הגבלתי את כמות השומנים ואכלתי לפני כן ארוחה אחת של פירות , צהריים סלט עם מנת שומן וערב אכלתי סלט עם שקדים שקלתי פחות ....
ומאז שהתחלתי את התזונה הזאת העליתי , זה מוזר, אבל אצלי זה גם יכול להיות קשור לבלוטת התריס שיצאה מאיזון , מה שכן זה לא נראה מבחוץ שהעילתי משקל אלא רק על המשקל עצמו, יכול להיות שזה גם שרירים, לא יודעת, אני גם עושה ספורט וגם המבנה שלי באופן כללי אתלטי
אבל אני לא מתאמנת עם משקלים, אני עושה ביקראם והוט פילאטיס- כן אני יודעת שזה לא הכי טוב, אבל לי כרגע זה ככה יוצא כי אני מונייה שם ולא יכולה להפסיק כרגע, וחוץ מזה הולכת הרבה ונוסעת באופניים וכל בוקר עושה גם בבית התעמלות עצמאית, וגם התחלתי לא מזמן אחרי שראיתי פה סרטונים לעשות את ה100 סקווטים האלה ביום שזה אדיר... רעיון ממש טוב
בקיצור אני לא יודעת מה השתבש פה?
מאיה

הודעהעל ידי ריטה » ד' מרץ 06, 2013 3:28 pm

טוב, אני מקנאה :D
ברמת הפעילות שלך (:

אולי אילו באמת שרירים..?
נחכה לתשובת המקצוענים(:
ריטה

הודעהעל ידי ירדן » ד' מרץ 06, 2013 7:48 pm

אם אין שינוי מבחינת ההיקפים אז למה את דואגת? נשמע שאת אוכלת טוב ועושה הרבה פעילות גופנית אז אני לא בטוחה שאפשר להגיד שמשהו בכלל השתבש :D

(ואם את נהנית מהביקרם ומההוט פילאטיס אז תעשי מה שטוב לך ומהנה עבורך. גם אם זה לא הכי אידיאלי זו עדיין פעילות שמחזקת ומגמישה אותך. גם לעשות פעילות גופנית בחדר כושר זה לא הכי אידיאלי...)

פחמימות נאגרות בגוף שלנו בצורת גליקוגן בכבד ובעיקר בשרירים. על כל גרם גליקוגן נאגרים 2.7 גרם מים ולכן כשמאגרי הגליקוגן מלאים כמו שצריך עקב אכילה מספקת של פחמימות יש עליה מסויימת במשקל. אך זוהי אינה עלייה "אמיתית" במשקל. קשירה של מולקולות מים לכל מולקולת גליקוגן היא דבר טבעי וטוב שעוזר מאוד לספורטאים לשמור על מאזן הנוזלים ועל וויסות חום הגוף. ספורטאי שיש לו יכולת אגירה גדולה יותר של גליקוגן ומים יש לו יתרון רב על ספורטאים אחרים. לספורטאים (בעיקר ספורטאי סיבולת) יש מאגרי גליקוגן גדולים יותר מאשר לאנשים לא פעילים, אבל לכולנו יש אפשרות להגדיל את יכולת גופנו לאגור גליקוגן על ידי אימון נכון.

דוגמה קיצונית על מנת להסביר את עניין קשירת המים היא שכאשר אנשים עושים דיאטות דלות פחמימות כמו דיאטת אטקינס, בימים הראשונים הירידה במשקל נוצרת עקב התרוקנות מאגרי הגליקוגן ושחרור המים שהיו קשורים אליהם. אנשים אלו מורידים במהירות ממשקלם אך זו אינה ירידה אמיתית של שומן וברגע שהם חוזרים לאכול פחמימות המשקל שירד עקב שחרור המים עולה בחזרה.

לפרילי יש סיפור מעניין לגבי הירידה שלה במשקל. היא מספרת שבהתחלה היא עלתה קצת במשקל בגלל שאחרי שנים של דיאטות לגוף שלה היה דרוש זמן להתאזן אבל היא התמידה ועשתה ספורט ובסופו של דבר המשקל ירד וירד. סך הכל היא ירדה כ-20 קילו מבלי להגביל את עצמה מבחינה קלורית. אני לא אומרת שאי אפשר לעלות במשקל על פירות, בהחלט אפשר אבל את עושה פעילות גופנית ואת רק בהתחלה אז תני לעצמך את הזמן להתסגל ואל תדאגי משני קילו.

הנה כמה סרטונים של פרילי בנושא ירידה במשקל לאורך זמן:

Calorie restriction to lose weight on raw vegan
http://www.youtube.com/watch?v=PuqZbLEB ... ature=plcp

Weight loss on raw food
http://www.youtube.com/watch?v=3kZ9R3_2 ... ature=plcp

Raw food vegan weight loss Secrets #2 ~ NEVER RESTRICT CALORIES
http://30bananotleyom.com/movies/79-nev ... t-calories
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » ד' מרץ 06, 2013 9:41 pm

תודה:)
אולי באמת כדאי שאתמקד בבעיות יותר משמעותיות .... סה"כ מרגישה מעולה, וגם יותר חם לי בגוף מאז התזונה, וזה ממש חידוש כי אני בנאדם שתמיד היה לי קר...
מאיה

תגיות נושא

ירידה במשקל, עליה במשקל

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], YandexBot ו 6 אורחים