ברזל

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

ברזל

הודעהעל ידי אורנה » ש' מרץ 09, 2013 2:23 pm

איך מעלים רמות ברזל ע"י התזונה?

אני אעשה בדיקות בקרוב ונראה בדיוק, אבל לפי איך שהציפורניים שלי מתפוררות, חסר לי ברזל.
אני אנמית כבר שנים, לא מסוגלת לקחת תוספי ברזל, לוקחת לתקופה של חודשיים שלושה, ואז שוכחת יותר מלוקחת עד שבכלל לא. וגם זה עושה לי עצירות נוראית.
פעם אחרונה שלקחתי היתה בדיוק כשהתחלתי את הרו-פוד לפני 10 חודשים, זו היתה טעות כי העצירות לא נתנה לגוף להתנקות כמו שצריך, לכן אני לא רוצה תוספים.
מה עושים?
אורנה

Re: ברזל

הודעהעל ידי יונתן » ש' מרץ 09, 2013 4:18 pm

אני חושב שאת כבר יכולה לנחש את התשובה שלי...

אוכלים הרבה פירות ועלים ירוקים, העשירים הן בברזל והן בוויטמין C המסייע לספיגתו, רצוי כאלה שגודלו עם דשן אורגני טבעי באדמות עשירות. נמנעים ממזונות שמונעים את ספיגת הברזל בגוף, כמו מוצרי חלב, קפה ותה וצריכה מופרזת של שומן.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ריטה » ש' מרץ 09, 2013 7:40 pm

את הכל כבר ידעתי...ויטמין C עוזר לספיגה. מוצרי חלב וקפאין - מפריעים.
על שמן לא ידעתי.. גם ככה אנחנו מנסים לאכול מעט מאוד שמן (בכל זאת עד 10 אחוז) אבל לא ידעתי על הקשר לברזל..
ריטה

הודעהעל ידי מאיה » ש' מרץ 09, 2013 8:36 pm

אני גם אנמית שנים, ממש עם מחסור רציני, גם צריכה לעשות בדיקות בקרוב ומעניין אותי מאוד אם יש עלייה , כי לפני כמה חודשים עשיתי בדיקה ועדיין הברזל לא היה בנורמה אבל עלה בזכות התזונה.אני יכולה לומר שבזמן שהייתי אפילו על תופסים היו לי דקירות בראש מחוסר ברזל וסחרחורות וחיוורת מאוד מאוד וכל התופעות האלו נעלמו, הציפורניים עוד לא ממש חזקות אבל אני מרגישה שזה בדרך גם
סביר להניח שלכל המזון קשה להיספג עם כמות שומן גדולה ממה שהוא צריך כי אז קשה לו לחדור לתאים, אני חושבת שככל שנתמיד בתזונה גם אם בהתחלה יהיו ירידות וקשיים הגוף לאט לאט יפתר מעודפי שומן ואפילו כמות קטנה של ברזל תיספג בצורה אידאלית
אני מקווה לפחות :)
מאיה

הודעהעל ידי ירדן » א' מרץ 10, 2013 7:05 pm

אנמיה מחוסר ברזל היא לא בהכרח עניין של חסר תזונתי אלא בהרבה מקרים בעיית ספיגה ו/או דימום וויסתי רב (לא חסרים אוכלי בשר עם חסר בברזל). כשאוכלים מספיק קלוריות בתזונה טבעונית לא מעובדת נאה או מבושלת שעשירה בפירות, ירקות ועלים ירוקים ודלה בשומן (עודף שומנים בתזונה מפריע לספיגת הברזל במעי הדק) ולא מכילה חומרים אחרים שמפריעים לספיגה כפי שכבר נאמר כאן אז אין סיבה שיהיה מחסור. בכל פרי וירק יש ברזל ותזונה נכונה תשפר את רמת הספיגה וכך תעלה את רמת הברזל. יש לי חברה שכל חייה סבלה מחסר בברזל ורק לאחר ששינתה את תזונתה לתזונה טבעונית לא מעובדת שבעיקרה הייתה נאה רמת הברזל עלתה, ול- spector1 שכותב פה בפורום עלתה רמת הברזל בעקבות תזונת 811.

רק משהו קטן לגבי תוספי ברזל- למרות שלקיחת תוסף זה בטח שלא פיתרון (כמו שגרהם אומר כאשר מנסים למלא אמבטיה במים יותר הגיוני לסתום את חור הניקוז מאשר להמשיך להזרים מים ולתת להם להשטף לביוב) אבל אם בכל זאת אדם מסויים בוחר לקחת תוסף (עדיף לזמן מוגבל וביחד עם שינוי תזונתי) או שיש חסר מאוד רציני ישנם תוספים של ברזל עדין (ביסגליצינאט) שלא גורמים לעצירות.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אורנה » ג' מרץ 12, 2013 3:31 pm

תודה לכולם.

קיוויתי שהתזונה תפתור את הבעייה.
כנראה שהרו-פוד הקודם שעשיתי לא פתר אותה(אולי אני טועה, נראה בבדיקות)
בכל מקרה, עכשיו מקוה שעם המעבר ל-811 זה יפתר.

אין לי תופעות פיזיות של מחסור, הגעתי כבר להומוגלובין - 8 וכמובן שרמות ברזל ומחסנים נמוכים ביותר, ולא הרגשתי (הרופאה התפלאה מאוד)
רק הציפורניים שלי ממש מתפוררות, זה הסימן שלי כל פעם שהמצב מחמיר.
אורנה

הודעהעל ידי ירדן » ג' מרץ 12, 2013 7:46 pm

צפורניים שבירות ומתקלפות זה בטח לא טו, אבל יצא לי לשמוע מכמה אנשים שהציפורניים שלהם דווקא התחזקו בעקבות המעבר לתזונה הזאת ואני בטוחה שגם עבורך זה יהיה כך בסופו של דבר. ירקות וובעיקר עלים ירוקים הם המקור הכי טוב למינרלים ולכן חשוב שתרבי בהם.

לעיתים ציפורניים שבירות זה לא דווקא התזונה. לפני שנה לאמא שלי היו ציפורניים שבירות והיא חששה שזה קשור לחסר תזונתי (אמא שלי טבעונית כ-10 שנים ועוד מעט שנתיים שרוב התזונה שלה היא פירות וירקות חיים עם מעט מאוד מבושל, בעיקר בחורף). אמרתי לה להפסיק להשתמש בלק לציפורניים ולא עבר הרבה זמן ובעיית הציפורניים עברה לחלוטין ולא חזרה מאז. יכול להיות שהבעיה הייתה קשורה גם לעוד דבר כי באותה התקופה אמא שלי מצאה גורת כלבים נטושה והביאה אותה הביתה. הגורה עשתה הרבה פיפי בבית מה שגרם לאמא שלי לשטוף את הריצפה כמה פעמים ביום ויכול להיות שההתעסקות עם המים גרמה לציפורניים להיות רכות יותר ולכן שבירות יותר. בכל אופן מאז היא לא משתמשת יותר בלק והציפורניים שלה חזקות מאוד.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אורנה » ג' מרץ 12, 2013 9:51 pm

לא משתמשת בלק לציפורני הידיים כבר שנים רבות. (רק רגליים בקיץ)

גם אם אני מתעסקת הרבה במים וסבון (אקובר) במטבח זה לא אומר שהציפורניים שלי צריכות להתפורר, ככה נראה לי לפחות, צריך איזה עמידות מינימלית - לא?
עובדה שיש נשים שחשופות לזה הרבה יותר ממני ויש להם ציפורניים חזקות.

בכל מקרה בכל פעם שלקחתי תוסף ברזל חל שיפור גם בציפורניים.
ככה שכנראה יש לזה קשר לברזל ושהסבון כלים גם תורם את חלקו :) אשתדל לעבוד עם כפפות. תודה
אורנה

הודעהעל ידי ירדן » ג' מרץ 12, 2013 10:41 pm

אני מאמינה שבמקרה של אמא שלי זה באמת היה השימוש לאורך שנים בלק ולא באמת בגלל הניקוי המוגבר של הריצפה, ובאמת לא סביר ששטיפת כלים תגרום לבעיה. כולנו שוטפים כלים, גם אם יש הרבה פחות כלים לשטוף מאז שעברנו ל-80/10/10 ;)

אם יש לך בעיה של חסר בברזל לאורך הרבה שנים היא בטח שלא תיפתר בין רגע. חשוב שתקפדי על כמות מספקת של קלוריות ועל כחצי קילו עלים ירוקים אורגניים ליום בשביל לקבל כמות נאותה של מינרלים.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

תגיות נושא

חסרים תזונתיים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, Google [Bot] ו 7 אורחים