מים מזוקקים

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

מים מזוקקים

הודעהעל ידי אורנה » ה' מרץ 14, 2013 9:34 pm

יש דיון בפייסבוק על זה, וזכור לי שגם כאן דיברו על מים... לא ממש זוכרת מה.

ראיתי שכולם בעד מים מזוקקים וזה מעורר אצלי שאלה -
הרי בטבע אין כזה דבר, חיות ושבטים ובטח גם האדם הקדמון, לא אגרו מי גשם לשתיה שזה מים מזוקקים,
הם שתו ושותים מים מאגמים, נהרות ומעיינות, אלו אינם מים מזוקקים!
אלו מים שבטוח יש בהם מינרלים כאלה או אחרים במינונים שונים.

אז מאיפה הרעיון שבני אדם צריכים לשתוות משהו שלא זמין באופן טבעי? מין משהו סטרילי כזה?

ההגיון אומר שהגוף שלנו ושל חיות בנוי למים עם מינרלים (ללא זיהום כמובן) אבל עם כל מה שנהר או מעיין סוחף איתו מהאדמה (הנקייה)

מה אומרים?
אורנה

Re: מים מזוקקים

הודעהעל ידי יונתן » ה' מרץ 14, 2013 9:52 pm

האדם הקדמון צרך את רוב המים שלו בצורת הנוזלים הטבעיים שבפירות וירקות חיים, שבמהם נמצאים המים הטהורים ביותר, ורק לעתים רחוקות שתה מים משלוליות גשם, ואף לעתים רחוקות יותר שתו מאגמים ונהרות. לראיה גם קופי אדם לא נוהגים לשתות באופן הזה.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי מאיה » ה' מרץ 14, 2013 9:56 pm

גם לי נשמע הזוי מכונת זיקוק וגם יקר...
בהרגשה שלי המים שאני שותה לא מרווים את צמאוני, ורק המים בפירות וירקות שאוכלת באמת מספקים את תחושת הצמא
יש את האבן קריסטל הזו שזורקים למים ואמורה להפוך את המים למים חיים- מה שזה אומר.... ואם זה באמת עושה זאת ...
מאיה

הודעהעל ידי eilon » ו' מרץ 15, 2013 6:20 am

יש הבדל בין מים מזוקקים למים מסוננים ומי אוסמוזה
המים המזוקקים שרוכשים בסופר-פארם, הם באיכות רפואית ויש להם מטען מאוד קיצוני (מבחינת מוליכות חשמלית), כך הסביר לי טכנאי המערכות הללו. זה יותר מסתם סטרילי. Distilled.
להבנתי לא כדאי לצרוך מהמים המזוקקים באיכות רפואית. אבל מי אוסמוזה או מערכות העיבוי שנמכרות היום הם דומים למי גשם וניתן לשתות מהם.
לא ניסיתי את האבנים ש"מחיות" את המים, אבל נשמע הגיוני שאבן מינרלית תתמוסס קמעה למים. אם לזה קוראים מים חיים אני לא יודע. מים הם נושא מדהים בפני עצמו, הם נתונים לכ"כ הרבה שינויים והשפעות שגם אני די בטוח שהמים הכי טובים הם בפירות (וגם ירקות אם גודלו באדמה ומים טובים), אמנם בארץ משקים את היבולים במים באיכות ירודה לדעתי, וממש ממש רחוקים מלהיות מי גשם או נחל.
רוב החקלאות האורגנית בארץ משקים במים עירוניים באיכות כזאת הכוללים מתכות כבדות, פלאוריד (לא בצורתו הטבעית), כלור, ועוד כל מה שנמצא במים עירוניים
והחקלאות הרגילה משתמשים בכל מני סוגים של מים, ולא הייתי אומר שגם הם חפים משאריות תרופות, כימיכלים ועוד.
לא כל השורשים של כל הצמחים שווים, חלק מהצמחים בעלי שורשים עם יכולת סינון וספיגה שונה, יש צמחים עדינים שיונקים בקלות את מה שבסביבתם כמו חסה, ויש עצים שלכאורה מסננים את המים כמו קוקוס
אין לי מושג בדיוק כמה חומרים לא רצויים מגיעים לתוך החסה, וכנ"ל לגבי קוקוס, הדרים, מלונים. הבדיקות לכימיכלים ספציפים די יקרות.
יצא לי לבדוק מוליכות חשמלית במי אבטיח אורגני וקיבלתי תוצאה כפולה מהמוליכות של מי ההשקיה של החקלאי אבל מוליכות חשמלית היא לא מדד לזיהום דווקא, אלא גם לתכולת מינרלים גבוהה. אין לי מושג כמה מזהמים חדרו לתוך האבטיח.

אני חושב שאם לא אוכלים מספיק פירות וירקות עם יחס מים גבוהה אז צריך גם לשתות (ובייחוד אם אוכלים הרבה פירות יבשים עם יחס מים נמוך מיחס המים בגוף),
חשוב לא להתייבש ולא להתדבק לעקרון בצורה קיצונית אם אין פירות רווי מים או מיצי פירות וירקות בזמין חשוב לשתות כמה שצריך, בייחוד בימים חמים אלה ואם משתזפים בשמש :)
התייבשות יכולה לגרום להרבה בעיות לא נעימות
eilon

הודעהעל ידי מאיה » ו' מרץ 15, 2013 7:04 am

אז בסופו של דבר ההמלצה היא אוסמוזה הפוכה?
מאיה

הודעהעל ידי ירדן » ו' מרץ 15, 2013 3:14 pm

זה דפוק שאנחנו צריכים לשלם על על מים נקיים שאין בהם מתכות כבדות, חנקות, כלור, פלואוריד, שאריות של תרופות ועוד. האמת שזה בכלל דפוק שצריך לשלם על משהו כל כך בסיסי כמו מים. אבל היום אם רוצים לשתות מים נקיים צריך לקנות איזושהי מערכת לטיהור מים. מה יותר עדיף אוסמוזה הפוכה או מזקק מים ביתי אני לא יודעת אבל בכל מקרה אלו המים הקרובים ביותר למה שיש בפירות וירקות באופן טבעי.

מיה, ראית את הסרטונים של לורן לוקמן בנושא מים?
https://www.youtube.com/watch?v=FNoDDmQpiRE
https://www.youtube.com/watch?v=dd2VDZ0Edr4
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אורנה » ו' מרץ 15, 2013 4:48 pm

וואו ירדן, זה ממש סרטונים חשובים!
כדאי לצפות.
לפי מה שהוא אומר כאן, אין לנו סיכוי למעשה להגיע למצב שלו (1-2 כוסות מים בשבוע) גם אם התזונה שלנו תהיה מושלמת, עד שלא נעשה צום מים לניקוי הגוף ולאחריו נשמור על התזונה.
נראה לי שצריך לארגן ביחד צום כזה בארץ לכל מי שרוצה.
שימי לב לעוד משהו, בסרטון הראשון הוא מתייחס למים ששותים אצלו ואומר שזה מי מעיין, כלומר לא מים מזוקקים חסרי מינרלים לחלוטין.

נכון שהמים בפירות זה למעשה מים מזוקקים שהפירות זיקקו לנו, אבל זה מתקבל אחרת ע"י הגוף.
ואם כבר האדם שותה הוא שותה מי נהר או מעיין שבפירוש יש בהם מינרלים.
בגלל שהיום הכל כל כך מזוהם, חובה מים מטוהרים, אבל למה מזוקקים?
לא נראה לי נכון מים מזוקקים מלאכותיים לשתייה קבועה של אדם (שעדיין לא הגיע למצב של לוקמן)

מים מטוהרים כמו אחרי אוסמוזה נראה לי הפשרה הכי טובה (למרות שלא יודעת אם נשאר מינרלים כלשהם במים האלה - ידוע לך במקרה?

זה ממש תחושה פנימית שלי, והסרטונים עכשיו חיזקו אותה.
כרגע יש לי תמי4. בשאיפה לאוסמוזה הפוכה בעתיד הקרוב :)

ידוע לך אם לדאגלס גרהם יש גם סרטונים על מים?
או שהוא כתב על זה בספר שלו?
אורנה

הודעהעל ידי eilon » ו' מרץ 15, 2013 5:20 pm

במידה ויש לך מע' אוסמוזה עם חלק מינרלי בתור הפילטר האחרון, כפי שיש לירדן, אז בהחלט יהיו מינרלים במים וזה מייצב את החומציות של המים
לי אין חלק כזה ולכן המים יוצאים כמעט בלי מינרלים, באיכות דומה למי גשם.

המים בפירות הם לא "מזוקקים" אולי לא הייתי ברור, התכוונתי שמע' השורשים המורכבת של עצים גדולים כנראה שמסוגלת לסנן חלק מהרעלים שנמצאים במי ההשקיה, אבל המים שמגיעים אלינו מתוך הפרי הם לא מזוקקים מבחינת תכולת מינרלים, להפך, יש בהם הרבה מינרלים, כפי שכתבתי באבטיח יש פי 2 יותר מינרלים מאשר במי ההשקיה של החקלאי, כך שהמים שבאבטיח הם ללא ספק לא מים מזוקקים. אולי נטולי חידקים ובמקרה טוב גם ללא כלור ומתכות, אבל בהחלט מים "חיים" רווים במינרלים אורגנים (שבאים ממקור אורגני כגון מערכת ביולוגית של צמח, ולא מינרלים מסלע דומם שנמצאים במצב שונה)

אם זה מדאיג אותך אז תשתמשי בתוספת "המינרליזטור" המדובר בסוף מע' האוסמוזה, או האבן/קריסטל שדיברו עליו מקודם אולי גם זה מוסיף קצת מינרלים.
אני עוד לא מצאתי מערכת סינון בארץ שמסוגלת להסיר את הפלאוריד מהמים מלבד אוסמוזה הפוכה ואולי גם המכשיר עיבוי הזה שנמכר היום, אבל ידוע לי שיש בעולם פילטר שעשוי מ'אלומינה' שהוא מסוגל להסיר פלאוריד, רק אין לי מושג מאיפה להשיג.
כך שבטח יש חלופה לאוסמוזה כמו מע' סינון שלא מסירה את כל המינרלים שחברת המים מוסיפה, אבל אישית לא נתקלתי בכזו והייתי צריך פתרון דחוף כי כאבו לי דרכי השתן והכליות ולא יכולתי לסבול יותר.

בפירוש לא לקנות "מים מזוקקים" מבית מרקחת כי הם ממש לא אותו הדבר כמו מי אוסמוזה/מסוננים והם לא מומלצים לשתייה (מדללים איתם תרופות, ומשתמשים בהם גם למגהץ :mrgreen: ).
eilon

הודעהעל ידי ירדן » א' מרץ 17, 2013 8:23 am

לורן לוקמן מאוד מאמין בצומות ארוכים כדרך לבריאות מיטבית, עד כדי כך מאמין שזה בעצם העיסוק שלו בחיים והדרך שלו לעזור לאנשים (הוא מנהל מרכז לפיקוח על צומות). גם לגרהם יש מרכז לפיקוח על צומות אבל בכל זאת לא הוא לא טוען שללא צום לעולם לא נהיה בריאים ונקיים, אלא שזה יכול לזרז את הריפוי ושבמצבים מסויימים זה הכרחי. אני מאמינה שרובנו יכולים להגיע לבריאות מיטבית ולניקוי הגוף גם בלי צום, לחלקנו זה יקח זמן קצר ולחלקנו זמן ארוך בבהתאם למצב הבריאותי שלנו.

לגבי מינרלים במים, מדובר במינרלים אנאורגנים שהגוף שלנו לא יכול להשתמש בהם לצרכים שלו. כדי שנוכל להשתמש במינרלים הם צריכים לעבור מהאדמה לצמחים שם הם נהפכים למינרלים אורגנים ורק אז הגוף שלנו יכול להשתמש בהם.
http://www.freedrinkingwater.com/water- ... nerals.htm
http://www.rawfoodexplained.com/mineral ... erals.html
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » א' מרץ 17, 2013 9:23 pm

אז ירדן איזה מסנן לך יש בדיוק ?
מאיה

הבא

תגיות נושא

מים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 5 אורחים