אפרסמון

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

אפרסמון

הודעהעל ידי דנה » ג' מרץ 19, 2013 12:27 pm

אכילה מרובה של אפרסמונים יכולה לגרם לחסימת מעיים.?
דנה

Re: אפרסמון

הודעהעל ידי ירדן » ג' מרץ 19, 2013 6:46 pm

אלא אם כן יש מחלת מעי דלקתית או רגישות ידועה במערכת העיכול אז לא צריכה להיות בעיה עם אכילה מרובה של אפרסמונים. אני בחורף שעבר הייתי אוכלת אפילו 15 אפרסמונים ליום והעיכול שלי היה מושלם. ביוטיוב ראיתי עוד אנשים שעושים 811 שבעונת האפרסמונים אוכלים מהם בכמויות גדולות ללא כל חשש או בעיות. בכל מקרה אם ישנה רגישות אישית אפשר לקלף את הקליפה או לפחות לעבד את האפרסמונים טוב בבלנדר או במעבד מזון.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי eilon » ו' מרץ 22, 2013 5:18 am

צריך להיזהר מאפרסמונים שלא עברו הבחלה כראוי, בייחוד אם קטפת את האפרסמון מהעץ בעצמך. לא לאכול אפרסמון ישר מהעץ!
אם יוצא לך לאכול אפרסמון שתוך כדי הלעיסה הראשונה את כבר מרגישה איך נשאבים לך כל הנוזלים מהפה, והפה נהיה יבש כמו מדבר (תוך שניות!), אז תדעי שזה אפרסמון לא מובחל כראוי ולא ראוי לבליעה
בשיא העונה קניתי עשרות קילוגרמים של אפרסמונים אורגנים וכמעט כולם הובחלו כראוי, היו כמה שלדעתי לא הובחלו דיו או שלא היו בשלים מספיק ואולי הייתי צריך לחכות שיתרככו ממש-ממש לגמרי לפני שאכלתי.
ישנם חומרים בפרי הלא בשל או לא מובחל שבמגע עם חומצת הקיבה מתקשים לחומרים קשים המגרדים ושורטים וזה לא נעים, חוויתי זאת בעצמי.
למי שאוכל תזונה ישראלית רגילה יש מה לדאוג זה בטח יעשה לו בלאגן לאכול אפרסמון לא בשל או לא מובחל. אבל אני עברתי את זה די חלק יחסית, אמנם זה לא נעים וגם די כואב ביציאה (אני מודה על כך שזה הגיע לשם! ולא נשאר בפנים, כמו במקרים קלינים אחרים שקראתי עליהם).
בעונה הבאה אוכל אותם רק כשהם רכים ובלי שום תגובה מוזרה בפה

נ.ב. אני לא מדבר על היובש שנוצר אחרי אכילה מרובה של אפרסמונים מתוקים, כאשר הסיבה היא כמות גדולה של סוכר ושזה נפתר ע"י שתיית מים לפני האכילה או אחרי.
מדובר ביובש ממש כימי, מרגישים שמשהו לא בסדר ישר כשלועסים. אז אתם תדעו להבדיל.
אם לא יצא לכם להיתקל באפרסמונים כאלו, כיף לכם :mrgreen:
eilon

הודעהעל ידי דנה » ו' מרץ 22, 2013 10:37 am

כן,אני מכירה את ההרגשה הזו ..קרא לי אתמול שאכלתי אפרסמון ממש בטעם יבש ללא נוזלים ..זה לא היה טעים..עכשיו אדע איך להבחין תודה !
דנה

הודעהעל ידי ירדן » ו' מרץ 22, 2013 3:11 pm

ממה שידוע לי כל האפרסמונים הרגילים עוברים הבחלה. פרט לאפרסמונים אורגניים שקניתי לפני כשנתיים לא נתקלתי כבר הרבה מאוד שנים באפרסמונים עפיצים.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי eilon » ו' מרץ 22, 2013 3:58 pm

גם אני שיערתי שההבחלה של האורגנים לא תמיד מוצלחת כי השוק המקומי די קטן וכנראה שהצלחתי להשיג רק את השאריות שנשארות בארץ והאיכות אולי לא בשחקים. היבול המשובח כידוע נשלח לחו"ל, באמריקה מתלהבים מאפרסמוני השרון.
eilon

תגיות נושא

פירות בשלים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], YandexBot ו 12 אורחים