שבוע טוב וכמה שאלות

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: שבוע טוב וכמה שאלות

הודעהעל ידי יונתן » ו' אפריל 05, 2013 11:20 pm

בדיוק הייתה היום שאלה על זה. תקופות חילופי העונות בין הקיץ והחורף (פחות או יותר מרס-אפריל ואוקטובר-נובמבר) הן הקשות ביותר מבחינת זמינות הפירות. כעת פירות החורף נעשים פחות זמינים ופירות הקיץ עדיין יקרים מאוד. בתור מתחילה הייתי אפילו ממליץ לך להמתין מעט עם המעבר ל-811 עד לחודש הבא, כשיתחיל שפע של אבטיחים, מלונים, משמשים, דבדבנים, מנגו, ענבים, אפרסקים ועוד. לפני שהייתי קונה בשוק הסיטונאי הייתי קונה אצל הירקן השכונתי, וכמעט תמיד היה אפשר להשיג אבטיחים ומלונים ב-3-2 שקל לקילו ואת שאר הפירות ב-10-6 שקל לקילו. פשוט תתחילי לקנות אצל הירקן, ובמהרה יגרמו לו ערימות הפירות שאת קונה להעניק לך תשומת לב מיוחדת. איך זה יכול להתבטא? לדוגמה פעם אחת הלכתי לירקן ובמקום לקנות אפרסקים קשים שייקח להם כמה ימים להבשיל ב-10 שקל, הוא הציע לי ארגז אפרסקים בשלים ב-5 שקל. אף אחד אחר לא רצה אותם, אבל חובב פירות כמוני יודע שכך הם בדיוק במצב הכי טוב לאכילה.

בכל מקרה, קחי את הזמן, ואל תקפצי מיד לתזונה חיה לחלוטין. תמיד עדיף להתבסס על מזון טבעוני מבושל פשוט מאשר לא לאכול מספיק או לאכול פירות באיכות נמוכה.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הקודם

תגיות נושא

שומן, תפריט יומי, ירידה במשקל, קלוריות, צירופי מזון, איך מתחילים?

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 4 אורחים