משהו לא מסתדר לי...

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: משהו לא מסתדר לי...

הודעהעל ידי מאיה » ש' אפריל 06, 2013 7:18 pm

תודה ירדן:)
עם אימא שלי אני שנים מנסה להאיר את פניה בנושא- שולחת גם כתבות וספרים וגם מסבירה לה מכל הידע הלא קטן שצברתי, היא אולי שומעת אבל לא מקשיבה... זה תמיד היה ככה, אם היא פתאום תשמע את אותו דבר מחברה שלה או מישהו שידבר בטלוויזיה אז היא פתאום תאמין לזה, אני בכל אופן לא בעניין של אמונה אלא רק ניסיון ותהייה- ככה עם כל דבר בחיי, אני חושבת שהיא רואה טוב מאוד איך התרפאו בעיות כרוניות שהיו לי מאז שעברתי לתזונה הזו, אפילו הייתה איתי כשהייתי אצל מטפל בהיגיינה הטבעית - ולו יכלה להקשיב... אבל ממני היא לא יכולה לשמוע.... לכן כבר אין לי הכוח והסבלנות כלפיה מול זה בעיקר כשאני חולה... ובאמת רק צריכה תמיכה בנושא, בעיקר שגם לה יש אחריות לא מעטה על התזונה שהייתי בה כל השנים ומאז שאני זוכרת את עצמי היו לי בעיות עם דלקות בגרון,שתן, אנמיה, כאבי ראש, ציפורניים חלשות,חוסר איזון באוכלוסיית הקנדידה, אח"כ בגיל יותר מאוחר התת פעילות בבלוטת התריס, פוצצו אותי באנטיביוטיקות בכל השנים האלו, בתוספי מזון, ורק ב6 שנים האחרונות התחלתי להיות מודעת בצורה הרבה יותר נרחבת לאיך הגוף פועל מערכתית ולהתחיל להבין מאיפה נובע הכל, ומה הגוף באמת צריך כדי לתפקד אופטימלית...
אני אנסה עוד יום- יומיים עם האבטיחים ואם אראה שהם באמת לא מאייכות טובה אז באמת אדחה לשיא העונה,

יש לי עוד שאלה לגבי אחוזי שומן בגוף- באתר הזה שפעם שמת לינק אליו שאפשר בעזרתו לחשב כל מיני דברים, יש שם אופציה לחשב אחוזי שומן בגוף זה עפ"י משקל והיקף המותניים- זה נראה לי קצת הזוי שרק עפ"י נתונים אלו ניתן לדעת... לפי זה יש לי 14% שומן בגוף, זה הגיוני? אני אכן לא אוכלת כמעט שומן מרוכז אבל עדיין, איך זה יכול לדעת כמה אני אוכלת ?
מאיה

הודעהעל ידי ירדן » א' אפריל 07, 2013 3:34 pm

מצב מורכב ומתסכל... הייתי אומרת לך לדבר איתה ברצינות על האחריות שלה למצב הבריאותי שלך (זה מה שאני עשיתי עם אמא שלי) ולדרוש ממנה שתתן לך תמיכה בעודך מנסה להחזיר לעצמך את הבריאות, אבל זה לא קל כי אף הורה לא אוהב להרגיש אשמה על הטעויות שלו.

אצל איזה מטפל בהיגיינה טבעית היית?

הנוסחה הזאת בטח שלא מדוייקת. יש גם נוסחה אחרת שראיתי שמשתמשת במפרמטים של גובה, היקף יריכיים והיקף צוואר ועל פי בדיקה עם הנתונים שלי ראיתי שהתוצאות בשתי הנוסחאות האלו יוצאות שונות. הדרך הכי מדויקת למדוד אחוזי שומן היא שקילה תת מימית אבל זה לא ממש זמין לנו. יש מכשירים מסוגים שונים למדידת אחוזי שומן וחלקם מדוייקים יותר וחלקם פחות אבל לגבי הנוסחאות אני לא יודעת עד כמה הן מתאימות לכל אחד כי הן לא לוקחות בחשבון את מסת השריר ומשתמשות בנתונים מצומצמים. על פי הגובה והמשקל שרשמת בהתחלה לא נראה לי סביר שיש לך 14% שומן (גם אם ירדת מעט במשקל) אלא אם את שרירית כך שניתן ממש לראות כתפיים וזרועות מחוטבים וקוביות בבטן. אם באמת יש לך 14% שומן אז כל הכבוד לך, הלוואי עלי :) בכל מקרה זה לא קשור לכמות השומן בתפריט. ניתן לאכול תפריט דל שומן ועדיין שיהיו אחוזי שומן גוף גבוהים או לאכול תפריט עתיר שומן ולהיות בעל אחוזי שומן גוף מאוד נמוכים.

צירפתי תמונה שמצאתי באינטנרט.
קבצים מצורפים
l.jpg
l.jpg (44.5 KiB) נצפה 227 פעמים
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » א' אפריל 07, 2013 4:00 pm

לא מצליחה עם המונו אבטיח.... לפי הכרונומטר 2 קילו אבטיח זה 600 קלוריות- זה בערך מה שאני מוציאה מאבטיח שלם- בינוני כנראה ששוקל כמעט 4 קילו ואז הבפנים 2 קילו- שקלתי את האבטיח לפני ואחרי שחלקתי לחצי ושקלתי את הקליפה ללא התוכן- זה יוצא בערך שהתוכן קילו כל חצי
ואז אני מגיע לצהריים מורעבת... אז היום הכנתי לבן שלי שייק בננות בצהריים ושתיתי גם איתו .... ועכשיו בסה"כ 16:34 ואני כבר רעבה שוב... אבל אולי זה בגלל שהייתי חולה ואכלתי פחות ועכשיו הגוף מבקש להשלים על החסר... לא יודעת
לא יודעת אם להתייאש ולחכות לעונת האבטיחים שיהיו גדולים ועסיסיים ועם המון נוזלים, כי עכשיו הם ממש לא משהו.... ואפילו אני נשארת צמאה אחרי שאני אוכלת אבטיח, נכון שחם היום מאוד, אבל אמור להיות מלא בנוזלים, זה ממש מוזר, בקיצור לא בטוחה שכדאי לעשות את זה עכשיו....
האם במונו פרי שבוע צריך להתעורר רעב שלא מסופק עד הסוף? כלומר להחליט על כמות לפי קלוריות ואם יש רעב נוסף אז לא להתייחס אליו? כי זה בעצם תקופת ניקוי מיוחדת ?

הייתי אצל אסף מכבי (תלמיד של יובל אשרובו) לפני שנה והקפדתי על התזונה שנתן לי עד שהתחלתי את ה-811 , כי משהו לא הסתדר לי, הייתי מחוסרת אנרגיה, אכלתי המון תמרים כי הרגשתי בעצם חסר בקלוריות בלי לדעת... ואכלתי כמות של שומנים יותר גדולה מעכשיו, וגם מדי פעם לחם או ירקות מאודים ודגנים
זה כן עזר לי אבל לא הביא אותי לתוצאה ממש רצויה, ניסיתי גם לעשות מונו ענבים של שבוע בקיץ שעבר שהמליץ לי והענבים לא היו טובים לי וגרמו לי לבלגן מאוד רציני בעיקר הקליפות

לגבי האחוזי שומן- המבנה שלי רזה, אבל אתלטי, אני לא בודי בלדרית... אבל יש שרירים.. לא לחלוטין כמו זאת בתמונה, גם אני עושה יוגה ופילאטיס כי אני לא אוהבת את השריריות יתר, וגם ככה באופן טבעי אני יותר שרירית, פעם שהתאמנתי בחדר כושר זה האחוז שומן שהיה לי (14) אז לפי המכשירים שלהם- ואז ממש לא הקפדתי על תזונה.... פשוט התאמנתי הרבה מאוד... לפי מידות הגוף ומשקל (56, 64 מותניים) שציינו באתר אז אני 14.3% אבל האמת שאין לזה כזאת חשיבות עבורי... סתם סקרנות...
תכלס אני רק רוצה להרגיש טוב ושהגוף יתפקד בצורה אופטימלית כדי שאוכל לא להתעסק בזה יותר מדי... להגיע לאיזון ולשמור עליו, ככה שכבר התזונה הופכת להרגל ואני לא מתעסקת בזה, לא חושבת על זה יותר מדי, עכשיו יש לי נטייה להתעסק בזה יותר כי עוד לא הגעתי לאיזון

לא יודעת אם להמשיך במונו....
מאיה

הודעהעל ידי מאיה » א' אפריל 07, 2013 4:11 pm

מה שכן יש משהו מאוד מבלבל בין ההיגיינה הטבעית ל811- שזה הצירופי מזון ומזונות שלא ממולצים עפ"י ההיגיינה הטבעית
למשל כמו הדרים שלא מומלצים בכלל , חוץ מלימון שאומר שהוא אמנם חמוץ אבל התגובה שלו בסיסית על הגוף
ועגבניה לא להרבות ומאז שאני ב811 אני אוכלת בסלט של הערב איזה 3-4 ..
ועלים- כמו תרד, וכל מה שיש בו חומצה אוקסלית לא לאכול
אבטיח ומלון לא לערבב עם כלום חוץ מאחד עם השני - לא יודעת מה לפי ה-811
ודווקא שם אומר שלא נורא לוותר על ארוחה , ומבחינה קלורית אוכלים יותר ירקות ככה שהגוף לא מגיע לפי דעתי לקלוריות הדרושות אם לא מוסיפים מזון עמילני מבושל או דגנים בקיצור אני יכולה לראות איפה זה לא הסתדר לי...
מאיה

הודעהעל ידי ירדן » א' אפריל 07, 2013 8:04 pm

כשעשיתי את המונו קניתי אבטיחים של 6 קילו או קצת יותר ואחרי הורדת הקליפה היו לי כ-4 קילו נטו לאבטיח אחד שהם בעצם 600 קלוריות לחצי אבטיח. אכלתי 4 חצאים כאלו ליום או 3 חצאים ועוד רבע. שתיתי גם מים אבל לא הלכתי יותר מבדרך כלל לשרותים. גרהם אומר שזה הגיוני להרגיש צורך לשתות מים במונו אבטיח בגלל תכולת הסוכר הגבוהה. במונו לא צריך להחליט על כמות קלוריות מסויימת מראש, ואם יש רעב אז כן צריך להתייחס אליו. פרילי אומרת שאבטיח (וסלרי) לוקחים יותר קלוריות (כי יש להם אפקט תרמי גבוה) מאשר נותנים ולכן כשעושים מונו אבטיח יש מאזן קלורי שלילי. אני לא יודעת אם זה נכון או לא (קראתי באינטרנט דברים לפה ולשם) אבל בכל מקרה צריך לאכול מספיק ולא למנוע מהגוף. אני אכלתי כ-2400 קלוריות ליום ועדיין הייתי רעבה. לא מנעתי מעצמי עוד אוכל אלא שאיכשהו היה מגיע סוף היום והרגשתי שפשוט לא בא לי עוד לאכול. לפעמים הרגשתי מן כאבי רעב והתכווצויות לא נעימות בקיבה כי היא ממש כמעט כל הזמן הייתה ריקה בגלל שהאבטיח התעכל כל כך מהר. זה היה לא כיף ואולי הייתי מונעת את זה אם הייתי אוכלת יותר, אבל פרט לזה הרגשתי קלילה ואנרגטית יותר ואהבתי את זה מאוד.

אם את לא אוכלת מספיק ולא מרגישה מסופקת מהאיכות של האבטיח זה רק יגרום לחוסר אנרגיה, הרגשה לא טובה ויהרוס את כל החוויה והיתרונות של המונו. לדעתי תחכי עם זה.

--------------

גרהם הוא היגייניסט טבעי וכל ההנחיות שלו לגבי תזונה ואורח חיים מגיעות מתוך ההגיינה הטבעית (ממליצה לשמוע את סידרת הרצאות האודיו שלו The cause of Health בנושא היגיינה טבעית ובכלל גם את שאר הרצאות האודיו שלו, הן מעולות). יש היום גישות שונות בתוך היגיינה הטבעית ויש כאלו שלא מקפידים על כמות השומן או לא עושים בכלל ספורט או אפילו כאלו שמתנגדים לטבעונות או לתזונה שמבוססת על פירות אבל הבסיס המקורי של ההיגיינה הטבעית הולך אחד לאחד עם 80/10/10RV. אני רואה עצמי כהיגייניסטית טבעית למרות שאני לא משתמשת במונח הזה אף פעם כדי לתאר את התזונה שלי.

כל ההדרים מכילים חומצות אבל הם בסיסיים לאחר המטבוליזם שלהם, לא רק הלימון. אם כבר הלימון הכי פחות מתאים לצריכה אנושית כי הוא מכיל הכי הרבה חומצות ואף אחד לא מסוגל לעשות ממנו ארוחה, להבדיל מהדרים אחרים. לתת ביס בלימון מביא לעיוותים בלתי רצוניים של שרירי הפנים... זה לא קורא עם תפוזים בשלים. הבעיה היא עם הרבה הדרים שקוטפים אותם מוקדם מידי ולכן הם מכילים יותר מידי חומצות כי לא הבשילו כראוי.

צירופי מזון הם משהו מאוד חשוב אבל תכלס אם אוכלים ארוחות מונו, כפי שכל בעל חיים אוכל בטבע, לא צריך חוקים מיוחדים ולא צריך לדאוג לגבי צירופים נכונים או לא נכונים. אף בעל חיים לא מצרף מזונות בשביל הטעם פרט לבני אדם. מבחינת צירופי המזון ב-80/10/10 יש את אותם החוקים כפי שיש בהיגיינה הטבעית, ואבטיח ומלון בוודאי שאוכלים בנפרד. לדעתי אפילו לא כדאי אחד עם השני. אני עצמי אם אני לא אוכלת מונו אני מקפידה על צירופי מזון נכונים (כרגע חוץ מגלידת בננות ותותים כי זה כל כך טעים...).

מבחינת אוקסלטים בתפריטים של גרהם יש שימוש בתרד או בעיקר ביבי תרד (אבל לא בעלים אחרים שמכילים הרבה אוקסלטים) אך בכל זאת זה לא משהו שאוכלים ממנו בכמות גדולה כל יום כמו חסה. אני עצמי מרגישה שהם לא טובים לי. גדל לי בגינה תרד אבל אני לא אוכלת ממנו כי כל פעם שניסיתי הייתה לי צריבה בגרון. לא מזמן שתלתי עלי סלק והיום אכלתי מהם בכמות קטנה בפעם הראשונה וגם הרגשתי צריבה בגרון. הם כאלו יפים, מלוחים וטעימים ולפני שהתחילה הצריבה חשבתי על הרוטב שאכין איתם לסלט בערב אבל פשוט לא מרגיש לי נכון לאכול אותם. עגבניות אולי לא מתאימות לאנשים מסויימים בגלל הסולניים אבל לרובנו נראה לי שאין בעיה איתם.

אם את מתכוונת לגישת ההגיינה הטבעית כפי שהיא מתוארת בספריו של יצחק בן אורי או אולי גם אצל מטפלים אחרים בארץ אז לדעתי יש שם בעיה גדולה מבחינת כמויות המזון וגם מבחינת כמות השומן. גרהם מדגיש ואומר דבר שהרבה אנשים מתעלמים ממנו והוא שבטבע היינו חייבים להיות בכושר בשביל לשרוד. אדם שהוא בכושר ויש לו שרירים (אני לא מדברת על שרירים של חדר כושר + סטרואידים) ואחוזי שומן נמוכים צריך יותר מזון, ועם המזון הזה מגיעים לא רק קלוריות אלא אלפי ויטמינים, מינרלים ופיטוכימיכלים. כדי לקבל את כל המיקרונוטריאנטים שאנחנו צריכים צריך לאכול יותר, ובשביל לאכול יותר צריך להיות בכושר. אני לא מדברת פה על גישת הארלי ופרילי של "אכול כפי יכולתך וגם אם אתה מתפוצץ אז תאכל עוד" אלא על ההבנה שהכמויות המזון שחונכו להאמין שהן נורמליות הן בעצם ממש לא. אדם בריא צריך לאוכל מספיק בשביל להיות מסוגל לעשות פעילות גופנית יומיומית ברמה גבוהה. לא נורא לוותר על ארוחה מידי פעם אבל בגדול אכילה מועטה של קלוריות מביאה לרזון ומסת שריר נמוכה ולחיים פחות פעילים וגם פחות בריאים.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » א' אפריל 07, 2013 8:22 pm

וואי ירדן איזה כיף לי שיש אותכם:) את תמיד כ"כ מסורה ומלאת מידע ועונה כ"כ מהר, המון תודה!
כן התכוונתי להיגיינה הטבעית עפ"י יצחק בן אורי, אני ממש מבינה שכמות השומן שם לא התאימה לי- נאמר לי בתפריט לאכול בצהריים סלט עם אחד משומנים:טחינה 2 כפות\חצי אבוקדו\כף שמן זית + מנה של ירקות מבושלים\מאודים או משהו כזה\דגנים..... ואחרי זה תמיד הייתי במצב של חוסר אנרגיה ולפעמים ממש נעצמות העיניים... אפילו שלא הייתי אוכלת את המבושל, אלא רק סלט ומנת שומן, זה ממש לא עבד טוב בשבילי, ובכלל מאז שהתחלתי את ה811 אני מגלה שכמה שפחות שומן מרוכז ,עבורי לפחות, יותר טוב... אולי זה קשור לחילוף החומרים אצלי... אבל מאז שעברתי לתזונה הזאת אני הרבה יותר אנרגטית במשך היום
אני צריכה לקרוא יותר בספר של דוגלאס גראהם, לא כ"כ פשוט עם האנגלית אבל מתרגלים...
אז היום עבר כמעט מונו אבטיח חוץ מהשייק בננות ואיזה מלפפון שהרגשתי צורך בערב כי היה לי מתוק מדי הכל... מחר אשתדל מאוד שזה יהיה רק אבטיח, ואם אראה שזה לא עובד אז אפסיק או שאעשה ככה כמו היום שאולי בערב יהיו קצת ירקות מימיים כמו מלפפון וחסה לנטרל קצת את המתוק כי אני מרגישה כמו על אקסטזי...מזל שהייתי עם אופניים בדרכים... אני כן שמה לב שהגוף מוציא יותר פסולת ויש איזה תהליך שקורה... זה לא כזה פשוט כמו שזה נראה, אבל נראה לי שככל שיעברו הימים אני ארגיש יותר טוב, היום גם אחרי השייק בננות שוב הייתי מפוצצת בליחה, למרות שאלו בננות בשלות מאוד,אורגניות ולא מובחלות... פשוט בגלל הסינוסיטיס כנראה שעדיף לי כרגע לוותר, ככה מרגיש.
כנראה שאני כן צריכה להוסיף מים במונו אבטיח, אני צמאה, ממש צמאה ....
ושוב המון תודה :)
מאיה

הודעהעל ידי ירדן » ב' אפריל 08, 2013 4:23 pm

אין בעד מה :D

אני מאוד אוהבת את הספרים של יצחק בן אורי, קראתי את כולם ואני תמיד ממליצה עליהם לכולם אבל יש דברים שלא צריך לקחת ממש באופן מילולי ולהצמד להנחיות בדיוק כפי שהן בספר. התפריטים והקלוריות הן דוגמה טובה כי באמת קשה לתפקד ולשמור על המשקל עם כל כך מעט קלוריות. לאשה פעילה, ובטח שלגברים שגם ככה צריכים יותר קלריות בממוצע בגלל מסת שריר גבוהה יותר באופן טבעי, זה פשוט לא יעבוד. כשאני אומרת פעילה אני אפילו לא דווקא מתכוונת לספורט אינטנסיבי יזום אלא גם לדברים הרגילים של לשחק עם הילדים, לצאת לסידורים, ללכת מפה לשם וכל פעילות יומיומית שאדם בעל משפחה ועבודה צריך לעשות. כמות כל כך מועטה של קלוריות מפחמימות וקלוריות באופן כללי בוודאי שיביאו לחוסר אנרגיה. בספר the 80/10/10 diet דאגלס גרהם מסביר טוב מאוד גם איך עודף שומן בתפריט מביא בעצמו לתשישות כרונית. בעוד כמה חודשים הספר יצא בעברית :)

יתכן שהצמא נגרם גם בגלל מיעוט הקלוריות. ככל שאוכלים פחות פירות אז גם מכניסים פחות נוזלים לגוף.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הקודם

תגיות נושא

היגיינה טבעית, אחוזי שומן בגוף

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, YandexBot ו 4 אורחים