שוב פעם נתקעים בלי פירות...:(

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

שוב פעם נתקעים בלי פירות...:(

הודעהעל ידי Live4Love » ו' אפריל 05, 2013 4:36 pm

[code][/code]
שלום לכולם
אני נתקל עכשיו בתקופה של חוסר בפירות ורציתי את עזרתכם מה לעשות..
ההדרים כבר לא טובים ורוב המוכרים בשוק לא מביאים כבר..
אין אפרסמונים, אין רימונים, תפוחים קשה לאכול הרבה.. נשארנו רק עם בננות ..
מיכיוון שאי אפשר ללכת לעשות קניות כל יומיים, אני מוצא את עצמי ימים שלמים ללא פירות.
מה אתם עושים?
הרי אבטיח ב7 שקל לקילו או מלון ב8 שקל לקילו נראה לי קצת יקר ולא רלוונטי.
מה אתם עושים? ומתי לעזאזל המחיר של המלון והאבטיח ירד כבר?
Live4Love

Re: שוב פעם נתקעים בלי פירות...:(

הודעהעל ידי יונתן » ו' אפריל 05, 2013 8:15 pm

אין כרגע מה לעשות, עונות המעבר מביאות מחסור בפירות, ולמיטב ידיעתי הפירות היחידים שדווקא זו עונת ההבשלה שלהם הם שסק, פטל ותות עץ, שהם לרוב מאוד יקרים. למזלנו השנה התברכנו בחורף חם וגשום מהרגיל, אז פירות החורף עדיין בשטח ופירות הקיץ מקדימים להופיע. כרגע יש לי בבית בננות, תותי שדה, מלונים, שסק ותפוחי עץ. אני בדרך כלל שותה מדי יום שני שייקים של 2 ליטר של תות-בננה. יש תנודיות במחירי המלון, אבל אני בדרך כלל מצליח למצוא ב-5-4 ש"ח לקילו. אני מעריך שעוד חודש כבר יהיו אבטיחים ומלונים ב-3-2 ש"ח לקילו.

השנה עונת המעבר באמת קלה. בשנה שעברה היה חורף קר ויבש, והבננות היו מגעילות, לא היו בכלל תותי שדה, עונת השסק נמשכה שבוע והמנגו הופיע בשוק רק באמצע יוני, כשהשנה הוא יגיע לדעתי כבר בתחילת מאי. זו הייתה עונה מחורבנת!
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ירדן » ש' אפריל 06, 2013 10:01 am

השבוע גם bubamaya פתחה שרשור בנושא הזה וכתבתי לה שלדעתי אם נתקלים במצב שאין מספיק פירות איכותיים עדיף להשלים קלוריות עם מזון מבושל צמחי דל שומן כמו בטטות ותפוחי אדמה או אפילו קינואה, אורז ועדשים. ניתן גם לאדות ירקות כמו דלעת, דלורית, גזר וסלק שיחסית מכילים יותר קלוריות מירקות אחרים.

למזלי יש לי דווקא מבחר ממש טוב. אני מוצאת אבטיחים טובים ב- 4.5-5.5 שקל לקילו. מלונים מתוקים ונהדרים ב- 2-3.5 שקל. בשבוע שעבר קניתי מעל 20 קילו מלונים במחיר של 2-2.5 שקל לקילו! בהתחלה קניתי מעט כי פחדתי שהם לא היו טובים (כי יצא לי להתקל במלונים מגעילים עם טעם כימיקלי) אבל אחרי יומיים חזרתי וקניתי כמות גדולה כי הם פשוט מעולים אחד אחד. חוץ מזה אני קונה באופן קבוע פפאיות במגה, קצת יקר אבל הן טעימות ונחמד לגוון איתן. יש לי גם בננות טריות וקפואות, תותים טריים וקפואים, תמרים, תפוחים וקיווי שקניתי מזמן וסוף סוף הבשילו והפכו רכים ומתוקים. הדרים הפסקתי לקנות אבל בכל זאת יש לי עוד כמות יפה של אשכוליות אדומות ולבנות אורגניות שחלקן קניתי וחלקן קיבלתי, ועוד קצת תפוזים וקלמנטינות שקניתי מזמן ולא סיימתי בגלל שהתלהבתי מכל האבטיחים והמלונים שנכנסו חזרה לתפריט שלי. יש לי מזל שמצאתי מקום טוב לקנות בו בכמויות גדולות שעושים לי שם מחירים טובים כי אם הייתי צריכה להסתפק בירקנים הקרובים אלי באמת הייתי נתקעת בלי מספיק פירות או שהייתי משתגעת מרוב אכילת בננות.

אם אתה גר קרוב לאיזה שוק סיטונאי מסוים אולי אתה יכול לנסות דרך קבוצת הפייסבוק של 80/10/10 להתארגן עם עוד אנשים לנסיעה משותפת...
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי רני » א' אפריל 07, 2013 7:49 pm

ירדן - האם המחירים שלך הנ"ל הם מהשוק הסיטונאי בצריפין, תודה.
רני

הודעהעל ידי ירדן » א' אפריל 07, 2013 8:22 pm

דווקא לא, אני קניתי בדרום. המחיר שיונתן כתב הוא מהשוק הסיטונאי בצריפין.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

תגיות נושא

עלויות מזון

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, YandexBot ו 3 אורחים