מסקנות לגבי מונו שבוע אבטיח

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: מסקנות לגבי מונו שבוע אבטיח

הודעהעל ידי מאיה » ה' אפריל 11, 2013 8:32 am

אורנה באיזה עדן יש את המלונים האלו ? כי לא בכל עדן יש את אותה סחורה
מאיה

הודעהעל ידי ירדן » ה' אפריל 11, 2013 4:12 pm

אני כרגע לא קונה בשוק סיטונאי ואני מרוצה מהפירות שאני מוצאת. הייתה תקופה שהתבאסתי מהמבחר ונאלצתי להתספק במגוון יחסית מצומצם אבל עכשיו אני באמת מוצאת פירות טובים והמבחר מספק. אפילו הפסקתי בינתיים לקנות בננות (יש לי במקפיא לגלידות שאני מכינה מידי פעם) ואני כרגע בגמילה מתמרים...

מבחינת אירגון כשיוצאים מחוץ לבית זה תלוי לכמה שעות יוצאים ואיך מחלקים את הארוחות במהלך היום. בגלל זה נורא נוח לאכול מעט ארוחות גדולות ולשכוח מאוכל לכמה שעות אבל אם יוצאים לשעות ארוכות אז באמת חשוב להתארגן. לרוב זה גם הרבה יותר זול להתארגן מהבית מאשר להסתמך על מה שנמצא במהלך היום. אבל אם קורה לי לעיתים רחוקות שאני הרבה שעות מחוץ לבית ולא התארגנתי בכלל אז אני לא עושה מזה עניין. כל עוד לא עושים מזה הרגל אז לא נורא אם מתעכבים עם שעת הארוחה מידי פעם. אבל אם רגילים לארוחות יותר קטנות ויוצאים מהבית ליום שלם ולא אוכלים כמעט אז זה בהחלט מורגש.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » ה' אפריל 11, 2013 6:58 pm

אצלי זה מורגש מאוד שאני רעבה, מילא לעצמי אבל כלפי אנשים אחרים, לא כדאי להיות לידי.... בקיצור אני חייבת להיות מאורגנת ולהצטייד

זה מעניין העניין של הגמילה מתמרים, אני מכרתי את כל התמרים שהיו לי בבית כי הרגשתי שזה עובר כל גבול.... ואת גם מציינת שאת בגמילה ושמעתי על עוד אנשים שהעלו בפוסטים בקבוצה בפייסבוק שבגמילה, אז אולי לא טוב לנו בכלל לאכול תמרים בתזונה הזו ?
ואני אומרת את זה תוך כדי זה שהיום החזרתי תמרים הביתה שוב... כי לא אכלתי מספיק קלוריות ואני ישר מרגישה את זה ולא בא לי למלא את החסר בתפו"א שוב פעם...
ובכלל שבוע לפני מחזור עוד לא הגעתי לשלב שהגוף מאוזן ואז אני צריכה מתוק, חשבתי בכלל לקנות תמרים רק בשבוע הזה שיספיקו לו כדי שלא אפזול לדברים אחרים שלא קשורים אלינו...
מאיה

הודעהעל ידי דנה » ה' אפריל 11, 2013 7:07 pm

גם אני לא מוצאת פרי אחר להתבסס עליו לרוב זה תמרים או פירות יבשים אחרים כמו שזיפים תאנים..
האמת שגם אני מנסה להיגמל לפירות אחרים..אני ממש מחכה בקוצר רוח לפירות של הקיץ,אני ממש רוצה מנגו ! :] מלון אבטיח ואפרסקים ,אבל בנתיים אני יותר מתבססת על התמרים ופירות יבשים.. נחכה לקיץ..
דנה

הודעהעל ידי ירדן » ה' אפריל 11, 2013 7:19 pm

אם אני במצב שאין לי מספיק מגוון אני תמיד מחזיקה תמרים בבית. זה גם נחמד לשלב אותם עם תפוחים ואפרסמונים או לזרוק כמה לשייק או לגלידה. אבל כשיש לי מגוון גדול של פירות ובכל זאת אני מוצאת את עצמי אוכלת יותר מידי תמרים (ממש כארוחה ולא כחלק קטן מארוחה) אני יודעת שהגיע הזמן לעשות מהם הפסקה, בעיקר כי אצלי הם סוג של comfort food. מצאתי את עצמי יותר מידי פעמים יושבת ואוכלת תמרים בגלל שאני במתח נפשי. אני לא רוצה שיהיו לי כאלו יחסים עם האוכל שלי... והבעיה גם עם מזון כזה מרוכז בקלוריות ובעל נפח קטן היא שקל לאכול ממנו יותר מידי כי לא מרגישים את תחושת השובע שמגיעה כשהקיבה מתמלאת.

יצא לי לאכול חיאני, מג'הול וברהי טריים ובשלים בעונתם, זה משהו אחר לגמרי מתמרים יבשים. אני באמת חושבת שלא כדאי לאכול מהם הרבה ושהם לא אידיאליים עבורנו אלא אם הם נגדדו לא מזמן. אבל בכל זאת לאכול כמות סבירה של תמרים יבשים, אם זה לא נכנס לקטע רגשי, זה בסדר לדעתי.

דנה, גם אני רוצה כבר מנגו!!! :D
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » ה' אפריל 11, 2013 7:56 pm

גם אני מחכה למנגו :)
מאיה

הודעהעל ידי ריטה » ו' אפריל 12, 2013 8:20 am

פשש..אורנה - את ממש מסודרת.

אצלנו כבר אין אפרסמונים.
יש מלונים קטנים כתומים מבחוץ וירוקים מבפנים - טעימים אבל לא כמו הכתומים שאותם אני הכי אוהבת..מחכה...

יש לנו עץ שסק..חייבת לקטוף היום ומחר לפני שלא יהיו עוד!

אני היחידה שבפעם השניה בחייה גילתה שהיא ממש לא אוהבת פפאיה! (?)
ריטה

הודעהעל ידי דנה » ו' אפריל 12, 2013 1:56 pm

מה שטוב בתמרים,זה שיש הרבה קלוריות ל100 גרם לפחות עבורי שאני מתמלאת יחסית מבר לצרוך יותר קלוריות,לכן יש בזה יתרון קטן.
ולגבי האפרסמונים נתקלתי בחנות אחת שהיה בהם ארז של אפרסמונים ממש בשלים ורכים ,ממש דבשיים אבל כנראה זה הזמן שלהם להיגמר ורק בחניות בודדות עוד נשאר למרבה הפלא ..
דנה

הודעהעל ידי אורנה » ש' אפריל 13, 2013 2:39 pm

נכון ריטה, אני באמת מסודרת :) זה האישיות שלי, אני גם עצלנית גם תכונת אופי
וככה שהכל קבוע, לא צריך לחשוב הרבה.
אבל היום נמאס לי למשל וגם הפפאיות לא בשלות, ומהמלון קצת שבעתי
אז יש לי יום בננות, פשוט כל כך הרבה בשלות וטעימות
ןבצהריים עשיתי לי גלידה מבננות לא קפואות עם פירות יער קפואים ו-2 תמרים קפואים(ככה קונים אותם, טריים קפואים)מעדן.
מצד שני שבת, אז יש לי זמן להתעסק עם האוכל :)
אורנה

הקודם

תגיות נושא

מונו

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], YandexBot ו 7 אורחים