משמעות של תולעים על החסה

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

משמעות של תולעים על החסה

הודעהעל ידי ריטה » ה' אפריל 11, 2013 8:10 am

אתמול אכלתי סלט טעים של חסה עם תפוזים ופסיפלורה(:

החסה היתה אצלי במקרר כיומיים.

כשפירקתי את עלי החסה לשטיפה - גיליתי שתי תולעים שונות(אחת ירוקה ואחת חומה) על שני עלים שונים (גם חרק קטן שחור ואולי מת)
התולעים היו חיות.
היו גם מספר חרקים שחורים קטנים כנקודות.

שאלות:
1. האם זה מעיד על היעדר הדברה או הדברה מועטה של החסה?
2. אם פעם פספסתי תולעת ואולי אף ביצים - זה קרה למישהו?
ריטה

Re: משמעות של תולעים על החסה

הודעהעל ידי מאיה » ה' אפריל 11, 2013 8:34 am

אצלי תמיד יש "חיים" בחסה, זאת חסה אורגנית מדהימה, אני תמיד משאירה אותה במים, ואז כל החרקים, שבלולים ושלל חיות למיניהם עולים למעלה ומוציאים אותם... האמת שתולעים לא היו לי, אבל חילזון זה סוג של... אפילו קרה שהחסות היו במקרר וחלזון אחד יצא ממנה ומצאתי אותו בכלל על הדלת של המקרר....
מאיה

הודעהעל ידי ירדן » ה' אפריל 11, 2013 5:38 pm

אלו לא תולעים אלא זחלים והם ממש חמודים. אני לא יודעת מה זה אומר מבחינת ההדברה כי אני תמיד קונה אורגני (עכשיו גם מגדלת בגינה) אבל אם בטעות אכלת אחד אז לא אמור להגרם לך כל נזק.

גם אצלי לעיתים קרובות יש מעט חלזונות/זחלים/חרקים אחרים בחסות שאני מקבלת. גם אחרי כמה ימים במקרר (מסכנים...) הם עדיין חיים אז אני מוציאה אותם בזהירות ולוקחת אותם החוצה לגינה. בחסות שבגינה אני רואה בעיקר חלזונות אבל גם זחלים פה ושם או סוג של חרקים קטנטנים ירוקים. אני תמיד מוציאה אותם מהעלים לפני השטיפה כי אני לא רוצה שימותו.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי ריטה » ו' אפריל 12, 2013 8:16 am

יו! מאיה! הבת שלי היתה 'מתה' לראות חילזון שמטייל לו על הדלת של המקרר(:

את הזחלים (זה מה שהבת שלי אמרה..אבל אני התעקשתי על תולעים..פשוט לא נראו כמו הזחלים שאני מכירה)
הוצאנו ושמנו לכמה שעות בתוך קופסת חרקים שיש לבת שלי. לקופסא מוצמדות זכוכיות מגדלת קטנות והיא יכולה לצפות בהם.
בבוקר שחררתי אותם לגינה(:

ירדן, היה נחמד איזה שרשור גינון. כזה מ-א' עד ת'.
אני רוצה להתחיל וקצת הולכת לאיבוד.
למישהו יש הסבר שלב אחר שלב?
ריטה

הודעהעל ידי ירדן » ו' אפריל 12, 2013 8:15 pm

אני ממש לא מומחית בגידול ירקות כך שהסברים מא' ועד ת' אין לי אבל אשמח מאוד לשמוע מאחרים.

בהתחלה גידלתי עלי בייבי ועשבי תבלין באדניות ארוכות ועגולות אבל עכשיו יש לי גינה אז אני מתנסה גם עם חסות וירקות. יש לי כרגע חסות מסוגים שונים, קולרבי (הכי מתוקים וטעימים שאכלתי בחיים שלי), כרובית (חלק גדלו יפה וחלק לא), כרוב סגול, טאט-סוי, עלי חרדל, סלרי, פטרוזילה, שמיר ועגבניות. חלק שתלנו בערוגה, חלק באמבטיה ישנה, חלק בחביות חצויות וחלק באדניות. השתמשנו גם בשתילים וגם בזרעים. צריך אדמה טובה, קומפוסט והשקיה. בקרוב נשתול סוגים נוספים של ירקות ועלים בחלקת אדמה גדולה יותר וגם בפיילות פלסטיק כאלו לערבוב חומרי בניין. צריך רק לעשות חורים לניקוז, לשים קצת חצץ למטה (כדי שהחורים לא יסתמו מהאדמה), למלא באדמה טובה ולשתול.

שמתי לב שבערוגת החסות יש מלא חלזונות אבל באמבטיה החסות נקיות לחלוטין מחלזונות וחרקים ואין בהן בכלל חורים. מה שמגניב בגידול חסות הוא שקודם כל הן הרבה יותר טעימות ודבר שני הוא שלא קוטפים אותן שלמות מהאדמה (כפי שקורה כשמגדלים חסות למכירה) אלא קוטפים רק את העלים שמבחוץ, כל יום כמה שצריכים, והחסה ממשיכה לגדול באדמה ולהוציא עוד עלים :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » ו' אפריל 12, 2013 8:59 pm

ריטה הבן שלי מבסוט לגמרי מהחלזונות של החסות.... הוא ממש נותן להם טיפול מסור, הוא רק כל פעם שואל אותי שאני שמה לו חסה לאכול אם יש בזה חלזונות כי הוא לא רוצה לאכול אותם....
איזה כיף לך ירדן כולי קנאה , מחכה לרגע שתהייה לי גם חלקת אדמה ואוכל לגדל !
מאיה

הודעהעל ידי אורנה » ש' אפריל 13, 2013 2:32 pm

ריטה,
גם אני מתכננת להקים גינה אורגנית
גרה במושב, ממש בזבוז לא להקים גינה כזאת
מצאתי את זה:
http://www.groworganic.info/
ואת זה ביוטיוב:
https://www.youtube.com/user/matanganan

יש עוד הרבה, צריך לחפש.
בהצלחה לנו :)
אורנה

הודעהעל ידי ריטה » ד' אפריל 17, 2013 4:02 pm

תודה! נדמה לי שנתקלתי באתר האורגני בעבר.
אני אנסה לחפור בו בקרוב - יש לי עוד עבודות נקיון לעשות בגינה - אחרי שיגמר השיפוץ באמבטיה שבגללו יש הרבה זבל באמצע הגינה.
ריטה

תגיות נושא

גינון, עלים ירוקים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד