נסיגת חניכיים ונזקים של השיניים

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

נסיגת חניכיים ונזקים של השיניים

הודעהעל ידי מאיה » ה' אפריל 11, 2013 10:13 am

האם ידוע על מישהו שע"י התזונה החינכיים שוקמו אצלו? והשיניים? הרי נסיגת חניכיים בעצם נגרמת ע"י חומציות , אז אם מורידים את רמת החומציות האם הגוף יכול לשקם את עצמו גם בחינכיים ושיניים? מחזיר לריסטרט ?
מאיה

Re: נסיגת חניכיים ונזקים של השיניים

הודעהעל ידי ירדן » ה' אפריל 11, 2013 6:55 pm

אם יש חניכיים מודלקות ורגישות הן יבריאו עם תזונה נכונה ואם ישנה נסיגה היא תיפסק אבל אני לא חושבת שחניכיים שכבר נסוגו יחזרו חזרה למצבן המקורי (אם מישהו פה יודע אחרת שיגיד). על ידי אכילה של מזון חי, טרי שעשיר בנוזלים ובמינרלים בסיסיים, שלא מייצר חומציות בגוף וברוק ולא נדבק לשיניים (ולכן לא מעודד פעילות בקטריאלית שמייצרת חומציות בעצמה) ניתן למנוע החרפה של בעיות שיניים וחניכיים ולשמור על הקיים. ממה שקראתי בעזרת תזונה נכונה (ודלת שומן כך שכלי הדם פתוחים והדם זורם מהר ומביא נוטריאנטים חיוניים לשיניים) ניתן לעשות מינרליזציה לשיניים שזה בעצם אומר שהנזק שנגרם להן לפני זה הוא לא פרמננטי. השיניים גם יכולות להחלים ממצבים התחלתיים של חורים ולהשתקם.

נסיגת חניכיים נגרמת גם מצחצוח אגרסיבי מידי ולא רק מתזונה לא נכונה וחומציות. מגיל קטן מפחידים אותנו מהחיידקים שבפה וגורמים לנו לצחצח חזק מידי עם מברשות שניים גסות מידי ומשחות שיניים רעיליות. חשוב לקנות רק מברשת שיניים רכה מאוד (super soft/ultra soft) ולצחצח בעדינות עם משחה טבעית (עדיף ללא גליצרין) או ללא משחה בכלל. גם שימוש בחוט דנטלי בין החניכיים לשיניים לא טוב לחניכיים כי הוא גורם להגדלת הרווח בין השיניים לחניכיים ששם אחר כך יכולים להיתקע שאריות מזון וחיידקים. בחוט דנטלי משתמשים רק בין השיניים עצמן.

בשביל שניים בריאות וחזקות חשוב גם רמת ויטמין D תקינה.

לפני כמה זמן היה משהו שנקרא The Tooth Summit בנושא בריאות השיניים והחניכיים והסכנות שברפואת שיניים רגילה-
http://www.30bananotleyom.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=348

לא הקשבתי עדיין להכל ויש שם גם דברים שלא בדיוק הולכים עם הגישה הטבעית שלנו (למשל כל מה שיוצא מהפה של דניאל ויטליס ודייויד וולף) אבל בגדול יש הרבה מה ללמוד מזה.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » ו' אפריל 12, 2013 6:34 am

לא שמעתי את הראיונות, אבל ראיתי את הסרטונים, אחד מהם עשוי ממש טוב... ממש סרט איימה
בכל אופן מאז שאמרת על החימר הירוק אני משתמשת בו לא כל פעם, לפעמים בלי כלום ולפעמים איתו , אבל כל פעם שיש לי הרגשה שאולי מודלק קצת אז אני משתמשת בחימר והוא ממש פותר את הבעיה אז מומלץ
מאיה

הודעהעל ידי ירדן » ו' אפריל 12, 2013 7:50 pm

כבר כמה חודשים שאני מצחצחת עם חימר ירוק או רק עם מבשרת רטובה ואני מאוד מרוצה מהעניין. אני שמחה לשמוע שזה עובד טוב גם לאנשים אחרים :) ומי שבכל זאת מעדיף משחת שינים אז חשוב שיחפש משהו טבעי ושישים ממש מעט כי באמת לא צריך לשים כל כך הרבה משחה על המברשת כמו בפרסומות...

אני מצחצחת בעדינות אבל ביסודיות במברשת רכה מאוד של חברת CURAPROX שמגיעה בשלל צבעים יפים.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אורנה » ש' אפריל 13, 2013 2:33 pm

איפה קונים חימר ירוק? בבתי טבע? בעדן יש?
אורנה

הודעהעל ידי יונתן » ש' אפריל 13, 2013 4:47 pm

בגדול בתי טבע הם אלה שאמורים להחזיק חמר ירוק, אבל כל אחד והמלאי שלו. תמיד אפשר לשאול, יכול להיות שהם יכולים להזמין לך מהספק.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ריטה » ד' אפריל 17, 2013 4:04 pm

לחימר הירוק אין טעם? אני רגילה קצת לטעם המנטה שעושה כאילו הרגשה נקייה אחרי הצחצוח.

כרגע, עם המשחה, אני באמת שמה פחות מגרגיר אפונה (מה שממליצים לילדים בדרכ)
ריטה

הודעהעל ידי ירדן » ד' אפריל 17, 2013 7:02 pm

התרגלנו לקשר טעם של מנטה לתחושה של נקיון ורעננות ולכן באמת לוקח כמה ימים להתרגל לחימר הירוק ולתחושה השונה שלו בפה בזמן הצחצוח, אבל ברגע שמתרגלים לזה גם הטעם של המנטה לא חסר יותר. תכלס כשאוכלים רק פירות וירקות בלי להגזים באגוזים ופירות מיובשים אז גם מברשת רטובה מספיקה בשביל לנקות את השיניים ואין שום תחושה של חוסר נקיון או טעם וריח לא טובים. אם בכל זאת קשה לך להשתחרר מהצורך בטעם ואת רוצה משהו שיזכיר משחת שיניים את יכולה להכין משחה ביתית שמורכבת מחימר ירוק/לבן/אבקת חוואר ולערבב עם מעט מים ומעט שמן אתרי או לערבב את האבקה היבשה עם עלי מנטה מיובשים. באינטנרט תוכלי למצוא מתכונים להכנת משחות או אבקות לשיניים. עשיתי בעבר נסיונות והכנתי כל מיני משחות אבל היום אני משתמשת בחימר יבש נקי ללא שום תוספת, זה מאוד חסכוני ונוח. אני שמה לי כמות של כפית או שתיים בצלוחית קטנטנה באמבטיה וכדי לצחצח אני רק מרטיבה את מברשת השיניים, מנערת אותה מעודפי מים, טובלת במעט אבקה ומצחצחת.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי יותמבל » ד' אפריל 24, 2013 10:47 am

אני משתמש במשחת שיניים ״סנסודיין״ לשיניים רגישות, כי לפני זה ממש לא הייתי מסוגל לאכול נגיד תמרים ולפעמים גם תפוחים וכאלה, בגלל נסיגת חניכיים ככל הנראה.
מה אתם ממליצים לעשות?
המצב יכול להשתפר רק ע״י התזונה??
יותמבל

הודעהעל ידי ירדן » ד' אפריל 24, 2013 2:29 pm

תזונה היא חלק מאוד חשוב ואפילו קריטי בבריאות השיניים והחניכיים. מעבר לזה צורת הצחצוח וסוג מוצרי ההיגיינה משפיעים. למשל סנסודיין היא משחת שיניים רעילה של חברה שעורכת ניסויים בבעלי חיים, כך שקודם חשוב שתעבור למשחת שיניים טבעית ותצחצח בעדינות בעזרת מברשת שיניים רכה כדי לא לעודד נסיגה של החניכיים.

על רעלים במוצרים להיגיינת הפה אתה יכול לקרוא כאן-
http://www.focus.co.il/page.asp?page=732

היו בפורום כמה שרשורים בנושא בריאות השיניים והחניכיים, תוכל למצוא אותם פה-
http://www.30bananotleyom.com/forum/phpbb_topic_tagging.php?mode=search&tag=%D7%A9%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הבא

תגיות נושא

מוצרי היגיינה וקוסמטיקה טבעיים, שיניים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, Google [Bot] ו 7 אורחים