נסיגת חניכיים ונזקים של השיניים

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: נסיגת חניכיים ונזקים של השיניים

הודעהעל ידי יותמבל » ה' אפריל 25, 2013 8:57 am

כן אבל אני ממש לא מסוגל לאכול תמרים נגיד בצורתם הטבעית ללא הסנסודיים.
השאלה היא האם נגזר עלי לא לאכול תמרים יותר או שמא המצב יכול להשתנות לטובה?
יותמבל

הודעהעל ידי eilon » ה' אפריל 25, 2013 11:37 am

אני כבר שנה מצחצח שיניים בסבון שאני מכין. זה לא כ"כ כיף ו"מפנק" כמו משחות שיניים אבל עושה את העבודה. יש לי מברשת עם שיניים חזקות ומברשת נוספת עם שיניים עדינות ומשתמש בהן לסירוגין.
לאחרונה עם צריכת הפירות המוגברת שמתי לב שאני חייב לצחצח שיניים יותר פעמים ביום. כמו כן כדאי לי להגביר את צריכת העלים הירוקים כדי שיהיו לי מספיק מינרלים עד כדי רה-מינרליזציה של שיניים.

יותם בהתחלה תמרים הכאיבו לי בשיניים אבל זה עבר. חוץ מזה משתדל לצחצח לפני או אחרי כדי לא להאכיל חיידקים.
כמו כן לא הכנסתי לפה בצורה ישירה מים עם חומצה פלואורוסיליצית (כביכול פלאוריד שבמי הברז) או כלור כבר שנה (אבל זה נכנס דרך העור במקלחת גם ככה ועושה את שלו) ואני מצחצח עם כוס מים נקיים.

הסוכרים כן משפיעים לי קמעה על השיניים מבחינת הזיגוג אבל לדעתי זה גם נובע מצריכה דלה מדי של ירקות ועלים כהים, כי אם "מגזימים" איתם בכוונה (שזה בעצם ממש לא הגזמה אלא יותר קרוב למינון הגיוני) אז יהיו מספיק מינרלים גם לחיזוק השיניים.
ראיתי סירטון ביו-טיוב של BeYourPotential שהיה הרבה זמן 811rv אך ברוב הזמן 811 עם קצת מבושל בערב, שהוא ואישתו עשו "צום מיצים" של 100 ימים, כ4 ליטר ביום (והוא דאג שיהיו בזה גם מספיק קלוריות), והשיניים שלהם התחזקו מאוד והפכו ללבנות יותר (פחות שקופות/זהובות).
eilon

הודעהעל ידי רני » ו' אפריל 26, 2013 11:08 am

אני כבר חודש לא משתמש במשחת שיניים, מאז שהבנתי שהגליצרין שבמשחה עוטף את השן ומונע ממינרלים שברוק לעבור/לעזור לשן להתחדש.
במקום זה אני לועס עלים ירוקים: פטרוזיליה ו/או כוסברה ו/או נענע, ואחרי זה יורק את העיסה שנוצרת מהם (או בולע :-)
אחר כך אני מצחצח עם מברשת עם מים ומעביר חוט דנטלי (אני מייחס פחות חשיבות לסוג המברשת, הכל תלוי בכוח ש(פחות)מפעילים. שלי MEDIUM).

לא חסרה לי בכלל המשחה... וגם שמתי לב שאני רואה יותר ברור את השיניים, כאילו שעכשו באמת אין משהו שקודם עטף אותן (הגליצרין).

אני זוכר עכשו שיחה בחו"ל עם אדם צעיר עם שיניים לבנות שאמר לי שהוא בכלל לא מצחצח, ואם הוא מרגיש צורך הוא הולך לנהר ושוטף את הפה במים מהנהר (גרנו בקומונה בטבע, עם נהר פרטי). ובאמת, הרי כל החיות לא מצחצחות שיניים, ורוב החיות לועסות מדי פעם עלים ירוקים...
רני

הודעהעל ידי ריטה » ש' אפריל 27, 2013 7:52 am

רני
אז היית מתנשק עם חיה? :mrgreen:

מעניין..האם לחיות הצמחוניות יש ריח פה?

אני, בכל אופן, כרגע משתמשת בטיפת משחה ואנסה למצוא את החימר הזה בימים הקרובים.
אולי אנסה כמה ימים בלי משחה...ונראה איך הולך
ריטה

הודעהעל ידי ירדן » ש' אפריל 27, 2013 6:33 pm

דון בנט על גליצרין במשחות השיניים, החל מדקה חמישית עד דקה שביעית-
http://www.youtube.com/watch?v=PJBuPwk_ ... plpp_video
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » א' אפריל 28, 2013 10:31 pm

https://sites.google.com/site/tivonaut/ ... fruitarian

מצאתי גם את זה , זה כתבה נחמדה
מאיה

הקודם

תגיות נושא

מוצרי היגיינה וקוסמטיקה טבעיים, שיניים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר