ויטמין a

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

ויטמין a

הודעהעל ידי דנה » ה' אפריל 18, 2013 5:54 pm

שאלתי כבר שאלה כזו על עודף ויטמין a או בטא קרוטן..אמרתם לי שאין צורך לדאוד לזה.
אבל אם אני יאכל הרבה גזרים זה לא יהיה רעיל?כי בכל זאת אני שומעת שכדי להגביל לגזר אחד שניים ביום ויותר זה מסוכן זה נכון?
ולגבי פירות כמו אפרסמון אם אוכלים בכמיות,אין צורך לחשוש..?
דנה

Re: ויטמין a

הודעהעל ידי eilon » ו' אפריל 19, 2013 4:10 am

היי דנה, חברה שלי ואני "מגזימים" עם גזרים כבר בערך 3 שנים (כ2-4 מיצי ירקות בשבוע אבל לא יותר) וזה עושה טוב, גם מחזק את מערכת החיסון, וגם לפי מה שקראתי אם קורה מצב של הכתמה בעור אז זה מגן מפני קרינה מזיקה
האמת שלפי צבע העור שלי אני "מודד" אם צרכתי מספיק בטא-קרוטן :oops: אני יודע שזה מדד ל"הגזמה" אבל זה תמיד גורם לי להרגיש יותר טוב, אולי זה פסיכולוגי, אבל מאז המיצים אני בקושי חולה, לא מחסיר מהעבודה, ומאז ה811 (כ50% נא) והמיצים ביחד אז המע' חיסון ממש חזקה. לא הייתי מוותר על בטא קרוטן. 3 גזרים ביום זה בסדר מבחינתי, יש ימים שאפילו יותר אבל אני פשוט לא צורך יותר מ4 פעמים בשבוע.
להבנתי יותר קל לגוף לעבד את הבטא-קרוטן לויטמין A אם לא אוכלים את כל הגזרים באותה השעה.
eilon

Re: ויטמין a

הודעהעל ידי ירדן » ו' אפריל 19, 2013 1:15 pm

במזון צמחי אין ויטמין A יש בטא קרוטן, ובטא קרוטן אינו יכול לגרום להרעלה. הגוף ממיר בטא קרוטן לויטמין A על פי הצורך ואם לדוגמה שותים יותר מידי מיץ גזר אז הגוף יפנה את עודף הבטא קרוטן לעור (שיקבל גוון כתום) אבל אין בכך סכנה לבריאות. רק ויטמין A, שמצוי במוצרים מהחי או בתוספים, עלול לגרום להרעלה אם הוא נצרך ביתר.

יש הבדל בין לאכול כמה גזרים ביום לבין לשתות ליטרים של מיץ גזר. באכילה של גזרים שלמים שלא זוקקו מהסיבים שלהם הסיכוי שתצרכי בטא קרוטן בכמות שתגרום לשינוי צבע העור לא סבירה אבל אם כן אז בכל מקרה זה לא מסוכן. בקיצור תאכלי כמה שמתחשק לך.

ולגבי אפרסמונים, הרבה אנשים שעושים 811 אוכלים הרבה אפרסמונים בעונה שלהם. אלא אם כן יש בעיה ספציפית במערכת העיכול אין סיבה להגביל את הכנמות רק בגלל שמדובר בפרי כתום. גם בעלים ירוקים יש הרבה בטא קרוטן וזה לא אומר שמסוכן לאכול אותם...
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

תגיות נושא

עודפים תזונתיים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, Google [Bot], YandexBot ו 8 אורחים