קצת מבוהלת

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

קצת מבוהלת

הודעהעל ידי אורנה » ש' אפריל 20, 2013 7:13 pm

קרה לכם מצב שפירות ממש נראו לכם מאוסים?
אני מתכוונת גם במחשבה על זה, שצריך לאכול פירות, וגם ממש באכילה?

זה התחיל אתמול, בערב אכלתי ארוחת שישי וממש התנפלתי על האוכל המבושל (לא נגעתי בפסטה) אבל מרק ירקות וירקות בתנור וגם נישנושים מרוטב בולונז משבבי סויה, זייתים, וממרח עגבניות מיובשות(מפוצץ במלח) זה המשיך בהתנפלות על אגוזים שקדים בכמות שמזמן לא אכלתי והסתיים באיזה 20 מג'הולים לפחות.
כמעט מיידית הרגשתי מיובשת ומים לא הצליחו להרוות אותי, זו היתה ממש חוויה קשה, חוסר היכולת להפסיק להיות צמאה.

להפתעתי, ישנתי טוב בלילה.

בבוקר אמרתי יופי יום חדש עוד מעט אוכל פירות, ממש לא בא לי, ככה עד הצהריים המאוחרים, אז כבר הייתי ממש רעבה, אבל פירות נראו לי ממש מאוסים, אכלתי בכל זאת, וזה היה מאוס בדיוק כפי שהיה נראה לי מלפני האכילה, לא הצלחתי לאכול הרבה ונשארתי רעבה
בערב הכנתי שייק, כי לא בא לי פירות, ושוב הכרחתי את עצמי לשתות אותו.

זה הבהיל אותי, מה קורה?
אורנה

Re: קצת מבוהלת

הודעהעל ידי מאיה » ש' אפריל 20, 2013 9:17 pm

אורנלה, אני אתן לך כמעט את אותן עצות שנתתם לי בפוסט האחרון
דבר ראשון יכול להיות שאת אוכלת את אותו הדבר יומיום, ולמרות שזה לא בהכרח חייב לקרות אבל אולי באמת פשוט נמאס לך ואת צריכה לגוון... דבר שני יכול להיות שאת צריכה יותר קלוריות, גם אמרת שהתחלת פעילות גופנית וגם היכולת לאכול פירות גדלה עם הזמן , ככה לפחות אני רואה על עצמי
אם בהתחלה היו 2-3 בננות היום אני יכולה לאכול קילו בננות.... אז תבדקי את הכמויות כי אני למשל ארוחת הבוקר של המלונים שאמנם קטנים אבל זה 3 מלונים... עוד משהו ששמתי לב זה שביום שאני אוכלת חסות בצהריים יחד נגיד עם פאפאיה, אז בערב הסלט קטן יותר, פחות משביע ואז גם אכלתי פחות פירות באותו יום וגם ארוחת הערב לא הייתה משביעה כי זה רק חצי ראש חסה שנשאר מהצהריים ואז גם מתחיל בלגן, מתחיל הרצון למתוק, כי לא סיפקת אותו עם פירות ואז גם את לא שבעה ומתחיל רצון לאכול מבושל, אז כמו שאת אמרת לי אם אכלת מספיק פירות באותו יום ובערב את הסלט הגדול, אני לפעמים גם מכינה את הזוקיני פסטה עם איזה רוטב זה מאוד טעים, ומגוון, אז ממש אפשר לראות את השינוי בין ימים כאלה לימים כאלה, התארגנות כמובן על מספיק פירות, ועוד משהו ששמתי לב- הסביבה מאוד משפיעה, גם אם זה סמוי זה מאוד קשה להיות בסביבה שכל הזמן אוכלים אוכל מבושל, או מתוקים, עוגות, ואפילו לחם..או מנת שומן נגיד לא מוגבלת, אני חושבת שאם יש לך ימים כאלה של חזרה לאוכל שלא מזין אותנו, אז על תכעסי על עצמך, כמו שירדן אמרה והעלתה את הסרטונים בפוסט האחרון, זה לוקח זמן לעשות את המעבר הזה ל100% וצריך סבלנות, לבנות את זה, דווקא כשיש כאלה נפילות זה נראה לי יותר נורמלי מאשר לא יהיו, פשוט צריך לקבל אותן בהבנה ולהמשיך הלאה, ללמוד מה צריך לשפר, להוסיף, ולהביא לכך שפשוט תהני מהארוחות כי הן הדבר שהגוף שלך בדיוק צריך.
מאיה

הודעהעל ידי אורנה » ש' אפריל 20, 2013 9:57 pm

תודה מאיה.
אני לא מבוהלת מהנפילה ביום שישי בערב
אני מבהולת שפירות נראו לי מאוסים היום! גם במחשבה עליהם וגם באכילה הם ממש היו לי.... מאוסים זה הכי מדוייק לתאר את ההרגשה.
וגם שאני חושבת שאצטרך לאכול מחר פירות נראה לי נורא
ושאני חושבת על כל החיים בכלל נורא
מה עושים? קרה לכם? זה עובר? זה מצב מוכר?
אורנה

הודעהעל ידי יונתן » א' אפריל 21, 2013 10:07 am

ייתכן שהבעיה נובעת מכך שאנחנו בעונת מעבר, ויש מגוון קטן של פירות ואיכותם לעיתים קרובות נמוכה למדי. כולנו נתקלים בבעיות בעונות המעבר. בשבועיים האחרונים נפלתי על מלונים ואבטיחים איומים ונוראים, והבננות שלי מבשילות מוקדם מדי אז ביומיים האחרונים של כל שבוע אני צריך לאכול בננות בשלות מדי שהן די מגעילות אפילו בשייק עם תמרים. דווקא ביום שישי התמזל מזלי, לאחר שלא מצאתי יותר תותי שדה בשוק הסיטונאי, מצאתי דוכן שלם שמוכן תותים דווקא בשוק האוכל בדיזינגוף סנטר. אז כנראה צריך להשקיע קצת יותר מאמץ בחיפוש פירות טובים.

שוב אני אומר, אל תילחצי, תחשבי על כך שעוד חודש מתחיל הקיץ, ויהיו המון סוגים של מנגו, המון סוגים של ענבים, אבטיחים ומלונים טובים, תאנים, ליצ'י, משמשים, נקטרינות, אפרסקים, דבדבנים!
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ירדן » א' אפריל 21, 2013 1:47 pm

לא קרה לי כזה מצב שפשוט נמאס לי לחלוטין מפירות. בערב, אחרי שאכלתי מספיק פירות וכשלא בא לי עוד מתוק מגיע בדיוק הזמן של סלט הירקות, אבל למחרת שוב בא לי פירות. קרה שנמאס לי לתקופה מפי מסויים אבל לא מפירות באופן כללי.

לדעתי קודם כל אל תבהלי :) לא בא לך פירות אז תאכלי פחות פירות ותשלבי יותר מבושל אבל תצמדי למבושל הפשוט והפחות ממכר. בלי פסטה, לחם או מאפים. בלי סויה, שמן, תבלינים, שום, בצל. בלי מזונות מעובדים או עתירי מלח כמו זיתים ועגבניות מיובשות. בלי דברים שיקהו את היכולת שלך להרגיש טעמים טבעיים וישפיעו על הכימיה של המוח שלך. תאכלי מרק, ירקות עמילניים, אורז, קינואה, עדשים. בשלי אותם עם ירקות ועשבי תבלין. הוסיפי בטטות או תפ"א מאודים לסלט הירקות. העיקר שלא יחסרו לך פחמימות, מה שיגרום לך אחר כך להתנפל על אגוזים וג'אנק.

אני בטוחה שתוך כמה ימים יחזור לך החשק לפירות מימיים, אין להם תחליף :D
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי ריטה » א' אפריל 21, 2013 7:27 pm

המממ...

אני מכורה לפחמימות לא טובות. שוקולד, מאפים למיניהם ואיתם גם בישולים קורצים לי כמובן - הטעמים עזים ומקהים את החושים..

אז יש את זה בבית, ולעיתים קרובות זה קורץ יותר מהפירות - לא בגלל שנמאס מהפירות..בגלל שההתמכרות עדיין קיימת!

עם זאת, עדיין בא לי פירות..והפרי שאני אוכלת הכי הרבה עכשיו הוא תפוזים. לפעמים חתוכים עם קיווי או פסיפלורה או אשכולית אדומה
לפעמים בשייק עם אותם פירות או אפרסקים או תפוחים או אגסים
זה מרווה ונעים לי .

לפעמים יותר קל לחמם משהו חם ומבושל ומוכן תוך דקה..מאשר לחתוך סלט או להכין שייק ב15 דקות - אבל אני לא מבלבלת את החשק/ההתמכרות עם המחשבה שנמאס..

הדבר היחיד שאולי נמאס לי, באופן אישי, דווקא תמרים. מתוקים לי מדי. דחוסים מדי. יותר מתוקים מאשר עוגת שוקולד או אפילו שוקולד...
זאת ההתמכרות מדברת... ככה אני רואה את זה.
גם היום בבוקר נכנעתי להתמכרות הזאת...אני מעדיפה לא לספר מה אכלתי...את כבר יכולה לנחש..

בצהריים המאוחרים כבר חזרתי לעצמי עם שייק תפוזים ואשכולית. בערב אחלתי סלט מעורבב עם בורגול ותירס (לא בדיוק מתאים אבל נחמד לפעמים)
עכשיו מכינה קצת תפוא עם בטטה לסיום היום.

די מחכה לארוחת הבוקר מחר - מלונים(:
ריטה

הודעהעל ידי אורנה » א' אפריל 21, 2013 8:36 pm

תודה רבה לכולם על התגובות המעודדות.
זה עבר לי היום בבוקר תודה לאל.
אני חושבת שהאוכל המבושל והמתובל שאכלתי בערב שישי, בילבל לי את הכל. (אני אוכלת לפעמים בשישי מבושל, אבל עד עכשיו הקפדתי לאכול לא מתובל מאוד, נניח השארתי לי חלק מהירקות בתנור ללא תיבול, רק בשבילי, במרק הוצאתי לי מנה לפני תיבול סופי וכן הלאה. הפעם אכלתי את מה שכולם אוכלים, אחרי המון זמן שלא, וזה כנראה השפיע עלי מאוד חזק)
ירדן, תאמיני לי, זה ממש מפחיד, אחרי שנה זו הרגשה שנשמטת האדמה מתחת לרגליים, זה לא כמו נפילה שקמים וממשיכים.

כמו שריטה אומרת, ההתמכרות לטעמים החזקים הרימה ראש לרגע, במיוחד כנראה על רקע פירות העונה שאינם מושכים במיוחד כמו שיונתן אמר.
היום חזרתי למלון פפאיה בננות תפוזים והיה טעים :P ועכשיו סלט ממש טעים בלי חסה, לא בא לי חסה היום, במקומה שמתי סלרי, נבטי חמניות, פטרוסיליה ועלי בייבי
זה כנראה לא מגיע לכמות הירוקים כמו ראש חסה, אבל ככה יצא

תודה לכולם, זה כל כך חשוב שאתם כאן תמיד
אורנה

הודעהעל ידי ירדן » ב' אפריל 22, 2013 5:20 pm

רק מראה כמה כוח והשפעה יש לדברים האלו עלינו...

העיקר שחזרת לעצמך :D
סמל אישי של המשתמש
ירדן

תגיות נושא

מזונות ממכרים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], YandexBot ו 4 אורחים