אייכות הפירות

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: אייכות הפירות

הודעהעל ידי אורנה » א' אפריל 28, 2013 8:33 pm

ברחה לי ההודעה, בקיצור
ניסיתי שוב את סוג המלון שעשה לי צריבה -הפעם בשייק, היה מעולה
אבטיח לא קר, לא עושה לי כאב ראש, אבל כן משהו כמו בחילה, תחושה לא טובה בבטן, חושבת שזה מהכמות העצומה(2.5 ק"ג בערך) אולי אני אתרגל בסוף לכמות.
יש עכשון מלונים קטנטנים אורגניים בעדן ירוקים בחוץ כתום מנגו בפנים - מדהים.

היום היתה ארוחת ערב מקורית :P
ק"ג אבטיח
אחרי חצי שעה - שייק מ5 בננות וראש חסה
אחרי חצי שעה סלט עגבניות שרי מלפפונים פלפל אדום צנוניות ופטרוסיליה
איזה תזונה מדהימה, פשוט כיף
אורנה

הודעהעל ידי דנה » ב' אפריל 29, 2013 8:23 am

גם אני מרגישה ממש מנופחת אחרי אבטיח אבל אחרי חצי שעה בערף זה עובר ומרגישה אנרגטית :] ,אני מעריכה כי אני עוד לא רגילה לאכול כמות גדולה של אבטיח שברובה מים.. למרות שאם מלון זה יותר קל לי כי אולי יש בו פחות יותר מים מאשר באבטיח..
דנה

הודעהעל ידי מאיה » ב' אפריל 29, 2013 1:30 pm

אני יכולה לאכול כמויות גדולות מאוד של אבטיח... בלי להרגיש מנופחת... כבר הגוף שלי התרגל לאכול כמויות כמויות של פירות.....
זה פשוט האיכות של הפרי, הבשלות שלו, או היתר בשלות שלו- הגוף שלי מגיב ממש לא טוב לחומרי הדברה ופירות שהם בוסר או שכבר התחילו תהליך ריקבון, זה ממש אני צריכה לתפוס את הפרי בזמן וללמוד מתי בדיוק לאכול ואיך לבחור פירות, בינתיים האבטיחים האורגניים שאכלתי למרות שלפי הקרטריונים לא היו לגמרי כמו בספר, עברו ממש טוב לעומת האבטיחים הלא אורגניים...
יכול להיות שזה כלי טוב לדעת מה טוב לגוף או לא , זה ממש מורגש חזק כבר....
מאיה

הודעהעל ידי ריטה » ב' אפריל 29, 2013 3:45 pm

מעניינות התגובות שלכן לאורגני לעומת לא
כי אני (אולי עדיין) לא מרגישה בהבדל.
חייבת לומר שכנראה שלא קונה אורגני כלל. קונה בשוק הכי זול באיזור שלי - יש בו גם את המבחר הגדול ביותר של פירות וירקות באיזור שלי.
אין לי מושג מאיפה להזמין פירות או ירקות אורגניים.
אבל בינתיים לא מרגישה רק עם מה שאני אוכלת.

האם זה בגלל שאני עדיין אוכלת מבושל וגם שוגה לעיתים במעובד?

אני יודעת שהעיכול כן מושפע כשאני נופלת - וגם הפנים - די מהר.
ריטה

הודעהעל ידי אורנה » ג' אפריל 30, 2013 9:31 pm

ריטה,
אני לא חושבת שאצלי האורגני או לא משנה כל כך(כנראה עדיין לא הגעתי לניקוי מספיק)
למשל המלונים הגדולים האליפטיים לא אורגניים - כשאני אוכלת אחד(בערך ק"ג וחצי אחרי קילוף וניקוי גרעינים) יש לי את תופעת הצריבה, לעומת זאת בדיוק אותה כמות ואותו מלון בשייק - אין לי.

אבטיח, גם אורגני (שאני קונה) וגם לא אורגני(בעלי קונה) בכמות ממש גדולה, מעל שני ק"ג עושה לי בחילה וקר מהמקרר עושה לי כאב ראש. עוד לא ניסיתי אבטיח בשייק, בינתיים הורדתי את הכמות, ק"ג לא עושה לי בחילה, אז נעלה בהדרגה.

בכלל רוב הפירות שלי לא אורגנים.

גם אני אוכלת מבושל בשישי בערב (לפעמים מצליחה לדלג) מעובד לא נוגעת כבר שנה, תודה לאל. זה גבול כמו להפסיק לעשן מבחינתי.
אורנה

הודעהעל ידי ריטה » ה' מאי 02, 2013 7:29 am

אורנה, לגבי האבטיח הקר וכאב הראש
אולי הבעיה עם ה'קר'
כמו ששותים מים קרים ממש טיפה מהר מדי - זה גורם גם כן לכאב ראש
ועם אבטיח זה כנראה מגיע עם הכמות..הרבה קר..ולא קשור אם אורגני או לא

כנראה השלב הבא שלי, לפני מציאת אורגני - להפסיק מעובדים - זה יהיה מאבק.
(בתור אחת שבאה מהתמכרות כללית לאוכל - ועדיין נלחמת בזה)
ריטה

הודעהעל ידי אורנה » ו' מאי 03, 2013 10:25 am

בדיוק ריטה, ניתחת את זה כמו שאני(כנראה לא הייתי ברורה)
הקור עושה את כאב הראש והכמות את הבחילה והתחושה הלא טובה בבטן
ולכן אני לא מקשרת את זה לאורגני או שאינו אורגני
אלא לרגישיות אחרות פרטיות שלי

מאוד כדאי להוריד לגמרי אוכל מעובד מהתפריט, אפילו תגבירי אוכל מבושל לתקופה, רק לא מעובד, פשוט חבל.
ואם ממש בא לך תבטיחי לעצמך שאת הולכת לבשל לך משהו בריא יותר, זה יעזור לוותר על המעובד
אורנה

הודעהעל ידי מאיה » ו' מאי 03, 2013 12:58 pm

לגמרי לאכול מבושל ולא מעובד! ירקות מאודים, מבושלים, ואם צריך גם קינואה, אבל להימנע לגמרי ממעובד

יכול להיות שגם הכאבי ראש נובעים שזאת לא העונה של האבטיחים, קראתי איפשהו שהעונה מתחילה מיוני או אפילו יולי.... ושהאבטיחים שלפני הם לא בשלים , ואנחנו בעצם אוכלים פירות בוסר
אני מאז שהתחלתי לאכול אבטיחים קשה לי להפסיק כי זה ממש נעים לי , זה מזון מאוד אידאלי בשבילי עם כל הקלילות שלו והמים והמתוק:) אני נתקלת לפעמים בתחושה כזו כמו של "סוטול" כזה שמרגיש לי מזה שהפרי לא בשל , אבל גם לא בטוח...
מאיה

הודעהעל ידי אורנה » ו' מאי 03, 2013 2:14 pm

טוב נראה לי שגמרתי עם האבטיחים עד העונה
אני יושבת עכשיו עם בחילהה, תחושה לא טובה בבטו, חולשה שממש אין לי כוח לזוז וגרפטסים עם טעם של ביצה סרוחה, סליחה על התאור.
כל מה שאכלתי היום היה חצי אבטיח ב10 וחצי בבוקר (הוא היה קר, אבל לא מאוד, הוצאתי אותו מהמקרר כמה זמן לפני)כחצי שעה אחרי האכילה התחילה ההרגשה הגרועה מאז זה הולך ומחמיר.

אז או שזה מהאבטיח או שתפסתי איזה וירוס בטן ואני חולה.

באסה נוראית אני כל כך אוהבת אבטיח
אורנה

הודעהעל ידי ירדן » ו' מאי 03, 2013 5:26 pm

כשרק התחילו להגיע אבטיחים התכוונתי לחכות ולא לקנות עד שבאמת תהיה העונה אבל בסוף לא התאפקתי ולהפתעתי יצא לי לאכול כמה ממש ממש טובים, בעיקר כאלו מאורכים עם קליפה כהה מאוד שהביאו לי מהצפון. אחר כך במשך כמה שבועות האבטיחים שקניתי היו חלקם טובים וחלקם מעפנים, וכשהתעקשתי לאכול את המעפנים כי לא רציתי לזרוק הרגשתי את ההשפעה השלילית של זה אחרי האכילה, בעיקר כעייפות. השבוע קניתי אבטיחים טובים מאוד ולא היו לי שום תופעות לא נעימות גם באכילה של כמות מאוד גדולה.

אני אוכלת בעיקר פירות לא אורגניים אבל מוצאת דרכים להגדיל את כמות האורגני על ידי ליקוט עירוני על פי העונה של פירות כמו שסק, תותי עץ, תאנים, קאריסה, סברסים ותמרים טריים (ראיתי גם עץ אפרסק אבל הפירות עוד לא בשלים) וגם אני מקבלת מידי פעם פירות, בעיקר ענבים והדרים, מגינות של אנשים שאני מכירה שלא כל כך אוכלים פירות. לאחרונה שמתי עין על עץ משמשים ענק באיזו גינה לא רחוק ממני וכשהם יהיו בשלים אם אראה שהם לא ממש נקטפים אז אשאל את בעלי הבית אם אני יכולה לקטוף...
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הקודםהבא

תגיות נושא

גינון, ריסוס

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, Google [Bot], YandexBot ו 3 אורחים