צום מיצים

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

צום מיצים

הודעהעל ידי Stavs » ד' אפריל 24, 2013 11:18 am

שלום,

מאכילת ג׳אנק משוועת, הפכתי לרואו נאמנה שרק חופצת בבריאות אמיתית.
לפני כמה ימים קראתי עוד ועוד על צום המיצים הידוע לשמצה.
קראתי שדרוש חודש ויותר כדי שזה באמת יניב פירות.

רציתי לדעת מה אתה חושבים ויודעים על הנושא.
מה המטרה בכך? במשך כמה זמן? אילו מיצים והאם רק סוג אחד של מיץ?

מודה מודה מודה מראש;)

P.S ירדן את פשוט אדירה!
Stavs

Re: צום מיצים

הודעהעל ידי יונתן » ד' אפריל 24, 2013 2:49 pm

צום מיצים הוא לא משהו שאנחנו מקדמים במסגרת התוכנית שלנו. אני מניח שרוב האנשים מבצעים צום מיצים במטרה לעשות "ניקוי" ואז לחזור לאורח החיים הרגיל שלהם. אם את נמנעת מג'אנק ואוכלת הרבה פירות וירקות חיים, התוצאות לא ייאחרו לבוא ואין כל צורך בצום הזה. שימי לב גם שהמיצים נחותים יותר מבחינה תזונתית מפירות שלמים, כך שלטעמי זה צעד לאחור ממה שאת עושה עכשיו.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

Re: צום מיצים

הודעהעל ידי ירדן » ד' אפריל 24, 2013 3:30 pm

למרות שזה השתרש בשפה המונח "צום מיצים" אינו נכון והוא בעצם סותר את עצמו. צום הוא הימנעות מוחלטת ממזון (כולל מיצים) תוך כדי שתיה של מים טהורים ומנוחה מוחלטת של הגוף והנפש, כך שאולי יותר נכון לקרוא לזה "דיאטת מיצים" או "ניקוי מיצים" או משהו כזה :)

הרעיון מאחורי זה הוא שהמיצים קלים מאוד לעיכול וספיגה, וכשלא מושקעת אנרגיה רבה בעיכול (אין ממש מה לעכל במיצים, הספיגה היא די מיידית) נשארת יותר אנרגיה לתהליכי ניקוי. זה לא שהמיצים מנקים אותנו אלא שלגוף יש יותר יכולת לנקות את עצמו.זה גם אחד הרעיונות מאחורי תזונה של פירות וירקות שלמים. כאשר אוכלים את המזונות הטבעיים לנו, שלעומת כל המזונות האחרים הם קלים ומהירים לעיכול ולא משאירים אחריהם הרבה פסולת מטבולית ורעלים, כך יש לנו יותר אנרגיה לפעילות היומיומית הפיזית והשכלית וגם לניקוי של רעלים שהצטברו ברקמות.

יש אנשים שעושים "ניקוי מיצים" לאורך חודש או יותר אבל גם שבוע-שבועיים או אפילו כמה ימים בוודאי יעשו השפעה מסויימת במידה ואחר כך ממשיכים עם תזונה טובה. אבל זה לא רק המיצים עצמם אלא ההימנעות ממזונות אחרים. אם אדם שאוכל מזון מהחי או ג'אנק טבעוני יעשה "ניקוי מיצים" אז הגיוני שלאחר כמה ימי גמילה הוא ירגיש טוב, אפילו טוב מאוד. זה לא בגלל שפתאום הגוף שלו נקי אלא כי הוא נמנע מכל אותם מזונות שיש להם השפעה רעה על הגוף שלו. זה גם משהו שקורה לאנשים שעושים "ניקיון אביב" עם תפריט מוגבל של אורז ומש. הם לא באמת מגיעים למצב של ניקיון עמוק של כל הרעלים שהצטברו ברקמות לאורך שנים אלא הם מרגישים הרבה יותר טוב כי הם פשוט נמנעים מכל הזבל שהם אכלו קודם ומפחיתים את כמות הרעלים שנכנסת לגוף.

אין לי נסיון אישי עם "ניקוי מיצים" ואני חושבת שיותר מכמה ימים יכול לגרום לירידה תלולה מידי במשקל כי לא סביר שניתן להגיע לכמות מספקת של קלוריות רק ממיצי פירות וירקות (בדרך כלל סוחטים סוגים שונים של פירות, ירקות ועלים ירוקים). אם עושים את זה לשלושה-ארבע ימים, כפי שעושים בכל מיני סדנאות בארץ, אז זה לא נורא אבל אני לא חושבת שהייתי מצליחה לעשות את זה לאורך זמן מבלי לאבד יותר מידי ממשקלי ולהרגיש חוסר אנרגיה אלא אם כן הייתי שותה כמויות באמת אדירות של מיצי פירות. גם אם לאדם יש משקל עודף לא מומלץ לו לרדת במשקל במהירות. בנוסף לזה יתכן מאוד שחוסר הקלוריות, כפי שקורה גם בדיאטות דלות קלוריות אחרות, יביא להתנפלות על המקרר בסיום ה"ניקוי" וחזרה למשקל הקודם.

היות שהסיבים הם חלק חשוב מהמזון והם הכרחיים לבריאות מערכת העיכול ולשחרור איטי של הסוכרים לדם אני באמת לא חושבת שיש הכרח או עדיפות לתוכנית כזאת של מיצים בלבד. עדיף לאכול פירות וירקות במצבם השלם ובצירופים נכונים או לעשות מונו של שבוע-שבועיים עם פרי מסוג אחד בלבד ולהמשיך לאחר מכן בתזונה נכונה אבל מגוונת יותר.

דווקא רציתי כמה פעמים לעשות מונו מיץ תפוזים למשך כמה ימים אבל כל פעם החזקתי פחות מיום אחד כי עד שהגיע הערב כבר הייתי רעבה בטירוף והרגשתי צורך ללעוס משהו. מיצי הדרים שונים ממיצים אחרים כי יש בהם גם סיבים, אבל חשוב למצוא הדרים בשלים ומתוקים ולא חומציים מידי. סחיטה של פירות וירקות אחרים משאירה את כל הסיבים בצד כפסולת מבוזבזת וזה חבל כי מדובר מחלק חשוב מהמזון ולהעדרות שלו יש השפעה על הבריאות.

סתיו, תודה רבה :D
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

תגיות נושא

מיצים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot ו 2 אורחים