עייפות

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

עייפות

הודעהעל ידי יותמבל » ש' אפריל 27, 2013 12:30 pm

שבת שלום לכולם!
רציתי לשמוע אתכם - מאז שעברתם ל811 יש לכם נפילות אנרגיה במשך היום?
קורה שאתם בשעות צהריים מרגישים שאתם חייבים לישון?
כי היום בבוקר לדוגמה, פתחתי את הבוקר ביוגה, לאחר מכן ארוחת בוקר של מלון, 6 בננות, ובערך כעשרה תמרים.
לכאורה המון אנרגיה, בסביבות ה1500 קלוריות (לפי הכרונומטר), כל התנאים לערנות מובטחת!
אבל הפלא ופלא, שעה אחרי זה אני נשכב במיטה לקרוא ספר ואני תוך רבע שעה מרגיש שאני חייב לישון.

מה דעתכם?
יותמבל

Re: עייפות

הודעהעל ידי יונתן » ש' אפריל 27, 2013 1:45 pm

כחייל אני מניח שאתה ישן פחות ממה שאתה באמת רוצה, ונאלץ לקום כל בוקר עם שעון מעורר. זה לא משנה כמה דלק (מזון) דחפת לגוף שלך כל עוד לא הטענת את מצברי האנרגיה (שינה). רוב האנשים מתמודדים עם החוסר הזה בשינה באמצעות חומרים מעוררים כמו קפאין וניקוטין, שגורמים לגוף להגיב על חשבון מאגרי האנרגיה ומנגנוני חירום, ומובילים בסופו של דבר לאינספור בעיות בריאותיות. אם כואב לך לקום בבוקר, סימן שאתה צריך להמשיך לישון.

וכמובן, שים לב שאתה אוכל פירות איכותיים. אני זרקתי ארגז מלונים לפני שבועיים בגלל שהם גרמו לי להתקף אלרגיה ולחוסר אנרגיה.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי יותמבל » ש' אפריל 27, 2013 1:51 pm

האמת שבדרך כלל אני ישן בערך שבע שעות בלילה וזה מספיק לחלוטין ועדיין זה קורה לי לפעמים.
הלילה ספציפית נאכלתי ע״י יתושים ובאמת לא ישנתי כ״כ טוב אז אולי זה בגלל זה.
אולי זה באמת קשור לטיב הפירות, אבל אין לי יותר מדי ברירה.
יותמבל

הודעהעל ידי דנה » ש' אפריל 27, 2013 3:16 pm

אתמול אכלתי מלון,והרגשתי עקצוצים קטנים בעור למשך זמן קצר אבל זה עבר יחסית מהר..לא יודעת אם זה בגלל המלון ..
אבל בגלל שזה עוד לא העונה אז יכול להיות שאכלתי מלון עם כימיקלים..
דנה

הודעהעל ידי ירדן » ש' אפריל 27, 2013 6:50 pm

תזונת 811 כשהיא נעשית בצורה נכונה (מספיק קלוריות, דל שומן, פירות בשלים, מספיק עלים ירוקים, שינה מספקת, שמש, פעילות גופנית, צירופי מזון טובים, ללא עודף סטרס) מאוד מעלה את רמות האנרגיה. למה זה קורה:

המוח שלנו צורך כ-10% מהאנרגיה והבלוטות והאברים צורכים כ-20% מהאנרגיה. כ-70% מהאנרגיה שלנו הולכת לפעילות היומיומית ולעיכול. בתזונה רגילה העיכול עצמו דורש כ-50%-40% בממוצע מהאנרגיה הזמינה לנו ומזרימת הדם, מה שמשאיר כ-30%-20% לפעילות יומיומית. אבל כשאוכלים מזון מאוד קשה לעיכול או בצירופים קשים לעיכול כמות האנרגיה שהולכת לעיכול יכולה לעלות גם ל-60% ואפילו 70% וזה בא על חשבון האנרגיה הזמינה לנו לתפקוד יומיומי. כאשר עוברים לתזונה שלא דורשת כל כך הרבה אנרגיה לעיכול נשארת הרבה יותר אנרגיה לפעילות היומיומית ולשרירים. פירות מעכלים בזמן הכי קצר ובצורה הכי יעילה ופשוטה ולכן אנשים שעוברים לתזונה הזאת ומבצעים אותה כמו שצריך מרגישים עלייה גדולה ברמות האנרגיה.

ירידה ברמת האנרגיה כן אפשרית בתחילת הדרך כשמסתגלים לתזונה, חווים תסמיני גמילה או עושים טעויות תוך כדי למידה.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי eilon » א' אפריל 28, 2013 3:53 am

היי יותם, אישית לא אכלתי מספיק קלוריות במשך הרבה מאוד זמן והייתי רזה, ובמצב הזה לא יכולתי לישון יותר מ4 שעות בלילה. נראה שהגוף השתמש באדרנלין כדי להישאר ערני, כנראה בכדי לחפש מזון.
בפעם הראשונה שאכלתי ביום כ3000 קלוריות, במקום פחות מ 1500 כפי שהייתי רגיל, הדבר הראשון שקרה לי זה שישנתי 9-10 שעות ברציפות (וישר רצתי לדווח לחבר'ה על התופעה :lol: )
אז אחרי לפחות חצי שנה שישנתי לא יותר מ4 שעות ברצף, ואז התחלתי לצרוך יותר קלוריות, במשך ארבעת החודשים האחרונים אני מוצא עצמי ישן המון. הכי הרבה שקרה לי זה 16 שעות. הרבה פעמים 10-12. זה מה שקורה אחרי תקופה ארוכה שחיים על אדרנלין (וזה מתיש)

אז מבחינתי כשאתה מספר לי שבארוחה אחת אכלת יותר מ1000 קלוריות, בצורה זמינה מאוד לגוף, זה רק נשמע סביר שתהיה עייף כדי שהגוף יחלים ויבנה את עצמו
אני יודע שמבחינתך זה בעיה לישון יותר מדי כי יש הרבה עבודה בצבא, אבל אם איכשהו היית מצליח לנוח יותר מהרגיל לפחות בתקופה שאתה בונה משקל ושריר, זה יהיה טוב
אצלי אפילו הופיעו כאבים בשרירים הרבה פעמים (מבלי להתאמן), ואז הייתי ישן מלא שעות וכשהייתי מתעורר זה כבר לא היה, והגוף בונה את עצמו יום אחרי יום. ואתה גם תעלה במשקל עם הזמן וההתמדה באכילה :)
אז אני חושב שמתי שאתה יכול לנוח, תנוח. אם אתה יכול ללכת לישון מוקדם מאוד, גם אם אומרים שאתה עצלן או מגזים, תתעלם. ובהמשך ארוחות כאלו עם הרבה סוכר דווקא יעשו לך חשק לרוץ או משהו אחר. נסה לאכול סדיר כמה חודשים עם לילות מוקדמים ותראה איך זה יגרום לך להרגיש
eilon

תגיות נושא

עייפות

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, Google [Bot], YandexBot ו 8 אורחים