שמש עזה ומקדם הגנה

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

שמש עזה ומקדם הגנה

הודעהעל ידי Stavs » ש' מאי 04, 2013 5:05 pm

אני לא מספיק זמן בתזונה הזו כדי שאצטרך שעות חשיפה מול השמש כדי להישרף.
מה עליי לעשות בינתיים לעניות דעתכם? איך לשמור על העור וספציפית על הפנים?
אציין שמאז ומתמיד, כשאני חשופה לשמש יוקדת- העור שלי מאדים, מתנפח ועליו חספוס שכזה.
לגבי צבע העור, אינני אוהבת את עורי כהה ממה שהוא...

רב תודות
Stavs

Re: שמש עזה ומקדם הגנה

הודעהעל ידי ירדן » ש' מאי 04, 2013 10:21 pm

קודם כל חשוב להתחיל להיחשף מאוד מאוד בהדרגה כדי למנוע אדמומיות. ההדרגתיות תתן לעור זמן להסתגל. אחרי החורף כדאי להתחיל מחמש דקות ביום או אפילו פחות למי שמאוד רגיש ולהגדיל את זמן החשיפה בהדרגה ולעולם לא עד למצב שהעור הופך אדום.

במשך שנים התרחקתי מהשמש, שמתי מסנני קרינה וגם פיתחתי סוג של אלרגיה לשמש שבאה לידי ביטוי אחרי כמה דקות של חשיפה בצורה דומה מאוד למה שאת מתארת. בסופו של דבר היה לי חסר בויטמין D שעלה מעט מבעזרת תוסף ואז החלטתי לשנות את כל הגישה שלי לשמש. היום אני מאוד נהנית מהשמש ומרגישה כמה זה משפיע עלי לטובה נפשית ופיזית. זה מצחיק כי תמיד אהבתי צבע עור לבן וניסיתי להשאר כמה שיותר לבנה על ידי מריחת קרם הגנה ועכשיו אני מתה על העור השזוף שלי. אני חושבת שכל אדם לא משנה כמה פירות וירקות הוא אוכל חשוב שיצא לשמש לפחות חצי שעה ביום.

בחנויות הטבע אפשר למצוא מוצרים טבעיים פחות או יותר להגנה מהשמש או מוצרים שהם קצת פחות רעילים מהמוצרים הרגילים. גם חמאת קוקוס ושיאה אמורות לתת הגנה מסויימת אבל לא ידוע לי כמה צריך למרוח ולכמה זמן ההגנה נמשכת. אם את הולכת להיות זמן ממושך בשמש אז כדאי שתשימי כובע, לבשי חולצה ארוכה (לא הכי נעים בקיץ אבל עדיף על להישרף) ושבי בצל.

אך השאלה החשובה ביותר היא האם יש לך מחסור בויטמין D?!
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

תגיות נושא

מוצרי היגיינה וקוסמטיקה טבעיים, חשיפה לשמש

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, Google [Bot] ו 6 אורחים