זקוקה לעצות :))

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: זקוקה לעצות :))

הודעהעל ידי חוה » ה' מאי 09, 2013 6:33 pm

הי,
את הקפה והקולה הפסקתי לפני בערך חצי שנה ובאמת היו אז כמה ימים עם כאבי ראש רציניים (משהו שאני בכלל לא מכירה ...) ועייפות גדולה (אבל טובה) שאכן נכנעתי לה בהבנה.
עכשיו זו ממש חולשה פיזית.
אם זה לא יעבור עד תחילת השבוע, אבקש מרופאת המשפחה הפניה לבדיקות דם - מקווה שלא חסר לי כלום. פעם היה לי חוסר רציני של B12 וגם אז הייתה חולשה.
לגבי התמרים- האם להשרות זו המלצה שתקפה לכל הפירות היבשים בכלליות? האם זה כדי להכניס להם מים או סיבה אחרת?
כמה מים היית ממליץ לי לשתות ביום?
תודה !!
חוה

הודעהעל ידי יונתן » ה' מאי 09, 2013 7:38 pm

מחסור ב-b12 בהחלט עלול גרום לעייפות בלתי מוסברת, ואם שאר הגורמים תקינים בהחלט כדאי לעשות בדיקות דם.

ההשריה במים של התמרים נועדה לרכך אותם כדי שהבלנדר יטחן אותם למרקם אחיד בקלות רבה יותר. אפשר גם להשרות תמרים או צימוקים במים ואז לשתות את הנוזל, וכך להימנע מהנטייה של הפירות היבשים להידבק לשיניים. זה גם נחמד בתור משקה אנרגיה.

אין לי המלצה ספציפית לגבי כמות המים שאת צריכה לשתות, זה תלוי בעיקר כמה מים את מפרישה בזיעה מפעילות גופנית. אין צורך לשתות מים רק כי יש המלצה ל-12 כוסות ביום, אבל אם את מרגישה צמאה - תשתי. בתקופה כזו, שיש הרבה פירות עשירים במים כמו מלונים ותותים, אני כמעט ולא מרגיש צורך לשתות, אלא אם כן הלכתי שעה בשמש. בימים שאני אוכל פירות פחות מימיים, כמו בננות או אפילו פירות יבשים, אני בהחלט מרגיש צורך לשתות יותר. אם השתן שלך שקוף ואת משתינה יותר מ-15 פעם ביום, סביר להניח שאת שותה יותר מדי.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי חוה » ה' מאי 09, 2013 7:42 pm

תודה :)
חוה

הודעהעל ידי חוה » ה' מאי 09, 2013 8:37 pm

מה הייתם ממליצים לבקש בבדיקת דם-
ספירה
B12
מה עוד???
חוה

הודעהעל ידי ירדן » ה' מאי 09, 2013 8:48 pm

בדיקת דם של בי12 רצוי לעשות אחת לשנה-שנתיים. גם אם החולשה שלך תעבור כדאי בכל זאת שתבדקי את הרמה בעיקר כשאת יודעת שכבר היה לך מחסור בעבר. בקשי מהרופאה על הדרך גם ויטמין D, לא קשור לחולשה אבל חשוב לא פחות. בקשי ספירה, כימיה, פריטין וברזל (חסר עלול לגרום לחולשה), ויטמין B12 וויטמין D.

רוב האנשים מיובשים. זה נגרם בגלל אכילה של מזונות יבשים, מייבשים ורעילים ומאחוזי שומן גוף גבוהים (ככל שיש יותר רקמת שומן כך אחוז המים בגוף יורד). בכל מקרה מה שנכון לאדם מסויים לא בהכרח נכון לאדם אחר. שתי מים על פי הצורך האישי שלך ולא על פי הכמות שמישהו אחר החליט שכך צריך. שתיה מוגזמת של מים עלולה להביא להיפונתרמיה (תת נתרן בדם) וזהו מצב מסוכן שאחד הסימפוטמים שלו הוא חולשה.

עוד משהו לגבי עניין הקלוריות. אם תכניסי את הנתונים האישיים שלך לאתר הזה- http://space-cn.co.il/drdean_calc.asp?id=38 תוכלי לראות שעל פי ה-BMR שלך (רמת המטבוליזם הבסיסי במנוחה מוחלטת) + הפעילות הגופנית שאת עושה (אני רשמתי פעילות ממוצעת) דרושים לך כ-2100 קלוריות ליום בשביל לשמור על המשקל שלך. אם תזיני משקל נמוך יותר כדי לדעת כמה עליך לאכול בשביל לרדת במשקל תראי שעדיין פחות מ-1900 קלוריות הם מעט מידי עבורך. כמובן שלא מדובר במדע מוחלט אלא בהערכה (אני למשל כדי לשמור על משקל שלי אוכלת יותר קלוריות ממה ש"מומלץ" לי). יש מקום להתאמות אישיות בהתאם למסת השריר (מסת שריר גבוהה מעלה BMR), אחוזי השומן בגוף ולסוג המזון (כי למשל לפחמימות ומזונות עתירי סיבים יש אפקט תרמי גבוה לעומת שומנים ולכן הגוף משתמש ביותר קלוריות למטבולזים שלהם ובעצם פחות קלוריות נשארות כאנרגיה זמינה ולאגירה) וכמובן שדיאטות עבר מורידות את רמת המטבוליזם הבסיסי אבל במקרה כזה הדרך לתקן את המצב היא פעילות גופנית ועלייה במסת שריר ולא צמצום הקלוריות.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי חוה » ה' מאי 09, 2013 9:22 pm

תודה רבה :)
חוה

הקודם

תגיות נושא

פירות בשלים, מים, איך מתחילים?

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 6 אורחים