חילבה

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

חילבה

הודעהעל ידי מאיה » ה' מאי 09, 2013 11:36 am

מה דעתכם על חילבה?
בעבר הייתי מנביטה את הזרעים ואוכלת כנבטים, זה כן עושה ריח לגוף אפילו לאחר הנבטה
השאלה היא אם באמת יש יכולות חיזוק וניקוי או שזה סתם בולשיט ואם מקפידים על התזונה כמו שהיא לא צריך כל מיני כאלה ?
מאיה

Re: חילבה

הודעהעל ידי יונתן » ה' מאי 09, 2013 11:50 am

לאף מזון אין יכולות חיזוק וניקוי. הגוף מנקה את עצמו אם אנחנו מעניקים לו את התזונה הנכונה. גם אני הייתי נוהג להנביט חילבה וזה היה די נחמד, ולא זכור לי שזה השפיע על ריח הגוף. אם זה ממש טעים לך אין מניעה לאכול, אבל אל תצפי לסגולות מיוחדות שלא ניתן לקבל מפירות וירקות חיים.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי מאיה » ה' מאי 09, 2013 2:15 pm

אני לגמרי רואה בפועל שזה ככה- שאם נותנים לגוף היזדמנות לנקות את עצמו , הוא מנקה...
לכן גם העניין שלא לאכול ישר על הקימה ודווקא לחכות איזה כמה שעות ואם אפשר לעשות איזו פעילות גופנית מאוד עוזר אח"כ לניקוי של הגוף
סתם, חשבתי עוד איזה נבט להוסיף, אבל לי הוא כן משפיע על ריח הגוף....
מאיה

הודעהעל ידי ירדן » ה' מאי 09, 2013 7:56 pm

עקרונית השימוש בחילבה ברפואת הצמחים הוא להורדת רמות סוכר ושומנים בדם ולהגברת ייצור חלב אם ולא ל"ניקוי". אם הגוף מגיב בריח חזק זה מראה שהוא מנסה להיפטר מהחומר שהכנסנו אליו כך שאפשר להגיד שזה תהליך ניקוי, ניקוי מהחילבה עצמו... ;)

קטע מעניין מתוך הרצאה של לורן לוקמן בנוגע לנבטים ולתזונת אן ויגמור:
http://www.youtube.com/watch?v=UtldooNv ... creen&NR=1

אני מידי פעם קונה נבטי אלפלפה/חמניה בשביל הכיף אבל לא אוכלת אותם באופן קבוע או בכמות גדולה כפי שהייתי עושה בעבר. אם מתחשק לך להוסיף נבטים לסלט אז עשי זאת בשביל הגיוון והטעם ולא בשביל אי אילו תכונות מיוחדות.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » ה' מאי 09, 2013 9:44 pm

זה אומר על כל ירק או פרי שמוציאים ריח רע בהפרשות שלנו הגוף מנסה לנקות אותם? כלומר שהם לא טובים לנו ? כי גם צנון זה ככה ואספרגוס, וגם פאפיה עושה ריח לא משהו, אז צריך להימנע מהם?
מאיה

הודעהעל ידי ירדן » ו' מאי 10, 2013 7:04 pm

הכוונה היא בעיקר לשום, בצל, תבלינים חזקים. אספרגוס לא נראה לי שאכלתי אי פעם ולא זכור לי שצנון עשה לי ריח אבל צנון הוא ירק חריף כך שבכל מקרה מומלץ לא להרבות באכילה שלו או אפילו להימנע. פפאיה לא עושה לי שום ריח. אכילת פפאיה עושה לך ריח של פפאיה בזיעה?
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » ו' מאי 10, 2013 9:01 pm

לא, גם צנון לא, זה יותר בשתן גם אספרגוס
מאיה

הודעהעל ידי eilon » ש' מאי 11, 2013 4:42 am

בשנה שעברה אכלתי הרבה שומנים כידוע, ועשיתי ניסוי עם אכילת נבטי חילבה (גם נבטים ממש גדולים כמו שמוכרים בחנויות), וחוויתי את עניין הריח, וגם הרזתי בטירוף בוואת אחת אז הפסקתי לאכול אותם
אולי הם באמת עושים משהו למטבוליזם.
חברנו מהערוץ של fruitandstrength ביוטיוב מתנסה בימינו עם נבטי חילבה... חפשי אותו ביוטיוב :)
eilon

הודעהעל ידי ירדן » ש' מאי 11, 2013 7:31 pm

לא שמתי לב לריח של פפאיה אצלי בשתן וצנון לא אכלתי בטח כבר כמה שנים אבל פפאיה לא אמורה להיות בעיה בכל מקרה.

מה שכן עשו לי ריח חזק לשתן היו הפטריות שאכלתי לפני איזה חודשיים. כשהתחלתי לעשות 811 הפסקתי לאכול פטריות בכלל כי הן כבר לא נראו לי כמו אוכל והן קשות לעיכול בגלל המבנה הכימי שלהן אבל אחרי למעלה משנתיים שלא אכלתי פטריות ראיתי סרטונים וקראתי שפטריות מייצרות ויטמין D אם הן נחשפות לשמש וזה עשה לי חשק לאכול פטריות. אני נמצאת הרבה בשמש כך שחסר לא מטריד אותי אבל איכשהו כל המחשבות בנושא עשו לי חשק לטעם של פטריות וגם סקרן אותי לנסות לשים פטריות בשמש (כי הפטריות בארץ מגודלות בחושך) ולראות איך זה משפיע על הטעם והמרקם שלהן כי בכל זאת להרבה אנשים יש חסר בויטמין הזה ואכילת פטריות שנחשפו לשמש יכולה אולי להיות חלופה טובה לתוסף או לפחות כתוספת ליציאה לשמש. קריס קנדל אומר באיזה סרטון שלו שניתן לחשוף את הפטריות לשמש לאיזה יום-יומיים וזה יגרום לייצור ויטמין D בהן. בכל מקרה היה לי טעים מאוד גם הפטריות הטריות וגם אחרי חשיפה לשמש לכמה שעות ואכלתי אפשר להגיד די הרבה וזה עשה לשתן שלי ריח חזק של פטריות. ניסיתי את זה עוד פעמיים ותמיד היה הריח.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי רני » א' מאי 12, 2013 7:26 pm

שום ובצל לא מומלצים למתרגלי מדיטציה בהודו משום שהריח שלהם נישאר בגוף הרבה זמן וזה גוזל את תשומת הלב מהמדיטציה.
פטריות אני יודע שיש אנשים בהודו שגם לא ממליצים (פטריות מאכל הן קרובות משפחה של ה-magic mushrooms וזה סוג של סם)

לגבי חילבה - לא יודע אם זה קשור, אבל אני אוהב עמבה. אני גם אוהב אננס.
אני מאמין שמה שאנו נימשכים אליו כנראה עוזר לגוף שלנו, לבריאות שלו.
רני

הבא

תגיות נושא

צמחי מרפא, גינון

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 5 אורחים