בצל שום ופלפל

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

בצל שום ופלפל

הודעהעל ידי vita » ג' מאי 14, 2013 10:23 am

היי
אני יודע שתבלינים ודברים כמו בצל שום ופלפל חריף מגרים את הלשון, אבל אני רואה בסרטונים של כריסטינה וגם של מייגן אליזבט שהן משתמשות לפעמים בדברים כמו בצל ירוק בצל רגיל ולפעמים אפילו בפלפל חריף ושום
השאלה שלי זה כמה זה באמת מזיק עם הסלט בערב אני אכניס חצי בצל או כמה בצלים ירוקים זה באמת משמעותי ? כי נראה שהן בריאות מאוד ועדיין אוכלות לפעמים דברים ספייסים.
vita

Re: בצל שום ופלפל

הודעהעל ידי ירדן » ג' מאי 14, 2013 2:31 pm

זה מעבר להשפעה על בלוטות הטעם. לתבלינים חזקים, בצל, שום ופלפל חריף יש השפעה על כל הגוף. הגוף עושה מאמצים להיפטר מהם בהקדם האפשרי ולכן מפריש ריח רע, דמעות וריר ממערכת העיכול. בצל ושום גם מכילים חומרים אנטיביוטיים (אנטיביוטי = נגד חיים) שמפרים את האיזון בין החיידקים הטובים לרעים במעיים ובנוסף משפיעים לרעה על ייצור הבי12. אבל רק אם נמנעים לתקופה ארוכה מכאלו דברים אז באמת אפשר להבחין עד כמה הם לא טובים לנו.

קשה לענות עד כמה זה באמת מזיק. זה עניין יחסי. לשים בסלט כמה גבעולים של בצל ירוק (רק החלק הירוק) זה יותר טוב מלשים בצל יבש, ואם תאכל בצל יבש או שום פעמיים בשבוע זה יותר טוב מלאכול אותם כל יום. ומן הסתם תזונה שמרובה בפירות וירקות, גם אם יש בה בצל ושום, עדיין טובה הרבה יותר מתזונה שדלה בפירות וירקות.

אין לי מושג כמה מייגן וקריסטינה בפועל אוכלות ביום יום כאלו דברים והאם זה רק מידי פעם בשביל הגיוון, אבל בסופו של דבר כל אחד מחליט עבור עצמו עד איפה מתאים לו לקחת את התזונה הזאת או מה ה"וויתורים" שהוא עושה בשביל לעזור לעצמו להתמיד. כלומר, אם לשים מעט בצל או שום עוזר לך להתמיד עם התזונה הזאת ולאכול סלטים גדולים יותר אז לך על זה אבל אם ההוספה של כאלו חומרים תיצור אצלך חשק לעוד דברים מתובלים וחזקים ותקשה עליך להימנע ממזון מבושל ומתובל אז זה יהיה חבל.

סרטון בתרגום לעברית על שום (ובצל ותבלינים)-
http://www.youtube.com/watch?v=xqtVWlw-5yM
(מומלץ לכולם לצפיה)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי יונתן » ג' מאי 14, 2013 2:33 pm

למרות המתכונים המלהיבים שלהן, עדיין הרוב המכריע של מה שהן אוכלות זה ארוחות מונו פשוטות, אבל אתה יודע שאנחנו לא מאמינים בהכול או כלום. כמה שתאכל יותר פירות וירקות ככה יותר טוב. כמה שתאכל פחות מבושל ופחות חומרים שמגרים את בלוטות הטעם, ככה יותר טוב. אם את מרגיש שאתה צריך "לרמות" קצת מדי פעם, מכל סיבה שהיא, זה ממש לא משמעותי ולא הולך לפגוע בכל היתרונות הרבים של התזונה.

בכל מקרה, דע לך שהימנעות לתקופה מסוימת מהמזונות האלה תגרום לבלוטות הטעם שלך כבר לא להנות מהם. אני מתקשה היום לאכול אפילו עירית, כי הטעם שלה יותר מדי חזק לטעמי. ולפני ה-811 לא אכלתי עירית כי הטעם שלה היה לי חלש מדי!
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי אורנה » ג' מאי 14, 2013 3:12 pm

בעניין דומה - זייתים
אף פעם לא נמשכתי באופן מיוחד לזייתים, אם היה על השולחן לפעמים הייתי אוכלת אחד או שניים, פעם ב...

בפסח הכנתי מתכון שכלל זייתים שחורים, פתאום נורא בא לי לטעום זית, הפסקתי אחרי 20
ומאז אני מתה על זייתים, רק שחורים ורצוי המקומטים האלה, כמובן שהם מפוצצים במלח וטבולים בשמן

יש לכם רעיון למה, מאיפה צץ לי החשק לזייתים שחורים? מה יש בהם?
ואיפה אפשר לקנות זייתים כאלה ללא מלח ושמן?
אורנה

הודעהעל ידי יונתן » ג' מאי 14, 2013 3:32 pm

אין בהם שום דבר יוצא דופן פרט למלח ותבלינים אחרים, הם פשוט טעימים לך ולכן החשק. תאמיני לי שאני מבין, זיתים היו אחד המאכלים האהובים עלי והייתי אוכל זיתים עם כל סנדוויץ', תבשיל או סלט. ריח של זיתים היה גורם לי לרייר. מה לעשות, טעמים חזקים עושים לנו חשק.

אני לא יודע אם אפשר לקנות זיתים ללא מלח ושמן, וגם אם היה אפשר, הם מרים ולא ממש אכילים ללא הכבישה, כי קוטפים אותם לפני שהבשילו. עקרונית ניתן לאכול את הזיתים הבשלים ישר מהעץ, כשהם שחורים ומצומקים, אבל גם אז טעמם לא כל כך טוב, ואחרי שניים שלושה זיתים תרגישי שדי מיצית. מאחר שאבותינו השתמשו בזיתים לייצור שמן לתאורה ולא למאכל, סביר להניח שלא טרחו לטפח בעצי הזית את התכונה הזו.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי אורנה » ג' מאי 14, 2013 4:34 pm

הבנתי. בקיצור לא לגעת.
אורנה

הודעהעל ידי vita » ד' מאי 15, 2013 10:42 am

תודה על התשובות המפורטות (:
vita

תגיות נושא

מזונות ממכרים