איך החיים שלכם השתנו עקב המעבר ל-18.10.10

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: איך החיים שלכם השתנו עקב המעבר ל-18.10.10

הודעהעל ידי vita » א' מאי 19, 2013 8:42 pm

אני עומד ממש בפני דילמה כי אני ממש בהתחלה של הזריקות אפילו לא חודש ואני הבנתי שהגורם לריח הפה שכל כך מטריד אותי זה בעצם בגלל האף המנוזל שלי מהאלרגיה אני ממש לא יודע מה לעשות לעשות את הזריקות לא לעשות את הזריקות מה ההמצלמה לדעתכם ותוך כמה זמן רואים שינוי עם התזונה לגבי האלרגיה הנזרלת האפצ'י ?
vita

הודעהעל ידי יונתן » א' מאי 19, 2013 10:27 pm

עם הזריקות לקח לי בערך שנה לראות תוצאות, שזה בעיקר הפחתה בתדירות התקפי העיטושים, אבל האף נותר סתום. אחרי שהפסקתי עם הזריקות התדירות שבה ועלתה. כשעברתי לתזונה באופן מוחלט השינוי היה כמעט מיידי, ובמשך אותו קיץ האף היה פתוח, והייתי בטוח שאני אצטרך למצוא שימוש אחר לכל מלאי הטישו שלי. לצערי בסתיו חזרה לי הנזלת, וכשאני אוכל פירות לא טובים זה גורם לי להתקף עיטושים.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי vita » ב' מאי 20, 2013 10:32 am

יונתן היה לך בעיות של ריח פה כי אצלי זה בעייתי האף שלי מנוזל אפילו בכמויות קטנות ואז זה פשוט עובר בגרון וזה יוצר אצלי ריח פה ממש לא נעים על בסיס תמידי ידוע לך מה אפשר לעשות בנושא?
vita

הודעהעל ידי יונתן » ב' מאי 20, 2013 10:38 am

לא הייתה לי בעיית ריח פה. אתה יכול לנסות לקנות שמן אתרי אקליפטוס או מנטה (אפשר למצוא בכל סופרפארם) ולהזליף על הטישו, לי זה עוזר לפתוח את האף ולהפחית את הגירוי.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי יותמבל » ב' מאי 20, 2013 4:54 pm

התזונה ריפאה לי רגישות בשיניים שהייתה לי (לא הייתי מסוגל ללעוס תמרים) שבעקבותיה התחלתי להשתמש במשחת שיניים סנסודיין.
היום אני כבר לא משתמש במשחה (בכלל, גם לא באחרות) ולועס תמרים כמו גדול (:
למרות שהיום השיניים שלי קצת רגישות בצד אחר, יכול להיות שזה בגלל אפרסקים/נקטרינות?
יותמבל

הודעהעל ידי ירדן » ב' מאי 20, 2013 5:57 pm

איזה כיף לשמוע שעברה לך הרגישות לתמרים :)

לא נראה לי שזה דווקא בגלל האפרסקים או הנקטרינות אבל תן לזה קצת זמן, יתכן שגם זה יעבור.

אם אתה אוכל הרבה תמרים אז חשוב שתצחצח שניים בצורה יסודית כי לתמרים יש נטיה להידבק מאוד לשיניים בגלל שהם יבשים, ומזון שנדבק לשיניים מספק קרקע טובה לחייידקים. החיידקים מייצרים פסולת חומצית שפוגעת בשיניים ויכולה ליצור רגישות אם ישנה נסיגת חניכיים.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי יותמבל » ב' מאי 20, 2013 8:17 pm

אני דווקא נוטה להאמין שזה כן בגללם כי חלקם אולי לא מאה אחוז בשלים..
עם אפרסקים ונקטרינות קצת קשה לזהות .
וזה מספיק פשוט לצחצח טוב בבוקר ובערב?
יותמבל

הודעהעל ידי eilon » ג' מאי 21, 2013 2:33 am

היי יותם "הפגזתי בתמרים" כמה חודשים ברצף כידוע ומהנסיון שלי כדאי לצחצח שיניים כמה פעמים ביום ולא לתת לפה "לעמוד עם שאריות" ולאפשר לחיידקים לעשות את שלהם במשך היום.
לא חייבים להיות היסטרים ולהכנס ללחצים ולחשוב על השיניים כל הזמן, אבל בהחלט כדאי לצחצח לפני או אחרי ארוחה עם הרבה סוכר או מבושלת.
הסיבה לצחצוח לפני ארוחה היא כדי לא להאכיל חיידקים רעבים שכבר נמצאים על השיניים, ואחרי ארוחות כדי להסיר שאריות מזון.
אישית אני לא מצחצח גם לפני וגם אחרי,
אלא אם אני מתכוון לאכול פירות ואני מרגיש שהפה לא נקי מספיק אז אני מצחצח לפני הפירות כדי לא להאכיל חיידקים בסוכר,
ואם אני אוכל המון מבושל או שותה מיץ ירקות אז אלו מאוד נדבקים לשיניים (יותר מפירות) אז אחרי ארוחות כאלו אני מצחצח
יוצא לי לצחצח 2-4 פעמים ביום, תלוי בארוחות. וחוץ מזה אני מרגיש עם הלשון אם השיניים שלי חייבות ניקוי דחוף או שהן עדיין במצב סביר :D

מאוד כיף לשמוע שעברה לך הרגישות לתמרים, גם לי היה בדיוק אותו דבר בהתחלה ואח"כ זה עבר, אז הייתי מלא תקווה שגם לך זה יצליח
eilon

הודעהעל ידי אורי » ג' מאי 21, 2013 11:18 am

דוקא אצלי דומני שכשאני אוכל רק פירות, אני בקושי צריך לצחצח שיניים, ואפילו כשזה תמרים יבשים. מספיק שאני שוטף את הפה חזק היטב. אך זה בתנאי שהפירות בשלים.
הצורך לרחוץ שיניים הוא בעיקר מדברים מבושלים.
לצערי למדתי על בשרי הרבה בנושא השיניים והחניכיים, ויש לי בנושא הזה הרבה דברים שיכולים לתרום לאחרים. אך השעון לא מתחשב וממשיך להתקדם. בהזדמנות..
אורי

הודעהעל ידי קיצי » ג' מאי 21, 2013 11:59 am

VITA, בעניין נזלת אלרגית - הייתי אלרגית לקרדית ולכל מיני צמחים. לקחתי תרופות נגד אלרגיה במשך שנים (אנטי-היסטמינים) וזה לא כל כך עזר. מה שכן עזר היה טיפול הומיאופתי קלאסי. מאז יש לי קצת נזלת כשאני פוגשת קרדיות, וזהו. שווה בדיקה בעיני :)
קיצי

הקודםהבא

תגיות נושא

מוצרי היגיינה וקוסמטיקה טבעיים, שיניים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 9 אורחים