הנבטת אזוקי ושעועית

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: הנבטת אזוקי ושעועית

הודעהעל ידי יונתן » ג' מאי 28, 2013 2:08 pm

אורי, כפי שהסברנו בשרשורים אינספור לאדם מאוד דומה לך, ולכן לא ברור לי למה יש לחזור על הדברים, הפליאו היא תזונה מאוד ערטילאית, ואין כמעט הסכמה על שום דבר שם. הם נגד אומגה 6 מהצומח, אבל בעד אומגה 6 מהחי, הם נגד דגנים, אבל בעד אורז, הם נגד מזון מעובד, אבל בעד קפה ושוקולד וכן הלאה. אז באמת אם תיקח בן אדם שאוכל רק ג'אנק ותתן לו מסגרת תזונתית יותר מצומצמת ותגיד לו לעשות פעילות גופנית, סביר להניח שהוא יהיה יותר בריא, אבל ברגע שאתה מתחיל לשים דגש מוגזם על בשר ושומן, אז יש לכך סכנות בריאותיות חמורות, ואם לא קראת את הוידוי הבא, בהחלט מומלץ:
http://30bananotleyom.com/811-blog/182- ... paleo-guru
התזונה השנייה בטיבה אחרי 811 היא תזונה טבעונית דלת שומן בסגנון קמפבל, אסלסטיין, ברנרד וחבריהם, ובשום אופן לא פליאו. אם את מתקשה למצוא פירות טריים זו האופציה הכי טובה בשבילך. אם אתה מתלונן על הריסוס בפירות בזמן שאתה אוכל מוצרי חלב, שזה המזון הכי רעיל עלי אדמות, אז אתה כנראה פשוט מחפש סיבות להמשיך עם המנהגים הרעים שלך. אל תצפה מאתנו לעודד את זה.

אתה אומר שדעאל שלו לא סימפטי בגלל שכאשר ביקשת ממנו בעצמך שיסביר לך את ההגיון מאחורי הפליאו הוא נפנף אותך בגסות. הוא לא מביא שום נתונים ושום עובדות, אלא רק תיאוריות ודעות אישיות. בכל אחת מהאקסיומות של הפליאו יש סתירה. כמו שאמרתי הם נגד אומגה 6, אבל צורכים אותו בכמויות. הם טוענים שהאדם הקדמון לא היה מסוגל לעכל את הפירות הקדמונים, אבל בשר רקוב וקשה כאבן לא הייתה לו שום בעיה לעכל. לא מר קדמוני ולא הוויקיפדיה שממנה אתה מצטט הם סמכות תזונתית.

ולהזכירך, עוד לא עשית אפילו יום אחד בחייך 80/10/10, אז לא ברור לי למה אתה מחשיב את עצמך כמוסמך להטיף מה בריא ומה לא.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי eilon » ג' מאי 28, 2013 3:21 pm

אורי, אין ספור שבטים שחיים על בשר, חווים התקפי לב בגילאים צעירים, אין על זה וויכוח.
מצד אחד אתה שם מכשלה של "אני לא קורא אנגלית", ואז מבקש לקרוא מחקרים? אני יודע שהרבה מהפליאו טוענים שיש אנשים שחיים טוב על בשר בשבטים נידחים וכו', אבל הם מצביעים על הרבה אנשים שדווקא נוטים ללקות במחלות לב, אז מבחינתי זה נקרא "מצוץ מן האצבע".

ובקשר אלי, ישנן אזהרות ברחבי הרשת לא לצרוך קוקוס לאנשים שסובלים מאסתמה או שיעול כרוני.
eilon

הודעהעל ידי אורי » ג' מאי 28, 2013 3:48 pm

אילון, אינני יודע מהיכן את לוקח ש"אין ספור שבטים שחיים על בשר, חווים התקפי לב בגילאים צעירים, אין על זה וויכוח.". לך לאתר של מיקי בן דור ותראה אם זה נכון או לא.

'אני יודע שהרבה מהפליאו טוענים שיש אנשים שחיים טוב על בשר בשבטים נידחים וכו', אבל הם מצביעים על הרבה אנשים שדווקא נוטים ללקות במחלות לב, אז מבחינתי זה נקרא "מצוץ מן האצבע".' - לא הצלחתי להבין איפה הם מצביעים על הרבה אנשים שנוטים ללקות במחלות לב.
אורי

הודעהעל ידי אורי » ג' מאי 28, 2013 3:49 pm

ירדן ויונתן
כתבתי תגובה ארוכה ליונתן, והיא לא מופיעה. אולי היא נתקעה באיזה מקום מתקלה טכנית באתר? אתם יכולים להציל אותה?
אורי

הודעהעל ידי יונתן » ג' מאי 28, 2013 3:55 pm

בוא נגיד שאני כבר יודע מה אתה הולך להגיד, ואתה יודע מה אני הולך לענות לך על זה, ונסגור את זה פה, כי באמת אין לי זמן לוויכוחים האינסופיים אתך.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי אורי » ג' מאי 28, 2013 4:44 pm

פתאום אני מגלה ש2 הודעות שלי לא נכנסו.
יש לכם תקלה באתר שהודעות לא נכנסות. אולי זה קורה כששנים מכניסים יחד הודעה. כי בשני המקרים, כשלחצתי על "שלח" ראיתי הודעה חדשה של אחד מהמשתתפים.
אורי

הודעהעל ידי אורי » ג' מאי 28, 2013 5:22 pm

אילון, אחרי שכתבתי תגובה ליונתן ומתקלה היא לא נכנסה לפורום, יצא לי הכח והחשק לכתוב אותה שוב. גם לך כתבתי קודם תשובה (על הודעתך המתחילה ב" בכל מוצר מן החי יש שומן רווי ואין דבר כזה "בשר רזה" כמו שאנשים אומרים. שומן רווי שמגיע מהחי מפריע לאינסולין וכן מעודד סוכרת".) ופתאום אני מגלה שהיא לא נכנסה. בכל מצב אני מקווה שאינך חושב שיש לי פה איזשהו אינטרס אישי לשכנע אותך או כל מישהו אחר. הנושא בכלל לא היה פליאו. הנושא המקורי היה שלדעתי האויב שלך ושלי (ובעצם של רוב האנושות) זה לא שמן ככלל, אלא אומגה 6. ושהאומגה 6 הטעה את כולנו, לסבור שהשומן הוא האויב. נכנסנו לפליאו בדרך אגב בגלל הערתה של ירדן על קדמוני, והשבתי לה, אך לא זה היה עיקר הנושא. לא איכפת לי לדבר על זה, אך רק אם זה בראש פתוח, וכמו שכתבת קודם.
כל מטרתי, להראות את בעיית האומגה 6, ובפרט לאנשים הסובלים כמוך. חושבני שאם תדע שהוא הבעייתי ואיך הוא עושה זאת, זה מאוד מאוד יסייע לך.
אנשי 811 מרגישים טוב, וחושבים שזה בגלל שאין להם שומן, אך זה לא בגלל זה, אלא בגלל שאין להם אומגה 6.
בוא נתייחס כעת לשומן, כל שומן מחוץ לאומגה 6.
אני מביא הוכחה מהשבטים הציידים שהם לא חולים (זה גם לכך ששומן כללי הוא בסדר. אינני מביא את זה כעת לגבי הפליאו). אתה כותב שהם חולים. אתה יכול להוכיח זאת? אני מוכן להוכיח שהם לא חולים ממחקרים רבים. וכדי לקצר, הצעתי לך לראות הכל באתר של מיקי בן דור.
אגב, אני חייב פה לחזור על דבר אחד שכתבתי ב2 ההודעות שנעלמו. יונתן חושב שפליאו בעד אומגה 6 מהחי! לי זה חדש. אני יודע שהם נגד אומגה 6, מהחי או מהצומח. אלא שבחי זה מצוי מאוד מעט בבקר, ונמצא בעיקר בעוף. ובשר עוף באמת לא מתאים בפליאו המקורי. ולא נכנס פה לפליאו, אלא שברור כשאמרתי שטוב שומן רווי, זה לא שומן עוף, שבו יש המון לא רווי, בו ובביצים שלו. זה כן כולל שומן בשר ושומן חלב, שהם ממש שומן רווי או חד בלתי רווי, ורק מעט מאוד אומגה 6.
אני לא נכנס לנושא הקוקוס, כי כתבת לי כבר קודם שאינך רוצה בו כעת. ולכן גם לא בדקתי את מה שכתבת לגבי האסטמה (כי לי אין אסטמה, ולכן לפחות זה לא נוגע אלי. אך כן קראתי על הפלמיטית, וכתבתי לך מה דעתי על זה במבט ראשון). אני רק ממליץ שתחשוב איך לבדוק את השאלה מי האויב שלך, שומן בכלל או אומגה 6. אולי לקחת כמוסות אומגה 3 וכדו' – אינני נכנס לכך. הבאתי לך את הנתונים, ותשקול אותם אתה.
כשיהודי אחד גונב ואומרים שכל היהודים גנבים, אנחנו נזעקים איך מאשימים קבוצה בפשע של איש אחד. לדעתי 811 וגם אני ואתה, כולנו האשמנו בטעות את כל השומנים בפשע של האומגה 6. זה היה פשוט חשד בכשרים.

גם אם תרצה לדבר על הפליאו (אם נסכים שנינו לכנות וראש פתוח..), האם לא נראה לך עדיף לדבר על כל נושא בנפרד? לי נראה הגיוני יותר להמשיך עם האומגה 6, וכשנסיים אותו נעבור לפליאו אם תרצה.
אורי

הודעהעל ידי יונתן » ג' מאי 28, 2013 5:42 pm

בוא נדבר על אומגה 6. ספר לנו בבקשה מה בדיוק הבעיה עם אומגה 6? למה שומן רווי עדיף על אומגה 6? תן לנו מקורות מוסמכים לדבריך (לא מיקי בן דור), ותן לנו רשימה מסודרת של כמות האומגה 6 בכל המזונות מהחי שתיארת, לא הערכות שלך, אלא נתונים אמיתיים.

אחרי כל זה נשמח להביע את דעתנו בנושא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי אורי » ג' מאי 28, 2013 6:54 pm

תודה יונתן על שאתה מסכים לבדוק את הנושא. ואני מתכוין בשיא הרצינות - אין בדברי טיפה ציניות. כפי שכתבתי קודם, אני מודע לטעויות אנוש. אני טעיתי בעבר רבות ומן הסתם אטעה עוד הרבה בחיי. ובנושא הזה עצמו טעיתי . אין בדברים אלו הוכחות מתימטיות, ולכן רשת הטעות פרוסה מאוד לרגלינו. לכן אני שמח לבדוק את הנושא היטב, ולשמוע דעה אחרת שנאמרת מתוך מחשבה פתוחה.
שאלות לפני פתיחת הנושא לדיון:
א. האם אתה מוכן לדון פה באופן של אי ערבוב בין הוכחות רבות? וכלומר שאם הבאתי הוכחה ואתה פורך אותה מ2 נימוקים, בשלב ראשון אני לא מתייחס לכל הנימוקים שהבאת אלא לנימוק אחד, ולאחר שנסיים איתו נעבור לנימוק השני. אם זה לא כך, מניסיוני זה נראה בלגן לא יעיל, דו שיח של חרשים שלא יוצא ממנו מאומה. אני עונה על נימוק 1, ואתה מתווכח על תשובתי, אך לפני שמיצינו וסיכמנו מה יצא מנימוק 1, אתה שואל מה עם נימוק 2 ואז עוברים ל2, ובאמצע שמתדיינים על 2, אתה או מישהו אחר שואל שוב מה עם 1.
ב. האם אתה מוכן לקבוע נציג אחד מכם? זה פחות עקרוני עבורי אך זה חשוב לי. כי אפילו אם תענה חיובי לשאלה א, ראיתי מניסיוני שכל אדם חש אחרת. וכשיש 3 נציגים, לפחות אחד מהם מכליל את נימוק 2 ב1. וגם יכול לקרות שאני עונה לאחד והשני שואל שאלה שהתשובה אליה כבר כלולה בתשובתי לשואל הראשון, וזה מתיש להשיב שוב ושוב.
ובקיצור, מניסיוני דו שיח פורה הוא רק כשיש כללי סדר סבירים. גם כך הלוואי שבאמת נהיה פתוחים וכנים לשמוע דעות שונות, כי יש תמיד אי אובייקטיביות קשה. לאף אחד לא מתאים לומר שהוא טעה כ"כ, ושהוא הטיף לאחרים את טעויותיו וכו'. לכן עלינו לצמצם ככל הניתן את הבעייתיות בדיון מעין זה.
אורי

הודעהעל ידי יונתן » ג' מאי 28, 2013 8:54 pm

שני התנאים שלך לא מקובלים עלי.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הקודםהבא

תגיות נושא

תזונת האדם הקדמון, שומן

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], YandexBot ו 6 אורחים