האם אפתח מסת שריר(?)

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: האם אפתח מסת שריר(?)

הודעהעל ידי דנה » ו' מאי 24, 2013 2:24 pm

היי אוריה,כתבת שאת אינך אוכלת ירקות אלא רק כמיץ כי אינך מעכלת זאת?איך זה יכול להיות.? כלומר זה גורם לך לכאבי בטן? ממה שאבנתי אנך מעכלת תאית או סיבי ירקות.?
ומה עם דלעת שזה ירק פחות סיבי את אוכלת,וירקות מאודים? :)
דנה

הודעהעל ידי דנה » ו' מאי 24, 2013 2:25 pm

התכוונתי מוריה :-]
דנה

הודעהעל ידי ירדן » ו' מאי 24, 2013 4:11 pm

דנה, יש יוצאים מהכלל. אם הגוף שלך עוד לא יודע לאותת לך על רעב בגלל בעיות שהיו לך בעבר או שהקיבה שלך לא גדולה מספיק בשביל להכיל כמות נכונה של מזון שתספיק עבורך אז את חייבת להמשיך להקפיד לאכול מספיק כדי שלא תרדי שוב במשקל ולא לסמוך על מה שהגוף שלך אומר לך. אני בטוחה שבסופו של דבר הגוף שלך יגיע למקום מאוזן יותר ובריא יותר ויגיד לך באמת מה וכמה הוא צריך :D
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי דנה » ו' מאי 24, 2013 4:24 pm

תודה ירדן, גם אני כך מקווה,נכון שזה נכון להקפיד לכבד את הגוף בתחושות השובע ולהקשיב לגוף ,זה יכול להרשות אדם במשקל תקין אבל בגלל שאני בתת משקל אני צריכה לאכול קצת עוד יותר מתחושת השובע אד שכבר יגיע למשקל תקין למרות שאני עדיין שרויה במשקל נמוך..ואני חושבת כי אינני עוסקת בספורט להגדלת מסת שריר שהיה יכול להועיל לי מאוד אבל בגלל הלימודים אין לי ממש זמן,אקווה שבחופש הגדול אמצא זמן לעסוק ביותר ספורט מקצועי :]
דנה

הודעהעל ידי eilon » א' מאי 26, 2013 6:03 am

דנה את יודעת שגם אני הייתי בתת משקל עד לא מזמן, ואני יכול להגיד לך שמבחינתי יש הבדל רציני בין להרגיש "שובע" ללהרגיש "מלא".
אני עדיין מרגיש "מלא" בקלות, יכול לאכול 7 בננות ולהרגיש "מלא", אבל לא שבע.

אישית כשאני אוכל פירות, אז להרגיש שבע זה כשהגוף מתחיל להפריש חומרים במוח שגורמים להרגשה נעימה בכל הגוף. באוכל מבושל זה קורה הרבה יותר לאט ולכן יש מקום לאכול יותר מבלי להרגיש את האפקט של "שובע" (בניגוד ל"מלאות").
עם זאת, גם כשאני מתחיל להרגיש את ה"שובע" הזה, את הגלים הנעימים וההרגשה הנעימה מתפזרת בכל הגוף, אני עדיין יודע שיש לי עוד לפחות פי 1.5 או פי 2 מזון לאכול כדי להשלים את הארוחה, אז אני אוכל עוד כמה בננות למרות התחושות שתיארתי.

תראי, אפילו חצי שנה של "מתיחות קיבה" שכל פעם אני מנסה לאכול קצת יותר, עדיין לא גורמות לי להרגיש שבע בהתאם לרמת ה"מלאות" שלי, זה עדיין לא תואם בשום יחס, הקיבה עדיין קטנה יחסית למרות שכבר הכפלתי את הקיבולת שלה פי כמה וכרגע די טוב לי היכן שאני. אבל אני עדיין אוכל הרבה מעבר לקו שבו אני מסוגל ומרגיש "נוח". ולפעמים זה דורש שכנוע פסיכולוגי קטן, לספר לעצמי שהבבננה ה15 היא טעימה לא פחות כמו הראשונה, למרות שאני כבר מפוצץ :lol: אבל אח"כ יש לי אנרגיה "מטורפת" לספורט ואני לא רעב עד לארוחה הבאה
ידוע לי שהרבה אומרים שלא צריך לכפות על עצמך ולא צריך להאביס כמויות של מזון ולאכול יותר מדי ו"בלה בלה בלה"... מצטער על הניסוח, פשוט מבחינתי זה ככה. כי אילו הייתי מקשיב לזה לא הייתי מעלה במשקל, אז לא יכול להרשות לעצמי.
ואם אנשים אומרים לי שאני אוכל המון ואיזה משוגע והאם אני בכלל הולך לשירותים אחרי כ"כ הרבה בננות, אז אני עונה שאני לא אוכל יותר מדי אלא אוכל מספיק לצרכי גופי, וזהו.
חוץ מזה מי מבטיח שהגוף שלי סופג את כל מה שנכנס דרך הפה? אף אחד אחר לא יכול להבטיח לי, אז אני מוסיף "אקסטרה" על הרגשתי הפיזית. ואני חושב שהמשקל שלי יציב ולא הוספתי או הורדתי כלום בשבועות האחרונים. רק שיפרתי את היכולות הספורטיביות וגם מבנה הגוף משתנה כל הזמן (שריר במקום שומן), אבל המשקל כבר די יציב על 65
eilon

הקודם

תגיות נושא

פעילות גופנית, חלבון

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], YandexBot ו 7 אורחים