Detox, היתכן?

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Detox, היתכן?

הודעהעל ידי eilon » ה' מאי 23, 2013 11:07 am

היי
אני רוצה לשאול על תופעות שאני חווה ותוהה אם זו יכולה להיות תגובת ניקוי של הגוף או משהו אחר
הופיעו לי 2 כתמים בגודל של כחצי ס"מ על העור, באזור של מע' העיכול. אחד בין האזור של הכבד לתוספתן, ואחד נראה שקרוב לכבד או לכיס המרה (אני מדבר על העור שמעל האיברים הללו ולא על האיברים עצמם, וזה גם יכול להיות מעל המעיים, אך התכוונתי לנקודות ציון שתבינו בערך על אילו אזורים אני מדבר)
הכתמים נראים כמו מכה, בצבע כחול-אדום כזה. הם התחילו בתור פצעים שחשבתי שהם חצ'קונים אבל הסימנים הכחולים הללו לא עוברים כבר חודשיים ואפילו יותר
הם פשוט נמצאים שם... בקושי משתנים או לא משתנים כלל. האם יכול להיות שהגוף פולט כל מני דברים ישירות מן המעיים אל העור הסמוך כדי להיפטר מרעלים מהעבר? זו תופעה משונה מאוד
ותופעה אחרת זה פצעונים בגוף, כמעט ולא בפנים, רק בפלג גוף עליון. לא משהו חריף, לא ממש אקנה, אך נראה שהגוף מנסה להיפטר ממשהו, אינני יודע ממה בדיוק.

וכרגיל אם אני אוכל מזון שומני מרוכז אז מיד יוצאים לי מלא-מלא פצעונים קטנים, וגם אם המזון הזה היה בכמות ממש מגוחכת! נגיד ניסיתי לאכול 3 זרעוני חמניה מונבטים, זה בקושי כמה מיליגרמים :) אכלתי אותם ותוך כמה שעות מלא פצעונים קטנים
לפני חודשיים גם ניסיתי קצת טחינה וגם ישר מלא פצעונים
מאז אני כבר לא מנסה שום דבר מאלו, ויש לי הרבה פחות תופעות.

יש לכם רעיונות לגבי שתי התופעות הללו? מה העניין של הגוף שלי עם שומן... והאם יכול להיות שכיום הוא דוחה שמנים ורעלים שהצטברו בעבר?

לאחרונה גם זוגתי הפסיקה לצרוך שומנים גלויים כי היא רואה שזה עושה לי טוב, אנחנו אוכלים כמעט אותו הדבר רק שהיא מעזה לאכול גם אבוקדו וטחינה
אחרי שבוע שהיא לא נגעה בטחינה ואבוקדו פתאום יצאו פצעונים שבחיים לא ראינו כאלה.
ההשערה שלי היא שכאשר הדם מפסיק להיות סמיך מכל השומנים, אז זה מאפשר לגוף להתנקות בצורה הרבה יותר טובה, ונוזלי הדם והלימפה זורמים הרבה יותר בחופשיות, וכך הגוף נפטר מרעלים ביתר קלות. היתכן?
eilon

Re: Detox, היתכן?

הודעהעל ידי מיכשי » ה' מאי 23, 2013 7:34 pm

אם זה לא עובר לדעתי תיגש לרופא
מיכשי

הודעהעל ידי אורי » ה' מאי 23, 2013 8:56 pm

ערב טוב אילון. בספרות כתוב שאומגה 6 מגביר חומרים מגבירי דלקת. הדלקת היא תגובה חיסונית חיובית, אלא שאם הוא בעודף הוא פוגע בגוף עצמו. וכמו כל דבר, דרוש שיהיה איזון. לכן יש בגוף חומרים מגבירי דלקת, ולעומתם יש חומרים נוגדי דלקת. כשאנו אוכלים מאוזן, הגוף מסתדר יופי. אך כשיש עודף גדול מאוד של צד אחד, העסק מתחיל לצאת משליטה. והמחלות שהגוף תוקף את עצמו הן רבות (האלרגיות. וכל המחלות האוטואימוניות, כסכרת סוג 1 וקרוהן, וכו' וכו' רשימה ארוכה מאוד).
דומני שגם האסתמה היא תגובה חיסונית חסרת פרופורציה של הגוף נגד עצמו. יתרה מזאת, יותר ויותר מתקבל הרושם שהדלקת היא בין הגורמים הבסיסיים למחלות העולם המודרני. וכלומר, שאם אנו אומרים שההשמנה ועודף קמח וסוכר לבן ושמני אומגה 6 (ועוד גורמים נוספים), הם הגורמים העיקריים למחלות העולם המודרני, הכוונה לא שדברים אלו גורמים ישיר להתקפי לב, אלא שהם גורמים לדלקת, והדלקת גורמת לכל הבעיות (לא תאמין, הדלקת גורמת להשמנה, וההשמנה גורמת לדלקת וחוזר חלילה. הדלקת גורמת ללחץ דם ולהתקפי לב ולסוכרת וסרטן).
וכשיש התפרצות של מערכת החיסון, נוצרות תגובות שרשרת מסובכות, שהן כבר לא רק דלקת ופגיעות של מערכת החיסון בגוף, אלא מין כאוס שקשה להחזיק בו ראש ולהסביר מי בדיוק נגד מי. אך לפחות ידועים סימנים של מה שקורה בהתפרצות מערכת החיסון, כך שגם בלי להבין בדיוק למה הסימנים מתרחשים, אך יודעים שהם באים בעקבות תגובה חיסונית מוגזמת. אני לא בטוח, אך עומד בזכרוני שגם פצעונים כלולים בסימנים אלו.
היום נושא האומגה 6 כגורם דלקת, נחשב לאחד הדברים החשובים ביותר. גם מומחים אלטרנטיביים שבעיקרון לא איכפת להם כ"כ מחלבון מהחי כשלעצמו, חוששים ממנו בגלל החומצה הארכידונית שבו. זו חומצה הנוצרת מאומגה 6, והיא זו שעושה דלקת. כך שגם אם אדם רגיש ימנע מאומגה 6, אך יאכל חומצה ארכידונית, יזיק לעצמו מאוד, שהוא פושט את גרונו לרוצח עצמו. חומצה ארכידונית נמצאת ברוב השומנים מהחי, ובעיקר בחלמוני ביצים, איברים פנימיים וסרדינים.
ישנם אנשים בעלי רגישות יתרה לאומגה 6. לפעמים הם למרבה הצער מתים מאוד מהר, ואלו הצעירים שהולכים בגיל 30-40 מהתקף לב או שבץ. ולפעמים דוקא הם ברי המזל, כי מכיון שהם כ"כ רגישים, הם לומדים מגיל צעיר להזהר באוכל, ודוקא הם מאריכים ימים בנעימים. כולי תפילה שכולנו נכלל בסוג האחרון. ולכן כה חשוב לי להפנות את תשומת לב הציבור (ובעיקר האנשים הרגישים) לנושא זה.
אורי

הודעהעל ידי אורי » ו' מאי 24, 2013 7:25 am

בוקר טוב
ראיתי שכתבת בשרשור אחר שהיה לך חולשה חזקה. בכל מה ששמעתי על האומגה 6, זה אחד מהדברים המודגשים עליה. שהיא תוקעת את המיטוכונדריות בשרירים.
אצלי כשאני אוכל שומן, אין תופעות אלרגיות של מערכת החיסון (למעט שיוצאים לי יבלות וקשקשים. אך זה לפחות אחרי כמה ימים מאכילת השומן. וכן יש לי נקודות אדומות זעירות בעור, ולא בדקתי עדיין אם יש לזה קשר לשומן), והבעיה העיקרית היא חולשה עצומה. וזה לא קורה בשומן רווי ולא בחד בלי רווי. בעבר לא חשבתי שיש לזה אולי קשר לסוג חומצת השומן, וחשבתי שזה בעיה של "שומן" סתם, כמו קושי לעכל שומן מחמת חוסר אנזימי ליפאז או חוסר מיץ מרה וכו', או שהשומן סותם משהו בדם. אך תמיד ידעתי ששמן זית יותר נסבל, וגם הרגשתי ששמן פשתן יותר טוב. לאחר שקראתי על האומגה 6, בדקתי את תכולתו בשמן זית ושמן פשתן, וראיתי שבהם הוא בריכוז נמוך בהרבה. אך בכל זאת יש בו כמעט 10% אומגה 6 (http://nutritiondata.self.com/facts/fats-and-oils/509/2)
בעבר כשהייתי אוכל רק כף שמן סויה שילמתי ביוקר בחולשת רגליים. בקושי יכלתי לעמוד. אח"כ כשניסיתי קוקוס, הגעתי ל60 ג' ויותר ליום ובמשך תקופות ארוכות, וללא כל חולשה! וכך עם שמנים נוספים עם תכולה דלה באומגה 6.
ליתר דיוק, כדי להיות מדעי, עלי לציין שלא ניסיתי את כל סוגי חומצות השומן הקיימים, והאומגה 6 היא חלק ממשפחת חומצות השומן הרב בלתי רוויות, שגם אומגה 3 נכללת בהם. אך ככלל, שומן רווי וחד בלתי רווי לא עושים שום בעיה, וכשאכלתי רב בלתי רווי היו בעיות. כשבדקתי מה יש ברב בלתי רווי שאכלתי, התברר שזה אומגה 6, אך עדיין יתכן תיאורטית שגם אומגה 3 תהווה בעיה, וכן יתכן תיאורטית שיש חומצות שומן ממשפחות הרווי והחד בלתי רווי שלא ניסיתי ושיעשו לי בעיה. אמנם זה לא מסתבר לי בכלל, אך במדע לא קובע ההיגיון אלא הניסיון. כשאנסה אקווה לזכור לדווח. דווח גם אתה.
רק בריאות!
אורי

הודעהעל ידי eilon » ו' מאי 24, 2013 10:48 am

https://www.youtube.com/watch?v=ZZzuPAD0_F8
זה על שמן קוקוס. בין היתר הוא גם מציג שם את ההשפעה הזניחה של שמנים צמחיים כדוגמת הקוקוס והפשתן על גורמי דלקת
אז יכול להיות שקוקוס לא גורם לדלקת ולתגובה רצינית בשימוש לטווח קצר, אך לטווח הארוך, לטענת הד"ר מהסרטון, זה לא כ"כ בריא.
eilon

הודעהעל ידי ירדן » ו' מאי 24, 2013 3:38 pm

פצעים על העור יכולים לנבוע מעומס על מערכות פינוי הרעלים של גוף. כשהגוף מנסה לפנות יותר רעלים ממה שהכליות והכבד מסוגלים להתמודד איתם חלק מהרעלים מופנים אל העור בלית ברירה. בעיות עור ופצעים יכולים להיות גם כתגובה אלרגית.

אין לי מושג מה יכולים להיות הכתמים האלו אבל לדעתי אם זה לא יעבור בזמן הקרוב כדאי לך ללכת לרופא לפחות רק כדי לקבל איבחון ומשם תוכל לחקור את הנושא בעצמך.

אסתמה היא מחלה על רקע אלרגי ודלקתי. לעודף חומצות שומן מסוג אומגה 6 יש השפעה גדולה אבל גם למזונות מסויימים שיוצרים בעצמם תגובה חיסונית, ובוודאי שיש קשר בין שניהם. לא משנה מה הסיבה אצלך אם יש לך תגובה פיזית שאתה יכול לקשר אותה ישירות למזון ספציפי אז לדעתי אתה צריך להימנע ממנו לתקופה מסויימת ובעוד כמה חודשים לנסות לאכול ממנו שוב.

עצם זה שגם לבת זוגתך יצאו פצעים לאחר הימנעות של שבוע אולי באמת קשורה למה שכתבת:
ההשערה שלי היא שכאשר הדם מפסיק להיות סמיך מכל השומנים, אז זה מאפשר לגוף להתנקות בצורה הרבה יותר טובה, ונוזלי הדם והלימפה זורמים הרבה יותר בחופשיות, וכך הגוף נפטר מרעלים ביתר קלות. היתכן?

זה נשמע הגיוני אבל אני לא באמת יודעת כי בכמות קטנה לא נראה לי שצריכה להיות בעיה אבל אולי זה כן משפיע. אולי ברגע שהיא נמנעה משומנים נוצר מצב של פינוי טוב יותר ואז כשהיא החזירה את השומן הפינוי הפך איטי יותר וחלק מהרעלים פונו דרך העור. אם זה נכון אז אולי גם אצלך זה המצב עכשיו ואתה מפנה הרבה רעלים אחרי שנים שהייתי חולה ובמצב גופני לא טוב.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי eilon » א' מאי 26, 2013 6:59 am

היי ירדן
מצאתי סרטון אצל אדם מ- rawsomeliving שמתאר שהוא עבר תקופת ניקוי ממש קשה, הוא העלה 2 סרטונים שמוקדשים לנושא הדיטוקס. הוא מדבר בעיקר על הופעת סימנים על העור, ואצלו בנוסף לכתמים היה גם עור כחול ומתקלף ודלקתי ואנשים שאלו אותו מה יש לו וכו'
ואחרי כמה חודשים זה עבר לו. אבל הוא 100% RV ומתאמן בטירוף

לגבי הוצאת רעלים... במקרה שלי יש המון המון רעלים כי עברתי ילדות די קשה. חולה ברצף עד גיל 16-17, מלא אנטיביוטיקה כל שנה, רוב החיים, ואז גם נפצעתי בצבא ובאישפוז נפגע לי הכבד (זמנית) בגלל משככי כאבים שהיום כבר לא נמכרים כי נמצאו מסוכנים מאוד. ממש נורא כמות ה"תרופות" שנכנסו אלי.
אם כל החולירע הזה עדיין תקוע אצלי במערכת אז לא פלא שקשה לכבד ולכליות להיפטר מעודפי רעלים. ואולי חלק מהרעלים חייבים להיות מפונים דרך העור? אולי חלקם הצטברו שם ברקמת השומן. או כמו שהגוף נפטר מכהל וחומרים אחרים- קודם כל דרך הריאות
אני זוכר שהרופא בבקו"ם אמר שעם רשימה כזו ארוכה של אלרגיות ובעיות אני צריך להיות בקבר ולא בלשכת הגיוס... איזה הומור יש לרופאים אה? :)

טוב, לאט לאט נעשה את המיטב

סתם בשביל המחשה גראפית, תראו את ההבדל בין סרום הדם לאחר צום, לבין אחרי אכילה של ג'אנק פוד שומני.
תמונה
eilon

הודעהעל ידי דנה » א' מאי 26, 2013 2:51 pm

אולי יכול להיות שיש לך רגישות למזון כמו אבוקדו או אגוזים ..הכל יכול להיות כדי לך לקבוע תור לרופא ליתר ביטחון
דנה

הודעהעל ידי ירדן » א' מאי 26, 2013 9:17 pm

אדם בחור מגניב :) ראיתי מזמן כמה סרטונים שלו אבל לא את הספציפיים האלו (עכשיו הסתכלתי קצת, לא עד הסוף, אני אצפה אחר כך). באמת לא חשבתי שיכולות להיות ריאקציות כאלו לניקוי. אצלי הייתה החרפה באקנה בפנים ברגע שעברתי ל-811. ברור לי שזה היה חלק מתהליך הניקוי המואץ שהתחיל, כי ברגע שהורדתי מעומס הרעלים אז הגוף התחיל לפנות רעלים שנאגרו ברקמות בקצב מהיר יותר. כשהגוף צריך להתמודד יום יום עם החרא שאנחנו אוכלים, שותים, נושמים אין לו יכולת לטפל ולפנות את כל הרעלים שנכנסים והוא אוגר אותם ברקמות השומן כדי לנסות למזער את הנזק, אבל ברגע שמורידים מכמות הרעלים החדשים שנכנסים לגוף מידי יום הגוף מתפנה להתמודד עם מה שנאגר ולכן יכולות בהתחלה להיות ריאקציות קשות כשהרעלים מתפנים מהרקמות אל זרם הדם ומשם החוצה דרך הכבד, כליות, עור וריאות. אותו דבר קרה לי לפני כמה שנים כשהפסקתי לאכול גלוטן, היתה החמרה באקנה וגם העור שלי הפך צהוב לתקופה קצרה.

יופי של תמונה! אני בטוחה שגם השוואה בין סרום של טבעוני שאוכל דל שומן לאדם שאוכל ג'אנק יראו תוצאה דומה :)

תגיד, מה הדעה שלך על צום ארוך?
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי eilon » ב' מאי 27, 2013 2:18 am

אני בטוח שיש בזה יתרונות, ושזה דורש תנאים מיוחדים (רוגע, מנוחה, אוויר הכי נקי שאפשר להשיג וכו')
ואישית זה קצת מרתיע אותי לעשות צום אחרי שכבר חייתי חיים שבהם לפעמים לא אכלתי 4-5 ימים. ואין לי אפשרות לנוח ברציפות כה ארוכה. וגם התאהבתי במזון לאחרונה את יודעת :lol:
ראיתי סרטונים על אנשים שעשו זאת באזורים טרופיים ברגיעה ובכיף, המון-המון שעות שינה וכו'

באופן כללי בכל יום אני "צם" כ12 שעות פחות או יותר, כמו שדרוש לבדיקת דם :D

מה דעתך על צום ארוך?
eilon

הבא

תגיות נושא

שומן, תסמיני ניקוי וגמילה, ניקוי רעלים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 7 אורחים